plg_search_sppagebuilder
دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

هموروئیدکتومی چیست و چرا انجام می‌شود

ترومبکتومی, هموروئیدوپکسی, هموروئید خارجی، فیبر غذایی، لاستیک قطع کننده هموروئید

هموروئیدکتومی یک عمل جراحی برای خارج کردن هموروئید است

هموروئیدها که بواسیر نیز نامیده می‌شوند، وریدهای ورم کرده در مقعد و پایین راست روده هستند. هموروئید باعث ایجاد خارش، خونریزی و درد می‌شود. اکثریت مردم می‌توانند علایم هموروئید را با اندکی تنظیمات سبک زندگی و مداواهای غیر نسخه‌ای برطرف کنند. اما هموروئید شدید می‌تواند سریعاً به مشکلی کیفی در زندگی تبدیل شود. اگر کسی راه‌های دیگر را امتحان کرده باشد ممکن است زمان مشورت با پزشک برای هموروئیدکتومی باشد. عمل جراحی به طور معمول به عنوان خط مقدم درمان مطرح نیست. اما زمانی که راه‌های دیگر کارآیی نداشته باشند، هموروئیدکتومی درمانی ایمن و مؤثر است که فقط باعث تسکین در مورد مشکل مزبور نمی‌شود بلکه شخص را به طور کلی از هموروئیدها خلاص می‌کند.

لاپاروسکپی: علل انجام، خطرات جانبی و نتایج

 آنالیز ادرار، الکتروکاردیوگرام , کانولا, گاز دی‌اکسید کربن, بیوپسی, جراح, جراحی

لاپاروسکپی اقدامی با حداقل رویکرد تهاجمی است که نیاز به برش‌های جراحی کوچک دارد

لاپاروسکپی که به نام لاپاروسکپی تشخیصی نیز شناخته می‌شود یک اقدام تشخیصی جراحی است که برای بررسی ارگان‌های داخل شکم به کار می‌رود. لاپاروسکپی اقدامی با حداقل رویکرد تهاجمی است که نیاز به برش‌های جراحی کوچک دارد. لاپاروسکپی از یک وسیله به نام لاپاروسکپ برای مشاهده ارگان‌های شکمی استفاده می‌کند. لاپاروسکپ یک لوله دراز و باریک مجهز به نور با شدت بالا و دورربین با رزولوشن بالا متصل به جلو این لوله است. این ابزار از طریق سوراخی ایجاد شده در بدن وارد دیواره شکم می‌شود. همچنان که لاپاروسکپ به راه خود درون بدن ادامه می‌دهد تصاویری را به یک مونیتور ویدویی ارسال می‌کند.

لیپوساکشن یا تامی تاک؟ انتخاب بهتر کدام است؟

لیپوساکشن، تامی تاک، ابدومینوپلاستی، کانولا، سروما، عفونت، آمبولی چربی، تغییرات حسی، نکروز بافت، پوشاک فشاری

لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی (تامی تاک) اغلب برای مردم دنبال مقاصد زیبایی‌شناختی جذابیت مشابهی دارند

ابدومینوپلاستی (که "تامی تاک" نیز نامیده می‌شود) و لیپوساکشن دو اقدام جراحی مختلف هستند که با هدف ایجاد تغییر در نمای ظاهری ناحیه شکم انجام می‌شوند. هر دو اقدام مدعی‌اند که شکم شما را هموارتر، سفت‌تر و کوچک‌تر می‌کنند. این هر دو عمل توسط جراحان پلاستیک انجام می‌شوند و جراحی "زیبایی" تلقی می‌گردند، و بنابراین تحت پوشش بیمه سلامت قرار نمی‌گیرند. لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی (تامی تاک) اغلب برای مردم دنبال مقاصد زیبایی‌شناختی جذابیت مشابهی دارند؛ اما در میان آنها تفاوت‌های مهمی هست.

