دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

آیا گیاه دارویی یا روغنی برای بزرگ کردن آلت مردان وجود دارد؟

گیاه دارویی، روغن، بزرگ کردن آلت مردان، FDA، دی‌هیدرواپیاندروسترون، DHEA،  پرگنانولون، عصاره پوست کاتوابا، زالزالک، ال-آرژینین، جینسنگ پاناکس، سیترولین، . ال-کارنیتین، جینکگو بیلوبا، کاندوم‌های لاتکس

مکمل‎های غذایی و گیاهان دارویی تحت تنظیمات FDA قرار ندارند

مقالات بهداشت جنسی / بیماری‌های واگیردار جنسی

• دنبال کدام ترکیبات باید باشیم؟
• در صورت تصمیم‌گیری برای استفاده از روغن چه باید کرد؟
• آیا خطرات یا عوارض جانبی خاصی مطرح است؟
• پایان سخنهیچ روغنی در بازار نیست که آلت تناسلی مردان را بزرگ‌تر کند. در هر حال، بزرگ کردن آلت تناسلی مردان از راه‌های دیگر ممکن است.
شواهدی در دست است که پمپ‌های واکیوم (که گاهی از اوقات صرفاً پمپ آلت نامیده می‌شوند) و دستگاه‌های کشیدن آلت (یا کشنده‌ها) می‌توانند در این مورد مؤثر باشند.
اما هیچ تحقیقی در حمایت از این موضوع که روغن‌ها یا دیگر مکمل‎ها توانایی چنین کاری را دارند، وجود ندارد. این موارد بسیار محتمل است که به عوارض جانبی ناخواسته یا بروز آسیب منجر شوند.

دنبال کدام ترکیبات باید باشیم؟
مکمل‌های غذایی و گیاهان دارویی تحت تنظیمات FDA قرار ندارند. این بدان معنی است که تولید کنندگان به میزان زیادی آزادند تا هر آنچه دلشان می‌خواهد در مورد ترکیبات تولیدی خود و فواید فرضی آنها بگویند.
در کنار نامؤثر بودن، این محصولات حتی ممکن است مُضر باشند. بسیاری از ترکیبات موجود در مکمل‌های "تقویت طبیعی قوای مردانه" می‌توانند باعث ایجاد عوارض جانبی ناخوشایند شده و به پیامدهای نامطلوبی منجر شوند.
مردان نباید هر فرآورده حاوی موارد زیر را مصرف کنند:
• دی‌هیدرواپیاندروسترون. DHEA نوعی استروئید است که به شکل طبیعی در بدن تولید می‌شود. اما استفاده از مکمل‌های آن می‌تواند خطر بروز سرطان، و کاهش میزان کلسترول خوب را در پی داشته و بر سلامت روانی شخص تأثیر منفی بگذارد.
• پرگنانولون. این نیز نوعی ترکیب است که به شکل طبیعی در بدن تولید می‌شود. هیچ تحقیقی در حمایت از استفاده از پرگنانولون برای بزرگ کردن آلت مردان در دست نیست. پرگنانولون حتی ممکن است بر سلامت روانی شخص مصرف کننده تأثیر منفی داشته باشد.
• عصاره پوست کاتوابا. این ترکیب به عنوان داروی ضد افسردگی تا حدودی مؤثر نشان داده است اما هیچ تحقیقی نشان نداده که تأثیری بر آلت تناسلی مردان دارد.
• توت زالزالک. زالزالک برخی کاربردها را در زمینه درمان بیماری قلبی دارد، اما اثبات نشده است که برای بزرگ کردن آلت مردان نیز مفید است. خوردن مقدار زیاد آن باعث ایجاد سرگیجه، تهوع، و فعل و انفعالات خطرناک با داروهای قلبی عروقی می‌شود.
برخی ترکیبات می‌توانند باعث بهبود سلامت جنسی مردان شوند - فقط نمی‌توانند آلت آنان را بزرگ‌تر کنند. اگر شما دنبال فواید دیگری هستید مکمل‌های حاوی موارد زیر را جستجو کنید:
• ال-آرژینین. تحقیق قدیمی‌تری عنوان می‌کند که این آمینو اسید می‌تواند باعث کاهش علایم اختلال نعوظ شود و سبب سفت‌تر شدن نعوظ گردد، اما در مورد اثربخشی واقعی آن داور ماجرا بیرون نشسته است. برخی منابع عنوان می‌کنند که تأثیر ال-آرژینین بیشتر از دارونما نیست.
• جینسنگ پاناکس. این گیاه دارویی در مورد مردم دچار اختلال نعوظ از طریق ریلکس کردن برخی عضلات اطراف بافت آلت تناسلی باعث بهبود وضعیت نعوظ می‌شود. یک مطالعه اخیر جینسنگ را به عنوان یک منبع بهبود سفتی نعوظ ایمن و مؤثر ارزیابی کرده است.
• سیترولین. این ترکیب ارگانیک درمان قابل اتکایی برای موارد خفیف تا متوسط اختلال نعوظ از طریق ایجاد سفتی بیشتر نعوظ محسوب می‌شود.
• ال-کارنیتین. ال-کارنیتین تعداد اسپرم و نیز تحرک آن را افزایش می‌دهد. این بهبود می‌تواند شانس باردار کردن زن را برای مرد افزایش دهد.
• جینکگو بیلوبا. یک مطالعه انجام شده بر روی زنان پی برده است که جینکگو بیلوبا می‌تواند به برانگیختگی جنسی از طریق تحریک جریان گردش خون و بهبود عملکرد جنسی کمک کند. این تأثیر مقدمتاً زمانی بروز کرد که نمونه‌های مطالعه مصرف مکمل مزبور را با سکس درمانی ترکیب کرده بودند.

