دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

کمبود ویتامین E اغلب در میان نسل‎های مختلف خانواده‎ها دیده می‎شود

بدن برای ارائه عملکرد خود به ویتامین E نیاز دارد که این موضوع ویتامین مزبور را به یک ویتامین اساسی تبدیل می‎کند. ویتامین E نوعی ویتامین محلول در چربی است که این به این معنی است که برای جذب کامل نیاز به چربی رژیم غذایی دارد. ویتامین E پیش از رهش در جریان خون برای استفادۀ بدن در کبد ذخیره می‎شود. کمبود ویتامین E ناشایع بوده و معمولاً نتیجۀ وجود یک اختلال زیربنایی است. برخی از نوزادان نارس نیز دچار کمبود این ویتامین هستند. ویتامین E در هشت شکل شیمیایی ظاهر می‎شود. با انجام یک آزمایش خون دکتر می‎تواند پی ببرد که چه مقدار از یک شکل این ویتامین یعنی آلفا توکوفرول در بدن فرد وجود دارد. با استفاده از اطلاعات به دست آمده پزشک می‎تواند سطح کلی ویتامین E را در بدن فرد تعیین کند.

پایین بودن سطح کراتینین می‎تواند نشان دهندۀ مشکلی در مورد عضلات یا کبد باشد اما در عین حال ممکن است بر اثر علل کمتر جدی مثل کاهش تودۀ عضلانی در افراد پیر یا زنان باردار رخ دهد

میزان پایین فرآوردۀ زائد کراتینین در بدن می‎تواند نشانه‌ای از آن باشد که کبد یا عضلات بدن آن‎گونه که باید کار خود را به خوبی انجام نمی‎دهند. وقتی بدن آمینو اسید کراتین را برای تولید انرژی مورد استفاده قرار می‎دهد، در این فرآیند کراتینین به عنوان مادۀ زائد ایجاد می‎شود. آزمایش برآورد سطح کراتینین در جریان خون یا ادرار وقتی که نگرانی از بابت بیماری کبدی یا عضلانی وجود داشته باشد انجام می‌شود. اغلب پایین بودن سطح کراتینین نشانه‎‌ای از اتلاف عضله در مردم پیر محسوب می‌شود، یا اختلالی موقتی در طول بارداری یا دوره‎های بیماری یا بر اثر سوءتغذیه محسوب می‎گردد.

الکل‎های قند دارای کاربردهای گوناگونی در صنایع غذایی و دارویی هستند. آنها می‎توانند بر جنبه‎های متعددی از محصولات تأثیر بگذارند. الکل‎های قندی کالری کمتری در مقایسه با قند معمولی تولید می‎کنند و با وجود این دارای طعمی شیرین هستند.

الکل قند (الکل قندی) در برخی غذاها، مشخصاً در غذاهای دارای برچسب "فاقد قند" یا "فاقد قند افزوده" به عنوان جایگزین برای قند به کار می‎رود. گذشته از افزودن طعم شیرین به مواد غذایی، الکل‎های قندی می‎توانند بر اندازه، بافت، مزه، قوام و رطوبت غذاهایی که در آنها مورد استفاده قرار می‎گیرند تأثیر بگذارند. آنها به نام پولیول نیز شناخته می‌شوند. این مقاله به معرفی الکل‌های قندی، انواع، فواید و خطرات بالقوۀ ناشی از مصرف آنها خواهد پرداخت. طیفی از انواع الکل قند در طبیعت وجود دارد. الکل‌های قند را در عین حال می‎توان برای مصرف در غذا و محصولات دارویی تولید کرد. در زیر فهرستی از الکل‌های قندی رایج، منابع تأمین آنها و میزان شیرین کنندگی آنها در مقایسه با قند معمولی ارائه شده است.

این موضوع مهم است که برای پیشگیری از بروز کمبود یا اوردوز ویتامین مقادیر متناسبی از آن مصرف شود. هم کمبود ویتامین و هم اوردوز آن می‎تواند عوارض جانبی به دنبال داشته باشند که نیازمند مراقبت پزشکی هستند.

