دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

آیا پیاز و روغن زیتون می‌توانند آلت تناسلی مردان را بزرگ کنند؟

اگر کسی در صدد امتحان یک روش برای بزرگ کردن آلت تناسلی خود باشد ممکن است چیزهایی در مورد پیاز و روغن زیتون شنیده باشد. برخی افراد مدعی‌اند که این ترکیبات می‌توانند باعث بزرگ شدن آلت تناسلی مردان شوند. ابتدا باید در نظر داشت که اکثریت مردانی که در صدد تقویت آلت تناسلی خود هستند در واقع دارای آلت تناسلی با اندازه نرمالند. در عین حال این احتمال هست که آلت تناسلی شخص در طیف نرمال قرار داشته باشد. در واقع، بر مبنای یک مرور تحقیقی مربوط به سال 2019 حتی یک مقیاس جهانی هم برای اندازه‌گیری اندازه آلت تناسلی مردان وجود ندارد. این بدان معنی است که مفهوم "نرمال" ممکن است بسیار متفاوت باشد.

مؤثرترین داروها برای اختلال نعوظ در مردان و مشخصات آنها

حلقه اختلال نعوظ, آنزیم PDE5, روابط جنسی

داروهای متعددی می‌توانند اختلال نعوظ را مداوا کنند

اختلال نعوظ مشکلی قبل درمان است و طیفی از داروها می‌توانند در این مورد مؤثر باشند. مهار کننده‌های فسفودی‌استراز نوع 5 (PDE5) می‌توانند در درمان اختلال نعوظ اثربخش بوده و داروهای کلاس‌های دارویی دیگر نیز کارآیی دارند. این مقاله بر مهار کننده‌های PDE5 تمرکز می‌کند. این داروها مانع از عملکرد PDE5 می‌شوند، آنزیمی در دیواره رگ خونی که به کنترل جریان خون کمک می‌کند. به دنبال انگیختگی جنسی بدن آنزیم‌هایی را ترشح می‌کند که باعث می‌شوند تا عضله نرم رگ‌های خونی شل شود و امکان عبور خون بیشتری از آنها فراهم گردد. مهار کننده‌های PDE5 تنزل این آنزیم‌ها را مهار کرده جریان خون را افزایش می‌دهد و نتیجه این روند نعوظ خواهد بود.

علل و درمان اختلال نعوظ - آیا راه‌حل سریع وجود دارد؟

اختلال نعوظ، دخانیات، الکل، چاقی، آمفتامین‌، باربیتورات‌، کوکائین، هروئین، 	ماری‌جوانا، اترواسکلروزیس، دیابت، هیپرتانسیون، کلسترول، تستوسترون، مهار کننده‌های فسفودی‌ا‌ستراز نوع 5، اوانافیل، 	سیلدنافیل، تدانافیل، وردنافیل، تستوسترون، الپروستادیل، پمپ اختلال نعوظ

اختلال نعوظ نسبتاً شایع است

اختلال نعوظ وضعیتی است که در آن رسیدن به نعوظ یا حفظ آن به مدت کافی برای سکس مشکل می‌شود. با وجودی که تخمین‌های مربوط به میزان شیوع آن متفاوتند کارشناسان بر این نکته اتفاق نظر دارند که اختلال نعوظ نسبتاً شایع است. اگر اختلال نعوظ به صورت موردی و مقطعی بروز کند عموماً دلیلی برای نگرانی نیست. وقتی زمان بروز آن طولانی شود، به استرس، اضطراب و مشکلات ارتباطی منجر می‌شود. راه‌های مختلفی برای درمان اختلال نعوظ در دسترس است اما انتخاب روش درمانی درست به علت بستگی دارد.
تحقق نعوظ فرآیند پیچیده‌ای است که شامل عملکرد عصب‌های بدن، رگ‌های خونی و هورمون‌ها است.

