دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

اخبار تغذیه / رژیم غذایی
تغییر اندازه و نوع قلم متن

ایوت بریزیر
ترجمة هامیک رادیان

تحقیق منتشر شده در پلاس مدیسین / PLOS Medicine می‌گوید خوردن مقدار بیشتری از چربی‌های اشباع نشده به جای کربوهیدرات‌ها ریسک ابتلا به توسعة دیابت نوع 2 را کاهش می‌دهد.
بنا به یافته‌های یک مطالعة متاآنالیز، جایگزینی کربوهیدرات و چربی‌های اشباع شده با چربی‌های سالم نظیر چربی دارای حلقه‌های اشباع نشده تکی و چندتایی، میزان قند خون را کاهش داده و کنترل بر انسولین را بهبود می‌بخشد.
در کل دنیا افزایش شدیدی در نرخ مقاومت انسولین و دیابت نوع 2 مشاهده می‌شود. در ایالات متحد آمریکا، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) تخمین می‌زنند که 29100000 نفر دچار دیابت هستند. این رقم معادل 9.3 درصد کل جمعیت است.
با توجه به تهدید وجود دیابت، CDC اصرار دارد تا مردم تغذیة سالم داشته باشند، به طور منظم ورزش کنند و از داروهای کاهش دهندة گلوکز خون استفاده کنند. آنها همچنین بر نیاز به کاهش ریسک فاکتورهای بیماری‌های قلبی نظیر فشار خون بالا و میزان بالای چربی و خودداری از مصرف دخانیات تأکید دارند.

کلسترول LDL بالا با دیابت مرتبط است
آمارهای CDC نشان می‌دهد که در فاصلة سال‌های 2009 تا 2012، 69 درصد مردم دارای تشخیص ابتلاء به دیابت در سنین 18 سال و بالاتر یا دارای میزان بالای LDL یا کلسترول بد در خون بودند یا برای کاهش کلسترول خون دارو مصرف می‌کردند.
در میان فراخوان‌های فوری برای راه‌های تازة پیشگیری از دیابت نوع 2، برخی از مطالعات بر این موضوع تمرکز کرده‌اند که چگونه کربوهیدرات‌ها و چربی‌های غذایی مختلف بر متابولیسم سالم تأثیر می‌گذارند.
این موضوع مناقشه‌برانگیز بوده و سبب ایجاد سردرگرمی در مورد راهنماهای تغذیه و اولویت‌های بهداشتی شده است.
نویسندة ارشد مطالعه دکتر داریوش مظفریان، رییس دانشکدة علوم تغذیه و سیاست‌گذاری فرایدن در دانشگاه تافتز در مدفورد، و نویسندة اول مقاله فومیاکی ایمامورا / Fumiaki Imamura از بخش اپیدمیولوژی شورای تحقیق پزشکی دانشگاه کمبریج انگلستان مطالعة متالیز مزبور را هدایت کردند.

"از چربی‌های سالم نترسید"
محققان به بررسی 4660 فرد بزرگسال که از میان 102 مطالعه انتخاب شده بودند پرداختند. در آزمون کنترل شدة تصادفی سازی شده، به بزرگسالان غذاهای شامل انواع گونه‌ها و مقادیر کربوهیدرات و چربی داده شده بود.
محققان به بررسی این موضوع پرداختند که چگونه این طیف وسیع تغذیه بر میزان سلامت متابولیک تأثیر گذاشته است و مخصوصاً چگونه چربی‌های اشباع نشده و اشباع شده و کربوهیدرات‌ها بر گسترش دیابت نوع 2 مؤثر بوده‌اند.
مطالعه تمرکز خود را بر مارکرهای بیولوژیک کنترل گلوکز و انسولین قرار داد. این مارکرها شامل قند خون، انسولین خون، مقاومت و حساسیت انسولین و این مورد بود که چگونه بدن به خوبی می‌تواند در پاسخ به قند خون انسولین تولید کند.
نتایج مطالعه نشان می‌دهد که مصرف غذاهای غنی از چربی‌های تک‌حلقه‌ای اشباع نشده و چربی‌های چند حلقه‌ای اشباع نشده در مقایسه با مصرف غذاهای مملو از کربوهیدرات و چربی‌های اشباع شده تأثیر مثبتی بر کنترل گلوکز خون دارد.
برای هر 5 درصد انرژی به دست آمده از چربی‌های اشباع شده یا کربوهیدرات‌ها نسبت به چربی‌های تک و چند حلقه‌ای اشباع نشده، محققان افتی در حدود 0.1 درصد در HbA1c – یک شاخص خونی برای کنترل درازمدت گلوکز، پیدا کردند.
ایمامورا می‌نویسد جایگزین کردن چربی‌های اشباع شده و کربوهیدرات‌ها با چربی‌های چند حلقه‌ای اشباع نشده می‌تواند فایدة مدام داشته باشد.
ایمامورا اضافه می‌کند: "این یک پیام مثبت برای عامة مردم است. از چربی‌های سالم نترسید."
دکتر داریوش مظفریان می‌گوید: "جهان با مقاومت اپیدمیک انسولین و دیابت روبه‌رو است. مطالعة ما از پیشگیری از این بیماری‌ها با خوردن غذاهای غنی از چربی مانند نارگیل، دانه‌های آفتاب‌گردان، سویا، تخم کتان، ماهی و روغن گیاهی به جای غلات تصفیه شده، نشاسته، شکر و چربی های حیوانی، حمایت می‌کند."
این نخستین بار است که یک تیم تحقیق به صورت سیستماتیک تمامی شواهد در دسترس برای اندازه‌گیری تأثیرات کربوهیدرات‌ها و انواع چربی‌ها در مواد غذایی را مرور می کند.
محققان امیدوارند که نتایج این مطالعه به دانشمندان، مراقبان بهداشتی و عموم مردم برای تعیین اولویت‌هایی که به مبارزة جهانی علیه مشکل دیابت نوع 2 کمک می‌کنند، یاری برساند./

مطالب پیشنهادی ما برای مطالعه

ارتباط افسردگی و دیابت بارداری دوسویه است

مطالعة اخیر انجام شده از سوی انستیتوهای ملی بهداشت به ارتباطی میان افسردگی در اوایل بارداری و ابتلاء به دیابت بارداری در اواخر آن پی می‌برد. محققان همچنین دریافته‌اند که دیابت بارداری با افزایش خطر اب

9 فوق غذا برای دیابت و شیوه آماده کردن آنها

افراد مبتلاء به دیابت ابتدا باید از منظم بودن تغذیة روزانة خود مطمئن شوند. داشتن وعده‌های غذایی دارای فیبر، کربوهیدرات‌های دیرهضم، پروتئین اندک، و چربی‌های سالم در هر وعده به کنترل قند خون بیست و چهار