دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

چند راه درمانی شامل استفاده از مکمل‌های غذایی یا کافئین برای تخفیف خستگی مفرط عضله در دسترس هستند.

چند فرآورده طبیعی نیز می‌توانند به کاهش خستگی مفرط عضله مردم در نتیجه ورزش یا سالخوردگی کمک کنند. جینسنگ یک گیاه دارویی دارای چند فایده محتمل برای سلامت است که از جمله آنها می‌توان تخفیف خستگی مفرط عضله را نام برد. یک مرور بر مطالعات در سال 2017 بر روی ورزش‌های سوژه مطالعه گزارش داده است که جینسنگ قرمز می‌تواند عملکرد عضلات را در مردمی که بدنسازی می‌کنند افزایش دهد. سیر نیز می‎تواند خستگی مفرط عضله را کاهش دهد. همان مطالعه مورد اشاره گزارش می‌دهد که سیر خام می‌تواند میزان دویدن موش را روی تردمیل و سرعت ریکاوری را در آنها افزایش دهد.

کشیدگی عضله شکم گاهی از اوقات می‌تواند باعث ایجاد حسی مشابه با فتق شود.

عضلات شکمی از قفسه سینه تا مفاصل ران روی شکم کشیده شده‌اند، و مرکز و پهلوها را نیز پوشش می‌دهند. بعضی از مردم این ناحیه را عضله معده می‌نامند، اما معده در عمل دستگاه متفاوتی است. پزشکان همچنین عضله دچار کشیدگی را به عنوان کشش یا پارگی می‌نامند. این نوع صدمه ممکن است بر اثر بیش‌کاربرد، کشیدگی بیش از حد عضله یا به واسطه اعمال نیروی بیش از حد بروز کند. عضله دچار کشیدگی ممکن است ناسور یا دردناک احساس شده و باعث ایجاد محدودیت حرکتی شود. از آنجا که حمایت عضلات شکمی از بیرون بدن کار دشواری است، درمان شامل استراحت و استفاده از داروهای ضد درد است.

استروئیدهای آنابولیک ویرایش‌های شیمیایی هورمون اصلی مردانه، تستوسترون، هستند

استروئیدهای آنابولیک برای برخی اختلالات پزشکی به کار می‌روند اما مردم این داروها را به صورت غیر قانونی در برخی تنظیمات ورزشی هم استفاده می‌کنند. مردم آنها را برای افزایش توده عضلانی، عملکرد عضلات و استقامت و کوتاه کردن زمان ریکاوری بین مسابقات به کار می‌برند. این داروها به طرق صناعی از هورمون مردانه اصلی تستوسترون به دست می‌آیند. تستوسترون برای تکمیل و حفظ توده عضلانی و توسعه مشخصات ثانویه جنسی مثل بم شدن صدا و موی صورت مهم است.

کشیدگی عضله اینترکوستال تقریباً در تمامی موارد نتیجه اتفاقی مثل کشیدگی بیش از حد یا آسیب‌دیدگی است.

کشیدگی عضله اینترکوستال [کشیدگی عضله بین دنده‌ای] نوعی آسیب‌دیدگی است که به عضلات بین دو دنده یا تعداد بیشتری از دنده‌ها آسیب می‌زند. عضلات اینتراکوستال دارای لایه‌های مختلفی هستند که برای کمک به ایجاد دیواره قفسه سینه و حمایت از تنفس به دنده‌ها متصل شده‌اند. وقتی یک عضله اینتراکوستال دچار چرخش، فشار یا کشیدگی بیش از حد می‌شود امکان پارگی آن وجود دارد که سبب کشیدگی عضله اینترکوستال می‌گردد. قسمت فوقانی پشت به ندرت آسیب می‌بیند زیرا نسبتاً بی‌حرکت است. اگر این ناحیه مسبب درد باشد، این درد غالباً نتیجه تداوم حالت ضعیف قرارگیری بدن است. 

پوبالژیا یک آسیب دیدگی شایع در ناحیه کشاله ران است

پوبالژیا یک آسیب دیدگی شایع در ناحیه کشاله ران است. پوبالژیا همچنین به نام‌های فتق هاکی، کشاله ران گیلمور یا فتق ورزشی نیز شناخته می‌شود. علی‌رغم نام‎های متعددش پوبالژیا فتق نیست. فتق زمانی ایجاد می‌شود که یک دستگاه یا بافت از درون عضله یا بافت نگهدارنده خود در سر جایش بیرون می‌زند. پوبالژیا به هر نوع کشیدگی یا پارگی در بافت نرم کشاله ران اشاره دارد. به مرور زمان پوبالژیا ممکن است به فتق تبدیل شود. این اختلال اغلب پوبالژیای ورزشکاران نامیده می‌شود زیرا به طور معمول بر اثر بازی‌های ورزشی به ویژه انواع مستلزم چرخش بدن، تغییر مسیر ناگهانی یا حرکات تکراری بروز می‌کند.

انتخاب بهترین مکمل برای رشد عضله ممکن است کاری گیج کننده باشد که علت آن وجود طیف گسترده‌ای از مارک‌ها و محصولات تأیید شده است.

مکمل‌های عضله‌سازی می‌توانند عملکرد جسمانی را در طول ورزش‌های استقامتی بهبود ببخشند و به تحریک رشد عضله کمک کنند. پروتئین و کراتین دو مکمل عامه‌پسند هستند که می‌توانند چنین اثراتی داشته باشند. تمرینات استقامتی مثل وزنه‌برداری فشار شدیدی را بر عضلات تحمیل می‌کند. به مرور زمان عضلات آمُخته شده، قوی‌تر و به طور معمول بزرگ‌تر می‌شوند. بسیاری از مکمل‌های عضله‌سازی برای مردم متمایل به ارائه نمای ظاهری ورزشکاران و تقویت رشد عضلات آنان در دسترس است. مبتدیان به طور معمول نیاز به مکمل ندارند زیرا عضلات آنان به سرعت و پس از آغاز تمرینات استقامتی ساخته می‌شود. مکمل‌ها بیشتر برای مردمی مفیدند که در مراحل متوسط یا پیشرفته قرار دارند یا آنانی که در این زمینه مدارجی را طی کرده‌اند.

آن بخش از بدن که درگیر مشکل مزبور است می‎تواند نام خود را به آن دهد که برای مثال در این مورد می‎توان به تاندینیت آخیلس (آشیل) اشاره کرد. اصطلاحات آشنا در این مورد آرنج گلف‌باز، زانوی پرنده، و شانۀ پرتابگر است.

تاندینیتیس(تاندینیت) التهاب تاندون است. این اختلال وقتی بروز می‎کند که فرد از تاندون بیش از حد کار می‎کشد یا اینکه برای مثال در هنگام ورزش دچار آسیب‎دیدگی تاندون می‎شود. تاندینیت به طور معمول با یک آسیب دیدگی شدید همراه التهاب مرتبط می‌شود. آن بخش از بدن که درگیر مشکل مزبور است می‎تواند نام خود را به آن دهد که برای مثال در این مورد می‎توان به تاندینیت آخیلس (آشیل) اشاره کرد. اصطلاحات آشنا در این مورد آرنج گلف‌باز، زانوی پرنده، و شانۀ پرتابگر است. 

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.