plg_search_sppagebuilder
دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

اینفیوژن تراپی یا درمان تزریقی چیست و چه زمانی نیاز است؟

ضد قارچ, ضد ویروس, داروهای بیولوژیک, فاکتورهای خون, شیمی درمانی, کورتیکوستروئیدها

اینفیوژن تراپی تحویل دارو یا مایعات به روشی کنترل شده است.

اینفیوژن تراپی زمانی مطرح است که دارو از طریق سوزن یا کاتتر، معمولاً از راه دسترسی وریدی (IV) تحویل می‌گردد. دیگر انواع اینفیوژن تراپی شامل موارد زیر است: اپیدورال، داخل عضلانی، زیر جلدی. بعضی داروها را نمی‌توان از طریق خوراکی به بیمار داد زیرا قرار گرفتن در سیستم گوارش باعث از دست رفتن اثربخشی آنها می‌شود. اینفیوژن تراپی زمانی به عنوان یک راه جایگزین برای تحویل دارو مطرح می‌گردد که داروی خوراکی همطراز وجود ندارد یا شخص قادر به گرفتن داروی خوراکی نیست. اگر کسی زمانی در بیمارستان بستری بوده باشد احتمالاً یک مورد تزریق داخل وریدی برای اطمینان از سیراب ماندن بدن و تحویل سریع دارو، در صورت نیاز، داشته است. 

خستگی پاها چه عللی دارد؟

عدم کفایت وریدی, بارداری, چاقی, بیماری شریان محیطی, مالتیپل اسکلروزیس

خستگی پا جزئی نرمال از زندگی است

بسیاری از مردم در مقاطعی از زندگی دچار احساس خستگی در پاهای خود می‌شوند. پایین تنه وزن بدن را حمل می‌کند و نشستن یا ایستادن در طولانی مدت می‌تواند باعث ایجاد خستگی و سنگینی پاها شود. طیفی از عوامل زمینه‌ای نیز می‌توانند باعث عدم آرامش پا شوند. هر کسی که دچار خستگی مزمن پاها شود باید با هدف دستیابی به درمان در صورت ضرورت تشخیص داده شود. خستگی پا جزئی نرمال از زندگی است. مردم ممکن است بر اثر ورزش سنگین یا نشستن یا ایستادن طولانی مدت در محیط کار یا زندگی دچار خستگی و سنگینی پا شوند. این علایم ممکن است بر اثر استراحت یا مداوای خانگی برطرف گردند.

سندرم ساختمان بیمار

راش‌های پوستی، سردرد، سرگیجه، مشکلات تمرکز، فراموشی، خستگی مفرط، تحریک‌پذیری، تهوع

گاهی از اوقات تشخیص سندرم ساختمان بیمار به علت طیف گسترده علایم دشوار است

سندرم ساختمان بیمار نامی است که بر روی اختلالی نهاده شده که گمان می‌رود نتیجه بودن در یک ساختمان یا دیگر انواع فضاهای بسته است. اختلال مورد اشاره به فقر کیفی هوای محیط نسبت داده می‌شود. به هر حال، علت دقیق سندرم ساختمان بیمار مشخص نیست. بر مبنای اعلام "کمیسیون ایمنی محصول خریدار"، کیفیت ضعیف هوای داخلی را می‌توان در میان حدود 30 درصد ساختمان‌های تازه یا بازسازی شده مشاهده کرد. گاهی از اوقات تشخیص سندرم ساختمان بیمار به علت طیف گسترده علایم دشوار است. این علایم در عین حال ممکن است با علایم اختلالات دیگری مثل سرماخوردگی همپوشانی شده داشته باشند. 

چه هنگامی به دکتر مراجعه کنیم

چه هنگامی به دکتر مراجعه کنیم، تب مداوم و بالا، سرماخوردگی، کاهش وزن ناگهانی، تنگی نفس، درد شدید قفسه سینه، درد غیر معمول، درد لگن، تغییر عادات دفع مدفوع،  اختلال بینایی، گیجی بیش از حد، تغییرات خلقی، ضربه به سر، CDC

آیا من باید به دکتر مراجعه کنم؟ این پرسشی است که بسیاری از مردم از خود می‌پرسند

آیا من باید به دکتر مراجعه کنم؟ این پرسشی است که بسیاری از مردم از خود می‌پرسند. گذشته از پاسخی که ممکن است شخص به خود بدهد، علایم اساسی و تصادفات تنها دلایل مراجعه به دکتر نیستند. در واقع، بر مبنای آخرین داده‌های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC)، شایع‌ترین دلیل برای مراجعه به پزشک بر اثر موارد مرتبط به بیماری در سال 2012، سرفه بود. فارغ از ماهیت مسأله باید به خاطر داشت که در مورد بسیاری از اختلالات کشف و تشخیص اولیه مشکل می‌تواند به فرجام بهتر منجر گردد. باید این موضوع را به خاطر داشته باشیم که فهرست ارائه شده در این مطلب به هیچ روی قطعی نیست. 

