دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

سرفه مزمن هنگامی مطرح است که سرفه کردن بیش از 8 هفته در بزرگسالان یا 4 هفته در مورد کودکان ادامه داشته باشد

سرفه کردن یک عملکرد متعارف بدن است اما وقتی سرفه برای زمانی طولانی ادامه یابد، می‎تواند در زندگی روزمره اختلال ایجاد کند و نگران‎کننده باشد. سرفه مزمن ممکن است ‘تر’ و باعث بروز خلط بوده یا ‘خشک’ و با خارش و غلغلک گلو همراه باشد. سرفه مزمن هنگامی مطرح است که سرفه کردن بیش از 8 هفته در بزرگسالان یا 4 هفته در مورد کودکان ادامه داشته باشد. علل شایع در این مورد آسم، انواع آلرژی، بیماری ریفلاکس معده به مری (GERD) یا برونشیت را شامل می‎شود. با شیوع کمتر سرفه مزمن می‎تواند نشانه‎ای از اختلالات شدیدتر مثل سرفه قلبی یا بیماری ریوی باشد.

مطالعات عنوان کرده‎اند که برخی موارد بیماری ممکن است نسبت به درمان مقاوم باشند. بیماران دارای تشخیص ابتلا یا مظنون به ابتلا به آنفولانزای پرندگان یا باید در محیط خانه بمانند یا باید در محیط قرنطینۀ بیمارستانی نگهداری شوند.

آنفولانزای مرغی یا آنفولانزای پرندگان، به گروهی از بیماری‎های عفونی اشاره دارد که توسط ویروس‎های آنفولانزایی ایجاد می‎شود که پرندگان را به عفونت مبتلا و بیمار می‌‏کند. یک زیرنوع آنفولانزای پرندگان H5N1 است. H5N1 عفونتی شدید با نرخ بالای مرگ و میر است. نخستین طغیان آنفولانزای پرندگان H5N1 در دسامبر 2003 به وقوع پیوست. از آن زمان به بعد بیش از 700 مورد آن در آفریقا، آسیا، و اروپا گزارش شده است. بزرگ‎ترین موارد بروز این عفونت مربوط به اندونزی، ویتنام و مصر بوده است. از آن زمان به بعد بیش از 700 مورد آن در آفریقا، آسیا، و اروپا گزارش شده است. بزرگ‎ترین موارد بروز این عفونت مربوط به اندونزی، ویتنام و مصر بوده است.

اگرچه علایم سرماخوردگی و آلرژی مشابه است، این دو بیماری‎های متفاوتی هستند. این دو اختلال علل مختلفی دارند و نوع و مدت زمان علایم آنها متفاوت است. تشخیص اینکه فرد به کدام‎یک از این دو عارضه مبتلا شده است امکان اتخاذ بهترین رویکرد درمانی را به دست می‎دهد.

بر مبنای اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‎ها (CDC)، بزرگسالان ممکن است دو تا سه بار در سال دچار سرماخوردگی شوند. برای کودکان احتمال سرماخوردگی در طول سال حتی بیشتر است. انواع آلرژی نیز بسیار شایع است. بر مبنای اعلام بنیاد آسم و آلرژی آمریکا در حدود 50 میلیون نفر از جمعیت ایالات متحد آمریکا دچار انواع آلرژی هستند. این رقم در سطح جهان بسیار بیشتر است. اگرچه علایم سرماخوردگی و آلرژی مشابه است، این دو بیماری‎های متفاوتی هستند. این دو اختلال علل مختلفی دارند و نوع و مدت زمان علایم آنها متفاوت است. تشخیص اینکه فرد به کدام‎یک از این دو عارضه مبتلا شده است امکان اتخاذ بهترین رویکرد درمانی را به دست می‎دهد.

درمان سرماخوردگی معمولاً به معنی استفاده از داروهای غیر نسخه‎ای است. اما در هنگام بارداری چیزهای دیگری هست که باید هم در مورد زنان و هم در مورد فرزند آنان مورد ملاحظه قرار گیرد.

احتمال سرماخوردگی برای زنان باردار بالا است زیرا حاملگی بر سیستم ایمنی بدن تأثیر می‎گذارد. سرماخوردگی فصلی یکی از شایع‎ترین انواع ناخوشی سیستم تنفسی در انسان است. بر مبنای اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‎ها (CDC)، تنها در ایالات متحد آمریکا سالانه میلیون‎ها مورد سرماخوردگی معمولی بروز می‎کند. دانستن اینکه زنان باردار در هنگام سرماخوردگی چه باید بکنند می‎تواند به حفظ سلامت آنان و بچه‎هایشان کمک کند. برخی عوامل برای زنان باردار در شرایط درمان یا پیشگیری از سرماخوردگی باید لحاظ شود، و مواقعی وجود دارد که آنان باید در این مورد به دکتر مراجعه کنند.