plg_search_sppagebuilder
دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

آیا سگ‌ها از انسان بیماری می‌گیرند؟

ویروس هرپس سیمپلکس , COVID-19, کوروناویروس , کرم حلقوی, اوریون, بروسلوزیس , کامپیلوباکتریوزیس, کاپنوسایتوفاژا, لپتوسپیروزیس,

سگ‌ها ممکن است برخی بیماری‌ها را از انسان بگیرند

حیوانات خانگی تأثیری مثبت بر زندگی روزمره ما دارند. آنها به ما همنشینی ارزشمند عرضه کرده، در بیرون رفتن و ورزش کردن کمک می‌کنند و حتی می‌توانند باعث کاهش میزان اضطراب در ما شوند. سگ‌ها یکی از محبوب‌ترین انواع حیوانات خانگی هستند. در واقع کارشناسان تخمین می‌زنند که 38 درصد خانوارها در ایالات متحد آمریکا یک یا تعداد بیشتری سگ دارند. مثل نوع بشر، سگ‌ها نیز دچار بیماری‌های مختلفی می‌شوند. شما ممکن است حتی متعجب شوید اگر بشنوید که سگ شما ممکن است از شما بیمار شود. در حالی که سگ‌ها ممکن است برخی بیماری‌ها را از انسان بگیرند این اتفاقی نیست که اغلب رخ دهد.

تب زرد، بیماری لاعلاج ناشی از نیش پشه

استفراغ, هموراژ, WHO, یرقان, هپاتیت, استفراغ خونی, تیفوئید, آسپیرین, واکسن, DEET

تب زرد نام خود را از دو علامت نمایان این بیماری گرفته است: تب و زردی پوست

تب زرد یک عفونت ویروسی است که از طریق نیش پشه آلوده منتقل می‌شود و بیشترین شیوع را در قسمت‌هایی از قاره آمریکا و آفریقا دارد. وقتی تب زرد به انسان منتقل گردد، ویروس این بیماری به کبد و دیگر ارگان‌های داخلی آسیب می‌رساند و به شکل بالقوه یک بیماری کشنده است.  سازمان بهداشت جهانی برآورد می‌کند که سالانه 200.000 مورد تب زرد در جهان بروز می‌یابد و 30.000 بیمار جان خود را بر اثر آن از دست می‌دهند. به نظر می‌رسد بر اثر کاهش ایمنی نسبت به عفونت در میان اجتماعات محلی، جنگل‌زدایی، تغییرات اقلیمی و تراکم اجتماعات شهری شیوع تب زرد در سطح بین‌المللی در حال افزایش باشد.

بازگشایی مدارس در شرایط کوروناویروس: والدین چه تصمیمی باید بگیرند؟

COVID-19, سیاست بیماری, فاصله‌گذاری اجتماعی, فاصله‌گذاری فیزیکی, انتقال بیماری

اکثر موارد COVID-19 در کودکان خفیف است

اگر والدین پاییز امسال انتخاب آموزش حضوری یا غیر حضوری را پیش رو داشته باشند، عوامل متعددی هست که باید پیش از تصمیم‌گیری آنها را لحاظ کنند. تصمیم‌گیری از موضع والدین اغلب می‌تواند استرس‌زا و گیج کننده باشد. آیا داریم کار درست را انجام می‌دهیم؟ در حال حاضر، شما ممکن است منتظر شنیدن برنامه‌های مدرسه فرزند خود در مورد بازگشایی مدرسه یا در فکر خودداری از فرستادن بچه به مدرسه در فصل پاییز باشید. بدبختانه همانند بسیاری از دیگر تصمیمات مربوط به والدین هیچ جواب "درست" قطعی وجود ندارد و عواملی متعددی هست که باید مورد ملاحظه قرار گیرند.

