دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

اخبار سرطان
تغییر اندازه و نوع قلم متن

• هانر وایتمن
• ترجمه محمدقاسم رافعی

فواید روغن زیتون برای سلامت انسان بسیار است. مطالعات این چربی را با کاهش ریسک چاقی و بیماری قلبی و همچنین بهبود شناختی مرتبط دانسته‎اند. اکنون یک تحقیق تازه عنوان می‎کند که روغن زیتون می‎تواند به پیشگیری از سرطان مغز نیز کمک کند.
محققان بریتانیایی پی برده‎اند که اُلئیک اسید - یک اسید چرب تک حلقه‎ای در روغن زیتون – فعالیت پروتئین مسبب سرطان در سلول‎های مغز را متوقف می‎کند.
نویسندۀ همکار مطالعه دکتر گراسیان میکلوسکی / Gracjan Michlewski، از بخش بیولوژی سلول مرکز ولکام تراست دانشگاه ادینبورگ، و همکارانش می‎گویند قادر به این جمع‎بندی نیستند که مصرف روغن زیتون غذایی باعث محافظت در برابر سرطان مغز می‌شود.
در هر حال، آنها معتقدند که مطالۀ آنان می‎تواند در را به روی راهکارهای تازه در پیشگیری از این بیماری باز کند.
دکتر میکلوسکی و همکارانش اخیراً یافته‎های خود را در نشریۀ "بیولوژی مولکولی" منتشر کرده‎اند.
سرطان مغز به معنی وجود تومور بدخیم در مغز است – که توموری شامل سلول‌های سرطانی است.‌
بر مبنای اعلام انجمن تومور مغزی آمریکا، در سال جاری 80.000 مورد جدید تومورهای اولیۀ مغزی در ایالات متحد آمریکا تشخیص داده خواهد شد و از این تعداد در حدود 26.000 مورد از تومورها بدخیم خواهند بود.
تورمورهای مغزی در میان کودکان زیر 14 سال شایع‎ترین انواع سرطان محسوب می‌شود، و آنها اصلی‎ترین علت مرگ ناشی از سرطان محسوب می‎شوند.

اُلئیک اسید از طریق تحریک تولید miR-7 باعث ممانعت از تشکیل تومور می‎شود
تحقیقات پیشین نشان داده‎اند که الئیک اسید می‎تواند فعالیت بیماریزای برخی پروتئین‎های خاص را مهار کند.
با این پس‎زمینۀ ذهنی، دکتر میکلوسکی و تیمش بر آن شدند تا در مورد چگونگی تأثیر ترکیب روغن زیتون در فعالیت پروتئین‎های miR-7 تحقیق کنند. miR-7 یک میکرو RNA درگیر در سرکوب فرآیند تشکیل تومور مغزی است.
برای رسیدن به یافته‎هایشان، محققان اثرات الئیک اسید را بر سلول‎های زنده و عصارۀ سلول انسانی آزمایش کردند.
تیم تحقیق متوجه شد که این ترکیب فعالیت یک پروتئین سلولی به نام میوزاشی هومولوگ2 را مهار می‎کند، که پروتئین را از توقف تولید MiR-7 مانع می‎شود. در نتیجه، تشکیل تومورهای مغزی متوقف می‎گردد.
محققان می‎گویند برای تعیین اینکه مصرف روغن زیتون می‎تواند به پیشگیری از سرطان مغز کمک کند به تحقیقات بیشتر نیاز است، اما یافته‎های فعلی آنها نویدبخش به نظر می‎رسند.
دکتر گراسیان میکلوسکی می‎گوید: "در حالی که ما فعلاً نمی‎توانیم بگوییم که روغن زیتون غذایی می‎تواند به پیشگیری از سرطان مغز کمک کند، یافته‎های ما عنوان می‎کنند که الئیک اسید می‎تواند تولید مولکول‎های سرکوبگر تومور را در سلول‎های رشد داده شده در محیط آزمایشگاهی تقویت کند. تحقیقات بیشتر می‎توانند نقش روغن زیتون را در سلامت مغز روشن کنند."

Source:
medicalnewstoday.com
Brain cancer could be prevented with olive oil compound
Written by Honor Whiteman
Published: Mon 5 June 2017

مطالب پیشنهادی ما برای مطالعه

گیرندة حشیش در مغز مشخص شد

THC جزء روان‌گردان اصلی حشیش (ماری جوانا) است که مسؤول اثرات دگرگون کنندة ذهن این مادة مخدر محسوب می‌شود، اما ساز و کار دقیق انجام این کار توسط آن تاکنون ناشناخته بوده است. حال، محققان قطعات پراکندة م

ارتباط میان کمبود آهن و کاهش شنوایی

ارتباط میان آنمی کمبود آهن و کاهش شنوایی در یک مطالعه که اخیراً در JAMA اُتالارینگولوژی – جراحی سر و گردن - منتشر شده، مورد بررسی قرار گرفته است. آیا این اختلال رایج خونی بر توانایی شنوایی ما مؤثر است

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.