دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

چگونه از گیاهان دارویی برای درمان اضطراب و استرس استفاده کنیم

 ریشه والرین, کاوا, گل ساعتی, زردچوبه, بابونه, اشواگاندا, مخمر سنت جان, بادرنجبویه, اضطراب

چند مکمل موجود در گیاهان دارویی می‌توانند در درمان استرس، اضطراب، افسردگی و غیره مفید باشند

مقالات اضطراب / استرس

در این مقاله:
◄ تلخی‌جات چیستند؟
◄ چگونه تلخی‌جات مصرف کنیم
◄ کدام گیاهان دارویی در مورد اضطراب مفیدند؟
◄ گیاهان دارویی چگونه در مورد اضطراب و استرس مفید واقع می‌شوند؟
◄ معجون تلخی‌جات
◄ دستورالعمل
◄ پرسش و پاسخاضطراب و استرس شایع‌اند و ممکن است بر اثر عوامل مختلفی مثل یک چالش بزرگ در زندگی، انباشت مشکلات کوچک، یا اختلالات سلامت روانی ایجاد شوند. ممکن است مدیریت کردن تمامی احساسات مرتبط به اضطراب و استرس دشوار باشد اما یک راه کاملاً طبیعی برای تخفیف علایم می‌تواند استفاده از گیاهان دارویی باشد.
یک راه مصرف یا خوردن گیاهان دارویی تخفیف دهنده استرس استفاده از تلخی‌جات است.
تلخی‌جات نوشیدنی‌های الکلی با مقاومت بالا هستند که از طریق بوتانیکال‌هایی مثل گیاهان دارویی، ریشه، میوه، گل‌ها، برگ‌ها و ساقه‌ها ایجاد می‌شوند. ترکیبات آرام‌بخش می‌تواند راهی آسان (و لذیذ) برای استرس‌زدایی به روش طبیعی باشد. نشان داده شده است که تلخی‌جات به سلامت گوارش کمک کرده، ولع قند را کاهش می‌دهند، سیستم ایمنی را تقویت می‌کنند و باعث فروکش استرس می‌شوند.


تلخی‌جات چیستند؟
تلخی‌جات معمولاً از سه قسمت تشکیل می‌شوند:
• یک مایع خنثی
• یک عامل ترش کننده
• عوامل معطرساز
در حالی که ممکن است شما در مورد استفاده از تلخی‌جات برای ایجاد کوکتل‌های پیچیده شنیده باشید، آنها در عین حال به عنوان یک عامل مداوا کننده در ناخوشی‌هایی مثل بی‌نظمی‌های گوارشی از سال‌های 1700 میلادی مورد استفاده قرار گرفته‌اند.
تلخی‌جات دارای چند فایده برای سلامت، شامل موارد زیر هستند:
• سلامت گوارش و روده
• عملکرد ایمنی و التهاب
• کنترل قند و میزان اشتها
• سلامت کبد


چگونه تلخی‌جات مصرف کنیم
تلخی‌جات را به روش‌های مختلفی می‌توان خورد. شما می‌توانید چند قطره از آنها را روی زبان بگذارید یا آنها را با استفاده از مایع دیگری مثل آب گازدار یا کوکتل‌ها رقیق کنید.
تلخی‌جات حامل دو چیزند، عامل‌های ترش کننده (مثل ریشه قاصدک، برگ کنگر فرنگی یا افسنطین) و یک مایع حامل مثل الکل، یا مایع غیر الکلی، گلیسیرین یا قند مایع.
طعم دهنده‌های تخفیف دهنده استرس مثل موارد زیر را نیز می‌توان به ترشی‌ها اضافه کرد:
• دارچین
• وانیل
• زنجبیل
زردچوبه
• نعناع


کدام گیاهان دارویی در مورد اضطراب مفیدند؟
پرمصرف‌ترین گیاهان دارویی برای تخفیف استرس و اضطراب شامل موارد زیرند:
• اسطوخودوس
• ریشه والرین
• کاوا
• گل ساعتی
• زردچوبه
• بابونه
اشواگاندا
مخمر سنت جان
• بادرنجبویه


