دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

پوست آلت تناسلی مردان مشخصاً حساس است و خشکی پوست می‌تواند باعث ایجاد ناراحتی شود

پوست آلت تناسلی مردان مشخصاً حساس است و خشکی پوست می‌تواند باعث ایجاد ناراحتی شود. مردان به علل مختلفی ممکن است دچار خشکی پوست آلت تناسلی شوند که از جملۀ این علل می‌تواند به خودارضایی، سایش لباس و استفاده از صابون‌های تند اشاره کرد. معمولاً خشکی پوست آلت تناسلی خود به خود نشانه بیماری‌های واگیردار جنسی نیست. اغلب موارد خشکی پوست آلت تناسلی به درمان خوب جواب می‌دهند. درمان خانگی مثل استفاده از مرطوب کننده‌های طبیعی یا اجتناب از صابون‌های قوی غالباً به رفع مشکل منجر می‌شود. سکس یا خودارضایی در طولانی مدت و بدون استفاده از لیز کننده می‌تواند باعث سایش شود.

در صورت عدم درمان سیفلیس می‌تواند به قلب، مغز یا دیگر دستگاه‌های بدن آسیب برساند و مهلک باشد یا از مادر به فرزند نازاده منتقل شود

سیفلیس یک عفونت باکتریایی است که معمولاً از طریق تماس جنسی منتقل می‌شود. این بیماری به صورت یک زخم بدون درد - به طور معمول در ناحیه تناسلی، راست روده یا دهان - آغاز می‌شود. سیفلیس از طریق تماس پوست به پوست یا غشاهای مخاطی از فردی به فرد دیگر انتقال می‌یابد. پس از عفونت اولیه، باکتری سیفلیس می‌تواند تا پیش از فعال شدن مجدد تا چند دهه به حالت نهفته در بدن باقی بماند. سیفلیس اولیه قابل علاج است و گاه برای این کار استفاده از یک تزریق منفرد پنی‌سیلین کافی است. در صورت عدم درمان سیفلیس می‌تواند به قلب، مغز یا دیگر دستگاه‌های بدن آسیب برساند و مهلک باشد یا از مادر به فرزند نازاده منتقل شود.

خطراتی در سکس مقعدی وجود دارد که به شکل بالقوه در مورد سکس واژنی مطرح نیست

سکس مقعدی عمل دخول آلت تناسلی مردانه، انگشت یا یک شیء خارجی مثل ویبراتور به درون مقعد به قصد دستیابی به لذت جنسی است. در صورت رعایت پرهیزهای مناسب سکس مقعدی اغلب مواقع ایمن است. به هر جهت خطراتی در سکس مقعدی وجود دارد که به شکل بالقوه در مورد سکس واژنی مطرح نیست. برای مثال مقعد به طور طبیعی قادر به چرب یا لیز کردن خود برای کم کردن ناراحتی و نگرانی‌های مرتبط به سایش مثل آزردگی پوست نیست. مقعد فاقد سلول‌های لیز کننده طبیعی است که واژن آنها را دارد. مقعد در عین حال فاقد بزاق است. جدار راست روده در عین حال باریک‌تر از جدار واژن است.

حتی اگر شخص بر این باور باشد که راش ایجاد شده بر روی آلت تناسلی موردی جدی نیست، این راش می‎تواند به روش‌های مختلف بر سلامت شخص تأثیر منفی داشته باشد.

هر مردی ممکن است بروز راش را بر روی بازوها یا پاها، یا حتی روی صورت خود تجربه کرده باشد. اما راش روی آلت تناسلی چطور؟ امکان بروز این اتفاق هست، و بسیاری عوامل می‌توانند باعث آن باشند. راش ممکن است به صورت یک لکه پوستی قرمز رنگ خارش‎دار روی نوک آلت تناسلی یا روی تنه آن بروز کند. این راش احتمال دارد به صورت برآمدگی‎های صیقلی نقطه مانند صورتی رنگ یا باریکه‎های پف‌دار ظاهر شود. راش ممکن است موردی بی‌ضرر یا مشکلی جدی باشد. راش‌ها ممکن است پیدا و پنهان شوند یا زمان درازی سر جای خود بمانند.

تخمین زده می‌شود که در سطح جهان هر ساله 78 میلیون مورد تازه از ابتلاء به سوزاک تشخیص داده می‌شود

سوزاک یک بیماری جنسی واگیردار شایع است که گاهی از اوقات به آن زیر عنوان "کف زدن" اشاره می‌شود. سوزاک سالانه فقط در ایالات متحد آمریکا صدها هزار زن و مرد را مبتلاء می‌کند. تخمین زده می‌شود که در سطح جهان هر ساله 78 میلیون مورد تازه از ابتلاء به سوزاک تشخیص داده می‌شود. بنا بر برآوردهای موجود فقط در سطح ایالات متحد آمریکا هر ساله 820.000 مورد تازه از عفونت سوزاک وجود دارد. به هر حال تمامی موارد بیماری تشخیص داده نشده و گزارش نمی‌شود؛ فقط 333.004 مورد سوزاک در سال 2013 در ایالات متحد آمریکا گزارش شد.

مشابه مورد ورزش، کشیدگی عضلات لگن و شکم در طول سکس گاهی از اوقات می‎تواند به کرامپ (گرفتگی عضله) منجر شود

هم مردان و هم زنان ممکن است پس از سکس دچار گرفتگی عضلانی شوند. اصطلاح پزشکی برای توصیف درد پیش از سکس، در کوران آن و پس از آن دیسپرونیا است. گرفتگی‎های عضلانی پس از سکس به دلایل مختلفی بروز می‌کنند که این دلایل طیفی از کشیدگی عضلانی خفیف تا اختلالات زیربنایی نیازمند به درمان را شامل می‌شوند. در اغلب موارد کرامپ پس از سکس خفیف و موقتی است و بدون درمان از بین می‌رود. به هر حال، مردم باید برای یادگیری چگونگی پیشگیری از بروز کرامپ‌ها در آینده با پزشک مشورت کنند. مشابه مورد ورزش، کشیدگی عضلات لگن و شکم در طول سکس گاهی از اوقات می‎تواند به کرامپ (گرفتگی عضله) منجر شود.

انزال ضعیف به میزان زیادی موضوعی ذهنی است، به این معنی که اغلب خود شخص متوجه آن می‎شود.

انزال ضعیف به میزان زیادی موضوعی ذهنی است، به این معنی که اغلب خود شخص متوجه آن می‎شود. شدت ارگاسم از مردی به مرد دیگر متفاوت است. گرچه انزال ممکن است در نظر فرد ضعیف‌تر از میزان نرمال به نظر برسد، این موضوع مشکلی نخواهد بود مگر اینکه بر لذت جنسی تأثیر منفی بگذارد. ارگاسم ضعیف‌تر ممکن است هم‌اندازه ارگاسم قوی‎تر لذت‎بخش احساس نشود. مشکل بزرگ‌تر انزال مقدار کمی مایع انزالی یا اسپرم است. این موضوع در صورتی که شخص در صدد بچه‌دار شدن باشد می‎تواند مشکل‌ساز شود. دیگر مشکلات شایع مرتبط به سن دشواری تحقق نعوظ (اختلال نعوظ) یا رسیدن به ارگاسم (انورگاسمی، انورگاسمیا) است. بحث در مورد مشکلات جنسی، حتی با پزشک، ممکن است کار دشواری باشد.

مقالات دیگر...