در صورت تصمیم‌گیری برای استفاده از روغن چه باید کرد؟
همیشه پیش از مصرف هر روغن یا مکمل دیگری با پزشک مشورت کنید. ترکیبات موجود در روغن ممکن است با داروها فعل و انفعال ایجاد کنند و عوارض جانبی ناراحت کنند ایجاد شود یا خطر بروز برخی اختلالات در شخص افزایش یابد.
در صورت موافقت دکتر برای استفاده از روغن، یک تست پوستی انجام دهید. برای این کار:
• مقدار کمی از روغن را به قسمت داخل ساعد خود بمالید.
• ناحیه روغن‌مالی شده را با بانداژ بپوشانید.
• 24 ساعت منتظر بمانید و ناحیه را برای تحریک پوست بررسی کنید. اگر دچار سرخی، ورم یا دیگر انواع تحریک پوست نشده باشید، استفاده از روغن مزبور برای قسمت‌های دیگر ایمن خواهد بود.
در صورت پشت سر گذاشتن تست پوست، دستور مصرف روغن را به دقت مطالعه کنید. فقط از مقادیر توصیه شده در دستور مصرف روغن استفاده کنید و روغن را از تماس با دهانه دستگاه ادراری دور نگه دارید. بیش از میزان توصیه شده در دستورالعمل مصرف از روغن استفاده نکنید.
مهم‌ترین موضوع این است که روغن را بدون جلب رضایت قبلی شریک زندگی خویش وارد زندگی جنسی خود نکنید. روغن مورد بحث ممکن است شریک جنسی شما را نیز به شکل بالقوه در معرض آلرژی‌ و عوارض جانبی قرار دهد. در صورت امکان، پیش از استفاده کامل از روغن از شریک زندگی خود بخواهید که او نیز یک تست پوستی انجام دهد.
اگر شخص یا شریک زندگی وی دچار هر گونه علایم نامعمول شده باشد، باید مصرف روغن را متوقف کرده و به دکتر مراجعه کنند.

