دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

درد غیر قابل توجیه در شانه و بازوی راست گاهی از اوقات یک نشانه هشدار دهنده حمله قلبی است

درد در شانه و بازوی راست اغلب بر اثر صدمات عضله یا تاندون ایجاد می‌شود. این درد در عین حال ممکن است بر اثر آسیب دیدن عصب‌های محیطی در نواحی مورد اشاره بروز کند. درد غیر قابل توجیه در شانه و بازوی راست گاهی از اوقات یک نشانه هشدار دهنده حمله قلبی است. حمله قلبی یک موقعیت اورژانسی محسوب می‌شود. مردم در صورت نگرانی از بابت درد در شانه و بازوی راست باید به پزشک مراجعه کند. پزشک می‌تواند برای تشخیص مشکل زیربنایی و ارائه درمان مناسب وارد عمل شود.

فیبرومیالژی در اغلب موارد تشخیص داده نمی‌شود

فیبرومیالژیا (فیبرومیالژی) اختلالی مزمن است و باعث ایجاد موارد زیر می‌شود: درد عضلات و استخوان‌ها (درد اسکلتی عضلانی)، نواحی حساس در بدن، خستگی فراگیر، اختلالات خواب و اختلالات شناختی. درک این اختلال ممکن است حتی برای متخصصان پزشکی دشوار باشد. علایم فیبرومیالژی با علایم مربوط به اختلالات دیگری همپوشانی دارد و هیچ تست واقعی برای تأیید تشخیص آن وجود ندارد. در نتیجه فیبرومیالژی در اغلب موارد تشخیص داده نمی‌شود. در گذشته حتی واقعیت داشتن وجود این بیماری برای برخی پزشکان جای سؤال داشت. امروزه درک بسیار بهتری در مورد آن وجود دارد. برخی از بدگمانی‌ها در مورد فیبرومیالژی از بین رفته‌اند.

اگر درد بازوی چپ به شکل ناگهانی بروز کند می‌تواند نشانه‌ای از وجود یک مشکل پزشکی جدی‌ باشد

احساس درد و رنج خفیف در بازوی چپ اغلب بخشی نرمال از پیری است. در هر حال، اگر درد بازوی چپ به شکل ناگهانی بروز کند می‌تواند نشانه‌ای از وجود مشکل پزشکی جدی‌تری باشد. درد بازوی چپ می‌تواند یک آسیب‌دیدگی نیازمند درمان یا در بدترین حالت علامت حمله قلبی باشد. آگاهی از علل محتمل و مشخصات درد بازوی چپ می‌تواند به شخص در شناسایی نوع واکنش بدن و تعیین زمان مراجعه به پزشک کمک کند. اگرچه درد بازوی چپ همیشه نشانه‌ای از حمله قلبی یا آنژین نیست، این دو بیماری خطرناک‌ترین علل بروز علامت مورد بحث محسوب می‌شوند. 

در مورد اغلب زنان درد رحم در اوایل بارداری یک ناراحتی موقتی است که حالت متناوب دارد

درد رحم یا درد زهدان در اوایل بارداری یک مشکل شایع زنان باردار بوده و طیفی از علل محتمل در مورد آن مطرح است. در حالی که اغلب این علل جدی نیستند برخی از آنها نیاز به مراقبت پزشکی دارند. در طول اوایل بارداری رحم بسیار کوچک‌تر از میزانی است که در سه ماهه دوم و سه ماهه سوم بارداری مشاهده می‌شود. بنابراین، درد در این قسمت از بدن نامحتمل است که بر اثر فشار ناشی از رحم بر دیگر قسمت‎های بدن یا خستگی مفرط یا وزن اضافی در رحم ایجاد شود. به هر حال درد رحم، کماکان یکی از شایع‌ترین علایم اوایل بارداری باقی می‌ماند. در مورد اغلب زنان درد رحم در اوایل بارداری یک ناراحتی موقتی است که حالت متناوب دارد.

بروز همزمان تهوع و درد پشت می‌تواند علامت یک مشکل زیربنایی پزشکی باشد

وقتی درد پشت و تهوع به شکل همزمان بروز کنند این مشکل می‌تواند ناخوشایند یا حتی ناتوان کننده باشد. برخی از اوقات، این علایم خود به خود از بین می‌روند. اگر چنین نشود، مراجعه به پزشک مهم خواهد بود زیرا علایم مورد اشاره هم در اختلالات خفیف و هم در بیماری‌های شدید بروز می‌کنند. همچنین نادیده نگرفتن حالت تهوع ادامه‌دار به مدت چند روز به ویژه اگر تهوع با علایم دیگری همراه باشد، اهمیت دارد. وقتی درد از معده به پشت سرایت می‌کند این می‌تواند پیامی از وجود مشکلی در یک دستگاه بدن مثل کبد یا کلیه‌ها باشد.

درد میاندوراه می‌تواند هم مردان و هم زنان را درگیر کند

پرینیوم [میاندوراه، عجان، پرینه] ناحیه بین بخش تناسلی و سوراخ مقعد است. این قسمت از بدن به علل مختلفی ممکن است دچار درد شود. درد میاندوراه می‌تواند هم مردان و هم زنان را درگیر کند. در مردان، پرینیوم درست پشت کیسه بیضه قرار دارد و تا سوراخ مقعد ادامه پیدا می‌کند. در زنان، پرینیوم در قسمت جلو مادگی (فرج) شروع می‌شود و تا سوراخ مقعد ادامه دارد. درد در ناحیه میاندوراه در زنانی که در طول زایمان و پس از آن دچار صدماتی می‌شوند عمومیت دارد. احتمال بروز این درد هنگامی بیشتر می‌شود که وضع حمل بچه اول زمان درازی ادامه یافته باشد.

درد تشخیص داده نشده و فاقد درمان می‌تواند تهدیدی برای زندگی بچه باشد

درد شکم در کودکان یکی از شایع‌ترین علل ارجاع کودکان به پزشک از سوی والدین است. پیش‌آگهی در مورد درد شکم در کودکان به علت آن بستگی دارد. درد شکم در کودکان در صورت شناسایی و درمان زودهنگام در مجموع پیش‌آگهی خوبی دارد. در هر حال، درد تشخیص داده نشده و فاقد درمان می‌تواند تهدیدی برای زندگی بچه باشد. بنابراین از همان ابتدای بیماری بچه والدین یا پرستاران بچه باید با متخصص بیماری‌های کودکان و بیمارستان در راستای اطمینان از برخورداری بچه از مراقبت درست همکاری کنند.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.