دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

سرمازدگی [سرماگزه] نوعی آسیب‌دیدگی بر اثر یخ زدن پوست و بافت‌های زیربنایی آن است

سرمازدگی [سرماگزه] نوعی آسیب‌دیدگی بر اثر یخ زدن پوست و بافت‌های زیربنایی آن است. ابتدا پوست به شدت سرد و سرخ و سپس دچار بی‌حسی، سفتی و رنگ‌پریدگی می‌شود. سرمازدگی بیشترین شیوع را در انگشتان دست، پا، بینی، گوش‌ها، گونه‌ها و چانه، دارد. قرار گرفتن پوست در معرض سرما و هوای بادخیز بیشترین آسیب‌پذیری در برابر سرمازدگی را ایجاد می‌کند. اما سرماگزه امکان دارد در پوست تحت پوشش دستکش یا لباس نیز بروز کند. یخ‌زدگی شکل خفیف‌تری از صدمات ناشی از سرما است که باعث ایجاد آسیب پوستی پایدار نمی‌شود. 

تفاوت اصلی بین لوازم آرایش طبیعی و مرسوم ترکیبات آنها است

تفاوت اصلی بین لوازم آرایش طبیعی و مرسوم ترکیبات آنها است.  این لوازم همچنین به عنوان لوازم آرایش پاک، سبز، یا غیر سمی شناخته شده‌اند. به طور کلی لوازم آرایش زمانی طبیعی تلقی می‌شود که دارای ترکیبات تهیه شده از منابع طبیعی باشد. این محصولات معمولاً دارای حداقل مقدار مواد دگرگون شده یا صناعی هستند. در اینجا چند ترکیب که احتمالاً در لوازم آرایش طبیعی وجود ندارند معرفی شده‌اند: نگهدارنده‌های صناعی، رنگ‌دهنده‌های مصنوعی، رایحه مصنوعی.، فلزات سنگین. هیچ نوع لوازم آرایشی، شامل لوازم آرایش طبیعی تحت تنظیمات سختگیرانه قرار ندارند.

خارش زیر بغل یک اختلال کاملاً شایع است

خارش زیر بغل یک اختلال کاملاً شایع است که افراد دچار واکنش آلرژیک به محصولات بهداشتی، مواد شیمیایی یا گیاهان دچار آن می‌شوند. عفونت فولیکول‌های مو و قرار گرفتن در معرض ابتلاء به گال (جرب) نیز می‌تواند به خارش زیر بغل منجر شود. حتی اگر زیر بغل شخص دچار تعریق یا بویناک نباشد، خارش مداوم می‌تواند برآشفته کننده و ناراحتی‌آور باشد. مردم می‎توانند مو یا بو را با نظافت و بهداشت مدیریت کنند اما خارش زیر بغل ممکن است داستان کاملاً متفاوتی داشته باشد. خارش زیر بغل می‌تواند نتیجه طیفی از عوامل مختلف بوده و خود با علایم فهرست شده در ادامه همراه شود.

جوش روی چانه معمولاً نتیجه نوسانات هورمونی است

جوش روی چانه معمولاً نتیجه نوسانات هورمونی است که در طول بلوغ یا در چرخه عادت ماهانه بروز می‌کنند. به هر حال هر کسی در هر سنی ممکن است دچار جوش روی چانه شود. در موارد خفیف، مردم می‌توانند این جوش را در محیط خانه و با استفاده از محصولات غیر نسخه‌ای و مراقبت شخصی درمان کنند. برای موارد شدیدتر شخص باید با یک متخصص پوست برای تجویز داروهای نسخه‌ای قوی یا دیگر روش‌های درمانی مشورت کند. روغن طبیعی روی پوست می‌تواند باعث به دام افتادن ذرات کثیف، زائدات و باکتری در منافذ صورت، گردن، و پشت شود. وقتی چنین اتفاقی رخ می‌دهد، منافذ پوست اغلب قرمز و ملتهب می‌شود که این می‌تواند به شکل‌گیری جوش منجر گردد.

چند درمان خانگی برای استفاده در مورد ریزش موی ریش در دسترس است

آلوپسی باربا [آلوپیشیا باربی] اختلالی در سلامت است که باعث ریزش موی صورت می‌شود. آلوپسی باربا یک بیماری خودایمنی است که به این معنی است که سیستم ایمنی بدن به اشتباه سلول‎های سالم بدن را هدف قرار می‌دهد. در مورد آلوپسی باربا سیستم ایمنی به فولیکول‌های مو هجوم می‌برد. آلوپسی باربا یک شکل خاص از آلوپسی آریتا است که به ریش آسیب می‌زند. به طور معمول این اختلال به شکل ناگهانی شروع می‌شود و شخص موی صورت خود را به صورت لکه‌های سکه‌مانند یا مدور از دست می‌دهد.

در موارد نادر، خارش زیر بغل می‌تواند یکی از نشانه‌های سرطان باشد

در بیشتر موارد خارش زیر بغل نشانه‎ای از آزردگی، عفونت یا یک اختلال پوستی مثل اگزما یا درماتیت است. به هر حال، در موارد نادر، خارش زیر بغل می‌تواند یکی از نشانه‌های سرطان باشد. بیشتر موارد خارش زیر بغل ناشی از اختلالات غیر سرطانی پوست است. در هر حال، لنفوماها (لنفوم‎ها) و سرطان التهابی پستان (IBC) دو نوع سرطان هستند که می‌توانند خارش زیر بغل ایجاد کنند. مردم در صورتی که ظن به آن داشته باشند که خارش زیر بغل می‌تواند نشانه‌ای از سرطان باشد باید به پزشک مراجعه کنند.

شایع‌ترین نوع تاول روی پا تاول سایشی است که بر اثر آزرگی پوست با سایش ایجاد می‌شود

تاول‌ها کیسک‌هایی پر از مایع هستند. اصطکاک ناشی از پوست، جوراب یا کفش می‌تواند باعث ایجاد تاول لای انگشتان پا شود. تاول‌ها همچنین یک علامت برخی اختلالات پوست به شمار می‌روند. در اغلب موارد، تاول بدون نیاز به درمان در طول یکی دو هفته خود به خود از بین می‌رود. تاول‌های ناشی از یک اختلال پوستی ممکن است با خارش همراه بوده و به درمان پزشکی نیاز داشته باشند. شایع‌ترین نوع تاول روی پا تاول سایشی است که بر اثر آزرگی پوست با سایش ایجاد می‌شود. این مورد ممکن است هنگامی بروز کند که انگشتان پا روی همدیگر یا چیز دیگری مثل قسمتی از کفش مالیده یا کشیده می‌شوند. 

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.