دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

سندرم آلت کوچک در مردان - آنچه دانستنش نیاز است

سندرم آلت تناسلی کوچک، اختلال دیسمورفیک آلت تناسلی ، راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی" (DSM-5)،  مایکروپینس، هتروسکسوال، دگرجنسگرا، پورنوگرافی ارگاسم

مردم دچار سندرم آلت تناسلی کوچک مبتلاء به مشکلی فیزیکی نیستند بلکه دچار اضطراب مداومی در مورد اندازه آلت تناسلی خود هستند

مقالات اختلالات نعوظ / انزال زودرس

سندرم آلت تناسلی کوچک چیست؟
• علایم سندرم آلت تناسلی کوچک
• درمان سندرم آلت تناسلی کوچک
• پرسش‌هایی برای طرح کردن با پزشک
• خلاصه


مردم دچار سندرم آلت تناسلی کوچک مبتلاء به مشکلی فیزیکی نیستند بلکه دچار اضطراب مداومی در مورد اندازه آلت تناسلی خود هستند. این افراد در این مورد نگرانند که آلت تناسلی آنان بیش از حد کوچک است یا اینکه دیگران در مورد آنان بر اساس اندازه آلت داوری می‌‌کنند. برخی پزشکان به سندرم آلت تناسلی کوچک به عنوان اختلال دیسمورفیک آلت تناسلی (PDD) اشاره می‌کنند اما "راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی" (DSM-5) این مشکل را به عنوان یک اختلال مجزا فهرست نکرده است. در عوض راهنمای مزبور PDD را به عنوان یک متغیر اختلال دیسمورفیک جسمانی (BDD) دسته‌بندی کرده است.

سندرم آلت تناسلی کوچک چیست؟
مردم دچار سندرم آلت تناسلی کوچک یا PDD دارای آلت تناسلی مردانه به طور غیر معمول کوچک نیستند. در عوض، آنان شدیداً در مورد اندازه آلت تناسلی خود دچار نگرانی‌اند.
داشتن آلت تناسلی کوچک یک تشخیص پزشکی نیست. در موارد بسیار نادر، آلت تناسلی یک مرد به قدری کوچک است که باعث ایجاد اختلال در عملکرد جنسی می‌شود، و پزشکان به این وضعیت زیر عنوان مایکروپینس یا ریزآلتی اشاره می‌کنند. مردان دچار مایکروپینس دارای آلت تناسلی هستند که دستکم 2.5 واحد استاندارد کوچک‌تر از آلت تناسلی متوسط است.
PDD یک نوع BDD است، اختلالی که باعث تحریف تصورات شخص از وضعیت جسمانی می‌شود. BDD می‌تواند محرک اضطراب شدید در فرد در مورد نمای ظاهری خود شود.
مردان دچار PDD در مورد اندازه آلت تناسلی خود احساس شرمندگی و اضطراب دارند. آنها ممکن است به اشتباه معتقد باشند که دچار مایکروپینس هستند، حتی زمانی که طول آلت تناسلی آنان نرمال است.

آمار میانگین اندازه آلت تناسلی مردان
تخمین‌ها در مورد میانگین انداره آلت مردان متفاوت است. بسیاری از مردم معتقدند که یک آلت تناسلی مردانه معمولی 15 سانتی‌متر درازا دارد، اما این باور اشتباه و گمراه کننده است، و به شکل بالقوه محرک بروز اضطراب در افرادی می‌شود که نگران کوچک بودن طول آلت تناسلی خود هستند.
یک آنالیز مربوط به سال 2014 در مورد داده‌های مرتبط به 15.521 مرد اطلاعات زیر را استخراج کرده است:
• میانگین طول آلت تناسلی مردان در حالت پژمرده 9.16 سانتی‌متر است.
• میانگین طول آلت تناسلی مردان در حالت نعوظ 13.12 سانتی‌متر است.
• آلت‌های درازتر از 15.2 سانتی‌متر در هنگام نعوظ نادرند و در حدود 10 درصد کل تعداد آلت تناسلی مردان را شامل می‌شوند
تحقیق دیگر به مقادیری پرداخته است که به عنوان مایکروپینس لحاظ می‌شود. یک مطالعه در سال 2014 مایکروپینس را به عنوان آلت تناسلی با طول کمتر از 7 سانتی‌متر در حالت پژمرده و نیز نعوظ تعریف کرده است.
به علاوه تحقیقی در مورد 52.000 مرد و زن هتروسکسوال (دگرجنسگرا) پی برده است که 85 درصد زنان در مورد طول آلت تناسلی شریک جنسی خود رضایت خاطر داشته‌اند. در مقام مقایسه، این رقم یعنی رضایت از طول آلت تناسلی خود در میان مردان فقط 55 درصد بوده است.

