دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

بر مبنای نتایج به دست آمده از مطالعات متعدد، دوره‎های کوتاه مدت و طولانی مدت روزه نتایج نویدبخشی در مقابله با سرطان و پیشگیری از آن به همراه داشته‌اند.

روزه می‎تواند به درمان سرطان کمک کند. شواهد رو به افزایشی در حمایت از نقش روزه، هم در درمان سرطان و هم در پیشگیری از بروز آن، در دست است. برخی تحقیقات عنوان می‎کنند که روزه می‎تواند از طریق کاهش مقاومت در برابر انسولین و سطح التهاب با سرطان مقابله کند. روزه در عین حال می‎تواند اثرات اختلالات مزمن مثل چاقی و دیابت نوع 2 را که هر دو از ریسک فاکتورهای سرطان محسوب می‎شوند معکوس نماید. همچنین محققان بر این باورند که روزه می‎تواند سلول‎های سرطانی را در عین محافظت از سلول‎های دیگر در برابر شیمی درمانی واکنشگرا سازد. روزه در عین حال قادر است سیستم عصبی را در مسیر کمک به مقابله با سرطان تقویت کند.

محققان می‌نویسند که مقدار پروتئین بیش از نوع آن اهمیت دارد

پروتئین‌ها از آمینو اسیدها ساخته می‎شوند. بدن انسان برای برخورداری از عملکرد صحیح نیاز به ترکیب متعادل تمامی 22 نوع آمینو اسید موجود دارد. بدن قادر به تولید 9 مورد از این اسیدها، که آمینو اسیدهای اساسی نام دارند، نیست. منبع کامل پروتئین به نوعی از غذا اشاره دارد که حاوی تمامی 9 آمینو اسید مورد اشاره است. داشتن تعادل صحیح آمینو اسیدها می‎تواند به ساختن عـضلات منجر شود و به بدن در ریکاوری صحیح پس از ورزش کمک کند. درک تفاوت‎های میان پروتئین‌های گیاهی و حیوانی برای کسی که می‎خواهد از سالم بودن رژِیم غذایی خود مطمئن شود، مهم است.

هر ارگانیسمی نیازهای ویتامینی متفاوتی دارد. برای مثال انسان نیاز به مصرف ویتامین C یا اسید اسکوربیک دارد، اما سگ‌ها نیازی به این ویتامین ندارند. سگ‎ها قادرند ویتامین C مورد نیاز برای بدن خود را تولید کنند، حال آنکه این توانایی در انسان وجود ندارد.

ویتامین‎ها ترکیبات ارگانیکی هستند که در مقادیر کم برای ادامه حیات ضروری‎اند. بیشتر ویتامین‎های مورد نیاز از طریق غذا به دست می‎آیند. دلیلش آن است که بدن انسان یا قادر به تولید ویتامین‎ به مقدار کافی نیست یا اینکه اصلاً نمی‎تواند آن را تولید کند. هر ارگانیسمی نیازهای ویتامینی متفاوتی دارد. برای مثال انسان نیاز به مصرف ویتامین C یا اسید اسکوربیک دارد، اما سگ‌ها نیازی به این ویتامین ندارند. سگ‎ها قادرند ویتامین C مورد نیاز برای بدن خود را تولید کنند، حال آنکه این توانایی در انسان وجود ندارد. مردم نیاز به آن دارند که بیشتر ویتامین D مورد نیاز برای بدن خود را از طریق نور آفتاب تأمین کنند، زیر این نوع ویتامین به مقدار زیاد در منابع غذایی وجود ندارد. در هر حال بدن انسان قادر است تا در صورت قرار گرفتن در معرض نور آفتاب ویتامین مزبور را سنتز کند.

اغلب مردم هیستامین را با پاسخ‎های ایمنی بدن مرتبط می‎کنند. اما تقریباً تمامی غذاها و نوشیدنی‎ها حاوی مقداری هیستامین هستند و این مقدار به طور معمول با افزایش عمر غذا، فاسد شدن یا تخمیر غذاها و نوشیدنی‎ها افزایش پیدا می‎کند.