اثرات آب آلوده بر سلامت انسان کدامند؟

کشاورزی, میکروپلاستیک‌ها, نفت, ضایعات رادیواکتیو, فراکینگ, سلامت انسان. ضایعات شیمیایی

2.2 میلیارد نفر بر روی کره زمین از دسترسی به سرویس‌های آب آشامیدنی ایمن محرومند

آب یک منبع طبیعی است که تمامی موجودات زنده به آن نیاز دارند. آب پاکیزه در تولید و توسعه اجتماعی و اقتصادی نیز کاربرد دارد. به هر حال بر مبنای اعلام سازمان ملل متحد، 2.2 میلیارد نفر بر روی کره زمین از دسترسی به سرویس‌های آب آشامیدنی ایمن محرومند. سازمان ملل و سازمان بهداشت جهانی آمار زیر را در مورد آلودگی آب فهرست کرده‌اند: بیش از نیمی از جمعیت جهان فاقد خدمات بهداشتی مدیریت شده هستند. در حدود 2 میلیارد نفر از ساکنان کره زمین در کشورهای زندگی می‌کنند که با فشار بالای مشکل آب مواجهند، به این معنی که مقدار آب در دسترس آنان کمتر از میزان مورد نیاز است. کارشناسان تخمین می‌زنند که تا سال 2025 نیمی از جمعیت جهان در اقلیم‌های دچار کمبود آب زندگی خواهند کرد

اثرات تماس با کپک بر سلامت

عفونت، اثرات سمی، مایکوتوکسوزیس، سیستم ایمنی، تست خراش پوست، فیلتر HEPA

هیچ نوع کپک واحدی به نام "کپک سیاه" وجود ندارد

خلاف باور رایج در میان عامه مردم که قرار گرفتن در معرض کپک سیاه یک خطر جدی برای سلامت است، هیچ تحقیق قابل اعتمادی عنوان نکرده است که این نوع کپک باعث ایجاد اختلالاتی مثل سرطان یا بیماری ریوی می‌شود. کپک نوعی قارچ است. کپک تقریباً همه جا شامل هوا وجود دارد. در کل، مقدار نرمال کپک در محیط موجب بروز خطر قابل ملاحظه‌ای برای سلامت مردمی که دارای سیستم ایمنی متعارف هستند، نمی‌شود. هیچ نوع کپک واحدی به نام "کپک سیاه" وجود ندارد و بسیاری از کپک‌ها سیاه هستند. وقتی مردم این اصطلاح را به کار می‌برند اشاره آنان به نوعی کپک به نام استاکیبوتریس کارتاروم (اس. کارتاروم) است که به نام استاکیبوتریس اترا نیز شناخته می‌شود.

چگونه پاها را سم‎زدایی کنیم - آنچه تحقیقات می‎گویند

سم‎زدایی پا، نمک اپسون، نمک دریایی، گل بنتونایت، یون‎کلینز، IonCleanse، چرک پا، ریلکس کردن پاها، روغن ضروری، جوش شیرین، اسیدیته یا pH، کاهش ورم،  تقویت خلق و خو، کاهش استرس، افزایش ایمنی نسبت به بیماری، کاهش وزن، بهبود سلامت قلب، میکروارگانیسم‎های مضر

سم‌زدایی پا جایگزین عامه‌پسند درمان‎های بهداشتی است که ممکن است باعث ریلکس شدن فرد، نرم شدن پوست، و درمان مشکلات جزئی پا شوند.

تحقیقات بسیار اندکی در مورد اثربخشی سم‌زدایی پا انجام شده است. در نتیجه اغلب شواهد در این مورد روایی هستند. یک مطالعه کوچک مقیاس در سال 2012 که شامل شش نمونه بود توانایی یون‎کلینز را برای زدودن صفات سموم از بدن مورد بررسی قرار داد. محققان نمونه‎های آب مورد استفاده را قبل از سم‌زدایی پا و پس از آن در جریان جلسات 30 دقیقه‎ای جمع‎آوری کردند که شامل نمونه‌های آبی بود که هم پا در آنها قرار گرفته بود و نیز نمونه‎هایی از آب که پا در آن قرار نگرفته بود. محققان در عین حال نمونه‎های مو و ادرار مشارکت کنندگان در مطالعه را گردآوری کردند.

مقالات دیگر...