دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

سندرم آشرمن همچنین به نام سندرم فریچ یا سندرم فریچ-آشرمن نیز شناخته می‌شود

سندرم آشرمن یک بیماری نادر و اکتسابی رحم است. در زنان دچار این بیماری، بافت با چسبندگی‌های مجروح به علت یکی از اشکال تروما در رحم ایجاد می‌شوند. در موارد شدید کل دیواره‌های جلو و عقب رحم ممکن است در یکدیگر ادغام شوند. در موارد خفیف چسبندگی‌ها ممکن است در نواحی کوچک‌تر رحم ظاهر شوند. اکثر زنان مبتلاء به سندرم آشرمن یا پریود نمی‌شوند یا تعداد پریود در آنان بسیار کم است. برخی زنان در زمانی که باید پریود شوند درد دارند اما هیچ گونه خونریزی ندارند. این می‌تواند نشان دهنده آن باشد که زن دارای قاعدگی است اما خون به علت وجود انسداد یا بافت مجروح قادر به خروج از رحم نیست.

هواداران تست بارداری قند (شکر) می‌گویند ذرات قند وقتی با ادرار زن بیمار تماس پیدا می‌کنند حالت کلوخه به خود می‌گیرند. به هر حال شواهد معتبر برای دفاع از این ادعا در دست نیست، و هیچ سازمان یا نهاد پزشکی این تست را برای بارداری توصیه نکرده است. برای قرن‌ها مردم در جستجوی یافتن راهی برای تشخیص بارداری در اوایل آن بوده‌اند. تست بارداری خانگی صرفاً مربوط به چند دهه گذشته است. پیش از اختراع آن مردم از راه‌های مختلف طب عامه برای تست بارداری استفاده می‌کردند. برخی سایت‌های طب جایگزین و طبیعی کماکان استفاده از تست قند برای بارداری را پیشنهاد می‌دهند اما هیچ شواهدی در مورد کارآیی آن وجود ندارد.

14 درصد زنان 15 تا 45 ساله در حال حاضر قرص کنترل بارداری مصرف می‌کنند

بر مبنای اعلام CDC تقریباً 14 درصد زنان 15 تا 45 ساله در حال حاضر قرص کنترل بارداری مصرف می‌کنند. در حالی که کنترل هورمونی بارداری دارای فوایدی گذشته از پیشگیری از بارداری است، نگرانی‌هایی در مورد تأثیرگذاری آن بر خطر ابتلاء به سرطان وجود دارد. تحقیق عنوان می‌کند که اگرچه قرص‌های خوراکی کنترل بارداری به میزان کمی خطر سرطان‌ پستان و سرطان سرویکال را افزایش می‌دهند، در عین حال ممکن است ریسک سرطان اندومتریال، سطان تخمدان، و سرطان کولورکتال را کاهش دهند.

نشانه‌ها و علایم PCOS معمولاً خود را در اواخر جوانی یا اوایل بزرگسالی زنان نشان می‌دهند

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک (PCOS) اختلالی است که در آن عدم تعادل هورمونی می‌تواند در تخمک‌گذاری اختلال ایجاد کند. برخی زنان دچار PCOS برای باردار شدن با مشکل مواجه می‌شوند. با وجود این درمان‌های مؤثر در دسترسند. به کمک مداخلات پزشکی بسیاری از زنان دچار مشکل ناباروری بر اثر PCOS می‌توانند بچه‌دار شوند. به خاطر سپردن این موضوع نیز مهم است که PCOS به این معنی نیست که زن مبتلاء به آن هرگز باردار نخواهد شد.

مدت زمان انتظار برای بارداری بعدی پس از زایمان به روش سزارین به چند عامل مختلف بستگی دارد

ایمنی زایمان‌های متعدد به روش سزارین موضوعی است که پزشکان و والدین آینده، زمانی که به بچه‌دار شدن‌های بعدی فکر می‌کنند، به آن اهمیت می‌دهند. در حالی که زایمان به روش سزارین به اندازه زایمان طبیعی (زایمان واژنی) متداول نیست، تعداد سالانه موارد زایمان به روش سزارین در ایالات متحد آمریکا ممکن است باعث شگفتی شما شود. CDC گزارش می‌دهد که در سال 2018 31.9 درصد زایمان‌ها به روش سزارین انجام شده است. اگر شما جزء زنانی هستید که در این آمار قرار می‌گیرید ممکن است نگران این موضوع باشید که بیش از یک مورد سزارین چه تبعاتی دارد.

پیکا نوعی اختلال خوردن است.

شما احتمالاً انتظار دارید که بارداری انبوهی از ولع نسبت به غذاهای متفاوت را به همراه داشته باشد، اما نظرتان در مورد ولع نسبت به اقلام غیر غذایی مثل یخ یا حتی صابون چیست؟ این اتفاق ممکن است بیفتد و در میان زنان باردار غیر متداول نیست. ولع نسبت به چیزهای غیر خوراکی یا خوردن آنها پیکا [ناخوراک‌خواری] نامیده می‌شود. این اختلال ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد - چه زن باردار باشد چه نباشد - اما بیشتر در دوره بارداری شایع است. اما چرا باید یک زن باردار (یا هر کسی) بخواهد چیزهایی را بخورد که غذا نیستند؟

بارداری باعث انواع درد و رنج در بدن زنان می‌شود

بارداری باعث انواع درد و رنج در بدن زنان می‌شود. این علت نامتداول بودن دیدن آن است که بسیاری از ما در وضعیت بدنام "دست به کمر" ورزش می‌کنیم. و در حالی که درد مفصل می‌تواند در هر نقطه‌ای در طول بارداری اتفاق بیفتد یا شروع شود، احتمال بیشتری هست که این درد در برخی نقاط و در طول سه ماهه دوم و سوم ایجاد گردد. در حالی که ممکن است شما در تمامی نقاط احساس درد کنید برخی نواحی بدن در طول بارداری بیشتر با درد مفصل مواجه می‌شوند.

مقالات دیگر...