دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

یوگا به درمان افسردگی کمک می‎کند

یک‎سری تحقیقات جدید یوگا را یک گام دیگر به عنوان درمانی قابل توصیه برای افسردگی نزدیک‎تر می‎کنند. این تحقیقات دریافته‎اند که یوگا به کاهش علایم افسردگی کمک می‎کند. تخمین زده می‎شود که در حدود 16.1 میلیون آمریکایی دستکم یک دورۀ افسردگی را در 12 ماه اخیر پشت سر گذاشته‌اند که این آمار، افسردگی را به شایع‎ترین اختلال سلامت روانی در سطح کشور تبدیل می‎کند. داروهای ضد افسردگی به عنوان خط مقدم مقابله با افسردگی سر جای خود باقی می‎مانند، اما این داروها برای تمامی بیماران مفید نیستند.

یوگا می‎تواند باعث درد اسکلتی عضلانی شود

یوگا اغلب به خاطر تأثیر تمریناتش در کاهش درد ستایش می‎شود. به هر حال، یک تحقیق جدید می‎گوید که یوگا می‎تواند باعث ایجاد درد گردد، و صدمات مرتبط به یوگا بیش از آن چیزی است که کسی به فکرش برسد. این تحقیق می‎گوید، هر ساله بیش از ده درصد کسانی که به صورت تفننی تمرینات یوگا انجام می‎دهند بر اثر این تمرینات دچار درد اسکلتی عضلانی، مشخصاً در اندام‎های فوقانی، می‎شوند. به علاوه تحقیق جدید به این نتیجه رسیده است که یوگا باعث تشدید یک‎سوم صدمات موجود می‎گردد.

مدیتیشن تمرکز حواس، درد را کاهش می‌دهد

در گروه مراقبة تمرکز حواس شدت درد به وسیلة 27٪ و جنبة عاطفی درد به وسیلة 44٪ نمونه‌ها احساس شد. کرم دارونما حس درد را 11٪ و جنبة عاطفی آن را 13٪ کاهش داد. اسکن‌های مغزی نشان داد که مراقبة تمرکز حواس نسبت به آنچه توسط دارونما ایجاد می‌شود نمونه‌های بسیار متفاوتی در مورد کاهش درد ایجاد کرد.

یوگای تنفس می‌تواند به درمان افسردگی شدید کمک کند

داروهای ضد افسردگی درمان‌های اولیة افسردگی شدید تلقی می‌شوند، اما این داروها در مورد بیش از 50 درصد کاربران کارآیی کامل ندارند. اکنون محققان راهی برای تقویت تأثیر این داروها مطرح می‌کنند: یوگای مبتنی بر تنفس. در یک مطالعة آزمایشی که در نشریة روان‌پزشکی بالینی / the Journal of Clinical Psychiatry منتشر شده است، محققان نشان می‌دهند که چگونه 8 هفته یوگای سودارشان کریا /Sudarshan Kriya علایم اضطراب و افسردگی را در بیماران دچار اختلال افسردگی شدید (MDD) که به داروهای ضد افسردگی جواب نمی‌دادند، بهبود بخشیده است.

یوگا و مدیتشین تغییرات بیان ژنی موجب استرس را معکوس می‎کنند

همچنان که میزان استرس رو به افزایش می‎گذارد، مردم بیشتری با هدف کمک به بهبود سلامت و تندرستی خود به یوگا، مدیتیشن، و دیگر تمرینات ذهنی - جسمی روی می‎آورند. در یک تحقیق جدید، محققان از یک توضیح مولکولی برای اثرات کاهش دهندۀ استرس چنین تمریناتی پرده برداشته‎اند.

یوگا برای مردان مبتلاء به سرطان پروستات مفید است

یوگا توسط میلیون‌ها تن از مردم برای کاهش استرس و بهبود تناسب اندام به کار می‌رود اما ممکن است بازده بسیار بیشتری در بر داشته باشد. تحقیقی تازه مطرح می‌کند که مردانی که برای سرطان پروستات مورد رادیوتراپی قرار می‌گیرند ممکن است از یوگا سود ببرند.

یوگا و طب سوزنی در مدیریت درد مزمن مؤثرند

مطالعة تازه‌ای از سوی محققان «انستیتوهای ملی بهداشت» چنین جمع‌بندی می‌شود: یوگا، تای چی و دیگر رویکردهای مکمل سلامت در کمک به کاهش برخی از دردهای مزمن نقش مؤثری دارند. نویسندة رهبر مطالعه ریچارد ال. نهین از مرکز ملی بهداشت مکمل و یکپارچه (NCCIH) در انستیتوهای ملی بهداشت (NIH) و همکارانش یافته‌های خود را در نشریة اقدامات مایو کلینیک منتشر کردند. سالانه در حدود 100 میلیون نفر در ایالات متحد آمریکا درد مزمن را – دردی که دستکم برای 12 هفته ادامه دارد – تحمل می‌کنند که از این جمع در حدود 40 میلیون نفر دچار دردهای مزمن شدید هستند.

مقالات دیگر...