دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

پزشکان تامپوناد قلبی قلبی را یک موقعیت اورژانسی پزشکی تلقی می‌کنند

تامپوناد قلبی انباشت مایع در اطراف عضله قلب است که باعث ایجاد فشار بیش از حد بر این دستگاه می‌شود. در مردم دچار تامپوناد قلبی که به نام تامپوناد پریکاردیال نیز شناخته می‌شود، مایع یا خون بین قلب و کیسه اطراف قلب انباشته می‌شود. این کیسه پریکاردیوم نام دارد. پریکاردیوم دارای دو لایه نازک بافت است. این ناحیه در حالت معمول دارای مقدار کمی مایع برای پیشگیری از سایش بین دو لایه است. به هر حال، بالا بودن غیر نرمال مایع مزبور به قلب فشار می‌آورد و بر توانایی پمپاژ خون در بدن تأثیر منفی می‌گذارد. اگر سطح مایع مزبور به سرعت افزایش یابد این وضعیت می‌تواند تهدیدی برای زندگی باشد.

درمان پریکاردیال افیوژن به شدت و علت آن بستگی دارد

پریکاردیال افیوژن مایع اضافی بین قلب و کیسه دور قلب است که به نام پریکاردیوم شناخته می‌شود. اغلب موارد پریکاردیال افیوژن مضر نیستند اما برخی از اوقات می‌توانند باعث تضعیف عملکرد قلب شوند. پریکاردیوم یک کیسه مقاوم و دو لایه است. وقتی قلب می‌تپد، به آسانی در محدوده پریکاردیوم می‌لغزد. به طور معمول به میزان 2 تا 3 قاشق غذاخوری مایع شفاف و زردرنگ پریکاردیال بین دو لایه کیسه پریکاردیوم وجود دارد. این مایع به قلب کمک می‌کند تا به سهولت بیشتری درون پریکاردیوم حرکت کند. اگر کسی دچار پریکاردیال افیوژن باشد، مایع به مراتب بیشتری درون محفظه مزبور جمع می‌شود. انواع کوچک آن ممکن است حاوی 100 میلی‌لیتر مایع باشند. انواع بسیار بزرگ ممکن است بیش از دو لیتر مایع را در خود جای دهند.

"غرولند قلب" [سوفل قلب] صدای جریان یافتن خون است

"غرولند قلب" [سوفل قلب] صدای جریان یافتن خون است. این خون ممکن است برای مثال از درون یک دریچه یا سوپاپ مشکل‌دار قلب عبور کند؛ یا ممکن است اختلالی باشد که قلب را وادارد تا سریع‌تر بتپد و قلب را برای جابجایی سریع‌تر از معمول خون تحت فشار بگذارد. اغلب این موارد غرولند قلب مشکلی محسوب نمی‌شوند و به درمان نیاز ندارند. اما موارد استثناء نیز وجود دارد. غرولند قلب ممکن است نتیجه آسیب‌دیدگی یا بیش‌کاربرد دریچه قلب باشد. برخی از مردم با مشکلات دریچه‌ای قلب متولد می‌شوند. برخی از مردم به عنوان بخشی از سالخوردگی یا دیگر مشکلات قلبی دچار غرولند قلب می‌شوند.

میوکاردیت می‌تواند به عضله قلب و سیستم الکتریکی آن آسیب زده، توانایی قلب برای پمپاژ خون را کاهش دهد و باعث آریتمی یا بی‌نظمی ضربان قلب شود.

مایوکاردایتیس [میوکاردیت] التهاب عضله قلب (میوکاردیوم) است. میوکاردیت می‌تواند به عضله قلب و سیستم الکتریکی آن آسیب زده، توانایی قلب برای پمپاژ خون را کاهش دهد و باعث آریتمی یا بی‌نظمی ضربان قلب شود. عفونت ویروسی می‌تواند سبب میوکاردیت شود اما در عین حال این اختلال ممکن است بر اثر واکنش به یک دارو یا به عنوان بخشی از یک اختلال التهابی کلی‌تر بروز کند. نشانه‌ها و علایم میوکاردیت شامل درد قفسه سینه، خستگی مفرط، تنگی نفس، و آریتمی است. میوکاردیت شدید قلب را ضعیف می‌کند به طوری که به بقیه بدن خون کافی نمی‌رسد. امکان شکل‌گیری لخته خون در قلب مطرح است که به استروک یا حمله قلبی منجر می‌شود. درمان میوکاردیت به علت ایجاد آن بستگی دارد.

اغلب موارد آنوریسم آئورت شکمی نتیجه اترواسکلروزیس است

در مورد برخی مردم احساس نبض‌ داشتن معده می‌تواند یک واقعه بی‌ضرر تلقی گردد. در مورد دیگران، نبض معده ممکن است نشانه‌ای از مشکلی جدی باشد. در برخی موارد وجود نبض در معده یا شکم ممکن است نتیجه آنوریسم آئورتیک شکمی [آنوریسم آئورت شکمی] باشد. آنوریسم وقتی بروز می‌کند که یک قسمت تضعیف شده رگ‌های خونی متورم شده توده‌ای ایجاد می‌شود. در مردم دچار آنوریسم آئورت شکمی، این اتفاق در قسمتی از شریان آئورت در شکم رخ می‌دهد. مردم دچار این اختلال به ندرت علایم دیگری را تجربه می‌کنند مگر اینکه بخش متورم پاره شده یا بترکد، که در این وضعیت یک فوریت پزشکی محسوب می‌شود.

بدن انسان حامل سه نوع مختلف بافت عضلانی است: اسکلتی، نرم، و کاردیاک (قلبی)

بافت عضله کاردیاک [بافت عضله قلب] یا میوکاردیوم، نوعی بافت خاص عضلانی است که قلب را تشکیل می‌دهد. این بافت ماهیچه‌ای، که به شکل غیر ارادی منقبض و منبسط می‌شود، مسؤول حفظ پمپاژ خون در اطراف بدن است. بدن انسان حامل سه نوع مختلف بافت عضلانی است: اسکلتی، نرم، و کاردیاک (قلبی). تنها بافت عضله قلب، دارای عضلانی به نام میوسیت، در قلب وجود دارد. عضله بافتی فیبروزه است که برای ایجاد حرکت منقبض می‌شود. سه نوع بافت ماهیچه‌ای در بدن وجود دارد: اسکلتی، نرم، و کاردیاک. عضله کاردیاک بسیار سازمان یافته است و حامل انواع متعددی از سلول شامل فیبروبلاست‌ها، سلول‌های عضلانی نرم، و کاردیومیوسیت‌ها است.

در بسیاری از موارد اسپاسم شریان کرونری ناشناخته به حال خود رها می‎شود زیرا آنها همیشه باعث ایجاد علایم ملموس نمی‎شوند.

در بسیاری از موارد اسپاسم شریان کرونری ناشناخته به حال خود رها می‎شود زیرا آنها همیشه باعث ایجاد علایم ملموس نمی‎شوند. این موضوع می‎تواند خطرناک باشد زیرا انقباضات مورد اشاره در نهایت می‎توانند سبب ایجاد حمله قلبی گردند. مردم ممکن است هر از گاه دچار درد خفیف قفسه سینه شوند. همچنین ممکن است شخص بتواند دیگر علایم اسپاسم‌های شریان کرونری را در خود کشف کند. علایم شایع در این مورد شامل موارد زیر است: درد قفسه سینه یا آنژین، احساس درد در سمت چپ قفسه سینه، سفتی قفسه سینه، احساس محدودیت یا تنگنا

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.