عدم تحمل هیستامین هنگامی بروز می‎کند که بدن دچار انباشت هیستامین می‎شود. داروها، اختلالات پزشکی، عوامل زیست‎محیطی، کمبودهای تغذیه‎ای و رژیِم غذایی می‎توانند به عدم تحمل هیستامین منجر شوند. عوامل منجر به عدم تحمل هیستامین سبب ایجاد موارد زیر می‌‏گردند: افزایش میزان هیستامین آزاد شده توسط بدن فرد. کاهش اثربخشی یا فراوانی دیامین اکسیداز یا DAO، آنزیمی که مقدمتاً باعث درهم شکستن هیستامین خوراکی می‎شود. کاهش اثربخشی یا فراوانی هیستامین - ان - متیل‎ترانسفراز یا HNMT، آنزیمی که به خرد کردن هیستامین در محدودۀ سلول‎ها کمک می‎کند. عدم تحمل هیستامین عارضه‎ای نسبتاً نادر است که تقریباً به یک درصد کل جمعیت آسیب می‎زند. مردم عدم تحمل هیستامین را اغلب با اختلالات دیگری مثل آلرژی غذایی یا بیماری‎های گوارشی اشتباه می‎گیرند.

فواید سلامت فوق غذاها بیش از آن چیزی است که در مجموع مواد مغذی موجود در این غذاها وجود دارد.

فواید سلامت فوق غذاها بیش از آن چیزی است که در مجموع مواد مغذی موجود در این غذاها وجود دارد. "انستیتو آمریکایی تحقیقات سرطان" می‎گوید مارچوبه یک منبع عالی برای تأمین فولات، ویتامین C و بتا کاروتن است، مواد غذایی که باعث محافظت بیشتر بدن در برابر سرطان می‎شوند. چغندر یک منبع عالی برای تأمین فولات است، نوعی ویتامین B که برای سلامت قلب اهمیت دارد و همچنین حاوی آنتی‎اکسیدان‌ ضد سرطان به نام بتالین است. بتالین‌ها باعث گرسنگی دادن تومورها شده و روند تقسیم سلولی را در آنها کُند می‎کنند. تحقیق نشان داده است که افزودن چغندر به رژیم غذایی می‎تواند باعث کاهش خطر ابتلاء به سرطان کلیه شود.

محققان بررسی کنندۀ رژیم غذایی مدیترانه‎ای، که خطوطی مشابه توصیه‎های "انجمن آمریکایی قلب" را دنبال می‎کند، پی برده‎اند مردم دچار سندرم متابولیک که از رژیم غذایی مزبور پیروی می‎کنند دچار مشکلات کمتری در مورد اختلال نعوظ هستند.

انسان هزاران سال است که در جستجوی راه‎هایی برای بهبود تجربه جنسی خود است، و این جستجو سعی در یافتن بهترین غذاها برای سکس را شامل می‎شود. دانشمندان به وجود ارتباط میان طیفی از غذاها و سکس بهتر پی برده‎اند. در این مقاله در مورد غذاهای مسبب تقویت شهوت جنسی، بهبود استقامت یا بنیه حیاتی و تقویت زندگی جنسی بحث خواهد شد. حفظ گردش خون در شرایط کارکرد خوب برای سلامت جنسی نقش حیاتی دارد. گردش خون بهتر به بهبود پاسخ جنسی، هم در زن و هم در مرد، منجر می‎شود. این موضوع به ویژه در مورد مشکل اختلال نعوظ واقعیت دارد. سلامت سیستم قلبی عروقی برای استقامت یا بنیه حیاتی نیز اساسی است. به عبارت دیگر آنچه برای قلب خوب باشد برای زندگی جنسی فرد نیز خوب خواهد بود.

بر مبنای اعلام یونیسف، مارسموس شایع‎ترین شکل سوء تغذیه شدید در موارد اورژانسی کمبود مواد غذایی است. مارسموس هم کودکان و هم افراد بزرگسال را درگیر می‎کند

کواشیورکور نوعی سوء تغذیه شدید است که بیشتر مواقع در کودکان بروز می‎کند. این اختلال موردی به غایت جدی است و نتیجۀ چنان کمبود شدیدی در مورد پروتئین است که کودک دچار ادم یا ورم می‏‌شود. دیگر اصطلاحات مربوط به کواشیورکور شامل موارد زیر است: سوء تغذیه پروتئین، سوء تغذیه بدخیم، سوء تغذیه پروتئین - کالری. اگر کودکی دچار کواشیورکور شود، خانواده وی یا اطرافیان باید برای درمان کودک بلافاصله در جستجوی کمک‎های پزشکی باشند.

مقالات دیگر...