دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

د÷

شیرین‌کننده‌های کم‌کالری میزان تشکیل چربی را افزایش می‌دهند!

اخبار تغذیه / رژیم غذایی

•    هانر وایتمن
•    ترجمة هامیک رادیان

بسیاری از مردم شیرین کننده‌های کم‌کالری را به عنوان جانشین "سالم" شکر انتخاب می‌کنند، اما یک تحقیق جدید می‌گوید که با همة این اوصاف این شیرین کننده‌ها ممکن است فایده‌ای نداشته باشند. محققان دریافته‌اند که مصرف مقادیر زیاد شیرین کننده‌های کم‌کالری می‌تواند میزان تشکیل چربی را مشخصاً در افرادی که هم‌اکنون چاق هستند افزایش دهد.
محقق اصلی مطالعه دکتر سابیاساکی سین / Sabyasachi Sen از دانشگاه جرج واشینگتن در واشینگتن دی. سی. و همکارانش از طریق تجزیه و تحلیل اثرات سوکرالوز بر سلول‌های بنیادی مشتق از بافت چربی انسانی و همچنین نمونه‌های چربی شکمی به یافته‌های خود رسیده‌اند.
پژوهشگران یافته‌های خود را اخیراً در ENDO 2017 – نود و نهمین گردهم‌آیی سالانة انجمن غدد درون‌ریز در اورلاندو، فلوریدا ارائه داده‌اند.
سوکرالوز یک شیرین‌کنندة مصنوعی فاقد کالری است که تا 650 بار شیرین‌تر از قند است. این ماده به عنوان جانشین قند در طیف گسترده‌ای از فرآورده‌ها شامل سوداهای رژیمی، شیرین‌کننده‌هایی نظیر اسپلندا، ترکیبات پخت و پز، آدامس، غلات صبحانه و حتی سُس‌های مخصوص سالاد استفاده می‌شود.
با توجه به عوارض مستند شدة مصرف قند، تعداد روزافزونی از مردم به سمت محصولات دارای سوکرالوز و دیگر شیرین‌کننده‌های صنعتی گرایش پیدا کرده‌اند، با این دیدگاه که آنها برای سلامت انسان بهتر هستند.
دکتر سین می‌گوید: "به هر حال، شواهد علمی روزافزون در این مورد وجود دارد که این شیرین‌کننده‌ها باعث تشدید اختلالات متابولیک می‌شوند."
برای مطالعة خود محققان در صدد رسیدن به درکی بهتر از اثرات شیرین کننده‌های کم‌کالری بر متابولیسم بدن در سطح سلولی بودند.

سوکرالوز به تشکیل ذرات ریز چربی در چربی مشتق از سلول‌های بنیادی منجر می‌شود
ابتدا دکتر سین و تیمش سوکرالوز را به سلول‌های بنیادی مشتق از بافت چربی انسان تحویل دادند.
سلول‌های بنیادی در مجموع 12 روز در معرض شیرین کننده‌های مصنوعی با دوز 0.2 میلی‌مولار – دوز قابل مقایسه با غلظت خون افرادی که روزانه در حدود 4 قوطی سودای رژیمی مصرف می‌کنند – قرار گرفتند.
محققان دریافتند که سلول‌های بنیادی، افزایشی را در بیان ژن‌هایی که نشانگر تولید چربی و التهاب هستند، نشان می‌دهند. به علاوه، سلول‌های بنیادی افزایشی را در انباشت ذرات ریز چربی نشان دادند مخصوصاً وقتی که در معرض سوکرالوز با دوز بالاتر از 1 میلی‌مولار قرار گرفتند.
در مرحلة بعد محققان از چربی شکمی هشت فرد بزرگسال بیوپسی تهیه کردند. چهار نفر از این افراد چاق و چهار تن دیگر دارای وزن در محدودة سالم بودند. تمامی این افراد خبر از مصرف شیرین کننده‌های کم‌کالری و در درجة اول سوکرالوز و اسپارتیم می‌دادند.
نمونه‌های چربی شکمی در قدم بعدی با نمونه‌های گرفته شده از افراد بزرگسالی که شیرین کننده‌های کم‌کالری مصرف نمی‌کردند، مقایسه شد.
تیم تحقیق دریافت که افراد بزرگسال مصرف کنندة شیرین کننده‌های صنعتی نه فقط افزایشی در انتقال گلوکز به درون سلول‌ها نشان می‌دهند، بلکه افزایشی در بیان ژنی مرتبط به ایجاد چربی در آنها دیده می‌شود.
به علاوه محققان، بیان گیرنده‌های شیرینی تا 2.5 بار بیشتر را در نمونه‌های چربی گرفته شده از بزرگسالان مصرف کنندة شیرین کننده‌های کم‌کالری شناسایی کردند. چنین بیانی می‌تواند نقشی را در انتقال گلوکز به درون سلول‌ها بر عهده داشته باشد. گلوکز از آنجا در جریان خون جذب می‌شود.
تیم تحقیق می‌نویسد، اثرات شیرین کننده‌های کم‌کالری در میان افراد بزرگسال چاق دارای بیشترین میزان خود است.

یافته‌ها موجب نگرانی برای افرادی است که از قبل دچار ازدیاد گلوکز خون هستند
با در نظر گرفتن همة جوانب، دکتر سین و همکارانش می‌گویند که یافته‌های آنها نشان می‌دهد که شیرین کننده‌های کم‌کالری ممکن است باعث تنظیم نادرست متابولیسم در مسیری شود که باعث تقویت تشکیل چربی می‌گردد.
محققان می‌نویسند، افزایش انتقال گلوکز به داخل سلول‌ها ممکن است به طور مشخص باعث نگرانی برای افرادی باشد که در وضعیت پیش‌دیابت یا دیابت قرار دارند، زیرا این گروه از افراد هم‌اکنون دارای مقادیر بالای گلوکز در خون هستند.
با وجود این محققان هشدار می‌دهند که پیش از اینکه بتوان هر جمع‌بندی واقعی در مورد اثرات شیرین کننده‌های کم‌کالری بر متابولیسم انجام داد، به انجام تحقیقات بیشتر با استفاده از نمونه‌های بزرگ‌تر نیاز است.
دکتر سین می‌گوید: "به هر حال بر مبنای مطالعة خود ما معتقدیم که شیرین کننده‌های کم‌کالری از طریق وارد کردن قند بیشتر به درون سلول‌ها باعث تشکیل چربی اضافی شده و التهاب را که می‌تواند در افراد چاق تعیین‌کننده‌تر باشد تقویت می‌کند."


Source
:
medicalnewstoday.com
Low-calorie sweeteners increase fat formation, study finds
Written by Honor Whiteman
Published: 4 April 2017

مطالب پیشنهادی ما برای مطالعه

ارتباط افسردگی و دیابت بارداری دوسویه است

10 فوق غذا برای دیابت و شیوه آماده کردن آنها

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.