plg_search_sppagebuilder
دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

توبروس اسکلروزیس پیچیده و تکثیر خارج از کنترل سلولی

اتیسم, تأخیر رشد, CT اسکن, MRI, اکوکاردیوگرام, افینیتور, سیرولیموس, درمابراسیون

علی‌رغم وجود علایم متعدد تشخیص این اختلال ممکن است مشکل باشد

اگر کسی به توبروس اسکلروزیس پیچیده مبتلاء باشد، سلول‌های بدن وی در زمان لازم تکثیر خود را متوقف نمی‌کنند. این بدان معنی است که شخص در بسیاری از قسمت‌های بدن دچار تومور خواهد شد. این تومورها سرطان نیستند، اما بر اثر رشد خود می‌توانند مشکلاتی ایجاد کنند. درمان‌هایی برای کوچک کردن این تومورها و ایجاد آرامش بیشتر برای مبتلایان در دسترسند. هر موردی منحصر به فرد است. شخصی ممکن است در برخی قسمت‌های بدن خود دچار توبروس اسکلروزیس پیچیده باشد و دیگری آن را به شکلی متفاوت تجربه کند. تومورها ممکن است به شکل توده‌های متراکم یا روشن روی پوست ظاهر شوند و اگر محل بروز آنها در ریه باشد می‌توانند مشکلات تنفسی ایجاد کنند.

بیماری مادرزادی اسپاینا بیفیدا: انواع، علایم و علل

 اسید فولیک, آلفا فیتوپروتئین, سونوگرافی, آمنیوسنتز, کیسه آمنیوتیک, هیدروسفالوس, کانال نخاعی, مولتی‌ویتامین

علت اسپاینا بیفیدا به طور دقیق مشخص نیست

اگر نوزادی دچار اسپاینا بیفیدا باشد، در طول فرآیند رشد، لوله عصبی (گروهی از سلول‌های شکل دهنده مغز و طناب نخاعی نوزاد) به شکل کامل بسته نمی‌شود و بنابراین استخوان پشت که وظیفه محافظت از ستون فقرات را دارد به طور کامل شکل نمی‌گیرد. این وضعیت می‌تواند باعث ایجاد مشکلات جسمانی و روانی شود. در حدود 1500 تا 2000 نوزاد از 4 میلیون نوزادی که سالانه در ایالات متحد آمریکا متولد می‌شوند به اسپاینا بیفیدا مبتلاء هستند. باید از پیشرفت‌های پزشکی سپاسگزار بود که 90 درصد نوزادان دچار این بیماری به سنین بزرگسالی می‌رسند و اکثریت آنها زندگی کاملی را پشت سر می‌گذارند.

بیماری قلبی مادرزادی یا بیماری مادرزادی قلب

ژنتیک، کاتترگذاری، ایمپلنت قلبی، پیس‎میکر، کبودی لب، پوست، انگشتان دست،  ورم، خستگی مفرط

بیماری قلبی مادرزادی معمولاً با سونوگرافی بر روی مادر باردار مشخص می‌شود.

اگرچه انواع متفاوتی از نقایص مادرزادی قلب وجود دارد، آنها را می‌توان به سه دسته اصلی تقسیم‌بندی کرد: در نقص دریچه‌ای قلب، دریچه‌های درون قلب که کار هدایت جریان خون را بر عهده دارند ممکن است بسته یا دچار نشتی باشند. این وضعیت باعث ایجاد اختلال در توانایی قلب برای پمپاژ صحیح خون می‌شود؛ در نقایص مربوط به دیوارۀ قلب، دیواره‌های طبیعی که بین محفظه‌های سمت چپ و راست و بالا و پایین قلب وجود دارند به شکل کامل توسعه پیدا نمی‌کنند که این باعث می‌شود تا خون به قلب برگردد یا در جاهایی که نباید، جمع شود. این نقص بر قلب فشار می‌آورد تا ناچار بیشتر کار کند که نتیجۀ آن افزایش فشار خون است