دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

زگیل‌های فیلی‌فرم عموماً بدون دردند و باعث علایم دیگری نمی‌شوند

زگیل‌ فیلی‌فرم [زگیل‌ رشته‌ای] متفاوت از اکثر زگیل‌ها به نظر می‌رسد. آنها نمای ظاهری دراز و باریکی دارند که در حدود 1 تا 2 میلی‌متر از پوست بیرون می‌زند. این زگیل‌ها ممکن است به رنگ‌های زرد، قهوه‌ای، صورتی یا به رنگ پوست ظاهر شوند و معمولاً حالت خوشه‌ای پیدا نمی‌کنند. از آنجا که گرایشی به بروز در اطراف پلک چشم و لب در این زگیل‌ها دیده می‌شود آنها به نام زگیل‌های صورت نیز شهرت دارند. زگیل‌های فیلی‌فرم بر اثر پاپیلوماویروس انسانی (HPV) ایجاد می‌شوند.

ایکتیوزیس می‌تواند ارثی یا اکتسابی باشد

از هوای سرد گرفته تا کلر موجود در آب استخرهای شنا، بسیارند چیزهایی که می‌توانند پوست ما را خشک و فلس مانند کنند. در تعداد کمی از مردم، گروهی از بیماری‌ها به نام ایکتیوسیس [ایکتیوزیس] باعث خشکی پوست و ورقه ورقه شدن آن می‌شوند. ایکتیوزیس قابل علاج نیست، اما درمان می‌تواند باعث تخفیف پوسته دادن پوست شده و برای شخص مبتلاء آرامش بیشتری درون جلد خود ایجاد کند. ایکتیوزیس یک بیماری واحد نیست بلکه خانواده‌ای متشکل از حدود 20 اختلال پوستی است که به خشکی پوست منجر می‌شوند. مردم دچار این اختلال، حایل محافظی را که باعث مرطوب ماندن پوست می‌شود از دست می‌دهند.

تعریق پشت پس از ورزش یا حضور در هوای گرم نرمال است

تعریق یک واکنش نرمال بدن است که به خنک شدن آن کمک می‌کند. وقتی کسی دچار تعریق می‌شود، هوا رطوبت را از پوست دور کرده گرما را از بدن خارج می‌کند. عرق کردن در زمان ورزش، راه رفتن در هوای گرم یا حضور در محیط گرم موضوعی نرمال است. به هر حال، تعریق بیش از حد غیر قابل توضیح گاهی از اوقات نشان دهنده یک اختلال زمینه‌ای پزشکی یا واکنش نسبت به یک دارو باشد.

در اغلب موارد پزشکان علت لیپودیستروفی اکتسابی را نمی‌دانند

لیپودیستروفی مشکلی در مورد روش کاربرد و ذخیره چربی توسط بدن است. این اختلال زمانی که شخص با آن به دنیا نیامده باشد اکتسابی خوانده می‌شود. لیپودیستروفی اغلب به چربی زیر پوست آسیب می‌زند بنابراین نمای ظاهری شخص مبتلاء را تغییر می‌دهد. این بیماری در عین حال می‌تواند تغییرات دیگری در بدن ایجاد کند. برخی مبتلایان به HIV دچار لیپودیستروفی (LD-HIV) می‌شوند. این ممکن است مربوط به داروهایی باشد که شخص برای بیماری خود مصرف می‌کند.

افراد دچار ناخوشی مزمن مثل بیماری کلیه یا بیماری کبد، و دچار خارش شدید باید به پزشک مراجعه کنند.

خارش پوست که پزشکان آن را پروریتوس می‌نامند یک علامت شایع است که می‌تواند هر قسمتی از بدن را درگیر کند. وقتی خارش دچار قفسه سینه شود این وضعیت می‌تواند نشان دهنده طیفی از علل، شامل واکنش آلرژیک، پسوریازیس (سوریازیس) و مشکلات کلیه یا کبد باشد. بسته به علت، خارش ممکن است به سینه محدود مانده یا کل بدن را فرا گیرد. گاهی از اوقات شخص ممکن است دچار این حس گردد که درون قفسه سینه وی می‌خارد. پروریتوس ممکن است به همراه راش یا بدون آن بروز کند.

اگرچه پلک چشم روغنی عموماً یک مشکل پزشکی نیست، می‌تواند به شکلی قابل درک مشکل‌ساز باشد.

وقتی به آینه نگاه می‌کنید آیا این حس به شما دست می‌دهد که پلک چشم شما دارای نمایی صیقلی یا روغنی است؟ شما در این مورد تنها نیستید. پوست روغنی (پوست چرب) در هر قسمتی از بدن امکان بروز دارد که این پلک چشم را نیز شامل می‌شود. در حالی که این مورد علتی برای نگرانی محسوب نمی‌شود، پلک چشم روغنی ممکن است به صورت یک مشکل زیبایی شناسی بروز نماید. موارد فهرست شده در زیر برخی علل شایع پلک چشم روغنی به شمار می‌روند.

راه‌های متعددی برای کاهش نمای ظاهری پوست چرب وجود دارد

پوست چرب [پوست روغنی] زمانی ایجاد می‌شود که غدد تعریق به میزان بیش از حد سبوم تولید می‌کنند. برخی مداواهای خانگی، تنظیمات سبک زندگی، و درمان‌های پزشکی می‌توانند به کاهش نمای ظاهری پوست چرب کمک کنند. راه‌های متعددی برای کاهش نمای ظاهری پوست چرب وجود دارد. برخی از آنها مداواهای خانگی هستند در حالی که مابقی بیشتر درمان‌های کلینیکی به شمار می‌روند.

مقالات دیگر...