دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

برآمدگی یا غده در قسمت پشت سر به علل متعددی شامل آسیب‌دیدگی، کیست، توده‎های چربی، التهاب فولیکول‌های مو و زوائد استخوانی ممکن است ایجاد شود

یک برآمدگی یا غده در قسمت پشت سر به علل متعددی شامل آسیب‌دیدگی، کیست، توده‎های چربی، التهاب فولیکول‌های مو و زوائد استخوانی ممکن است ایجاد شود. برآمدگی‌ها در این قسمت از بدن ممکن است سفت یا نرم بوده و از نظر اندازه متفاوت باشند. آسیب‌دیدگی‌ها علت شایع برآمدگی‌ها و توده‌های پشت سر محسوب می‌شوند. از آنجا که برخورد شدید چیزی به سر می‌تواند یه آسیب مغز منجر شود، برای مردم مهم خواهد بود که علایم را در جستجوی ضربه به سر دنبال کنند. مردم دچار ضربه به سر یا دیگر انواع آسیب‌دیدگی شدید سر باید تحت مراقبت پزشکی قرار گیرند. برخی از دیگر علل بروز برآمدگی بر پشت سر نیز نیاز به مراجعه شخص به دکتر دارند.

توده سفت زیر پوست ضرورتاً نشان دهنده سرطان نیست.

توده سفت زیر پوست ضرورتاً نشان دهنده سرطان نیست. انواع عفونت، غدد مسدود شده، و تغییرات هورمونی همگی می‌توانند این توده‌ها را ایجاد کند. مردم نباید سعی کنند تا این توده‌ها را خارج کرده یا بترکانند. انجام چنین کاری می‌تواند به عفونت منجر شده یا سبب بزرگ‌تر شدن توده شود. در صورت وجود نگرانی در مورد توده‌های مزبور یا ایجاد تغییراتی در شکل و اندازه آنها مردم باید به پزشک مراجعه کنند. اغلب توده‌ها تا زمانی که رشد نکرده و سبب درد نشده باشند نیاز به درمان پزشکی ندارند. مردم می‌توانند در مورد گزینه‌های درمانی با پزشک مشورت کنند./

بسیاری چیزها، شامل انواع عفونت و انسداد منافذ پوست می‌توانند سبب ایجاد جوش روی بازوها باشند

بسیاری چیزها، شامل انواع عفونت و انسداد منافذ پوست می‌توانند سبب ایجاد جوش روی بازوها باشند. از آنجا که پارچه لباس به طور معمول روی این قسمت از بدن را می‌پوشاند، احتمال انباشت عرق بدن یا چرک و کثافت و انسداد منفذهای پوست وجود دارد. در بسیاری از موارد درمان‌های ساده و نکات مربوط به پیشگیری به درمان این جوش‌ها منجر می‌شوند. جوش نقطه متورم و قرمز رنگی است که اغلب پر از چرک است. جوش یا بثر ممکن است در هر نقطه از بدن ایجاد شود. علل بروز آن شامل تولید بیش از حد روغن توسط بدن، انسداد پرزهای پوست، یا برخی اختلالات پزشکی است. برای مثال اختلال موسوم به کراتوزیس پیلاریس اغلب به پوست ناحیه بازوها آسیب می‌زند.

وجود بوی بد در قسمت پشت گوش می‌تواند هشدار دهنده باشد

بیشتر مردم به ناحیه پشت گوش خود توجه چندانی نمی‌کنند. به هر حال برخی از مردم ممکن است متوجه بویی شوند که از این قسمت بدن منتشر می‌شود. گاهی از اوقات فقر بهداشتی علت ایجاد این بو است اما عفونت‌های خفیف نیز یک علت شایع به شمار می‌روند. از آنجا که مردم ناحیه پشت گوش خود را نمی‌بینند ممکن است به فکر شستشو یا بررسی آن برای موارد آزردگی پوست یا نشانه‎های عفونت نیفتند. در اغلب موارد بوی پشت گوش نشانه وجود یک مشکل جدی نیست. یافتن درمان درست و اندکی توجه بیشتر به این قسمت از بدن معمولاً می‌تواند به برطرف شدن مشکل منجر شود.

رنگ ‌پریدگی ممکن است بر اثر کاهش جریان خون و اکسیژن یا در نتیجه کمبود تعداد گلبول‌های قرمز خون ایجاد شود

رنگ ‌پریدگی، که به نام بشره رنگ باخته یا رنگ‌ باختگی نیز شناخته می‌شود، روشنی نامعمول رنگ پوست شخص در مقایسه با نمای نرمال آن است. رنگ ‌پریدگی ممکن است بر اثر کاهش جریان خون و اکسیژن یا در نتیجه کمبود تعداد گلبول‌های قرمز خون ایجاد شود. رنگ ‌پریدگی ممکن است در تمامی بخش‌های پوست بدن بروز کند یا به شکل موضعی ایجاد گردد. رنگ ‌پریدگی موضعی معمولاً یک اندام را درگیر می‌کند. در صورت مواجهه با آغاز ناگهانی رنگ ‌پریدگی منتشر یا موضعی شخص باید به پزشک مراجعه کند. آنمی اختلالی است که بر اثر آن بدن قادر به تولید مقدار کافی سلول‎های قرمز خون نخواهد بود. آنمی یکی از شایع‌ترین علل رنگ ‌پریدگی است. آنمی ممکن است حاد بوده و به شکل ناگهانی آغاز شود یا مزمن بوده و به تدریج ایجاد گردد.

خشکی پوست اطراف دهان ممکن است بر اثر مشکلات متعدد شامل درماتیت پریورال، دهیدراسیون، آلرژی، و آزردگی ناشی از کاربرد برخی فرآورده‌ها ایجاد شود

خشکی پوست اطراف دهان ممکن است بر اثر مشکلات متعدد شامل درماتیت پریورال، دهیدراسیون، آلرژی، و آزردگی ناشی از کاربرد برخی فرآورده‌ها ایجاد شود. مداواهای خانگی در این مورد می‌توانند کمک کننده باشند. مرطوب کردن ناحیه با لوسیون‌ یا روغن‌ اغلب اوقات می‌تواند به تخفیف خشکی پوست اطراف دهان کمک کند. در عین حال پرهیز از آزرده کننده‌های بالقوه مثل کرم‌های استروئیدی یا مواد استنشاقی و خمیردندان فلورایدی ایده خوبی محسوب می‎شود. در صورت تداوم خشکی پوست، مردم اغلب اوقات با درمان علت زیربنایی منجر به بروز این وضعیت بهبود می‌یابند.

هم مردان و هم زنان ممکن است دچار خشکی نوک پستان شوند

نوک پستان یکی از حساس‌ترین قسمت‌های بدن است. خشکی نوک پستان می‌تواند باعث ناراحتی و خارش شود اما علل این وضعیت معمولاً بی‌ضررند. هم مردان و هم زنان ممکن است دچار خشکی نوک پستان شوند. بسته به علت، نوک پستان ممکن است خارش‌دار یا ناسور شود و پوست پستان ممکن است ترک خورده یا فلس مانند به نظر برسد. اغلب موارد خشکی یا خارش نوک پستان بی‌ضرر و موقتی هستند. علل طیفی از عرق‌سوز شدن تا تغییرات هورمونی را شامل می‌شود. در زنان خشکی نوک پستان ممکن است به بارداری و شیردهی مرتبط باشد.

مقالات دیگر...