دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

شوانوما شایع‌ترین نوع تومور عصب محیطی در افراد بزرگسال است.

شوانوما نوعی تومور عصبی غلاف عصبی است. شوانوما شایع‌ترین نوع تومور عصب محیطی در افراد بزرگسال است. شوانوما ممکن است در هر نقطه‌ای از بدن و در هر سنی، بروز کند. شوانوما به طور معمول از یک بسته منفرد (فاسیکل یا یک دسته ماهیچه‌ای) در عصب اصلی نشأت می‎گیرد و مابقی عصب را جابجا می‌کند. وقتی یک شوانوما رشد کرده بزرگ‌تر می‎شود، فاسیکل‌های بیشتری آسیب می‌بینند که خارج کردن آنها را مشکل‎تر می‌کند. در مجموع شوانوما دارای رشدی بطئی و کند است. اگر کسی در ناحیه بازو یا ساق پا دچار شوانوما گردد، با یک توده فاقد درد مواجه خواهد شد. شوانوماها به ندرت سرطانزا هستند اما می‌توانند به صدمات عصب و از دست دادن کنترل بر عضله منجر شوند. 

سرطان می‌تواند بر بافت‎های مختلفی در بدن تأثیر گذاشته سبب طیفی از نشانه‌ها و علایم، مثل کاهش وزن، خستگی مفرط، تغییرات پوست، و سرفه مداوم شود.

سرطان می‌تواند بر بافت‎های مختلفی در بدن تأثیر گذاشته سبب طیفی از نشانه‌ها و علایم، مثل کاهش وزن، خستگی مفرط، تغییرات پوست، و سرفه مداوم شود. هر کسی که دچار علایم مداوم یا نگران کننده شده باشد باید به پزشک مراجعه کند. بر مبنای اعلام CDC، سرطان در سال 2016 دومین عامل پیشتاز مرگ و میر در ایالات متحد آمریکا بود. متخصصان مراقبت‌های پزشکی می‎توانند از تست‌های تشخیصی برای شناسایی سرطان‌ها در مراحل اولیه استفاده کنند. هنگامی که سرطان در مراحل اولیه تشخیص داده شود بیمار شانس بهتری برای درمان خواهد داشت. سرطان‌های خاص یا بیشتر شایع در میان زنان شامل سرطان اندومتریال، سرطان گردن رحم، و سرطان پستان است.

در حالی که ظاهراً کانابیدیول ترکیب مفیدی برای بسیاری از علایم سرطان است، هیچ تحقیق علمی عنوانگر مؤثر بودن کانابیدیول در درمان سرطان نیست

کانابیدیول یا CBD یکی از بسیار کانابینوئیدهای موجود در گیاه کانابیس (شاهدانه) است که به عنوان نوعی درمان طبیعی، که برای بدن فواید متعددی دارد، در حال دستیابی به محبوبیت عامه است. اگرچه در مورد این سرفصل مناقشاتی وجود دارد برخی مردم استفاده از کانابیدیول را برای درمان سرطان پیشنهاد می‌کنند. اگرچه هنوز برای هر گونه ادعایی در مورد کانابیدیول در مورد درمان سرطان بسیار زود است، این ترکیب می‎تواند به مدیریت علایمی که بر اثر این بیماری یا درمان آن بروز می‌کنند کمک کننده باشد. به خاطر سپردن این نکته مهم است که کانابیدیول با تتراهیدروکانابینول (THC)، که یک کانابینوئید فعال در کانابیس بوده و مسؤول حالت "هپروت" در هنگام دود کردن یا جویدن آن محسوب می‌شود، یکسان نیست. 