علل و درمان لرز

واکنش‌های عاطفی, مالاریا, ارتریت روماتوئید, لوسمی, COVID-19, کوروناویروس, کووید-19

لرز یک علامت است و نه بیماری، بنابراین درمان آن تا حدود زیادی به علت آن بستگی دارد

لرز احساس سرما است. لرز گاهی از اوقات با انقباض‌های ضربآهنگ‌دار (ریتمیک) سراسر بدن یا ارتعاش همراه می‌شود. منشأ لرز می‌تواند فیزیکی، روان‌شناختی یا هر دو باشد. لرز، ارتعاش، تب، و پوست مرغی شدن پوست همگی مراحلی است که بدن برای بالا بردن حرارت داخلی خود طی می‌کند. این نوعی کنش محافظتی است که در صورت بیش از حد سرد بودن محیط خارجی ارگان‌های داخلی بدن را گرم نگه می‌دارد و به مقابله با عفونت کمک می‌کند. عوامل مختلف متعددی می‌توانند باعث لرز شوند. سرمای محیط بیرون شاید متداول‌ترین علت باشد اما دمایی که در یک نفر به لرز منجر می‌شود ممکن است برای دیگری کاملاً آرامش‌بخش باشد.

نشانگان یا سندرم شوک سمی چیست و چه عللی دارد؟

استاف, تامپون فوق جذبی, اسفنج‌، دیافراگم‌, کلاهک‌های سرویکال, پلی‌استر, واژن, دوش واژینال

نشانگان یا سندرم شوک سمی یک بیماری ناگهانی و بالقوه کشنده است

نشانگان یا سندرم شوک سمی یک بیماری ناگهانی و بالقوه کشنده است. سندرم شوک سمی بر اثر رهش سموم از یک باکتری دچار تکثیر بیش از حد به نام استافیلوکوکوس آرئوس یا استاف ایجاد می‌شود که در بدن بسیاری از زنان وجود دارد. سندرم شوک سمی زنان سنین دارای عادت ماهانه را درگیر می‌کند به ویژه آن گروه از این زنان را که از تامپون‌های فوق-جذبی استفاده می‌کنند. بدن با افت ناگهانی فشار خون جواب وضعیت را می‌دهد که باعث محروم شدن ارگان‌های بدن از اکسیژن شده و می‌تواند به مرگ منجر گردد. این بیماری در اواخر سال‌های دهه 70 میلادی و اوایل دهه 80 به سرفصل خبرها راه یافت

آنچه باید در مورد تیفوس و تب تیفوئید بدانیم

 شپش بدن, کک‌ها, بریل-زینسر, آنتی‌بیوتیک, دکسی‌سایکلین, تیفوس موشی, آب آلوده

در گذشته تیفوس باعث مرگ میلیون‌ها نفر می‌شد

تایفس [تیفوس] اصطلاحی برای تبیین گروهی از عفونت‌های باکتریایی نادر است که مردم ممکن است پس از گزیده شدن توسط حشرات آلوده به آنها دچار شوند. زیرگونه‌های مختلف باکتری ریکتسیا باعث ایجاد انواع مختلف تیفوس می‌شوند. در گذشته تیفوس باعث مرگ میلیون‌ها نفر می‌شد. امروزه، این بیماری به علت پیشرفت‌های ایجاد شده در عرصه بهداشت و مراقبت پزشکی نادر است. با وجود این مردمی که در محل‌های بسته و شرایط شلوغ زندگی می‌کنند بیشتر مستعد ابتلاء به تیفوس هستند. حشرات مختلفی انواع متفاوت تیفوس را منتشر می‌کنند. 

تب خونریزی دهنده کریمه - کنگو

هپاتومگالی ، تاکی‌کاردی، لنفادنوپاتی، ELISA، آنتی‌ژن، RT-PCR، کشت سلولی، ریباویرین، قرنطینه

CCHF دارای نرخ کشندگی 40 درصد است

ویروس تب خونریزی دهنده کریمه - کنگو (CCHF) باعث شیوع تب ویروسی خونریزی دهنده می‌شود. CCHF دارای نرخ کشندگی 40 درصد است. این ویروس متقدماً از طریق کنه‌ها و حیوانات دامداری‌ها به انسان منتقل می‌شود. انتقال انسان به انسان ممکن است بر اثر تماس نزدیک با خون، ترشحات، ارگان‌ها یا دیگر مایعات بدن شخص دچار عفونت صورت گیرد. CCHF اندمیک آفریقا، کشورهای منطقه بالکان، خاور میانه و کشورهای زیر مدار 50 درجه شمالی آسیا است. چه برای انسان چه برای حیوانات در مورد این ویروس واکسن وجود ندارد. CCHF بیماری اندمیک کشورهای آفریقایی، منطقه بالکان، خاور میانه و کشورهای زیر مدار 50 درجه شمالی در آسیا است - محدوده جغرافیایی بردار زندگی کنه.

مقالات دیگر...