همان‎گونه که از نامش پیداست ویتامین‎های محلول در چربی نوعی ویتامین هستند که از طریق بافت چربی در بدن جذب می‎شوند. ویتامین‎های محلول در چربی نقشی کلیدی در سلامت عمومی انسان بازی می‎کنند. این موضوع مهم است که برای پیشگیری از بروز کمبود یا اوردوز ویتامین مقادیر متناسبی از آن مصرف شود. هم کمبود ویتامین و هم اوردوز آن می‎تواند عوارض جانبی به دنبال داشته باشند که نیازمند مراقبت پزشکی هستند. پیش از آغاز مصرف مکمل هر ویتامینی فرد باید با پزشک مشورت کند، و در صورت قرار گرفتن در معرض کمبود یا اوردوز ویتامین باید تحت مراقبت پزشکی قرار گیرد.

نوع پاسخ به کافئین در افراد متفاوت است. اثرات مصرف زیاد کافئین نشان می‎‌دهد که بیشتر ضرورتاً بهتر نیست

مصرف مقادیر زیاد کافئین می‎تواند دارای عوارض جانبی ناخوشایند و حتی خطرناک باشد. تحقیقات نشان داده‎اند که ژن‎های ما دارای تأثیر تعیین کننده‎ای بر میزان تحمل ما هستند. برخی از افراد می‎توانند بدون ابتلا به عوارض جانبی منفی بیش از دیگران کافئین مصرف کنند. بیشتر آنکه افراد فاقد عادت خوردن کافئین ممکن است حتی پس از مصرف مقادیر کمی از این ماده دچار علایم منفی شوند. در اینجا 9 عارضۀ جنبی مصرف بیش از حد کافئین مورد بحث قرار گرفته است. کافئین از طریق بلوک کردن اثرات ادنوزین، یک مادۀ شیمیایی در مغز که سبب بروز خستگی می‎شود، عمل می‎کند. همزمان کافئین باعث ترشح ادرنالین می‎شود، هورمون "بجنگ یا دررو"یی که با افزایش میزان انرژی همراه است.

مسمومیت جیوه با خطر بروز مشکلاتی برای سیستم تولید مثل همراه است. این مسمومیت می‎تواند به کاهش تعداد اسپرم یا کاهش باروری منجر گردد و نیز سبب بروز مشکلاتی برای جنین شود.

مسمومیت جیوه ناشی از قرار گرفتن در معرض مقادیر زیاد جیوه، چه از طریق مواد غذایی و چه بر اثر عوامل زیست‌محیطی است. جیوه یکی از فلزات سنگین و برای انسان بسیار سمی است. مصرف مواد غذایی حاوی جیوه شایع‎ترین علت بروز مسمومیت جیوه است. مسمومیت جیوه می‎تواند باعث بروز علایم شدید شود و بدن را در برابر خطرات ناخواسته قرار دهد. مردم می‎توانند از طریق ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی و عوامل زیست‎محیطی محدود کنندۀ مجاورت با این فلز سنگین به پیشگیری از مسمومیت جیوه کمک کنند.

مردم علاقمند به امتحان صمغ زانتان باید آن را صرفاً به عنوان مکلمی برای برنامۀ درمان پزشکی کنونی خود لحاظ کنند

صمغ زانتان (صمغ زآنتان) یک قوام دهندۀ مواد غذایی است که از یک باکتری آلوده کنندۀ بسیاری از گیاهان به دست می‎آید. صمغ زانتان یک جزء ثابت طیفی از غذاها و نیز فرآورده‎هایی مثل خمیر دندان است. اگرچه زانتان ممکن است دارای برخی فواید برای سلامت باشد، مقدمتاً به عنوان وسیله‎ای برای تغییر بافت غذا، و نه به خاطر فواید خاصی برای سلامت، مورد استفاده قرار می‎گیرد. صمغ زانتان یک پلی‎ساکارید است، نوعی قند که از باکتری موسوم به زانتاموناس کامپستریس در فرآیندی از تخمیر به دست می‎آید. زانتاموناس کامپستریس طیف گسترده‎ای از گیاهان مثل کاهو، گل کلم و کلم بروکسل را آلوده کرده و سبب ایجاد بیماری‎هایی مثل پوسیدگی سیاه و پلاسیدگی باکتریایی می‎شود.

مقالات دیگر...