دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

اخبار تغذیه / رژیم غذایی
تغییر اندازه و نوع قلم متن

ترجمه هامیک رادیان

مصرف صبحانه پیوسته با فرجام سلامت عمومی و سطح بالای تمرکز و عملکرد شناختی مرتبط دانسته شده است. به هر حال، شواهد پیوسته به نتایج واقعی تحصیلی تاکنون ناروشن بوده است.
مطالعات پیشین در بریتانیای کبیر نشان داده‌اند که 14٪ بچه‌های 7 تا 15 ساله صبحانه‌گریز هستند، و 30٪ آنان تا هنگام شام چیزی نمی‌خورند. مصرف صبحانه همچنین نشان داده شده که الگوهای اجتماعی دارد، بچه‌های محروم از شرایط مناسب اقتصادی در معرض ریسک بالاتر عواقب منفی برای سلامت آنها قرار ‌دارند.
مطالعة حاضر، به هدایت هانا لیتلکات از بخش توسعة ارزیابی و ترکیب مداخلات برای بهبود سلامت عمومی دانشگاه کاردیف، گمان می‌رود تاکنون بزرگترین عطف توجه به آثار طولی بر ارائة عملکرد استاندارد در مدارس باشد.
کارشناسان سلامت عمومی دانشگاه کاردیف در بریتانیای کبیر مطالعه‌ای را بر روی 5000 بچة در سنین 9 تا 11 سال از بیش از 100 مدرسة ابتدایی انجام دادند.
هدف آنها بررسی پیوند میان مصرف صبحانه و کیفیت و فرجام بعدی در برآورد 6 تا 18 ماه بعد بود.
از دانش‌آموزان خواسته شد تمامی غذا و نوشیدنی مصرف شده در یک بازة زمانی 24 ساعته (شامل دو وعده صبحانه) را فهرست کنند، با توجه به آنچه آنها در اوقات خاص در سراسر روز قبل و روز گزارش برای صبحانه مصرف کرده بودند.

نمرات بالاتر برای صبحانه‌خورها
سطح کارآیی آموزشی به طور معنی‌داری نه فقط با شمار اقلام صبحانه‌ای سالم مصرف شده بلکه همچنین با دیگر رفتارهای غذایی روزانه مانند شمار شیرینی‌ها، چیپس‌ها و مقدار میوه و سبزی‌های خورده شده در بقیة روز مرتبط بود.
شانس گرفتن یک نمرة بالای سطح متوسط برای دانش‌آموزان صبحانه‌خور در مقایسه با دانش‌آموزان صبحانه‌گریز دو بار بیشتر بود. خوردن اقلام ناسالم نظیر شیرینی‌ و چیپس‌ برای صبحانه، که در مورد یک نفر از هر 5 بچه گزارش شد، هیچ تأثیر مثبتی بر حاصل آموزشی نداشت.
مؤلفان می‌گویند قویاً آشکار است که آنچه دانش‌آموزان می‌خورند بر چگونگی عملکرد خوب آنها در مدرسه تأثیر می‌گذارد، که پیامدهای مهمی برای سیاست سلامت عمومی و آموزش در بر دارد.
با توجه به ترکیب صبحانه، محققان به شواهد استناد می‌کنند که اقلام دارای شاخص پایین‌تر قند خون، که انرژی را به صورت پایدار در سرتاسر صبح آزاد می‌کنند، ممکن است تأثیر مثبتی بر روی عملکرد شناختی، سلامت، ورود به مدرسه و بازدة آموزشی داشته باشند.
تیم تحقیق اصرار دارد با استناد به "همبستگی روشن میان سلامت و آموزش" مدارس وقت و منابعی برای بهبود سلامت بچه‌ها اختصاص دهند، و پیشنهاد می‌دهند که جاسازی بهبود سلامت درون هستة تحصیل می‌تواند به بهبود آموزشی بینجامد."
پروفسور کریس بونا از انستیتوی آموزشی کالج دانشگاه لندن می‌گوید که مدارس باید روی سلامت و تحصیل دانش‌آموزان خود به عنوان مکمل بیش از اولویت‌های رقابتی تمرکز کنند.
در بریتانیای کبیر، بسیاری از مدارس به دانش‌آموزان یک وعده صبحانة رایگان می‌دهند، چون "سرمایه‌گذاری منابع در مداخلات مؤثر که سلامت افراد جوان را بهبود می‌بخشد نیز احتمالاً بازده تحصیلی آنها را بهبود می‌بخشد."
مؤلف همکار دکتر گراهام مور توصیه می‌کند: "پیوند دادن داده‌های ما به داده‌های بازدة آموزشی جهان واقعی به ما اجازه می‌دهد شاهد متقنی از پیوند میان خوردن صبحانه و انجام خوب امور در مدرسه فراهم کنیم."
دکتر جولی بیشاپ، مدیر بهبود سلامت در وزارت بهداشت ولز، می‌گوید این تحقیق با توجه به اقدام مدارس در بهبود تغذیة روزانة دانش‌آاموزان آنها، نه فقط برای سلامت فعلی آنها بلکه همچنین برای بهبود عملکرد آنها فوایدی دارد.
مؤلفان تحقیقات بعدی در مورد ارتباط میان چگونگی مصرف صبحانه و دیگر رفتارهای سلامت و مطالعات مشابه در میان بچه‌های پر سن و سال‌تر، با بهبود بازده آکادمیک را پیشنهاد می‌کنند، از آنجا که تحقیق نشان داده است که مصرف صبحانه پس از دوران تحصیلات ابتدایی کاهش می‌یابد./

مطالب پیشنهادی ما برای مطالعه

بیماران تحت درمان توسط پزشکان زن کمتر می‌میرند

نقش مطالعه در بهبود سلامت و تندرستی

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.