بر مبنای اعلام CDC، برخی از بیماران مبتلاء به سرطان پستان اساساً هیچ‌گونه علامتی را تجربه نمی‌کنند

مردمی که دچار غده‌ای شده‌اند، به تازگی با تشخیص ابتلاء به سرطان پستان مواجه بوده‌اند، یا کسی را می‌شناسند که به این بیماری مبتلاء است ممکن است نگران سرعت گسترش آن باشند. گفتن اینکه سرطان پستان یر مبنای یک چهارچوب زمانی دقیقاً با چه سرعتی رشد می‌کند دشوار است، زیرا این بیماری بر هر بیمار به شکل متفاوتی تأثیر می‌گذارد. سرطان بر اثر جهش ژنی در سلول‎هالی انسان ایجاد می‌شود. سلول‌های دچار جهش از الگوهای نرمال و قابل پیش‌بینی تقسیم سلولی تبعیت نمی‌کنند بنابراین پیش‌بینی پیشرفت بیماری دشوار است. تومورها هنگامی ظاهر می‌شوند که سلول‎های آسیب دیده تکثیر و بازتکثیر شده و یک توده سلول‌های غیر نرمال را تشکیل می‌دهند. سلول‎های سرطان پستان می‌توانند از توده اصلی جدا شوند و از طریق لنف یا عروق خونی به دیگر نواحی بدن انتقال یابند.

اپندیموما ممکن است در هر سنی بروز کند اما بیشترین احتمال این بروز مربوط به کودکان خردسال است

اپندیموما ممکن است در هر سنی بروز کند اما بیشترین احتمال این بروز مربوط به کودکان خردسال است. کودکان مبتلاء به اپندیموما ممکن است دچار سردرد و تشنج شوند. اپندیمومای ایجاد شده در بزرگسالان بیشتر محتمل است که در طناب نخاعی ایجاد شود و ممکن است باعث ایجاد ضعف در قسمتی از بدن شود که توسط عصب‌های آسیب دیده توسط تومور کنترل می‌شوند. عمل جراحی درمان اولیه برای اپندیموما است. برای تومورهای مهاجم‌تر یا در مورد تومورهایی که امکان خارج کردن کامل آنها با عمل جراحی وجود ندارد، درمان‌های مکمل مثل اشعه درمانی یا شیمی درمانی ممکن است توصیه شود.

این بیماری اغلب به شکل یک تومور در کلیه شروع می‌شود اما گاهی از اوقات آغاز آن با چند تومور است، یا ممکن است در هر دو کلیه بروز کند

کارسینوم سلول کلیوی شایع‌ترین نوع سرطان کلیه است. اگرچه این نوعی بیماری جدی است تشخیص و درمان به موقع شانس علاج را در مورد بیمار افزایش می‌دهد، فارغ از موضوع زمان تشخیص بیماری مردم می‌توانند کارهایی را برای فروکش علایم و رسیدن به حس بهتر در طول درمان انجام دهند. اغلب مردم مبتلاء به کارسینوم سلول کلیوی سالمند بوده و معمولاً بین 50 تا 70 سال سن دارند. این بیماری اغلب به شکل یک تومور در کلیه شروع می‌شود اما گاهی از اوقات آغاز آن با چند تومور است، یا ممکن است در هر دو کلیه بروز کند. این بیماری به نام سرطان سلول کلیوی نیز خوانده می‎شود.

صرف زن بودن بزرگ‌ترین ریسک فاکتور ابتلاء به سرطان پستان محسوب می‌شود

هر زنی مایل است بداند برای کاهش خطر ابتلاء به سرطان پستان چه کاری می‌تواند انجام دهد. برخی از عوامل مرتبط به سرطان پستان شامل جنسیت زن، سن، و ژنتیک، برای مثال، قابل تغییر نیستند. عوامل دیگر مثل چاقی یا اضافه وزن، فقدان ورزش، مصرف سیگار و خوردن غذاهای ناسالم را می‎توان با انتخاب گزینه‌های دیگری تغییر داد. بر اثر انتخاب سالم‌ترین‌ گزینه‌های ممکن برای سبک زندگی، مردم می‌توانند خود را قوی کنند و خطر ابتلاء به سرطان پستان را تا حد امکان کاهش دهند. ریسک فاکتورهای شناخته شده سرطان پستان در زیر فهرست شده‌اند. اگر یک عامل قابل تغییر نباشد (برای مثال نمایه ژنتیک)، مردم می‌توانند گام‌هایی را که می‌توان برای به حداقل رساندن این ریسک به پیش برداشت یاد بگیرند.

مقالات دیگر...