کپسولکتومی ایمپلنت پستان و تفاوت آن با کپسولوتومی

بیوفیلم ، عفونت، هماتوما، هماتوم، سروما، پارگی ایمپلنت

انقباض کپسولی شایع‌ترین پیامد جراحی ایمپلنت پستان است

بدن شما در اطراف هر جسم خارجی که وارد بدن شده باشد یک کپسول محافظ از بافت اسکار (جای زخم) ایجاد می‌کند. وقتی شما ایمپلنت پستان می‌گیرید، این بافت محافظ مورد اشاره کمک می‌کند تا ایمپلنت سر جای خود بماند. در مورد اکثر افراد این کپسول نرم حس می‌شود یا سفتی کمی دارد. به هر حال، برای دیگرانی که ایمپلنت می‌گیرند، کپسول مزبور ممکن است دور ایمپلنت سفت شود و اختلالی به نام انقباض کپسولی ایجاد کند. انقباض کپسولی شایع‌ترین پیامد جراحی ایمپلنت پستان است و در حدود 10.6 درصد زنان دارای ایمپلنت دچار آن می‌شوند. انقباض کپسولی می‌تواند به درد مزمن و کج شدن پستان منجر شود.

اناستوموزیس چیست و چه کاربردی دارد

هپاتیکوژژونوستومی, اناستوموزیس عروقی, لاپاروسکپی, نشتی اناستوموتیک, بیماری کرون، کولیک روده، پولیپ کولون

برای انجام اناستوموزیس بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد

کلمه "اناستوموزیس" به اتصال بین دو لوله یا معبر اشاره دارد که در حالت نرمال از یکدیگر جدا هستند. در ترمینولوژی [واژه‌شناسی] پزشکی، اناستوموزیس زمانی مطرح است که جراحان دو ساختار شبه لوله‌ای را داخل بدن به یکدیگر متصل می‌کنند. مردم ممکن است برای اتصال رگ‌های خونی یا بخش‌هایی از روده به اناستوموزیس نیازمند شوند. اناستوموزیس به شکل طبیعی در بدن بروز می‌کند در جایی که وریدها و شریان‌ها برای انتقال خون در بدن به یکدیگر متصل می‌شوند. اناستوموزیس در سیستم عروقی یک مسیر پشتیبان برای جریان خون در یک رگ خونی مسدود شده ایجاد می‌کند.

لامینکتومی، جراحی رفع تنگی کانال نخاعی یا فتق دیسک

لامینوتومی، دیسککتومی، نشت مایع مغزی نخاعی

لامینکتومی نوعی عمل جراحی است که باعث کاهش فشار بر طناب نخاعی می‌شود

لامینکتومی نوعی عمل جراحی است که باعث کاهش فشار بر طناب نخاعی می‌شود. پزشکان ممکن است این نوع جراحی را برای افراد دچار درد پشت مزمن که با دیگر اشکال درمان بهبود نمی‌یابند توصیه کنند. لامینکتومی شامل خارج کردن بخشی از لامینا یا کل آن است که قسمتی از استخوان مهره محسوب می‌شود. پزشکان به طور معمول این عمل را برای درمان استنوزیز نخاعی و اختلالاتی مثل دیسک‌های دچار فتق انجام می‌دهند. لامینا قسمتی از استخوان مهره است که کانال نخاعی را پوشش داده و محافظت می‌کند. لامینکتومی نوعی عمل جراحی پشت است که در آن جراح قسمتی از لامینا یا کل آن را برمی‌دارد. برخی افراد به این عمل جراحی زیر عنوان فشارزدایی (دکمپرشن) نخاع خلفی اشاره می‌کنند.

فوندوپلیکیشن (فوندوپلیکاسیون) و درمان ریفلاکس معده به مری

افزایش گاز شکم , درد شکم , نفخ , افزایش باد شکم، نفخ، درد

جراحی فوندوپلیکیشن تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود

فوندوپلیکیشن (فوندوپلیکاسیون) نوعی عمل جراحی است که به درمان برخی اختلالات مری و معده کمک می‌کند. برای مثال، در طول عمل فوندوپلیکیشن برای بیماری ریفلاکس معده به مری (GERD)، جراح بخشی از معده را به اسفنکتر انتهای مری متصل می‌کند، که این کار به کاهش ریفلاکس اسید کمک خواهد کرد. باید گفت درمان فوندوپلیکیشن جایگزینی برای دیگر راه‌های کنترل GERD مثل تغییرات غذایی و سبک زندگی نیست. در واقع، پزشکان به طور معمول این اقدام را برای آن گروه از بیماران به کار می‌برند که علایم آنها با درمان‌های کمتر تهاجمی تسکین نمی‌یابد.

مقالات دیگر...