دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

اخبار داروسازی / زیست‌فناوری
تغییر اندازه و نوع قلم متن

ترجمه دکتر رویا وکیلی

واکسن HPV (پاپیلوماویروس انسانی) در سه نوبت تزریق شده و از رایج ترین انواع پاپیلوما جلوگیری به عمل می‌آورد.
HPV  یک ویروس مشترک است که از طریق جنسی گسترش می یابد. عفونت با HPV اغلب بدون نشانه است و بسیاری از مردم چیزی راجع به آن نمی دانند.حدود 40 نوع HPV تناسلی وجود دارد که می‌‌تواند موجب سرطان دهانه رحم در زنان و انواع دیگری از سرطان در زنان و مردان شوند. همچنین گونه هایی از HPV  می‌توانند موجب بروز زگیل تناسلی در زنان و مردان شوند.
با توجه به آمار  CDC، حدود 17500 زن و 9300 مرد در آمریکا به سرطان ناشی از HPV مبتلا هستند و حدود 1 در هر 100 نفر فرد بالغ فعال از نظر جنسی در آمریکا دارای زگیل تناسلی است. واکسن HPV که در سه نوبت تزریق می‌شود از رایج‌ترین انواع HPV جلوگیری به عمل می‌آورد.

در زمینه واکسن HPV بیشتر بخوانیم:

واکسن HPV برای زنان جوان، دختران، پسران، و مردان

واکسن HPV، زگیل تناسلی

یکی از این واکسن ها- واکسن چهار ارزشی به نام Gardasil به پسران نیز توصیه می‌شود چرا که از نوعی از HPV  که می‌تواند موجب سرطان گلو، آلت تناسلی و مقعد شود جلوگیری می‌کند. همچنین مانع از زگیل تناسلی می‌شود. وقتی پسرها واکسینه شوند بیماری را به همسر یا شریک زندگی آینده یا فعلی خود منتقل نمی‌کنند. در ایالات متحد آمریکا، مقامات توصیه می‌کنند که تمام دختران و پسران 11 تا 12 ساله باید واکسن را دریافت کنند و بزرگ‌ترهایی که واکسینه نشده‌اند نیز باید آن را تزریق کنند. افزایش دانش درباره HPV و واکنش، میزان واکسینه شدن را افزایش نداده است.
دکتر فیشمن و همکارانشان برای مطالعة خود 360 نوجوان را انتخاب کردند و از آنها و والدین‌شان درباره  اطلاع از HPV و واکسن پرسیدند. در ادامه محققان از طریق پرونده‌های ایمن‌سازی دولت این گروه را به مدت دوازده ماه ردیابی کردند تا ببینند چه کسانی واکسیناسیون را انجام داده‌اند و متوجه شدند که تنها 14% این افراد واکسن را دریافت کرده‌اند.
بررسی نتایج واکسیناسیون حاکی از این بوده که دانش درباره این موضوع در افزایش دریافت آن تأثیری نداشته است. آنها بر این باورند که راهکارهای تازه‌ای برای بالا بردن واکسیناسیون HPV باید به کار گرفته شوند.
دکتر فیشمن می‌گوید: "سهولت واکسیناسیون، قابل پرداخت بودن هزینه آن و ارائه به افرادی که فرصت واکسیناسیون را از دست داده‌اند، می‌تواند موجب بالا رفتن استفاده از آن شود.
او و همکارانش انجام تحقیقات و مطالعات بیشتر در این زمینه را برای پی بردن به اینکه آیا این یافته در مورد گروه‌های دیگر و بزرگ تر هم مصداق پیدا می کند یا خیر، ضروری دانسته‌اند./

در همین زمینه بیشتر بخوانیم:

علایم، علل، تشخیص، و درمان زگیل‎های معمولی

واکسن HPV، زگیل تناسلی

برای آشنایی دقیق با زگیل تناسلی مطالعه لینک زیر در وبسایت مهرین - اخبار سلامت پیشنهاد می‎شود:
زگیل تناسلی یا زگیل آمیزشی در زنان و مردان

مطالب پیشنهادی ما برای مطالعه

مقاومت آنتی‌بیوتیکی با ظهور شبح سوزاک غیر قابل درمان اوج می‌گیرد

یک مطالعة نظارتی تازة سراسری می‌گوید که سوزاک در حال مقاوم شدن نسبت به ازیترومایسین است، یکی از آنتی‌بیوتیک‌هایی که برای درمان بیماری جنسی واگیردار سوزاک در ایالات متحد آمریکا تجویز می‌شود. مطالعه که

رفتار جنسی: هزاره‌ای‌ها "نسل ارتباط"نیستند

در عصری که در آن حکایت عشق با یک حرکت انگشت بر صفحة تلفن همراه نادیده گرفته می‌شود، و با ارتباط جنسی اتفاقی توسط اپلیکیشن‌های دوستیابی تظیر تیندر جایگزین می‌گردد، فرض آنکه جوانان آمریکایی درگیر سکس‌ها

نظرات (2)

  1. فخرالدین حکیمی

چه مطلب جالبی. منبع این مطلب البته ذکر نشده است. اگر منبع رو منعکس نمایید سپاسگزار می شوم.

  پیوست ها
 
  1. ناصر تقوی    فخرالدین حکیمی

اگر توجه کرده باشید در متن نام "دکتر فیشمن و همکارانشان" آمده.

  پیوست ها
 
تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.