گیاهان دارویی چگونه در مورد اضطراب و استرس مفید واقع می‌شوند؟
تحقیق عنوانگر آن است که چند مکمل موجود در گیاهان دارویی می‌توانند در درمان استرس، اضطراب، افسردگی و غیره مفید باشند. در واقع، مردم هزاران سال است که از این گیاهان برای درمان تعداد زیادی از مشکلات جسمانی و روانی استفاده می‌کنند.
در صورتی که کسی تصمیم به استفاده از گیاهان دارویی بگیرد باید به خاطر بسپرد که گیاهان دارویی و مکمل‌ها تحت تنظیمات FDA قرار ندارند. مردم باید در مورد محصولی که خریداری می‌کنند تحقیق کنند و نیز پیش از چنین اقدامی با پزشک خود مشورت نمایند. در عین حال باید این نکته را به خاطر داشته باشیم که گیاهان دارویی و مکمل‌ها جایگزینی برای جستجوی کمک از متخصصان مشکلات روانی و نیز داروهای نسخه‌ای محسوب نمی‌شوند.

فواید گیاهان دارویی
• اسطوخودوس نشان داده است که برای بهبود کلی خلق، اضطراب و خواب مفید است.
• گل ساعتی میزان گابا را در مغز تقویت می‌کند، که تقویت کننده آرام‌بخشی محسوب می‌گردد. نشان داده شده است که این گیاهان در مقایسه با آرام‌بخش‌های تجویزی میزان کمتری از عوارض جانبی را داردو
• ریشه والرین اغلب در تلفیق با گل ساعتی به کار می‌رود زیرا دارای تأثیرات مشابهی با آن است. این گیاهان بیشتر اوقات همانند گل ساعتی برای بهبود خواب مورد استفاده قرار می‌گیرد و مقدار GABA را در مغز افزایش می‌دهد.
اسطوخودوس یکی از محبوب‌ترین گیاهان دارویی مورد استفاده برای فروکش اضطراب است. مردم می‌توانند آن را در ترکیب با ریشه والرین و گل ساعتی به عنوان یک سه‌گانه نیرومند برای مقابله استرس به کار ببرند.
در حالی که گیاهان دارویی مزبور عموماً ایمن بوده و خوب تحمل می‌شوند، این موضوع اهمیت است که آنها را هرگز در ترکیب با دیگر داروهای تقویت کننده گابا مثل داروهای ضد افسردگی و بنزودیازپین‌ها مورد استفاده قرار ندهیم.


معجون تلخی‌جات
• نیم اونس اسطوخودوس خشک شده
• 1 قاشق چایخوری ریشه والرین خشک شده
• 2 قاشق چایخوری گل ساعتی خشک شده
• 1 قاشق چایخوی پوست پرتقال خشک شده
• نصف قاشق چایخوری زنجبیل خشک شده
• 6 اونس الکل (توصیه شده: 100 سی سی ودکا یا در مورد ترکیب الکلی استفاده از SEEDLIP’s Spice 94)

دستورالعمل
1. تمامی ترکیبات را در یک بطری ریخته و روی آنها الکل بریزید.
2. ظرف را مهر و موم کرده و تلخی‌جات را در مکان خنک و تاریک قرار دهید.
3. اجازه دهید تلخی‌جات ترشحات خود را انجام دهند تا قوام معجون به دست آید که این حدود 2 تا 4 هفته طول می‌کشد.
4. پس از آماده شدن تلخی‌جات را توسط فشردن داخل یک پارچه پنیر موسلین یا صافی قهوه بگیرید. مواد فشرده شده را در دمای اتاق درون یک ظرف بدون هوا نگهداری کنید.
برای استفاده: چند قطره تلخی‌های ضد اضطراب را در چای سرد یا گرم، آب گازدار، بریزید، یا به عنوان یک عصاره پیش از رفتن به بستر خواب یا در طول زمان‌های افزایش اضطراب بخورید. اگر مایلید طعم شیرینی به آنها اضافه کنید دانه وانیل خالص از سوی ما توصیه می‌شود زیرا قند اثبات شده است که باعث افزایش علایم اضطراب می‌شود.


