plg_search_sppagebuilder
دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

پوروکراتوزیس [پروکراتوزیس] پوست و سرطان

پوروکراتوزیس سطحی منتشر, پوروکراتوزیس خطی, پوروکراتوزیس نقطه‌ای, ایمیکمود, رتینوئید, ویتامین D موضعی, ژنتیک

شش زیرنوع اصلی پوروکراتوزیس وجود دارد

اصطلاح پوروکراتوزیس طیفی از اختلالات پوست را در برمی‌گیرد که در آنها نواحی آسیب دیده برآمدگی‌های صورتی، قرمز، یا قهوه‌ای با حواشی برجسته ایجاد می‌کنند. در برخی مواقع، پوروکراتوزیس می‌تواند به یک ناحیه آسیب برساند یا در چند جا ظاهر شود. پوروکراتوزیس مسری نیست، و اگرچه ممکن است در قسمت‌های مختلف ایجاد شود نامحتمل است که از طریق تماس از قسمتی از بدن به قسمت دیگر گسترش یابد. پوروکراتوزیس یک اختلال پیش‌سرطانی است، که تمامی متغیرهای آن پتانسیل تغییر سلول‌ها به سرطانی را دارند.

خال سرطانی: نشانه‌ها، علایم، تشخیص و درمان

ملانوم املانوتیک, جوجه اردک زشت, خونریزی خال, ملانوما, آسیب DNA پوست

خال سرطانی یا ملانوما، نتیجه آسیب دیدن DNA سلول‌های پوست است

خال سرطانی شایع‌ترین نشانه ملانومای (ملانوم) پوست است. ملانوم نوعی سرطان پوست محسوب می‌شود. خال سرطانی به طور معمول خالی تازه یا خالی از پیش موجود است که دچار برخی تغییرات شده است. اگرچه هر خال تازه یا دچار تغییر سرطانی نیست، این موضوع حائز اهمیت است که مردم مراقب خال‌های خود باشند. ملانوم شایع‌ترین شکل سرطان پوست نیست اما اغلب جدی‌ترین نوع آن است. علت آن است که این نوع سرطان پوست به سرعت در قسمت‌های دیگر بدن گسترش می‌یابد، درمان آن را مشکل می‌کند و چشم‌انداز بیماری برای بیمار ضعیف است.

علل پوسته پوسته شدن پا را بدانیم

 اگزما, پسوریازیس, پای ورزشکار, عفونت قارچی, تاول, دیابت, تیمار خانگی, مرطوب کننده, کرم هیدروکورتیزون

پوسته پوسته شدن پا می‌تواند آزار دهنده باشد.

پوسته پوسته شدن پا چند علت بالقوه دارد. صدمات پا، خشکی پوست، و عفونت "پای ورزشکار"، در میان سایر اختلالات، همگی می‌توانند علت لایه برداشتن پوست پا باشند. پای پوسته داده ممکن است خشک و فلس مانند به نظر برسد. پوست ممکن است در سراسر پا یا صرفاً در برخی نقاط لایه بردارد. گاهی اوقات پوسته دادن تنها علامت است اما همچنین این امکان هست که پا دچار خارش شود و لکه‌های زرد رنگ روی آن ظاهر گردد. پوست خشک یا لایه برداشته پا معمولاً علامت یک اختلال شدید نیست. به هر حال، اگر کسی دچار علایم دیگری بوده، به زخم پا دچار شود یا با درد پای شدید مواجه گردد، نیاز است تا مشکل به پزشک ارجاع داده شود.

