plg_search_sppagebuilder
دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها
Image

فقط دو سوسیس در هفته خطر سرطان پستان را افزایش می‌دهد

سوسیس، هات داگ، بیکن، گوشت گوساله، زنان، دورۀ یائسگی، زنان یائسه، رسک سرطان

تحقیق شامل داده‌های مربوط به 262.195 زن در سنین 40 تا 69 ساله بود

اخبار
تغییر اندازه و نوع قلم متن

• هانر وایتمن، دکتر جاسمین کالیر
• ترجمه هستی فراست‌فر

تحقیق جدید پس از یافتن ارتباط میان غذاهای فرآوری شده با افزایش خطر سرطان پستان شواهد بیشتری در مورد مضرات این نوع غذاها ارائه می‌دهد.
پس از تجزیه و تحلیل داده‌های مربوط به بیش از 260.000 زن، محققان پی بردند که خطر سرطان پستان برای کسانی که در طول هر روز بیش از 9 گرم گوشت فرآوری شده می‌خورند بیش از 20 درصد افزایش پیدا می‌کند، که این معادل حدود 2 دو سوسیس در طول هفته است.
به هر جهت تیم تحقیق ارتباطی میان مصرف گوشت قرمز و ریسک سرطان پستان مشاهده نکرد.
رهبر مطالعه پروفسور جیل پِل / Jill Pell، مدیر انستیتو بهداشت و تندرستی در دانشگاه گلاسگو در اسکاتلند، و همکارانش اخیراً یافته‌های خود را در "نشریۀ اروپایی سرطان" منتشر کرده‌اند.
گوشت‌های فرآوری شده آن دسته از گوشت‌ها هستند که برای تقویت طعم یا ماندگاری آنها پردازش‌هایی در موردشان انجام می‌شود. سوسیس، بیکن، هات داگ و سالامی فقط برخی مثال‌ها در مورد گوشت‌های فرآوری شده هستند.
اما اگر این غذاها بتوانند طعم مناسبی ایجاد کنند، نقش اندکی در مورد سلامت ایفا می‌کنند. در سال 2015، سازمان بهداشت جهانی (WHO) تأیید کرد که گوشت‌های فرآوری شده خطر سرطان کولورکتال را افزایش می‌دهند، حال آنکه محتمل است که گوشت‌های قرمز نقش "احتمالاً بیماریزا" برای انسان داشته باشند. این جمع‌بندی بر مبنای مرور بیش از 800 مطالعه ارائه شد.
تحقیقات پیشین همچنین عنوان کرده‌اند که گوشت‌های قرمز و فرآوری شده ممکن است ریسک سرطان پستان را افزایش دهند. پروفسور پل و همکارانش بر آن شدند تا در مورد این ارتباط تحقیق بیشتری انجام دهند.

گوشت‌های فرآوری شده و سرطان پستان
تحقیق شامل داده‌های مربوط به 262.195 زن در سنین 40 تا 69 ساله بود. تمامی زنان بخشی از زیست‌بانک پادشاهی متحد بودند، که مطالعه‌ای ادامه‌دار در مورد 500.000 فرد بزرگسال در پادشاهی متحد بریتانیا محسوب می‌شود.
پروفسور پل و تیمش از این داده‌ها برای محاسبۀ میزان مصرف گوست قرمز و گوشت فرآوری شده در زنان استفاده کردند، و میزان شیوع سرطان پستان از طریق ثبت موارد سرطان و داده‌های مربوط به پذیرش بیمارستانی شناسایی شد.
در طول 7 سال دورۀ پیگیری مطالعه تعداد 4819 زن با تشخیص ابتلا به سرطان پستان مواجه شدند.
در مقایسه با زنانی که دارای کمترین میزان مصرف گوشت فرآوری شده بودند، مشخص شد، زنانی که روزانه حداقل 9 گرم گوشت فرآوری شده می‌خورند تا 21 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان قرار دارند.
هیچ ارتباطی میان مصرف گوشت قرمز - مثل گوشت گوساله و گاو - و ریسک سرطان پستان مشاهده نشد.
محققان در مرحلۀ بعد تجزیه و تحلیل خود را با نتایج حاصل از ده تحقیق پیشین که به مصرف گوشت قرمز و فرآوری شده و خطر سرطان پستان پرداخته بودند، ترکیب کردند، که این ترکیب محققان را قادر ساخت تا ارتباط مزبور را در مورد 1.65 میلیون زن مورد ارزیابی قرار دهند.
این تجزیه و تحلیل 9 درصد افزایش ریسک سرطان پستان در دورۀ پس از یائسگی و مصرف گوشت قرمز فرآوری شده را نشان داد. مجدداً در این مورد نیز ارتباطی میان مصرف گوشت قرمز و ریسک سرطان پستان مشاهده نشد.
این یافته‌ها پس از لحاظ کردن عوامل دیگری مثل رژیم غذایی و نیز سبک زندگی و عوامل مربوط به آمارهای اجتماعی و وزن به قوت خود باقی بود.
در تفسیر نتایج تحقیق، نویسندۀ همکار مطالعه نوید ستار / Naveed Sattar، شاغل در انستیتو قلب و عروق و علوم پزشکی دانشگاه گلاسکو می‌گوید:
"در کنار اثرات پیشتر شناخته شدۀ گوشت فرآوری شده بر انواع دیگر سرطان، این مطالعه شواهد بیشتری در مورد اثرات زیان‌آور گوشت مزبور بر سرطان پستان، مشخصاً در زنان یائسه به دست می‌دهد."
به هر جهت، برای تأیید نتایج حاصل از این تحقیق به مطالعات بیشتری نیاز است./

Source:
Just two sausages per week may raise breast cancer risk
Published Fri 5 January 2018
By Honor Whiteman
Fact checked by Jasmin Collier

مطالب پیشنهادی ما برای مطالعه

گامی بزرگ برای درمان سرطان پروستات در مراحل اولیه: نوردرمانی

ریسک سرطان کبد و نقش سلنیوم خون

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.

آگهی‌ها

مینی هایفو

مینی هایفو

دستگاه جوان‌سازی و لیفتینگ پوست کلاژن پوست و الیاف انعطاف‌پذیر عمقی و افزایش رطوبت پوست باعث از بین رفتن چین و چروک و خطوط پوست می‌شود.
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
سرنگ انسولین BD

سرنگ انسولین BD

تزریق ساده‌تر و بدون درد انسولین در بیماران مبتلاء به دیابت
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
میکرونیدلینگ برقی (دکتر پن)

میکرونیدلینگ برقی (دکتر پن)

از بین بردنده شیارهای ریز، جای زخم، جوش و بهبود وضعیت کلی پوست
خرید بی‌واسطه از وارد کننده
محلول ضدعفونی

محلول ضدعفونی

برای ضدعفونی کردن دستگاه‌ها و وسایل پزشكی مانند دستگاه‌های اندوسكُپی، برونكوسكُپی و لوازم جراحی و پانسمان و همچنین اتاق‌های عمل و زایمان، بخش‌های مختلف سوانح سوختگی، و تزریقات، بخش‌های مراقبت ویژه و همچنین کف راهروها و سطوح فیزیكی بیمارستان‌ها، ضد عفونی دست و...
خرید بی‌واسطه از وارد کننده