دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

میوکاردیت می‌تواند به عضله قلب و سیستم الکتریکی آن آسیب زده، توانایی قلب برای پمپاژ خون را کاهش دهد و باعث آریتمی یا بی‌نظمی ضربان قلب شود.

مایوکاردایتیس [میوکاردیت] التهاب عضله قلب (میوکاردیوم) است. میوکاردیت می‌تواند به عضله قلب و سیستم الکتریکی آن آسیب زده، توانایی قلب برای پمپاژ خون را کاهش دهد و باعث آریتمی یا بی‌نظمی ضربان قلب شود. عفونت ویروسی می‌تواند سبب میوکاردیت شود اما در عین حال این اختلال ممکن است بر اثر واکنش به یک دارو یا به عنوان بخشی از یک اختلال التهابی کلی‌تر بروز کند. نشانه‌ها و علایم میوکاردیت شامل درد قفسه سینه، خستگی مفرط، تنگی نفس، و آریتمی است. میوکاردیت شدید قلب را ضعیف می‌کند به طوری که به بقیه بدن خون کافی نمی‌رسد. امکان شکل‌گیری لخته خون در قلب مطرح است که به استروک یا حمله قلبی منجر می‌شود. درمان میوکاردیت به علت ایجاد آن بستگی دارد.

در بسیاری از موارد اسپاسم شریان کرونری ناشناخته به حال خود رها می‎شود زیرا آنها همیشه باعث ایجاد علایم ملموس نمی‎شوند.

در بسیاری از موارد اسپاسم شریان کرونری ناشناخته به حال خود رها می‎شود زیرا آنها همیشه باعث ایجاد علایم ملموس نمی‎شوند. این موضوع می‎تواند خطرناک باشد زیرا انقباضات مورد اشاره در نهایت می‎توانند سبب ایجاد حمله قلبی گردند. مردم ممکن است هر از گاه دچار درد خفیف قفسه سینه شوند. همچنین ممکن است شخص بتواند دیگر علایم اسپاسم‌های شریان کرونری را در خود کشف کند. علایم شایع در این مورد شامل موارد زیر است: درد قفسه سینه یا آنژین، احساس درد در سمت چپ قفسه سینه، سفتی قفسه سینه، احساس محدودیت یا تنگنا

نارسایی وریدی نسبتاً شایع است. بر مبنای اعلام "انجمن جراحی عروقی" نارسایی وریدی مبتلابه 40 درصد مردم در ایالات متحد آمریکا است.

نارسایی وریدی هنگامی ایجاد می‌شود که دریچه‎های موجود در وریدها به طور کامل عمل نمی‎کنند. این بدان معنی است که وریدها کمتر قادرند تا خون برگشتی از اندام‎ها را به قلب هدایت کنند. نارسایی وریدی نسبتاً شایع است. بر مبنای اعلام "انجمن جراحی عروقی" نارسایی وریدی مبتلابه 40 درصد مردم در ایالات متحد آمریکا است. نارسایی وریدی همچنین به طور معمول حالت مزمن دارد. این اختلال سبب ورم ناحیه زیر زانو، واریس‌های وریدی و درد ساق پا می‎شود. وقتی کسی دچار نارسایی وریدی باشد، وریدهای وی برای حرکت دادن خون عاری از اکسیژن از دست‎ها و پاها به سمت قلب دچار مشکل خواهد بود. دریچه‎های معیوب درون وریدها به طور معمول عامل ایجاد نارسایی وریدی است.

کارشناسان بر این گمان هستند که علل بیماری عروق خونی کوچک همان علل مربوط به بیماری عروق بزرگ‎تر قلب یعنی بالا بودن فشار خون، کلسترول بالا، چاقی و دیابت است.

