دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

مسمومیت با فلزات سنگین به علت شیوع مواد زائد صنعتی، کشاورزی و فاضلاب شهری یک مشکل شایع سلامت است

وجود مقادیر کم برخی فلزات سنگین، مثل آهن و زینک برای سلامت بدن حیاتی است. در هر حال، داشتن مقادیر بالای فلزات سنگین می‌تواند برای بدن و محیط زیست اثرات سمی داشته باشد. بر مبنای یک مرور متعلق به سال 2019، مسمومیت با فلزات سنگین به علت شیوع مواد زائد صنعتی، کشاورزی و فاضلاب شهری یک مشکل شایع سلامت است. برخی مواد، مثل موارد موجود در برخی غذاها و داروها، به فلزات سنگین متصل شده و آنها را از بدن خارج می‌کنند. این فرآیند کیلیشن نامیده می‌شود. به هر حال کیلیشن تأیید نشده می‌تواند خطرناک و حتی کُشنده باشد. مردم باید از اقدام به سم‌زدایی فلزات سنگین بدون نظارت یک متخصص مراقبت‌های پزشکی خودداری کنند.

روغن گل سرخ یک روغن ملایم است که اکثر مردم به خوبی آن را تحمل می‌کنند

روغن گل سرخ از دانه‌های میوه گل سرخ به دست می‌آید. محتوی غنی آنتی‌اکسیدان این روغن آن را به عنوان عنصری مفید برای درمان برخی اختلالات پوست مطرح کرده است. به عنوان روغن همچنین ممکن است به شکل بالقوه به عنوان پاک کننده پوست و زداینده آرایش مفید باشد. بسیاری از کمپانی‌های دست‌اندرکار مراقبت پوست اکنون روغن گل سرخ را چه به شکل خالص و چه به عنوان یک جزء در ترکیبات محصولات دیگر عرضه می‌کنند. در صورت استفاده از روغن گل سرخ برای پوست این روغن ممکن است به شکل بالقوه برای مصارف مختلفی به کار رود.

مردم در صدد استفاده از درمان‌های طبیعی یا مکمل برای سرطان پستان باید ابتدا با پزشک خود مشورت کنند

درمان استاندارد برای سرطان پستان شامل عمل جراحی، شیمی درمانی و اشعه درمانی است. درمان‌های طبیعی نیز می‎توانند به مدیریت علایم سرطان پستان و عوارض جانبی ناشی از مصرف داروها و همچنین افزایش قدرت دفاعی بدن کمک کنند. بسیاری از مردم متوجه می‌شوند که استفاده از درمان‌های طبیعی و مکمل به افزایش سلامت کلی بدن کمک کرده و احساس می‌کنند که این درمان‌ها نقش مثبتی در درمان سرطان آنان دارند. به هر حال، درمان‌های طبیعی می‌توانند به حمایت از درمان استاندارد کمک کنند و جانشین آنها محسوب نمی‌شوند. مردمی که در صدد استفاده از این‌گونه درمان‌ها هستند باید پیش از اقدام به این عمل با پزشک مشورت کنند.

اگرچه برخی از کمپانی‌ها RSO را در بازار عرضه کرده‌اند، وبسایت ریک سیمپسون توصیه می‌کند که مردم آن را در خانه تولید کنند

روغن ریک سیمپسون (RSO) یک عصاره کانابیس (شاهدانه) است که نام خود را از کنشگر ماری‌جوانای پزشکی، ریک سیمپسون، که خالق آن بود، گرفته است. سیمپسون مدعی است که مالیدن این روغن به نقاط سرطانی پوست خود وی طی چند روز باعث برطرف شدن عوارض سرطان شد. روغن ریک سیمپسون به لحاظ دارا بودن مقادیر بیشتر تتراهیدروکانابینول (THC) در مقایسه با دیگر عصاره‌های کانابیس پزشکی از آنها متمایز می‌شود. اگرچه برخی شواهد در حمایت از کاربرد کانابیس در کمک به درمان سرطان موجود است، پیش از رسیدن به هر گونه ادعای محکم در این مورد جامعه پزشکی نیاز دارد تا شواهد بیشتری در مورد ایمنی و اثربخشی این ماده به دست بیاورد.

مولتی‌ویتامین‎ همچنین مولتی‌ماینرال، مولتیس، مالتیپلس، یا صرفاً ویتامین نامیده می‌شود.

مولتی‌ویتامین‎ها پرمصرف‌ترین مکمل‌ها در سطح دنیا محسوب می‌شوند. محبوبیت آنها در طول چند دهه گذشته به سرعت افزایش یافته است. برخی از مردم اعتقاد دارند که مولتی‌ویتامین‎ها می‌توانند باعث بهبود سلامت شوند، عادات ضعیف مربوط به تغذیه را جبران کنند، و حتی خطر ابتلاء به بیماری‌های مزمن را کاهش دهند. به هر حال، مردم ممکن است در مورد صحیح بودن این گمان‌ها سؤال داشته باشند. مولتی‌ویتامین‎ها مکمل‌هایی هستند که انواع مختلف ویتامین و مواد معدنی را گاه با ترکیبات دیگر در خود دارند. از آنجا که هیچ استانداردی برای تبیین یک مولتی‌ویتامین وجود ندارد، احتمال تفاوت ترکیبات آنها بر مبنای برند و محصول مطرح است. مولتی‌ویتامین‎ همچنین مولتی‌ماینرال، مولتیس، مالتیپلس، یا صرفاً ویتامین نامیده می‌شود.

هیچ مکملی نمی‌تواند جایگزین درمان‌های استاندارد سرطان شود

بعضی مکمل‌های غذایی می‌توانند به کاهش خطر سرطان یا تقویت بدن در طول درمان سرطان کمک کنند. مکمل‌ها ممکن است حاوی عصاره گیاهان دارویی یا ویتامین و مواد معدنی باشند. تعداد زیادی از این مکمل‌ها در دسترس است بنابراین ممکن است بعضی مردم در مورد نقطه شروع کار با چالش مواجه باشند. به هر جهت، اصطلاح مکمل ضد سرطان می‌تواند تا حدودی گمراه کننده باشد. بعضی مکمل‌ها ممکن است به کاهش ریسک خطر سرطان یا حمایت از بدن در طول درمان این بیماری کمک کنند اما هیچ مکملی نمی‌تواند جایگزین درمان‌های استاندارد سرطان شود. هر کسی که در طول درمان سرطان در صدد استفاده از ویتامین‌ها و مکمل‌ها است باید ابتدا با پزشک مشورت کند

آیورودا یک رویکرد سنتی هندی شامل رویکردی طبیعی و همه جانیه به درمان اختلالات پزشکی است

آیورودا یک رویکرد سنتی هندی شامل رویکردی طبیعی و همه جانیه به درمان اختلالات پزشکی است. برخی رهروان آیورودیک از آیورودا برای درمان ارتریت روماتوئید استفاده می‌کنند، که آن را "اماواتا" می‌نامند. درمان آیورودیک می‌تواند شامل استفاده از مکمل‌ها، تغییرات رژیم غذایی، و ورزش باشد. اصطلاح "آیورودا" ترکیبی از دو اصطلاح سانسکریت "آیو" به معنی زندگی و "ودا" به معنی آگاهی یا دانش است. کاربران برای ایجاد تعادل در سه نیروی انرژی یا "دوشاس" زندگی کار می‌کنند: "واتا"، "پیتا" و "کاپا". درمان آیورودیک برای ارتریت روماتوئید بستگی به این دارد که درمانگر از کدام دستورالعمل‎های تشخیصی استفاده می‌کند.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.