plg_search_sppagebuilder
دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها
Image

کرم ضد آفتاب باعث کمبود ویتامین D می‌شود

اخبار
تغییر اندازه و نوع قلم متن

• هانر وایتمن
• ترجمه هستی فراست‎فر

وقتی صحبت صدمه به پوست در میان باشد نقش کرم ضد آفتاب کلیدی تلقی می‌شود. در هر حال، یک تحقیق جدید می‎گوید، شاید باید تجدید نظر قابل ملاحظه‎ای در مصرف کرم ضد آفتاب صورت بگیرد: این کرم می‎تواند باعث کمبود ویتامین D شود.
تحقیق جدید می‎گوید مصرف کرم ضد آفتاب و بیماری‎های مزمن - مثل دیابت، بیماری سلیاک، و اختلالات دیگری که بر توانایی بدن در جذب مواد مغذی صدمه می‎زنند - با نزدیک به یک میلیون مورد کمبود ویتامین D در سطح جهان مشارکت دارند.
نویسنده همکار مطالعه دکتر کیم فوتنهائر / Kim Pfotenhauer از کالج طب استئوپاتیک در دانشگاه تورو در کالیفرنیا و همکارانش اخیراً یافته‌های خود را در "نشریه انجمن استئوپاتیک آمریکا" منتشر کردند.
ویتامین D برای سلامت استخوان اهمیت دارد و همچنین به روده در جذب کلسیم کمک می‎کند. این ویتامین در عین حال به عملکرد عضلات و عصب‎ها کمک می‎کند و در دفع عفونت، نیروی کمکی سیستم ایمنی بدن محسوب می‎شود.
کمبود ویتامین D - که عموماً به داشتن غلظت سرمی (OH)D 25 کمتر از 20 نانوگرم در میلی‎لیتر تعریف می‎شود - می‎تواند به کاهش تراکم استخوان منجر شود که این می‎تواند خطر شکستگی استخوان و استئوپوروزیس را افزایش دهد.
بر مبنای توصیه‎های "هیأت غذا و تغذیه" افراد بزرگسال باید روزانه رسیدن به 600 تا 800 واحد بین‎المللی ویتامین D را هدف قرار دهند.
در حالی که بعضی غذاها شامل ماهی‎های چرب، جگر گاو و غلات صبحانه غنی شده حاوی ویتامین D هستند، مقدار این ویتامین در آنها کم است. قرار گرفتن در معرض نور آفتاب یکی از بهترین راه‌ها برای تأمین ویتامین D تلقی می‌شود. نور آفتاب به پوست نفوذ و یک پیش‎قراول ویتامین D موسوم به 7 – دهیدروکلسترول را از ویتامین D-3 فعال می‎کند.
در هر حال، خطراتی را که می‎تواند بر اثر مجاورت با نور آفتاب بروز کند - مانند آفتاب سوختگی و سرطان پوست - نمی‎تواند نادیده گرفت، و کرم‎های ضد آفتاب یکی از بهترین راه‎ها برای مقابله با چنین مضراتی محسوب می‎شود.
به هر حال در مرور جدید دکتر فوتنهائر و تیمش عنوان می‌کنند که افراد باید دو بار در هفته ضمن قرار گرفتن زیر آفتاب نیم‎روز از مصرف کرم ضد آفتاب خودداری کنند تا بتوانند ویتامین D بدن خود را افزایش دهند و در سطح نرمال نگه دارند.

کرم ضد آفتاب تولید ویتامین D-3 را تا 99 درصد کاهش می‎دهد
محققان پس از مرور مطالعات بالینی متمرکز بر تحقیق روی کمبود ویتامین D به نتیجه‎گیری خود رسیدند.
تیم تحقیق از این اطلاعات برای تعیین محدوده کمبود ویتامین D در سطح جهان و همچنین ریسک فاکتورهای وضعیت و اینکه در مورد تقویت میزان ویتامین D چه کاری می‎توان انجام داد، استفاده کرد.
بر مبنای مرور خود محققان جمع‎بندی می‎کنند که مصرف کرم ضد آفتاب و بیمار‎های درگیر در سوء جذب ویتامین D - شامل بیماری کرون، دیابت، و بیماری مزمن کلیه - در تقریبا‌ً یک میلیون مورد کمبود ویتامین D در سطح جهان نقش دارند.
بر مبنای نظر تیم تحقیق، استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF 15 یا بالاتر می‎تواند میزان تولید ویتامین D بدن را تا 99 درصد کاهش دهد.
برای تقویت ویتامین مزبور و رسیدن به سطح بهینه آن محققان حضور در زیر آفتاب نیم‎روز را به مدت 5 تا 30 دقیقه تا دو بار در هفته و بدون استفاده از کرم‎های ضد آفتاب توصیه می‎کنند.
محققان اضافه می‎کنند، مکمل ویتامین D نیز راه مناسبی برای تقویت میزان ویتامین D است، چرا که ریسک‌های قرار گرفتن در معرض اشعه آفتاب را به همراه ندارد. به هر حال، نویسندگان مطالعه مشاوره با دکتر را پیش از استفاده از مکمل‎های ویتامین D توصیه می‎کنند.

Source:
medicalnewstoday.com
Sunscreen may cause vitamin D deficiency, says study
Written by Honor Whiteman
Published: Wednesday 3 May 2017

مطالب پیشنهادی ما برای مطالعه

گامی بزرگ برای درمان سرطان پروستات در مراحل اولیه: نوردرمانی

ریسک سرطان کبد و نقش سلنیوم خون

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.

آگهی‌ها

مینی هایفو

مینی هایفو

دستگاه جوان‌سازی و لیفتینگ پوست کلاژن پوست و الیاف انعطاف‌پذیر عمقی و افزایش رطوبت پوست باعث از بین رفتن چین و چروک و خطوط پوست می‌شود.
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
سرنگ انسولین BD

سرنگ انسولین BD

تزریق ساده‌تر و بدون درد انسولین در بیماران مبتلاء به دیابت
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
میکرونیدلینگ برقی (دکتر پن)

میکرونیدلینگ برقی (دکتر پن)

از بین بردنده شیارهای ریز، جای زخم، جوش و بهبود وضعیت کلی پوست
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
محلول ضدعفونی

محلول ضدعفونی

برای ضدعفونی کردن دستگاه‌ها و وسایل پزشكی مانند دستگاه‌های اندوسكُپی، برونكوسكُپی و لوازم جراحی و پانسمان و همچنین اتاق‌های عمل و زایمان، بخش‌های مختلف سوانح سوختگی، و تزریقات، بخش‌های مراقبت ویژه و همچنین کف راهروها و سطوح فیزیكی بیمارستان‌ها، ضد عفونی دست و...
خرید بی‌واسطه از وارد کننده