دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

ممکن است پیشگیری از نعوظ تصادفی ممکن نباشد. اگر مردی در مورد این گونه نعوظ‎ها در مورد خود دچار نگرانی است باید به پزشک مراجعه کند.

گاه و بیگاه این احتمال وجود دارد که مردان دچار نعوظ اتفاقی یا تصادفی شوند. نعوظ تصادفی نوعی از نعوظ است که بدون وجود محرک جنسی ایجاد می‎شود. نعوظ اتفاقی معمولاً نرمال است. نوجوانان و بزرگسالان جوان بیشتر احتمال دارد که دچار نعوظ‌های اتفاقی یا تصادفی شوند، اگرچه احتمال بروز این نوع نعوظ در مردان بزرگسال نیز وجود دارد. نعوظ‎های تصادفی که فقط در هنگام صبح در مردان بروز می‎کنند مرتبط به سن نیستند. گاه و بیگاه مشکل داشتن در رسیدن به نعوظ یا حفظ آن علتی برای نگرانی نیست. به هر جهت، اگر مردان متوجه تغییرات زیادی در فاصلۀ میان نعوظ‌های خود یا توانایی تحقق آن شوند، این وضعیت می‎تواند نشانه‎ای از اختلال نعوظ یا مشکل پزشکی زیربنایی دیگری باشد.

شواهد زیربنایی کاربرد روغن‎های ضروری برای درمان اختلال نعوظ اغلب اوقات روایی است اما برخی کارهای تجربی انجام شده عنوان کرده‎اند که بعضی از روغن‎های ضروری می‎توانند در مورد درمان اختلال نعوظ مفید باشند

اختلال نعوظ یا "ناتوانی" مشکل شایعی در مردان است. اختلال نعوظ به ناتوانی مرد در رسیدن به نعوظ آلت تناسلی یا حفظ آن اشاره دارد که اغلب مانع انجام مقاربت جنسی می‎شود. علل اختلال نعوظ متفاوت است اما اغلب اوقات بدون نیاز به استفاده از دارو قابل مداوا است. وقتی مغز وضعیتی از برانگیختگی را تحریک می‎کند، پیام‎هایی به آلت تناسلی مرد ارسال می‎نماید که سبب می‎شود تا شریان‎ها متسع شده و خون بیشتری امکان جریان یافتن درون آلت مرد را پیدا کند. وقتی میزان خون جریان یافته در آلت تناسلی مرد دچار محدودیت می‎شود، امکان نعوظ از دست می‎رود. ناتوانی در رسیدن به نعوظ یا حفظ آن ممکن است به دلایل مختلفی مثل مصرف بیش از حد مشروب الکلی یا به دلیل خستگی مفرط بروز یابد. 

آنچه آگهی‎های تبلیغاتی و تجاری به مردم نشان نمی‎دهند اختلال و پریشان‎حالی دردناکی است که زن ممکن است در صورت ابتلاء مرد زندگی‎اش از اختلال نعوظ دچار آن شود.

آگهی‎های تبلیغــاتی تلویزیون همه چیز را مثل آب خوردن ساده می‌کنند: مرد قادر نیست به نعوظ برسد، پس یک قرص می‎اندازد بالا. بقیه‎اش را هم شما بهتر می‎دانید، خانم شریک جنسی مرد مثل کفتر در این مورد بغ‎بغو می‏‌کند که چطور مرد زندگی‎اش دوباره به خودِ وحشی و در عین حال رمانتیکش بازگشته است! اما آنچه آگهی‎های تبلیغاتی و تجاری به مردم نشان نمی‎دهند اختلال و پریشان‎حالی دردناکی است که زن ممکن است در صورت ابتلاء مرد زندگی‎اش از اختلال نعوظ دچار آن شود. دکتر اندرو مک‎کولاف، "مدیر بهداشت جنسی و ناباروی در مردان" در "مرکز پزشکی دانشگاه نیویورک می‎گوید، "زنان مسائل را درونی می‎کنند -- آنها ابتدا گرایشی به ملامت شخص خود نشان می‏دهند، به این نتیجه می‎رسند که گویا خطایی از ناحیۀ خود آنها سر زده است، یا اینکه آنان دیگر جذابیتی برای شریک زندگی خویش ندارند. در واقع نخستین چیزی که زن در هنگام عدم توانایی مرد در رسیدن به نعوظ پیش خود فکر می‎کند این است که در این مشکل مقصر خود اوست و هیچ چیزی ورای این حقیقت وجود ندارد."

داروهای بسیار اندکی روی کودکان و نوجوانان آزمایش می‎شود زیرا انجام این کار برای کمپانی‎های تولید کنندۀ دارو مقرون به صرفه نیست.

