plg_search_sppagebuilder
دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

چرا من ولع شیرینی دارم؟

 هورمون گریلین, خواب, ولع پریودی, ژن Parka2a, عادت، انطباق، کالری

آنچه می‌خوریم - در کنار زمان خوردن، چرایی خوردن و مقدار خوردن - می‌تواند به الگوهای رفتاری تبدیل شود

قند همه جا هست - افزوده شده به تعداد پرشماری از محصولاتی که در رسانه‌ها تبلیغ می‌شوند، و شامل تقریباً تمامی وعده‌های غذایی مربوط به تعطیلی‌ها و مراسم. بر مبنای یک تحقیق مربوط به سال 2018 ولع شیرینی اکنون به قدری عمومیت دارد که محققان نگران آنند که ما یک فرهنگ شکل دهنده عادات داریم که از ولع شیرینی می‌آید. حال ممکن است زمان خوبی باشد که نگاهی از نزدیک به علت ولع خود شیرینی و آنچه می‌توان در این مورد انجام داد داشته باشیم. مردم به دلایل مختلفی دچار ولع شیرینی می‌شوند - که برخی از آنها فیزیولوژیک و بعضی روان‌شناختی هستند. بنابراین، اگر برای شما پرسش در مورد چرایی این موضوع مطرح است، در اینجا چند علت محتمل برای ملاحظه خواهید یافت.

قند و ارتباط خوردن آن با اعتیاد، دیابت و سرطان

نشاسته, سلولز , قند گرانوله, دی‌ساکارید, سوکروز, گلوکز, فروکتوز, چاقی, اضافه وزن, نوشابه‌های غیر الکلی

برخی کارشناسان معتقدند قند ماده‌ای اعتیادآور است

قند یک کربوهیدرات قابل حل شدن است - یک مولکول بیولوژیکی حاوی اتم‌های کربن، هیدروژن، و اکسیژن. کربوهیدرات‌های دیگر شامل نشاسته و سلولز می‌شود که جزء ساختاری دیواره سلول گیاهان هستند. قندهای ساده یا مونوساکاریدها، شامل گلوکز و فروکتوز هستند. قند گرانوله شده یک جزء قند یا دی‌ساکارید، به نام سوکروز، حاوی گلوکز و فروکتوز است. در طول فرآیند گوارش بدن، دی‌ساکاریدها را به مونوساکاریدها تجزیه می‌کند. با وجود این شیمی قند بدنامی آن را توضیح نمی‌دهد. این ماده شهرت احمقانه خود را به این دلیل کسب کرده است که دارای طعم و مزه گوارایی است، و اگر با گشاده‌دستی خورده شود برای سلامت ما بد است.

ظروف تفلون و دیگر ظروف نچسب برای آشپزی و ارتباط آنها با سرطان

 اسید پرفلوروتانوئیک , پلی‌فلوروالکیل, آلومینیم, چدن, مس, فولاد ضد زنگ, ظروف آشپزی

تفلون از مدت‌ها قبل بوده است و نگرانی‌های بسیاری در مورد ارتباط آن با سرطان وجود دارد

تفلون به قدری شناخته شده است که بسیاری از مردم به تمام قابلمه‌ها و ظروف نچسب زیر عنوان تفلون اشاره می‌کنند. واقعیت این است که تمامی ظروف پخت و پز نچسب تفلون نیستند. تفلون از مدت‌ها قبل بوده است و نگرانی‌های بسیاری در مورد ارتباط آن با سرطان وجود دارد. یک سؤال مطرح در این مورد این است که آیا تفلون باعث افزایش خطر ابتلاء به سرطان می‌شود؟ جواب مختصر به این سؤال این است که احتمالاً خیر. اما برای بررسی دقیق موضوع ناچاریم تا تاریخچه تفلون، چگونگی مطرح شدن پرسش در مورد سرطان و جواب تحقیقات را کاوش کنیم.

فولیک اسید (فولات صناعی) و اهمیت آن

FDA, ناهنجاری‌های لوله عصبی, افسردگی, اتیسم, ارتریت روماتوئید, زنان شیرده,  DNA

افراد دارای مقادیر کم فولات در بدن بیشتر محتمل است که دچار افسردگی شوند.