آیا خطرات یا عوارض جانبی خاصی مطرح است؟
از آنجا که این روغن‌ها تحت تنظیمات سختگیرانه قرار ندارند، شما هرگز در عمل نمی‌دانید که آنها چه ترکیباتی دارند و این ترکیبات به چه مقدارند. تمامی مکمل‌ها نااایمن نیستد اما در پیوند با آنها احتمال بروز عوارض جانبی ناراحت کننده و حتی دایمی مطرح است.
برخی عوارض جانبی شامل موارد زیر خفیفند:
• تحریک پوست
راش یا توده
تاول‌های پر از مایع
• خارش یا سوزش در محل استفاده از روغن
اثرات مزبور ممکن است ساعات یا روزهایی پس از قطع مصرف روغن‌ها از بین بروند.
اگر مصرف روغن ادامه پیدا کند امکان تشدید اثرات جانبی مزبور یا پیشرفت آنها به سمت تبدیل شدن به علایم جدی شامل موارد زیر وجود دارد:
کهیر
چرک یا ترشح از تاول‌ها یا راش
عفونت‌های ناحیه دچار خراشیدگی که در عین حال می‌توانند شخص را در برای عفونت‌های واگیردار جنسی (STIs) آسیب‌پذیرتر کنند
در صورت عدم درمان این علایم می‌توانند به بروز جای زخم دایمی یا صدمه دیدن آلت تناسلی مرد منجر شوند.
احتمال بروز آنافیلاکسی که یک واکنش آلرژیک مُهلک است نیز وجود دارد. در صورت مواجه شدن با مشکلات تنفسی، درد شدید یا ورم شدید، شخص باید تحت مراقبت پزشکی قرار گیرد.
شریک جنسی شخص نیز ممکن است در صورت آلرژی داشتن به هر یک از ترکیبات روغن دچار عوارض جانبی مزبور شود.
برخی روغن‌ها همچنین باعث تجزیه ترکیبات کاندوم‌های لاتکس می‌شوند، و بسیاری از آنها برای مقاومت در برابر برخی روغن‌های چرب طراحی نشده‌اند. این وضعیت می‌تواند خطر انتقال بیماری واگیردار جنسی یا بارداری ناخواسته را افزایش دهد.
در صورت ورود روغن به واژن، مقعد یا دهان عوارض جانبی می‌توانند حتی به شکل دردناک‌تر یا مهلک بروز کنند.

پایان سخن
پیش از استفاده از هر نوع روغن، گیاه دارویی یا دیگر مکمل‌ها با پزشک مشورت کنید. پزشک می‌تواند در مورد خطرات یا عوارض جانبی و فعل و انفعال‌های مرتبط به آنها با شخص بحث کند و همچنین روش‌های اثبات شده بزرگ کردن آلت را معرفی کند.
اگر کسی مصمم به استفاده از روغن باشد باید حتماً تست پوست انجام دهد. مردان باید با شریک زندگی خود برای انجام تست مزبور به صورت مشترک صحبت کنند.
در صورتی که شخص یا شریک زندگی وی دچار علایم ناراحت کننده شده باشد باید مصرف روغن متوقف شود.
در صورت مواجه شدن با علایم عمده مثل کهیر شدید یا مشکلات تنفسی مردم باید به اورژانس مراجعه کنند./


• دکتر دِبرا رُز ویلسون، تیم جیول
• ترجمه محمدقاسم رافعی


Source:
Healthline
Is There Really an Oil or Herb for Penis Enlargement?
Medically reviewed by Debra Rose Wilson, PhD, MSN, RN, IBCLC, AHN-BC, CHT
On April 2, 2018 —
Written by Tim Jewell

مطالب پیشنهادی ما برای مطالعه

منیزیم گلیسینات: کاربردها، فواید و عوارض جانبی

جایگزین‌های وایاگرا - قرص‌ها، داروهای گیاهی و دیگر درمان‌ها

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.