دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

جوش زیر بغل شایع است

پوست زیر بغل نازک و ظریف است. این پوست دارای غدد تعریق و فولیکول‌های موی متعددی است که امکان مسدود شدن آنها وجود دارد. در نتیجه، زیر بغل مستعد ابتلاء به انواع جوش، کورک و دیگر مشکلات پوستی است که می‌توانند ناراحت کننده باشند. بسیاری از عوامل روزمره زندگی می‌توانند سبب ایجاد جوش و برآمدگی‌های زیر بغل باشند که از جمله این موارد می‌توان به اصطکاک، موی درون‌رشد، بریدگی تیغ اصلاح، و عفونت‌های باکتریایی اشاره کرد. اگرچه انواع برآمدگی‌ها و جوش‌ها ممکن است یکسان به نظر برسند، برخی تفاوت‌های متمایز کننده وجود دارد که پزشک آنها را در تشخیص و درمان این عوارض لحاظ می‌کند.

ریزش موی ابرو که نام پزشکی آن هیپوتریکوسیس ابرو، یا مداروسیس ابرو است، می‌تواند هم مردان و هم زنان را مبتلاء کند

عوامل متعدد شامل عدم تعادل هورمونی، رژیم غذایی و برخی اختلالات پوست می‌توانند باعث ریزش موی ابرو [ریزش ابرو] شوند. تعیین علت ریزش ابرو می‌تواند به یافتن درمان مناسب در این مورد کمک کند. ریزش موی ابرو که نام پزشکی آن هیپوتریکوسیس ابرو، یا مداروسیس ابرو است، می‌تواند هم مردان و هم زنان را مبتلاء کند. مردم ممکن است متوجه ریزش ابرو در یک طرف یا هر دو طرف شوند. دیگر علایم در این مورد می‌تواند شامل خارش، خشکی پوست، و ریزش مو یا تنک شدن مو در دیگر قسمت‌های بدن باشد.

اسکارهای یخ‌شکن جای زخم‌هایی V–شکل هستند که معمولاً عرض آنها کمتر از 2 میلی‌متر است

اسکار یخ‌شکن [جای زخم آکنه]، جای زخم باریک و عمقی است که بر اثر طغیان‌های شدید آکنه ایجاد می‌شود. مردمی که مایلند نمای ظاهری این جای زخم‌ها را به حداقل برسانند معمولاً نیاز به آن دارند که به درماتولوژیست (متخصص پوست) مراجعه کنند زیرا داروهای غیر نسخه‌ای و درمان‌های طبیعی عموماً در این مورد تأثیر ندارند. اسکارهای یخ‌شکن جای زخم‌هایی V–شکل هستند که معمولاً عرض آنها کمتر از 2 میلی‌متر است. این جای زخم‌ها (اسکارها) اغلب چنان به نظر می‌رسند که انگار چیزی مثل یخ‌شکن سوراخی در پوست ایجاد کرده باشد. برخی اسکارهای یخ‌شکن ظاهری مشابه منفذهای خیلی گشاد دارند.

علت نورودرماتیت ناشناخته باقی مانده است

نورودرماتیت یک اختلال پوست است که با یک لکه خارش‌دار پوستی شروع می‌شود. خاراندن ناحیه حتی خارش را بیشتر می‌کند. این چرخه خارش - خاراندن می‌تواند باعث شود تا پوست زبر و چرم‌ مانند شود. شخص ممکن است دچار چند نقطه خارش‌دار مخصوصاً بر روی پشت، مچ دست، ساعد، ساق پا یا ناحیه مقعد، گردد. نورودرماتیت - که به نام لیکن سیمپلکس کرونیکوس - نیز شناخته می‌شود تهدیدی برای زندگی یا مُسری نیست؛ اما خارش می‌تواند به قدری شدید یا برگشت کننده شود که در خواب، عملکرد جنسی یا کیفیت زندگی شخص مبتلاء اختلال ایجاد کند. درهم شکستن چرخه خارش - خاراندن نورودرماتیت چالش‌برانگیز، و این بیماری معمولاً مادام‎العمر است. 

بهترین گزینه پیش روی متخصص پوست این است که علت بروز لکه‌های تیره را بیابد

تیرگی کشاله ران وقتی بروز ایجاد می‌شود که پوست رنگدانه موسوم به ملانین اضافی تولید می‌کند. پزشک ممکن است از این وضعیت زیر عنوان بیش‌رنگدانگی نام ببرد. فارغ از رنگ پوست هر کسی ممکن است دچار تیرگی کشاله ران شود. تیرگی کشاله ران به خودی خود مضر نیست، بنابراین لزوماً نیاز به درمان ندارد. به هر حال برخی از مردم ممکن است مایل باشند تا این تیرگی را در بدن خود کاهش دهند. همیشه بهترین گزینه پیش روی متخصص پوست این است که علت بروز لکه‌های تیره را بیابد. مگر در موردی که شخص دارای تشخیص قطعی بوده و از درمان مناسب برخوردار باشد، امکان تداوم یا برگشت تیرگی مورد بحث وجود دارد.

بیش از 95 درصد توده‌های ایجاد شده بر روی هاله پستان مربوط به زنان است

توده یا غده روی هاله پستان، یا ناحیه دور نوک پستان، چیزی است که ممکن است هم در مردان و هم در زنان بروز کند. توده مزبور می‌تواند یک عفونت موضعی باشد که ممکن است به عنوان در نتیجه التهاب پستان بروز کند یا نکند. اگرچه احتمال ایجاد این وضعیت در مردان وجود دارد محققان عنوان می‌کنند که بیش از 95 درصد توده‌های ایجاد شده بر روی هاله پستان مربوط به زنان است. در زنان دو نوع متفاوت توده یا غده روی هاله پستان وجود دارد. اینها آبسه‌های تحت هاله پستان غیر پیرپرئال هستند، که در زنان غیر شیرده بروز می‌کنند، و آبسه‌های پیرپرئال، که در زنان شیرده ظاهر می‌شوند.

عدم تحمل سرما می‌تواند علامتی از یک مشکل زیربنایی پزشکی باشد

مردم دچار عدم تحمل سرما مکرراً احساس سرما می‌کنند آن هم در شرایطی که دیگران با دمای محیط راحتند یا حتی در آن احساس گرما می‌کنند. عدم تحمل سرما ممکن است صرفاً در برخی قسمت‌های بدن مثل دست و پا بروز نماید. برخی از مردم به شکل طبیعی و بدون هر علت قابل تشخیص بیشتر از دیگران احساس سرما می‌کنند. به هر جهت، عدم تحمل سرما می‌تواند علامتی از یک مشکل زیربنایی پزشکی باشد. اگر کسی در مورد عدم تحمل سرما دچار نگرانی باشد یا اگر مبتلاء به علایم دیگری در این مورد شده باشد باید به پزشک مراجعه کند.

مقالات دیگر...