دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

اختلالات مختلفی می‌توانند درد انگشت شست پا ایجاد کنند

بسیاری از موارد درد انگشت شست پا قابل درمانند. در موارد صدمات ساده شخص ممکن صرفاً به استراحت، یخ، و کاربرد داروهای ضد درد در صورت لزوم نیاز داشته باشد. مواد جدی‌تر یا اختلالات پزشکی ممکن است به جراحی یا دیگر مداخلات پزشکی نیاز داشته باشند. در اکثریت موارد شخص می‌تواند در صورت درمان اختلال زمینه‌ای یا استراحت و عدم انجام فعالیت مسبب صدمه در انتظار ریکاوری کامل باشد. درد انگشت شست پا در اغلب موارد نتیجه صدمه یا اختلالات پزشکی خفیف است. در بسیاری موارد برطرف کردن علت و علاج کامل آسان است. شخص باید از فعالیت‌های مسبب درد اجتناب کرده و توصیه درمانی دکتر را دنبال کند.

درد گوش و عفونت گوش اغلب خود به خود برطرف می‌شوند.

اکثریت مردم رنجوری و درد گوش را اتفاقی مختص کودکان می‌دانند اما این مشکلی است که بزرگسالان نیز با آن مواجه می‌شوند. بر مبنای اعلام "کتابخانه ملی پزشکی" رنجوری گوش ممکن است یک گوش یا هر دو را درگیر کند. درد گوش ممکن است حالت مبهم، تند و تیز یا سوزان داشته و نیز ممکن است حالت مداوم داشته یا متناوب باشد. درد گوش ممکن است به علل متعدد ایجاد گردد. مایو کلینیک می‌گوید، این درد می‌تواند یک نشانه اولیه برای سرماخوردگی، آنفولانزا، یا عفونت گوش باشد. عفونت گوش می‌تواند باعث ایجاد تب و مشکلات شنوایی شود.

در زمان مصرف داروهای شل کننده عضلات شخص نباید الکل مصرف کند

اگر کسی دچار درد پشت باشد یا با برخی از اختلالات دیگر که باعث اسپاسم عضلانی می‌شوند درگیر شود، پزشک ممکن است برای او داروهای شل کننده عضلات (شل کننده عضلانی) تجویز کند. دچار بودن به اسپاسم عضله به این معنی است که یکی از عضلات شخص یا تعداد بیشتری از آنها منقبض شده و دچار پیچ خوردگی یا کرامپ خارج از کنترل است. این اتفاق به دلایلی مختلفی ممکن است رخ دهد و گاهی از اوقات ممکن است بسیار دردناک باشد. در حالی که درمان‌های مختلف متعددی برای درد در دسترس است دکتر ممکن است به این نتیجه برسد که استفاده از یک شل کننده عضلات بهترین رویکرد درمانی است.

سیاتیک مزمن یک بیماری طولانی مدت است که می‌تواند به درد ادامه‌دار بینجامد

سیاتیکا [سیاتیک] نوعی درد عصب است که از ناحیه پشت به داخل مفاصل ران و پاها سرایت می‌کند. سیاتیک اغلب در طول چند روز برطرف می‌شود اما در مورد برخی مبتلایان این بیماری حالت مزمن به خود می‌گیرد. درد سیاتیک ممکن است به شکل کرامپ شدید یا حس سوزش شبیه برق گرفتگی احساس شود. وقتی سیاتیک بیش از 3 ماه ادامه یابد یا حالت رفت و برگشت کننده به خود بگیرد ممکن است سیاتیک مزمن باشد. سیاتیک مزمن یک بیماری طولانی مدت است که می‌تواند به درد ادامه‌دار بینجامد. درمان آن مشکل‌تر از سیاتیک حاد (کوتاه مدت) است اما مداواهای مختلفی می‌توانند سبب تخفیف درد سیاتیک شوند.

درد قفسه سینه می‌تواند یک نشانه مشکلات جدی مثل حمله قلبی باشد

درد قفسه سینه هنگام نفس کشیدن ممکن است در طول حمله قلبی بروز کند که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد. اما در عین حال اختلالات دیگری هستند که ممکن است باعث بروز درد قفسه سینه هنگام نفس کشیدن شوند.  حملات پانیک با موارد شدید اضطراب همراهند. آنها باعث علایم ناگهانی و شدیدی می‌شوند که ممکن است شبیه حمله قلبی به نظر برسند. آنژین یکی از اشکال درد قفسه سینه است که زمانی بروز می‌کند که جریان خون به قلب دچار محدودیت باشد. آنژین در عین حال در برخی از افراد باعث تنگی نفس می‌شود. درد آنژین ممکن است به شکل سفتی یا فشار در قفسه سینه بروز کند، که احتمال گسترش آن در اطراف بدن وجود دارد.

عوامل متعددی می‌توانند علت یا عامل تقویت درد مفصل ران باشند

مفصل‌های ران محل تلاقی استخوان‌های پا به بدن هستند. شخص ممکن است در حالت نشسته دچار درد در یکی از مفصل‌های ران یا هر دو شود. علت آن است که در حالت نشسته مفصل ران [هیپ] خم می‌شود و بیشتر وزن بدن را تحمل می‌کند. محل بروز درد در مفصل ران می‌تواند اطلاعات زیادی در مورد چرایی بروز درد مفصل ران در حالت نشسته به دست دهد. درد ممکن است به صورت درد تند و تیز، احتقانی یا مبهم احساس شود. مفصل ران ممکن است در زمان نشستن صدا دهد یا دچار حالت خشکی شود. شخص ممکن است درد مزبور را در زمان نشستن پشت میز کار یا غذاخوری، در زمان رانندگی یا در هنگام نشستن روی مبل برای تماشای تلویزیون احساس کند. 

حس سوزش در زیر شکم عمومیت ندارد

افراد دچار "حس سوزش" زیر شکم ممکن است دچار یک اختلال ارولوژیکی، زنان و زایمان یا سیستم گوارش باشند. علل حس سوزش زیر شکم ممکن است بیماری ریفلاکس معده به مری، اولسر پپتیک، سنگ کلیه، برخی بیماری‌های زنان و سرطان را شامل شود. مردم باید به خاطر داشته باشند که حس سوزش در زیر شکم عمومیت ندارد. این وضعیت بیشتر در قسمت بالای شکم شایع است که در آن درد معمولاً نتیجه GERD یا بیماری اولسر پپتیک است.

مقالات دیگر...