دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

فولات برای مجموعه‌ای از عملکردها در بدن اهمیت دارد.

فولیک اسید [اسید فولیک] یک شکل صناعی فولات / folate است، که نوعی ویتامین B با بروز طبیعی محسوب می‌شود. فولات به ساخت DNA و دیگر مواد ژنتیکی کمک می‌کند. فولات به ویژه در سلامت دوران بارداری مهم است. فولات که ویتامین B9 نیز نامیده می‌شود، نوعی ویتامین B است که به شکل طبیعی در برخی غذاها وجود دارد. فولیک اسید یک شکل از فولات است که تولید کنندگان آن را به مکمل‌های ویتامین و غذاهای غنی شده اضافه می‌کنند.

مسمومیت با فلزات سنگین یک مشکل شایع بر اثر مواد زائد صنعتی، کشاورزی و گنداب شهری است.

کیلیشن تراپی یک درمان تأیید شده برای مسمومیت توسط فلزات سنگین است. برخی از مردم مدعی‌اند که کیلیشن تراپی می‌تواند برای درمان اختلالات قلبی، بیماری آلزایمر، و اختلال طیف اتیسم (ASD) مفید باشد. به هر حال، این دعاوی فاقد پشتوانه محکم علمی هستند. کیلیشن تراپی درمانی است که برای معالجه افراد دچار مسمومیت با فلزات سنگین به کار می‌رود. مسمومیت با فلزات سنگین زمانی بروز می‌کند که بافت‌های نرم بدن مقادیر سمی فلز را جذب می‌کند. کیلیشن تراپی شامل استفاده از مواد موسوم به کلاترها است. این مواد به فلزات سنگین می‌چسبند و آنها را از بدن خارج می‌کنند. این فرآیند زیر عنوان کیلیشن شناخته می‌شود.

ایده نقاط فشار از طب سوزنی می‌آید، که نوعی طب سنتی چین است.

احتقان بینی، یا گرفتگی بینی یک شکایت شایع است. برخی افراد به این نتیجه می‌رسند که تحریک نقاط فشار در سینوس‌های آنها به تخفیف مشکل و تسهیل تنفس کمک می‌کند. در حالی که درمان‌های متعددی مثل انواع قرص یا اسپری بینی برای گرفتگی بینی در دسترسند، آنها ممکن است باعث ایجاد عوارض جانبی شوند. این وضعیت ممکن است افراد را به جستجوی راه‌های جایگزین یا مکمل برای کاهش احتقان هدایت کند.

سفت کردن پوست با لیزر کاملاً ایمن تلقی می‌شود

سفت کردن پوست با لیزر یک روش بر مبنای حداقل رویکرد تهاجمی با زمان از کار افتادگی اندک یا فقدان آن است. این روش پوست با استفاده از حرارت باعث انقباض یا تنگ شدگی کلاژن شده و سبب سفت و محکم‌تر شدن پوست و کاهش حالت چروکیدگی آن می‌شود. روش مزبور تولید کلاژن و الاستین را در پوست تحریک می‌کند. سفت کردن پوست با لیزر کاملاً ایمن تلقی می‌شود و به طور معمول برای انجام آن به بیهوشی نیازی نیست. ایجاد مقداری ورم و سرخی پوست نرمال است و در موارد نادر ممکن است جای زخم (اسکار) یا عفونت ایجاد شود.

اشواگاندا یک افرودیسیاک تلقی می‌شود یا گیاهی دارویی که برای بهبود میل جنسی، لذت، یا عملکرد جنسی به کار می‌رود

اختلال نعوظ مشکلی شایع است. "انستیتو ملی بیماری‌های دیابت و گوارش و کلیه" تخمین می‌زند که اختلال نعوظ مبتلابه 30 میلیون مرد در ایالات متحد آمریکا است. در حالی که داروهای تأیید شده برای اختلال نعوظ در دسترس است، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از روش‌های طبیعی و مکمل‌های گیاهی به این منظور استفاده کنند. یکی از این مکمل‌ها که ممکن است در موردش شنیده باشید اشواگاندا (آشواگاندا) است، یک گیاه دارویی که در طب آیورودیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالی که اشواگاندا ممکن است چند فایده بالقوه شامل سلامت جنسی مردان، برای سلامت داشته باشد، دانش کنونی از فواید آن در مورد اختلال نعوظ پشتیبانی نمی‌کند.

ارتباطی قوی بین ذهن و بدن ما وجود دارد

ما در یک میدان انرژی زندگی می‌کنیم. بدن ما از ذرات مولد انرژی تشکیل شده است که هر یک از آنها در جنبشی مداوم بسر می‌برد. بنابراین همانند هر کس و هر چیز در این جهان ما در حال ارتعاش و ایجاد انرژی هستیم. عرصه طب ارتعاشی که گاهی اوقات طب انرژی نامیده می‌شود کاربرد انرژی ارتعاشی ایجاد شده توسط بدن و پیرامون آن را برای بهینه کردن سلامت جستجو می‌کند. برای بسیاری از مردم مفهوم میدان‌های انرژی در بدن ممکن است بیشتر جنبه روحی داشته باشد تا پزشکی. تحقیق بیشتری باید انجام شود تا بتوانیم دریابیم که چگونه انرژی الکتریکی و مغناطیسی محرک فرآیندهای شیمیایی می‌شوند.

پرولوتراپی می‌تواند تا حدودی درد را تخفیف دهد.

پرولوتراپی یک روش درمانی جایگزین است که می‌تواند در ترمیم بافت‌های بدن کمک کند. این روش همچنین به نام درمان تزریق احیاگر یا تکثیر درمانی شناخته می‌شود. بر مبنای نظر کارشناسان این عرصه، ایده پرولوتراپی به هزاران سال پیش برمی‌گردد. انواع مختلفی از پرولوتراپی وجود دارد اما تمامی آنها هدف تحریک بدن در راستای ترمیم خود را دنبال می‌کنند. بسیاری از مردم می‌گویند که این تزریق‌ها باعث تسکین درد می‌شوند اما دانشمندان نمی‌توانند چگونگی اثربخشی روش مزبور را توضیح دهند و تحقیق ایمن بودن یا کارآیی آن را تأیید نکرده است.

مقالات دیگر...