دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

بر مبنای اعلام مایو کلینیک ارتریت روماتوئید در میان زنان 2 تا 3 بار بیش از مردان شایع است

مقالات روماتیسم / روماتولوژی
تغییر اندازه و نوع قلم متن

• گروه سردبیری اخبار پرشکی امروز
• ترجمۀ فرهنگ راد

ریسک فاکتور عاملی است که احتمال توسعه یا ابتلا به یک اختلال یا بیماری را افزایش می‎دهد. برای مثال، چاقی به شکل قابل ملاحظه‎ای باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 می‎شود. بنابراین چاقی یک ریسک فاکتور دیابت نوع 2 است.
ریسک فاکتورهای فهرست زیر می‎توانند باعث افزایش خطر ابتلا به ارتریت روماتوئید شوند:

جنس
بر مبنای اعلام مایو کلینیک این بیماری در میان زنان 2 تا 3 بار بیش از مردان شایع است. کارشناسان معتقدند که این وضعیت ناشی از اثرات استروژن - یکی از هورمون‌های زنانه است - که می‎تواند به عنوان یک عامل در توسعۀ ارتریت روماتوئید عمل کند. به هر جهت، این موضوع هنوز در حد یک نظریه مطرح است.

سن
اگرچه ارتریت روماتوئید در هر سنی امکان بروز دارد، احتمال ابتلا به آن در سنین 40 تا 60 سالگی بیشتر است.

ژنتیک
افرادی که در میان خویشاوندان نزدیک خود (اعضاء خانواده) فردی مبتلا به ارتریت روماتوئید دارند بیش از دیگران در معرض خطر ابتلا به آن هستند. کارشناسان می‎گویند که این بیماری وراثتی نیست بلکه وراثت یک استعداد پیشینی برای ابتلا به آن ایجاد می‎کند.

سیگار
آنهایی که مرتباً سیگار می‎کشند به شکل قابل ملاحظه‎ای در ریسک بالاتری برای ابتلا به ارتریت روماتوئید قرار دارند. سیگار کشیدن چشم‎انداز این بیماری را برای بیمار بدتر می‎کند.

تستوسترون
بر مبنای گزارش محققان سوئدی از دانشگاه لوند، که در نشریۀ "سالنامه بیماری‎های روماتیسمی" منتشر شد، کمبود تستوسترون در مردان می‎تواند یک پیش‌بینی کنندۀ ابتلا به ارتریت روماتوئید در ادامۀ زندگی باشد.

برای مطالعۀ صفحۀ بعدی مقاله روی همین سطر کلیک کنید

برای مطالعۀ صفحۀ قبل مقاله روی همین سطر کلیک کنید


Source:
Risk factors of Rheumatoid Arthritis
By The MNT Editorial Team
Last updated Tue 5 January 2016

مطالب پیشنهادی ما برای مطالعه

مروری بر انواع شایع آلرژی

آلرژی‌ها از مشکلات شایع پزشکی هستند و نشانگان آنها طیف گسترده‌ای از آزارنده تا تهدیدگر حیات را شامل می‌شود. خبر خوب این است که برای درمان آلرژی راه‌های مؤثر بسیاری وجود دارد. آلرژی از واکنش حاد سیستم

کرم‌ بی‌حسی مؤثرترین کاهش دهندة درد برای واکسیناسیون اطفال است

واکسیناسیون اطفال بهترین راه برای محافظت کودک در برابر 14 بیماری جدی دوران کودکی تلقی می‌شود. برخی اوقات درد ناشی از تزریق واکسن می‌تواند بچه را دچار پریشانی و اضطراب کند که این موضوع به تردید والدین