دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

مردان مسؤول 20 تا 30 درصد موارد ناباروری بوده و "در پنجاه درصد کل موارد ناباروری نقش دارند."

ناباروری مشکلی است که می‎تواند تأثیری عمیق بر شخص و روابط وی داشته باشد. توصیه‎ها اغلب متمرکز بر زنان بوده‎اند، اما در این متن خاص ما بر ناباروری در مردان متمرکز خواهیم شد و برخی نکات مبتنی بر پایۀ علمی را برای مقابله با آن ارائه خواهیم داد. وقتی کلمۀ "ناباروری" به گوش می‎رسد اغلب مردم به اولین چیزی که فکر می‎کنند ناباروری زنان است. به هر جهت، مردان مسؤول 20 تا 30 درصد موارد ناباروری بوده و "در پنجاه درصد کل موارد ناباروری نقش دارند."

میزان ادامۀ حیات اسپرم در خارج از بدن از نظر زمانی متفاوت است و بستگی به محیطی دارد که اسپرم در آن رها می‎شود

اسپرم‌ها در صورت قرار گرفتن در جریان هوای بیرون از بدن مدت زیادی زنده نمی‎مانند. اینکه دقیقاً اسپرم‎ها چه مدت به‌بقای خود ادامه می‏‌دهند به محیطی که در آن رها می‎شوند و سرعت خشک شدن مایع پیرامون اسپرم‎ها بستگی دارد. در این مقاله به‌برخی پرسش‎های مطرح در مورد اسپرم و بقاء آن پاسخ داده خواهد شد. پس از انزال، اسپرم می‎تواند حدود 5 روز درون بدن زن به‌زندگی خود ادامه دهد. مایع موجود در دستگاه تناسلی زنانه تمامی مواد مغذی مورد نیاز برای ادامۀ حیات اسپرم در طول مدت مزبور را در خود دارد.

در زنان دچار سندرم تخمدان پلی‌کیستیک، عدم تعادلی در هورمون‌های جنسی زنانه وجود دارد. این عدم تعادل ممکن است مانع از بلوغ تخمک و رشد و رهایی آن شود. بدون وجود تخمک بالغ، تخمک‌گذاری انجام نمی‌گیرد و منجر به ناباروری می‌شود.

سندرم تخمدان پلی‌کیسیتیک (PCOS) اختلالی است که سبب به هم خوردن تعادل هورمون‌های جنسی زنان می‌شود. این برهم خوردن تعادل هورمونی می‌تواند منتج به انواع علایم شود و همچنین به توان باروری زنان آسیب برساند. برای درک PCOS و چگونگی آسیب زدنش به زنان، مفید خواهد بود که اندکی در مورد چگونگی کارکرد تخمدان بدانیم. در زنان دچار سندرم تخمدان پلی‌کیستیک، عدم تعادلی در هورمون‌های جنسی زنانه وجود دارد. این عدم تعادل ممکن است مانع از بلوغ تخمک و رشد و رهایی آن شود. بدون وجود تخمک بالغ، تخمک‌گذاری انجام نمی‌گیرد و منجر به ناباروری می‌شود.