plg_search_sppagebuilder
دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

نشانه‌ها و علایم بیماری‌های مسری مقاربتی در مردان

 سوزاک, هپاتیت A, هپاتیت B, هرپس سیمپلکس , پاپیلوماویروس انسانی, سیفلیس

بسیاری از مردم ممکن است بدون تجربه علایم مشهود دچار یک بیماری‌ مسری مقاربتی شوند

بسیاری از مردان سریعاً به این نتیجه می‌رسند که اگر دچار یک مورد بیماری‌ مسری [عفونت مسری] مقاربتی (STD or STI) باشند موضوع را می‌فهمند. در حالی که بیماری‌های‌ مسری مقاربتی باعث ایجاد علایم می‌گردند بسیاری از آنها به سادگی با اختلالات دیگر اشتباه گرفته می‌شوند. در برخی موارد این بیماری‌ها اساساً فاقد علامتند. درک خطرات و دانستن نشانه‌ها و علایم انواع متداول بیماری‌ مسری مقاربتی در مردان برای هر فرد فعال از نظر جنسی ضروری است.

انواع و علل ترشح بدبو در زنان و مردان

سوزاک, کلامیدیا, هرپس تناسلی, تریکومونیازیس, اسمگما, بالانایتیس, برفک, واژینوزیس باکتریایی, فیستول مقعد, تریمتیلامینوریا

ترشح بویناک ممکن است از قسمت‌های مختلف بدن نشأت گیرد

ترشح بدبو یا به عبارت دیگر ترشح نامعمول ممکن است در نقاط مختلف بدن ایجاد گردد. این ترشح ممکن است نشان دهنده وجود یک عفونت یا مشکل زمینه‌ای دیگری باشد. "ترشح" به هر مایعی اطلاق می‌شود که از بدن تخلیه می‌گردد. بسیاری انواع ترشح سالم بوده و نشان دهنده کارکرد درست بدن محسوب می‌شوند.  هر شخص دچار ترشح نامعمول یا بدبو باید به پزشک مراجعه کند. رویکرد صحیح به علت ترشح مورد بحث بستگی دارد. عفونت‌های منجر به ترشح بدبو اغلب با دارو قابل درمان یا مدیریتند

اسمگما یا پنیرک ناحیه تناسلی

عفونت واگیردار جنسی , ختنه‌گاه, سرطان آلت تناسلی مردان , سرطان سرویکال

اسمگما خطرناک نیست

بدن ما کارش را برای نظافت خود خوب انجام می‌دهد و گاهی اوقات این رویکرد شامل ایجاد مواد و بوهای نامعمول است. اما در برخی موارد تغییر در این بوها یا مواد می‌تواند نشان دهنده مسأله‌ای جدی‌تر باشد. این مورد ممکن است در پیوند با اسمگما اتفاق بیفتد. اسمگما انباشت سلول‌های مرده پوست، روغن و دیگر مایعات روی کلاهک آلت تناسلی مردان یا چین‌های واژن زن است. این انباشت به مرور زمان می‌تواند بیشتر گردد و اگر مراقبت لازم انجام نگیرد ممکن است به اثرات جانبی دردناک منجر شود. اسمگما یکی از ترشحات غده‌های روغنی اطراف ناحیه تناسلی است.

منی غلیظ: علل، و نکات راهنما

 کم‌آبی بدن, عفونت, لکوسیتوپنی, آنتی‌بیوتیک, استرس اکسیداتیو, وزیکول‌های نطفه‌ای, انزال دردناک, منی سالم