پس از تاتو - مراقبت روز به روز

باکتری, الکل ستیاریل, الکل ستیل, روغن نارگیل, التیام خشک, عفونت, واکنش آلرژیک

مشخص کردن چگونگی مراقبت از تاتو می‌تواند موضوعی پیچیده باشد

تاتو چیری بیش از صرف یک قطعه کار هنری و راهی برای اثبات سبک شخصی است. تاتو یک اقدام پزشکی نیز به شمار می‌رود زیرا تاتوکار از یک سوزن برای ورود جوهر به زیر پوست استفاده می‌کند. هر گاه پوست کسی باز شود وی خود را در معرض جای زخم و عفونت قرار می‌دهد. مراقبت از تاتو از پیامدهای احتمالی پیشگیری می‌کند و این اطمینان را ایجاد می‌کند که تاتو به طور کامل التیام می‌یابد. در این فرآیند هم تاتوکار و هم تاتو شونده نقشی یکسان دارند. در کنار اقدام به رفتن نزد متخصص صاحب صلاحیت تاتو خود شخص نیز نیاز است که در محط خانه از تاتوی تازه خود مراقبت کند. با وجود این مشخص کردن چگونگی مراقبت از تاتو می‌تواند موضوعی پیچیده باشد.

سفت کردن پوست با لیزر - میزان کارآیی و عوارض جانبی

 الاستین, سفت کردن پوست با اولتراسوند, سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی, نور پالس‌دار تشدید شده و فرکانس رادیویی

سفت کردن پوست با لیزر کاملاً ایمن تلقی می‌شود

سفت کردن پوست با لیزر یک روش بر مبنای حداقل رویکرد تهاجمی با زمان از کار افتادگی اندک یا فقدان آن است. این روش پوست با استفاده از حرارت باعث انقباض یا تنگ شدگی کلاژن شده و سبب سفت و محکم‌تر شدن پوست و کاهش حالت چروکیدگی آن می‌شود. روش مزبور تولید کلاژن و الاستین را در پوست تحریک می‌کند. سفت کردن پوست با لیزر کاملاً ایمن تلقی می‌شود و به طور معمول برای انجام آن به بیهوشی نیازی نیست. ایجاد مقداری ورم و سرخی پوست نرمال است و در موارد نادر ممکن است جای زخم (اسکار) یا عفونت ایجاد شود.

تاتو و پیرسینگ: آنچه دانستنش ضروری است

هپاتیت C، ویروس HIV, پیرسینگ زبان, پیرسینگ ناحیه تناسلی, راش

اثرات دراز مدت جوهر تاتو کماکان ناشناخته مانده‌اند

در سال‌های اخیر تاتوها محبوب و محبوب‌تر شده‌اند. بر مبنای برخی نظرسنجی‌ها در هر بازه زمانی 30 تا 44 درصد آمریکایی‌ها بر روی بدن خود تاتو دارند. پیرسینگ نوع دیگری از هنر کار بر روی بدن است. در این نوع دستکاری روی بدن، متخصص پیرسینگ از یک سوزن برای ایجاد سوراخ داخل بدن استفاده می‌کند. متخصص پیرسینگ یک قطعه زیورآلات را داخل سوراخ مزبور قرار می‌دهد. اگرچه تاتو و پیرسینگ با رشد محبوبیت مواجه بوده‌اند این اقدامات با خطراتی برای سلامت همراهند. این موضوع مهم است که پیش از مبادرت به انجام چنین اقداماتی با عوارض جانبی مرتبط به آنها آشنا شویم.

سبوم چیست؟ تولید، عملکرد، فواید سلامت و موارد دیگر

اسید بتا-هیدروکسی, بنزویل پروکساید, گلیکولیک اسید, اسید سالیسیلیک, ایزوتریتینوئین, اسکوالن, هیالورونیک اسید, آلفا هیدروکسی اسید, گلیسرول

صورت، جمجمه، و قفسه سینه دارای بیشترین تراکم غدد سابسه هستند

سبوم یک ماده روغنی تولید شده در غدد سیبیشس (سباسه) است. سبوم با مولکول‌های چربی به نام لیپیدها مخلوط می‌شود تا یک روکش محافظتی برای سطح پوست ایجاد گردد. این چربی‌ها به سیراب شدن پوست و محافظت از آن در برابر عوامل بالقوه بیماریزا مثل باکتری و قارچ کمک می‌کنند. سبوم حاوی چند نوع مولکول چربی یا لیپید است. سبوم در انسان حاوی 57.5 درصد تری‌گلیسیرید و اسیدهای چرب، 26 درصد ایسترهای مومی و 12 درصد اسکوالن است که نوعی لیپید محسوب می‌شود.

مقالات دیگر...