فولیک اسید [اسید فولیک] یک شکل صناعی فولات است، که نوعی ویتامین B با بروز طبیعی محسوب می‌شود. فولات به ساخت DNA و دیگر مواد ژنتیکی کمک می‌کند. فولات به ویژه در سلامت دوران بارداری مهم است. فولات که ویتامین B9 نیز نامیده می‌شود، نوعی ویتامین B است که به شکل طبیعی در برخی غذاها وجود دارد. فولیک اسید یک شکل از فولات است که تولید کنندگان آن را به مکمل‌های ویتامین و غذاهای غنی شده اضافه می‌کنند. فولات برای مجموعه‌ای از عملکردها در بدن اهمیت دارد.

کمبود چربی در بدن چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

 تولید هورمون, منبع انرژی, چربی‌های ترانس, چربی‌های اشباع شده, چربی‌های غیر اشباع, ریزش مو, پروستاگلاندین

علی‌رغم آنچه ممکن است شنیده باشید خوردن چربی - مادامی که با اعتدال خورده شود - باعث چاق شدن شما نمی‌شود

چربی غذایی عموماً شهرت بدی دارد. علی‌رغم آنچه ممکن است شنیده باشید خوردن چربی - مادامی که با اعتدال خورده شود - باعث چاق شدن شما نمی‌شود. در واقع چربی بخشی حیاتی از یک برنامه غذایی متعادل است. بدن انسان برای انجام بسیاری از فرآیندهای بیولوژیک نیاز به چربی غذایی دارد. عدم مصرف کافی چربی می‌تواند بدن را در عملکرد بهینه خود دچار مشکل کند و حتی به مشکلات سلامت منجر گردد.

آیا مادران بیمار می‌توانند به نوزاد خود شیر بدهند؟

SARS-CoV-2, دهیدراسیون, استامینوفن, HIV, ویروس لنفوسیتیک سلول, ویروس ابولا

اگر مادر شیرده دچار سرماخوردگی یا آنفولانزا شود می‌تواند شیردهی را به حالت نرمال ادامه دهد

آیا شیر دادن به فرزند در زمان بیمار بودن مادر ایمن است؟ پاسخ کوتاه به این پرسش این است: بلی! در اکثریت موارد این کار ایمن است و توصیه می‌شود که مادر در زمان بیمار بودن شیر دادن به فرزند خود را ادامه دهد. "شیر دادن به بچه در زمان بیماری مادر رویکردی کاملاً ایمن است، و در عمل برای بچه خوب است." "وقتی زن در معرض بیماری قرار می‌گیرد، بدن وی آنتی‌بادی‌هایی در شیر پستان ایجاد می‌کند، و اگر وی مادر شیرده باشد، فرزند وی این آنتی‌بادی‌های مفید را می‌گیرد که به وی در مقابله با بیماری یا پیشگیری از آن کمک می‌کنند." البته برخی موارد استثناء نیز در این مورد مطرحند.

آیا قهوه فشار خون را بالا می‌برد؟

ریفلاکس اسید, سوزش سر دل, قهوه چیکوری, قهوه ریشه قاصدک, چای روبیبوس, دمنوش یربا میت

تحقیق در مورد ارتباط مصرف قهوه و فشار خون با نتایج متناقض همراه بوده است

تحقیق در مورد ارتباط مصرف قهوه و فشار خون با نتایج متناقض همراه بوده است. به هر حال، چنین به نظر می‌رسد که فواصل نوشیدن قهوه می‌تواند بر اثرات آن در مورد فشار خون مؤثر باشد. در این مقاله ما به اثرات قهوه بر فشار خون و آنچه شواهد در این مورد می‌گویند خواهیم پرداخت. ما همچنین در این مورد بحث خواهیم کرد که چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد و چند جایگزین برای قهوه پیشنهاد خواهیم داد. کافئین یک وازوکانستریکتور است، که بدان معنی است که اندازه رگ‌های خونی را کاهش می‌دهد و می‌تواند باعث افزایش فشار خون شود.

مقالات دیگر...