در حدود 12 تا 29 درصد مردان دارای منی با کیفیت از نظر بالینی غلیظ هستند

میزان غلظت منی از مردی به مرد دیگر متفاوت است. این غلظت همچنین به مرور زمان یا حتی از انزالی به انزال دیگر ممکن است تغییر کند. منی غلیظ همیشه علتی برای نگرانی نیست، به ویژه اگر این غلظت غیر مکرر باشد. به هر حال اگر منی مردی اغلب غلیظ باشد، این را می‌توان پیامی در مورد وجود مشکلی در پروستات یا وزیکول‌های منی تلقی کرد. اگر مردی دارای منی بسیار غلیظ باشد، پزشک ممکن است به این مشکل زیر عنوان "بیش‌چسبناکی منی" اشاره کند. اگر منی بسیار غلیظ باشد، اسپرم نمی‌تواند به آسانی حرکت کند و ممکن است مقدار اسپرم کم شود. در نتیجه، احتمال آن هست که آبستن کردن زن برای مرد دشوار شود.

چرا رنگ منی تغییر می‌کند و هر رنگ آن چه مفهومی دارد؟

بیلی‌روبین, بیماری خودایمنی, هماتواسپرمی, تروما، مارچوبه، سیر، پیاز

برخی دلایل تغییر رنگ منی نباید علتی برای نگرانی محسوب شوند و نیاز به مراقبت پزشکی ندارند.

منی سالم رنگ سفید ابری و قوام ژله مانند شبیه به تخم مرغ خام دارد. تغییرات جزئی در رنگ، بافت، و حتی بوی منی ممکن است نرمال بوده و نباید باعث ایجاد نگرانی باشد. در برخی موارد تغییرات رنگ منی می‌تواند نشانه‌ای از یک مشکل زمینه‌ای باشد. دلایل ممکن شامل خون در منی یا عفونت است، که هر دو نیاز به مراقبت پزشکی دارند. منی یک قسمت مهم سیستم تولید مثل در مردان است. منی حاوی اسپرم است اما ترکیبی پیچیده حاوی مواد دیگر محسوب می‌شود. یک مطالعه مربوط به 2016 می‌نویسد که منی سالم حاوی موارد زیر است: ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، مواد معدنی، پروتئین‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها، قندها

سرگیجه پس از آمیزش جنسی چه علتی دارد؟

نوسانات هورمونی, ورتیگو, فشار خون, سنکوپ وازووگال, استروک, سلامت قلب

در اکثریت موارد، سرگیجه پس از سکس خود به خود از بین می‌رود

سرگیجه پس از سکس به شکل بالقوه به علل متعددی بروز می‌کند. برخی از این علل نسبتاً خوش‌خیم هستند در حالی که مابقی ممکن است نشان دهنده یک مشکل زمینه‌ای مرتبط به قلب یا گردش خون باشند. در اکثریت موارد، سرگیجه پس از سکس خود به خود از بین می‌رود. به هر حال، در صورت بروز مکرر این سرگیجه؛ به ویژه در شرایط همراه بودن آن با علایم دیگر مردم باید به پزشک مراجعه کنند. دکتر می‌تواند علت را تشخیص دهد و درمان متناسب را توصیه کند.

تمامی بوهای واژن سالم

 سکس, واژینوزیس باکتریایی, غدد اکرین, غدد اپوکرین, تریکومونیازیس، بوی واژن، واژن سالم

واژن زنان خانه میلیاردها باکتری است

حقیقت آن است که واژن زنان خانه میلیاردها باکتری است. و آرایش دقیق این باکتری‌ها بر مبنایی روزانه و گاه ساعتی تغییر می‌کند. تغییر نرمال است. این تنوعات بو احتمالاً نتیجه چرخه عادت ماهانه، عادات بهداشتی یا صرفاً خصوصیات فردی زنان است. به علاوه با لحاظ کردن کشاله ران که دارای مجموعه‌ای از غدد تعریق است، آیا واقعاً جای شگفتی دارد که واژن شما بویناک باشد؟ ما با دکتر مری جین مینکین حرف زده‌ایم که بیش از 30 سال در حیطه سلامت زنان به کار مشغول است. دکتر مینکین به ما کمک کرد تا با حداکثر دقت پزشکی در عین کمترین استفاده از اصطلاحات خاص این حرفه به موضوع بپردازیم.

مقالات دیگر...