بیماری عروق خونی کوچک اختلالی است که در آن دیواره شریان‏‌های کوچک در قلب دچار آسیب می‎شود. این اختلال باعث بروز علایم و نشانه‎های حمله قلبی مثل درد قفسه سینه می‎گردد. بیماری عروق خونی کوچک گاهی از اوقات بیماری مویرگ‎های کرونری یا بیماری رگ‎های کوچک قلب نامیده می‏‎شود. این بیماری اغلب زمانی تشخیص داده می‎شود که دکتر نشانه‎ای از باریک شدن در شریان‎های اصلی قلب مشاهده نمی‎کند یا نشانه‌های اندکی در این مورد وجود دارد حال آنکه بیمار دچار علایمی است که عنوانگر بیماری قلبی هستند. بیماری عروق خونی کوچک در زنان بیش از مردان و در مردم دچار دیابت یا فشار خون بالا بیشتر شایع است. این بیماری قابل درمان بوده اما تشخیص آن دشوار است.

تمامی والدین باید CPR را یاد بگیرند. مردم باید بتوانند به نجات جان کودک خود شامل موارد بروز سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) کمک کنند.

بی‎نظمی ضربان قلب یا اریتمیا [آریتمی] مثل مورد بزرگسالان ممکن است در کودکان نیز ایجاد شود. در چنین مواردی ملاحظات خاص مربوط به کودکان می‎تواند به شناسایی علایم و درمان اختلال کمک کند. پزشک ممکن است از کودک بخواهد تا علایم وضعیت‎های دشوار مبتلابه خود را توصیف نماید. پزشک در عین حال ممکن است از تاریخچه خانوادگی و پزشکی کودک سؤال کند. پاسخ به این پرسش‌ها می‏‌تواند خطر بروز آریتمی را در کودک مشخص سازد. در عین حال امکان توصیه به انجام تست‎های تشخیصی در مورد آریتمی وجود دارد. همانند دیگر آریتمی‎ها، سندرم QT طولانی (LQTS) یک اختلال سیستم الکتریکی قلب است.

ورم پا ممکن است نشانه‌هایی از یک اختلال زیربنایی جدی بوده و نیاز به درمان پزشکی مناسب داشته باشد

مردم به دلایل مختلفی ممکن است دچار ورم پا شوند. برخی علل مثل آسیب‎دیدگی خفیف مشخصند و درمان آنها ساده است. به هر حال علل دیگر ورم پا ممکن است نشانه‌هایی از یک اختلال زیربنایی جدی بوده و نیاز به درمان پزشکی مناسب داشته باشند. بسیاری از موارد ورم پا گرایشی به برطرف شدن بدون مراقبت پزشکی از خود نشان می‎دهند اگرچه مداوای خانگی و تغییرات سبک زندگی می‎توانند به کاهش ورم کمک کنند. اگر ورم پا برطرف نشود یا به طور مکرر بروز کند، ضروری است که فرد به پزشک مراجعه کند تا مشخص گردد که آیا مشکلی زیربنایی در این مورد مطرح است یا خیر. اگر ورم پا در کنار تنگی نفس، درد قفسه سینه، یا فشار در قفسه سینه بروز نماید، فرد باید به اورژانس مراجعه کند

یک مطالعه که در سال 2016 در "نشریه انجمن آمریکایی قلب" منتشر شد به وجود ارتباط میان مصرف کافئین و بی‎نظم شدن ضربان قلب پی برده است.

تپش قلب اغلب زمانی بروز می‎کند که قلب تندتر می‎تپد و فرد دچار حالت کوبشی در قفسه سینه، گردن یا گلو می‎شود. تپش قلب می‎تواند مردم را دچار تنگی نفس و اضطراب کند. اگر مردم پس از خوردن غذا دچار تپش قلب شوند ممکن است این وضعیت ناشی از غذا یا نوشابه‎ای باشد که خورده‎اند. وجود چیزی در رژیم غذایی نیز می‎تواند باعث شود تا فرد پس از دراز کشیدن دچار تپش قلب شود، اگرچه این امکان هم وجود دارد که این وضعیت بر اثر یک اختلال زیربنایی رخ دهد. الکل یک علت شایع تند شدن ضربان قلب یا تغییرات ریتم (ضربآهنگ) قلب است. محققان دانشگاه کالیفرنیا سان فرانسیسکو پی برده‎اند که الکل احتمالاً محرک تپش قلب در مردم دچار آریتمی کاردیاک است.

مقالات دیگر...