دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

آیا سندرم خستگی مزمن یک بیماری التهابی است؟

سندرم خستگی مزمن (CFS)، که گاهی از اوقات تحت عنوان میالژی آنسفالومیلیت (ME) شناخته می‎شود، اختلالی است که سال‌های سال برای متخصصان حالت معمایی را داشته است که بسیاری از آنها در تلاش برای یافتن علل و درمان مناسب برای آن بوده‎اند. به هر جهت برخی هم به علت طیف گستردۀ علایم که باعث دشواری تشخیص CFS/ME می‌شود از اساس مشروعیت وجود آن را به عنوان بیماری رد کرده‎اند.

واکسن جدید برای درمان سرطان تخمدان

بر اساس یک مطالعۀ جدید، دیری نخواهد پایید که واکسنی برای درمان بیماران مبتلا به سرطان تخمدان در اختیار پزشکان قرار گیرد. محققان دانشگاه کنکتیکت می‌گویند این واکسن با یک تکنیک جدید ساخته می‌شود که پروتئین‌های جهش یافته در سلول‌های سرطانی را شناسایی می‌کند و این روش در حال حاضر آمادۀ آزمایش‌های انسانی است.

التهاب، میتوکندری را به کارگاه سم‌سازی تبدیل می‌کند

دانستن چگونگی کنترل التهاب، می‌تواند پیامدهای پرشماری در درمان بسیاری از بیماری‌ها داشته باشد. مطالعه‌ای افتراقی کشف می‌کند که چگونه ماکروفاژها میتوکندری را به تولیدکنندة مواد شیمیایی سمی مروج التهاب تبدیل می‌کنند. التهاب نقشی مهم در تعدادی از وضعیت‌های جدی در پزشکی بازی می‌کند و تلاش برای فهم و کنترل آن ادامه دارد.

ارتباط آرتریت روماتوئید در مادر باردار و صرع دوران کودکی

آرتریت روماتوئید (RA) یک بیماری خودایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن به مفاصل فرد بیمار حمله‌ور می‌شود. مطالعة جدید عنوان می‌کند که ممکن است ارتباطی میان مادران دچار اختلال خودایمنی و توسعة بیماری صرع در فرزندان آنها وجود داشته باشد.