علایم سندرم آلت تناسلی کوچک
این موضوع شایع است که مردان هر از گاه در مورد طول آلت تناسلی خود دچار نگرانی شوند، به ویژه وقتی از سوی رسانه‌ها تحت فشار قرار می‌گیرند و نیز بر اثر دیدن آلت‌های تناسلی بزرگ مردان در فیلم‌های پورنوگرافی.
به هر جهت، مردان دچار سندرم آلت تناسلی کوچک به شکلی وسواس‌آمیز در مورد اندازه آلت تناسلی خود دچار نگرانی هستند.
برخی علایم سندرم آلت کوچک شامل موارد زیر است:
• مقایسه مداوم سایز آلت تناسلی خود با مال دیگران، شامل آنهایی که در رسانه‌ها نمایش داده می‌شوند
• باور به اینکه آلت تناسلی به شکلی غیر معمول کوچک است، علی‌رغم وجود شواهدی که خلاف این موضوع را نشان می‌دهند
• دریافت‌های تحریف شده از سایز آلت تناسلی مردانه
• ارزش غیر معمول قائل شدن به اندازه آلت تناسلی
• احساس شرمندگی یا خجلت در مورد اندازه آلت تناسلی خود
• دشواری در داشتن سکس با شریک جنسی خود بر اثر وجود اضطراب در مورد اندازه آلت تناسلی خود
• کاهش عملکرد جنسی، شامل رسیدن به نعوظ یا تحقق ارگاسم
برخی از مردم مبتلاء به سندرم آلت تناسلی کوچک دچار دیگر علایم BDD هستند که می‌تواند موارد زیر را شامل شود:
• مشغله ذهنی وسواس‌گونه در مورد نمای ظاهری
• رفتار تکراری یا ناگزیر در پیوند با نمای ظاهری خود مثل ور رفتن با سر و وضع یا خریدن لباس
• پریشان‌حالی مزمن در مورد وضعیت ظاهری خود
افسردگی یا اضطراب در مورد وضعیت ظاهری خود
اگرچه سندرم آلت تناسلی کوچک و BDD ممکن است به صورت اختلالی واحد بروز کنند، آنها دارای تفاوت‌های اساسی هستند. سندرم آلت تناسلی کوچک یک تشخیص پزشکی محسوب نمی‌شود در حالی که پزشکان ممکن است شخص را به عنوان فرد مبتلاء به BDD تشخیص دهند.

درمان سندرم آلت تناسلی کوچک
در مورد مردم دچار اضطراب خفیف تا متوسط در مورد اندازه آلت تناسلی، مراجعه به داده‌های مربوط به اندازه متوسط آلت تناسلی مردان یا سؤال از پزشک در مورد مشخصات مایکروپینس بودن می‌تواند کمک کننده باشد.
اگر کسی نگران عملکرد جنسی خود است، وی می‌تواند از شریک جنسی خود در این مورد اطمینان و حمایت بگیرد. تحقیق عنوانگر این موضوع است که اکثر زنان هتروسکسوال (دگرجنسگرا) از اندازه آلت تناسلی شریک جنسی خویش خشنود هستند.
درمان پزشکی می‌تواند به مردان دچار BDD یا مردان نگران در مورد اندازه آلت تناسلی خود کمک کند. برخی گزینه‌های درمانی در این مورد شامل موارد زیر است:
• درمان شناختی رفتاری (CBT). این نوع درمان به مردم کمک می‌کند تا بفهمند چگونه افکار آنان بر احساسات و رفتار آنان تأثیر می‌گذارد، و این روش می‌تواند به مردم در مورد یافتن راه‌هایی برای کاهش اضطراب کمک کند.
• درک و مخاطب قرار دادن عوامل محرک. در مورد برخی از مردم برخی محرک‌های خاص مثل پورنوگرافی یا مشکلات ارتباطی - می‎تواند سبب ایجاد اضطراب در مورد اندازه آلت تناسلی شود. بعضی از مردم قادرند تا علایم مبتلابه خود را با شناسایی محرک‌ها و کار برای مدیریت آنها کاهش دهند.
• سکس‌تراپی یا مشاوره زوج‌ها. وقتی اضطراب در مورد اندازه آلت تناسلی بر روابط فرد یا توانایی وی در انجام سکس تأثیر منفی داشته باشد، این روش درمانی می‌تواند به طرفین ارتباط در کار با یکدیگر برای غلبه بر اضطراب کمک کند.

پرسش‌هایی برای طرح کردن با پزشک
مردان دچار نگرانی در مورد اندازه آلت تناسلی خود یا احساسات خویش در مورد سایز آلت تناسلی باید برای گرفتن کمک و حمایت به پزشک مراجعه کنند.
برخی پرسش‌های مطرح برای این مورد عبارتند از:
• آیا سایز آلت من در دامنه میانگین قرار دارد؟
• آیا نگرانی در مورد سایز آلت تناسلی شایع است؟
• من برای غلبه بر اضطراب خود در این مورد چه کار می‌توانم انجام دهم؟
• آیا شما می‌توانید مرا به یک درمانگر ارجاع دهید؟
• آیا من دچار علایم BDD هستم؟
• آیا راهکارهای مؤثری برای مدیریت اختلال جنسی مرتبط به اضطراب وجود دارد؟

خلاصه
اضطراب مرتبط به سایز آلت تناسلی می‌تواند مأیوس کننده باشد، و بر عزت نفس و قوام ارتباطی فرد تأثیر منفی بگذارد. درک غلط در مورد اندازه آلت تناسلی می‌تواند مردان را به سمت این باور سوق دهد که اندازه آلت تناسلی آنان کمتر از اغلب مردان دیگر است، حتی وقتی که فرد دارای آلتی با اندازه متوسط است.
آموزش سکس، گرفتن حمایت از شریک زندگی، و درمان متناسب با مشکل می‌تواند به مردم مبتلاء به سندرم آلت تناسلی کوچک و نیز مبتلایان به BDD در مدیریت اضطراب خویش کمک کند./


• زاون ویلینس، دکتر الین کی. لو
• ترجمه نادر اکبری سراوانی


Source:
Medical News Today
Small penis syndrome: Everything you need to know
Last reviewed Wed 27 February 2019
By Zawn Villines
Reviewed by Elaine K. Luo, MD

مطالب پیشنهادی ما برای مطالعه

تفاوت خطر مرگ بر اثر فیبریلاسیون دهلیزی در زنان و مردان

آیا مکمل‌های جنسی مردان ایمن هستند؟

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.