اختلال نعوظ موقتی - علل، تشخیص، و درمان

اختلال نعوظ موقتی، اختلال نعوظ، اختلال نعوظ موقعیتی، اکساید نیتریک، استرس مزمن، اپی‌نفرین، سندرم متابولیک، دیابت، صدمات طناب نخاعی، مالتیپل اسکلروزیس،  آلت تناسلی مرد، پاناکس جینسنگ، رودیولا روسئا، یوهیمباین، ال-آرژینین

اختلال نعوظ می‌تواند نشانه‌ای از یک اختلال جدی‌تر مربوط به سلامت باشد

اختلال نعوظ خود به خود تهدیدی برای زندگی نیست، و در برخی موارد اختلالی موقتی است. به هر حال، گاهی از اوقات، اختلال نعوظ می‌تواند نشانه‌ای از یک اختلال جدی‌تر مربوط به سلامت باشد. اختلال نعوظ یکی از ظ بر اثر بیماری مزمن یا دیگر اختلالات سلامت ایجاد شده باشد می‌تواند به مشکلی مزمن تبدیل شود. به هر حال، در بسشایع‌ترین اختلالات سلامت جنسی در مردان است. وقتی اختلال نعویاری موارد اختلال نعوظ موقتی است. اختلال نعوظ موقعیتی یکی از اشکال اختلال نعوظ است که فقط در برخی موقعیت‌های خاص بروز می‌کند.

چه داروهایی باعث اختلال نعوظ در مردان می‌شوند؟

ضد اندروژن, آگونیست‌های GnRH, کورتیکوستروئیدها, داروهای ضد افسردگی, داروهای ضد سایکوز, داروهای ضد صرع

اختلال نعوظ یک اختلال شایع در میان مردان تمامی سنین است

چندین عامل می‌توانند باعث یا تقویت کننده بروز اختلال نعوظ شوند. یک مثال در این مورد داروهایی است که شخص مصرف می‌کند. داروهای تأثیرگذار بر میل جنسی، جریان خون، و عملکرد ارگان جنسی ممکن است است میزان شیوع اختلال نعوظ را افزایش دهند. اختلال نعوظ ناتوانی در تحقق نعوظ یا حفظ آن است. اختلال نعوظ اختلالی شایع است که بر مردان در تمامی سنین و سطوح مختلف سلامت و تناسب بدنی تأثیر می‌گذارد.

موج شوک درمانی برای اختلال نعوظ - کارآیی دارد؟

موج شوک درمانی، اختلال نعوظ، FDA، درمان با موج شوک کم-شدت، سیلدنافیل، وایاگرا، تدانافیل، سیالیس، اختلال نعوظ، واسکولوژنیک

موج شوک درمانی یکی از گزینه‌های درمانی برای اختلال نعوظ است

موج شوک درمانی یکی از گزینه‌های متعدد درمانی برای اختلال نعوظ است. اگرچه این روش مورد تأیید FDA نیست، دانش پشت این نوع درمان بدون قرص حمایت چندین مطالعه را که با نتایج امیدبخش همراه بوده‌اند پشت خود دارد. چنین به نظر می‌رسد که موج شوک درمانی بهترین کارآیی را برای مردان دچار اختلال نعوظ ناشی از مشکلات عروقی دارد، یک اختلال رگ‌های خونی که بر جریان خون به بافت‌های آلت تناسلی مردان تأثیر می‌گذارد. برای تعیین اثربخشی این روش درمان در مورد دیگر انواع اختلال نعوظ باید منتظر بود. اصطلاح پزشکی مربوط به موج شوک درمانی درمان با موج شوک کم-شدت (LiSWT) است. 

درمان خانگی برای انزال زودرس

انزال زودرس، ارگاسم، زینک، منیزیم، اسپرم سالم، کلسیم، مس، منگنز، سلنیوم، کرم‌های موضعی، کاندوم، سکس، تکنیک فشردن، روش توقف-حرکت

هیچ داروی تأیید شده‌ای برای درمان انزال زودرس وجود ندارد

بعضی تخمین‌ها عنوان می‌کنند که در حدود 4 تا 39 درصد مردان دچار انزال زودرس هستند، اگرچه برخی برآوردهای دیگر ارقام بالاتری را در این مورد اعلام می‌کنند. بسیاری از مردان دچار مشکلات جنسی مثل انزال زودرس هستند. انزال زودرس زمانی بروز می‌کند که شخص بسیار سریع ارگاسم می‌شود یا بر روی ارگاسم خود فاقد کنترل است. مردان دچار انزال زودرس در عین حال بسیار ناگهانی ارگاسم می‌شوند، بنابراین قادر نیستند تا ارگاسم خود را به تأخیر بیندازند. انزال زودرس می‌تواند به ناخشنودی جنسی، هم برای مرد و هم برای شریک جنسی او، منجر گردد. برخی مداواهای خانگی و ورزش‌ها می‌تواند در به تأخیر انداختن انزال یا کمک به شخص در اطلاع از حس‌های خود و چگونگی اعمال کنترل بر آنها کمک کنند.

مقالات دیگر...