دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

مردم ممکن است در مورد یک رنگ خاص جوهر دچار آلرژی باشند

جوهر تاتو دارای ترکیباتی است که ممکن است در برخی از مردم واکنش آلرژیک ایجاد کند. برخی از اوقات این واکنش ممکن است ماه‌ها پس از انجام تاتو بروز کند. مردم ممکن است در مورد یک رنگ خاص جوهر دچار آلرژی باشند. در حالی که هر یک از رنگ‌های جوهر تاتو ممکن است باعث ایجاد واکنش آلرژیک شود، "آکادمی آمریکایی درماتولوژی" می‌گوید که رنگ قرمز اصلی‌ترین مسبب واکنش آلرژیک در بین رنگ‌های تاتو است. یک منبع موثق می‌نویسد که رنگدانه‌های تاتوی قرمز ممکن است حاوی فلزات سمی مثل آلومینیم، آهن و کلسیم باشد. این فلزات می‌توانند سبب ایجاد واکنش‌های آلرژیک مثل درماتیت تماسی شوند. در برخی موارد اقدام پزشکی حتی در مورد یک تاتوی قدیمی می‌تواند به واکنش آلرژیک بینجامد. 

ریزش مو در کودکان اختلال نسبتاً شایعی است

بسیاری از بزرگسالان انتظار ریزش مو با بالا رفتن سن را دارند، اما ریزش مو در کودکان ممکن است هشدار دهنده باشد، به ویژه وقتی آنان در مورد لکه‌های طاسی یا موی تنک شده برآشفته شوند. به هر حال ریزش مو در کودکان اختلال نسبتاً شایعی است. ریزش مو در کودکان ممکن است در مقایسه با بزرگسالان الگوهای متفاوتی داشته باشد. برای مثال، آلوپسی اندروژنتیک یا الگوی طاسی شایع‌ترین الگوی ریزش مو در بزرگسالان است و در کودکان علل شایع شامل عفونت‌های قارچی یا باکتریال، تلوژن افلوویوم (ریزش موی مرتبط به استرس)، و آلوپسی تراکشن است. به هر حال شایع‌ترین علت ریزش مو در کودکان کرم حلقوی جمجمه است، که نوعی عفونت قارچی قابل درمان محسوب می‌شود.

اینترتریگو یک معضل شایع اما قابل درمان است

اینترتریگو یک راش قرمز رنگ است که در لابلای چین‌خوردگی بزرگ بدن، که در آنها سطوح پوست با یکدیگر اصطکاک پیدا می‌کنند ایجاد می‌شود. راش مزبور ممکن است دردناک و خارش‎آور باشد اما مُسری نیست. باکتری‌ها، قارچ‌ها و مخمرها به آسانی می‌توانند در این محیط گرم و مرطوب زندگی و راش را بدتر کنند. نواحی بیشتر تحت تأثیر پوست شامل موارد زیر است: زیر بغل، پستان، کشاله ران، کفل، انگشتان پا. اگر کسی دچار عفونت ثانوی بر اثر باکتری، قارچ یا مخمر باشد، اینترتریگو با التهاب بیشتر همراه شده و می‌تواند بوی بدی ایجاد کند. اینترتریگو با عفونت ثانوی اغلب نامتقارن است (یعنی در هر دو سمت بروز نمی‌کند).

انگشتان پا نقشی اساسی در حفظ تعادل و حرکت ایفاء می‌کنند

26 استخوان در پای انسان وجود دارد و 14 تا از این استخوان‌ها در انگشتان پا قرار دارند. انگشتان پا نقشی اساسی در حفظ تعادل و حرکت ایفاء می‌کنند. ورم انگشت پا می‌تواند در توانایی حفظ تعادل و راه رفتن خلل ایجاد کند. متخصصان مراقبت‌های پزشکی چندین علت را برای ورم انگشت پا شناسایی کرده‌اند. مثال‌هایی در این مورد صدمات، انواع عفونت، و اشکال مختلف ارتریت را شامل می‌شود. هر یک از این موارد گزینه‌های مدیریت و درمان خاص خود را دارد. ورم انگشت پا به دلایل متعددی ممکن است ایجاد شود. برخی از علل ورم انگشت پا نیازمند مراجعه به پزشک است. در کل، مردم باید در صورت تداوم ورم و نیز اگر ورم با دیگر علایم نگران کننده همراه باشد به دکتر مراجعه کنند.

هیچ نوع درمان اختصاصی برای تلوژن افلوویوم وجود ندارد

تلوژن افلوویوم نوعی ریزش موقتی مو است که معمولاً پس از استرس، شوک، یا یک حادثه تروماتیک بروز می‌کند. تلوژن افلوویوم در قسمت فرق سر ظاهر می‌شود. تلوژن افلوویوم با ریزش موی دایمی موسوم به آلوپسی اریه‌تا تفاوت دارد. در تلوژن افلوویوم ممکن است مقدار زیادی از موی سر ریزش کند اما این اختلال اغلب موقتی است و موی مزبور به طور معمول مجدداً رشد خواهد کرد. هیچ نوع درمان اختصاصی برای تلوژن افلوویوم وجود ندارد اما تغییرات مربوط به سبک زندگی می‌توانند در آغاز مجدد رشد مو مفید باشند. تلوژن افلوویوم معمولاً در حدود 6 ماه ادامه می‌یابد، مگر در موارد مزمن بیماری که زمان طولانی‌تری خواهد داشت. 

هر ضد عرقی ممکن است باعث تحریک درماتیت تماسی شود

تعریق باسن یک واقعیت اگرچه ناراحت کننده اما فراگیر در زندگی است. هر کسی که زمانی کوتاه را در یک روز گرم و خفه در بیرون گذرانده یا در طول ورزش پاپوش‌های تنگ به تن کرده باشد احتمالاً تعریق باسن را تجربه کرده است. اگرچه تعریق باسن گاهی از اوقات می‌تواند باعث شرمندگی یا ناراحتی شود رخدادی کاملاً نرمال است. هر کسی دچار تعریق باسن می‌‎شود اما برخی از مردم بیش از دیگران دچار آن می‌شوند. فواصل زمانی و مقدار تعریق در شخص به موارد زیر بستگی دارد: توزیع غدد تعریق، ژنتیک، وزن بدن، هورمون‌ها.

نورالژی پساهرپتیک شایع‌ترین پیامد زونا است

نورالژی پساهرپتیک [نورالژی پُست-هرپتیک] شایع‌ترین پیامد زونا است. این اختلال به الیاف عصبی و پوست آسیب زده باعث ایجاد دردی سوزان می‌شود که تا مدت‌ها پس از ناپدید شدن راش و تاول‌های زونا ادامه پیدا می‌کند. ویروس آبله مرغان (هرپس زوستر) سبب ایجاد زونا می‌شود. خطر ابتلاء به نورالژی پساهرپتیک با بالا رفتن سن افزایش یافته و این بیماری مقدمتاً به مردم بالای 60 سال آسیب می‌زند. هیچ علاجی برای نورالژی پساهرپتیک وجود ندارد اما درمان‌هایی برای فروکش علایم بیماری در دسترس است. در مورد اغلب مردم نورالژی پساهرپتیک به مرور زمان بهبود می‌یابد. نشانه‌ها و علایم نورالژی پساهرپتیک به طور معمول محدود به قسمت‌هایی از پوست می‌شود که طغیان زونا برای اولین بار در آنها بروز کرده است. 

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.