داده‎های اندکی در مورد میزان شیوع اختلال نعوظ در پسران نوجوان وجود دارد، با وجود این ما اکنون می‎دانیم که این اختلال به میزان زیادی وابسته به سن است. در سن 70 سالگی، میزان شیوع اشکال متوسط تا شدید اختلال نعوظ تقریباً 59 درصد است. در سن چهل سالگی این میزان کاهش یافته به رقمی در حدود 22 درصد می‎رسد. در مردان زیر چهل سال این عارضه بسیار کمتر شیوع دارد اما کماکان مبتلابه حدود 5 تا 10 درصد مردان است. هیچ نوع داده‎های خاصی در مورد مردان در سنین زیر 18 سال مبتلا به اختلال نعوظ وجود ندارد. به هر جهت، از آنجا که بر مبنای اعلام CDC نیمی از پسران در سنین مدرسه دارای روابط جنسی در سطح مقاربت جنسی هستند و یک‎سوم آنان بر یک مبنای منظم دارای این گونه روابطند، میزان شیوع اختلال نعوظ در این گروه‌های سنی ممکن است بیش از آن چیزی باشد که ما فکر می‎کنیم.

بعضی داروها می‎توانند بر لیبیدو تأثیر منفی داشته باشند. برای مثال، داروهای ضد افسردگی، آنتی‎هیستامین‎ها و حتی داروهای فشار خون می‎توانند نعوظ را دچار اختلال کنند.

کلیشه‌های بسیاری هست که مردان را به صورت ماشین‌های حریص جنسی به تصویر می‎کشند. کتاب‎ها، شوهای تلویزیونی، و فیلم‎ها اغلب اوقات کاراکترها و بزنگاه‌هایی را تصویر می‎کنند که در آنها مردان به صورت دیوانگان سکس و زنان صرفاً به شکل مشتاقان عشق به تصویر کشیده می‎شوند. اما آیا این موضوع واقعیت دارد؟ ما در مورد میل جنسی در مردان چه می‎دانیم؟ کدام کلیشه‌ها در مورد تمایلات جنسی در مردان واقعیت دارد؟ زنان در مقایسه با مردان چگونه هستند؟ در اینجا نگاهی به افسانه‌های رایج در مورد تمیلات جنسی مردانه خواهیم انداخت.

پورپورا که نقطه‎های خونی نیز نامیده می‎شود، به صورت لکه‎های بنفش یا قرمز رنگ روی پوست ظاهر می‎شود. این نقطه‎ها نتیجۀ مستقیم وجود یک آسیب دیدگی در آلت تناسلی مرد نیستند. در عوض، پورپورا در اغلب موارد نشانۀ وجود یک اختلال زیربنایی است.

برخی از اوقات آلت تناسلی مردان به رنگ بنفش مایل به قرمز درمی‎آید. در بیشتر موارد این تغییر رنگ خوش‌خیم است. آلت تناسلی مرد ممکن است در صورت افزایش جریان خون به رگ‎های خونی و غدد موجود در آلت تناسلی رنگ بنفش پیدا کند. این اتفاق اغلب هنگامی رخ می‎دهد که مرد دچار برانگیختگی جنسی می‎شود. به هر جهت وقتی تغییر رنگ غیر نرمال، غیر قابل توضیح یا با درد و خارش همراه باشد، مردان باید به پزشک مراجعه کنند زیرا بنفش رنگ شدن آلت تناسلی می‌‏تواند نشانه‎ای از وجود عفونت، جراحت یا مشکلات گردش خون باشد.

برخی داروها می‎توانند سبب چروک خوردن آلت تناسلی مرد شوند. این داروها شامل ابدریل، دارویی که برای کمبود تمرکز یا بیش فعالی تجویز می‎شود، برخی داروهای ضد افسردگی و ضد روان‎پریشی، و برخی داروهای ویژۀ درمان بزرگی پروستات است.

چروک خوردن یا انقباض آلت تناسلی مردان کاهش اندازۀ آن است. گاهی از اوقات این انقباض دایمی بوده، و در مواقع دیگر این وضعیت نتیجۀ یک اختلال قابل درمان یا ناشی از عادت‏‌های مربوط به سبک زندگی است. اندازۀ آلت تناسلی در میان مردان متفاوت و در برخی موارد این اختلاف اندازه بسیار هم قابل توجه است. یک مطالعه نشان داده است که نه نژاد و نه قومیت هیچ ربطی به اندازۀ آلت تناسلی مردان ندارد. در حالی که در مورد بسیاری از مردان چنین گمان می‎رود که اندازۀ آلت تناسلی آنان بالاتر از میانگین اندازۀ آلت مزبور است، بسیاری از مردان در گروهی قرار می‌گیرند که از نظر کارشناسان دارای آلت با اندازۀ کوچک‎تر از اندازۀ نرمال محسوب می‎شوند.

مقالات دیگر...