پرسش و پاسخ
چه کسی نباید از گیاهان دارویی برای اضطراب استفاده کند؟
اگر در فکر استفاده از گیاهان دارویی برای تخفیف اضطراب خود هستید ابتدا با پزشک مشورت کنید. زنان باردار، شیرده، کودکان خردسال، افراد مصرف کننده داروهای نسخه‌ای، افراد در معرض ریسک بالای اختلالات پزشکی در مورد مشکلات سلامت یا عوارض جانبی ناخوشایند هستند و باید در جستجوی راهنمایی تخصصی باشند.

آیا ملاحظات خاصی در مورد استفاده از گیاهان دارویی برای اضطراب مطرح است؟
باید به خاطر سپرد که صرف طبیعی بودن گیاهان دارویی به این معنی نیست که آنها همیشه ایمن هستند. این موضوع اهمیت دارد که شخص در مورد فعل و انفعال داروی در کنار عوارض جانبی خود گیاهان دارویی هوشیار باشد. در مورد نوع مناسب گیاهان دارویی برای خود با پزشک مشورت کنید.

آیا من می‌توانم گیاهان دارویی را همراه داروهای تجویزی استفاده کنم؟
بدون راهنمایی پزشک نباید از گیاهان دارویی به جای داروی تجویزی استفاده کرد. احتمال فعل و انفعال دارویی با برخی داروهای ضد اضطرابی تجویزی وجود دارد و در صورت استفاده همزمان ممکن است مشکلاتی برای سلامت ایجاد گردد. اگر کسی هم‌اکنون دارویی تجویزی برای اضطراب استفاده می‌کند باید پیش از مصرف گیاهان دارویی با پزشک مشورت کند.

آیا گیاهان دارویی اضطراب را معالجه می‌کنند؟
اگرچه بسیاری از مردم با استفاده از گیاهان دارویی با تخفیف اضطراب مواجه می‌شوند این گیاهان برای درمان علت زمینه‌ای مثل تروما، الگوهای پرتی حواس، اتفاقات مختل کننده زندگی یا نگرانی‌های ایمنی به کار نمی‌روند. پزشک بهتر می‌تواند در درک ریشه اضطراب کمک کرده و در زمینه تخفیف علایم و احساسات زمینه‌ای به شما کمک کند.


خلاصه
یک راه کاملاً طبیعی برای تخفیف اضطراب استفاده از برخی گیاهان دارویی است. شما می‌توانید این گیاهان را با افزودن آن به برخی تلخی‌جات به عنوان یک نوشیدنی ساده که می‌توان در محیط خانه تهیه کرد مصرف کنید.
اگرچه تحقیقات در مورد اثربخشی گیاهان دارویی و تلخی‌جات مورد اشاره در مورد کاهش اضطراب انجام شده است، آنها جایگزین روش‌های پزشکی یا کمک گرفتن از متخصصان پزشکی محسوب نمی‌شوند.
پیش از اقدام به استفاده از گیاهان دارویی یا تلخی‌جات به صورت روزمره با پزشک خود مشورت کنید./چگونه از گیاهان دارویی برای درمان اضطراب و استرس استفاده کنیم
کاترین مارنگو، تیفانی لا فورژ
ترجمه پریسا شعله‌دوست

Source:
Healthline
How to Use Herbs for Anxiety and Stress
Medically reviewed by Katherine Marengo LDN, R.D., Nutrition —
Written by Tiffany La Forge —
Updated on December 10, 2021

مطالب پیشنهادی ما برای مطالعه

منیزیم گلیسینات: کاربردها، فواید و عوارض جانبی

جایگزین‌های وایاگرا - قرص‌ها، داروهای گیاهی و دیگر درمان‌ها

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.