دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

سیماستیا یا یکی شدن دو پستان

دلایل زیبایی‌شناختی, استخوان سینه, لیپوساکشن, جراح, جراحی، جراحی زیبایی

سیماستیا معمولاً باعث ایجاد هیچ مشکل جدی برای سلامت نمی‌شود

مقالات بیماری‌های زنان

در این مقاله:
• چه چیزی باعث سیماستیا می‌شود؟
• سیماستیا چگونه درمان می‌شود؟
• پیشگیری از سیماستیاسیماستیا زمانی مطرح است که پستان‌ها با همدیگر و بدون وجود هیچ گونه شکافی بین خود یا با شکافی اندک، رشد می‌کنند. در عوض شبکه‌ای از پوست، چربی و بافت در ناحیه مربوط به شکاف پستان‌ها وجود دارد. درجات مختلفی از این اختلال مشاهده می‌شود. گاهی از اوقات فقدان شکاف بین پستان‌ها کمتر مشهود است.


چه چیزی باعث سیماستیا می‌شود؟
این موضوع به نوع سیماستیای مبتلابه شخص بستگی دارد.
سیماستیای مادرزادی. شخص با این اختلال به دنیا می‌آید. این مورد نادری است و هیچ‌کس علت دقیق آن را نمی‌داند.
سیماستیای اکتسابی یا ایاتروژنیک. این نوع سیماستیا نیز کماکان نادر است اما نسبت به نوع مادرزادی شیوع بیشتری دارد. سیماستیای اکتسابی معمولاً یک نتیجه جراحی بازسازی یا تقویت پستان است. این اختلال ممکن است زمانی بروز کند که ایمپلنت‌های پستان بسیار نزدیک به هم قرار گرفته‌ باشند به ویژه اگر برای شخص بسیار پهن باشند. زنان در معرض ریسک بالاتری خواهند بود اگر عمل جراحی مزبور چند بار در مورد آنان انجام شده باشد.
گاهی از اوقات این وضعیت نتیجه یک برش تصادفی در طول فرآیند ایمپلنت است. از آنجا که هیچ فضای طبیعی برای نگه داشتن ایمپلنت سر جای خود نیست، جراح ناچار است تا محفظه‌ای برای آن ایجاد کنتد. جراح احتمالاً از یک بافت مربوط به خود شخص که از نقطه دیگری در بدن گرفته شده است استفاده می‌کند. اگر این رویکرد کارآیی نداشته باشد جراح می‌تواند از بافت حیوانات و معمولاً بافت خوک استفاده کند. محفظه باید هم‌اندازه مورد جایگزینی یا اندکی بزرگ‌تر از ایمپلنت باشد. اگر این محفظه بزرگ‌تر باشد و جراح برش اشتباهی انجام دهد دو محفظه ممکن است به یکدیگر متصل شوند و فضای باز بزرگی ایجاد کنند.


سیماستیا چگونه درمان می‌شود؟
سیماستیا معمولاً باعث ایجاد هیچ مشکل جدی برای سلامت نمی‌شود. با وجود این شخص ممکن است به دلایل زیبایی‌شناختی مایل به برطرف کردن آن باشد. بسیاری از جراحان برای هر دو نوع سیماستیا اتصال مجدد پوست به استخوان سینه را در دستور کار قرار می‌دهند. جراح همچنین ممکن است ناچار شود تا محفظه‌هایی تازه برای نگه داشتن ایمپلنت‌ها یا تعویض آنها با انواع باریک‌تر ایجاد کند.
این امکان وجود دارد که نوع مادرزادی سیماستیا درمان شود اما جراح ناچار خواهد بود که هم ساختار و هم اندازه پستان‌ها را اصلاح کند. کارشناسان در مودرد بهترین گزینه جراحی اتفاق نظر ندارند. در مورد افراد مختلف روش‌های متفاوت ممکن است کارآیی بهتری داشته باشند. در مجموع، شخص باید تا زمان پایان رشد پستان‌های خود از عمل جراحی اجتناب کند.
یک تکنیک که در این مورد کارآیی خوبی داشته است از یک اقدام سه-مرحله‌ای استفاده می‌کند. مرحله اول شامل لیپوساکشن یا عمل جراحی برای بیرون آوردن مقدار کمی از بافت پستان است. در مرحله بعد، جراح پوست را در ناحیه شکاف پستان‌ها به استخوان سینه متصل می‌کند. در نهایت، آنها ناحیه را برای کمک به التیام پوست و دیواره قفسه سینه کمپرس می‌کنند. پیامدهای محتمل شامل ایجاد جای زخم و ناهمخوانی اندازه یا شکل پستان‌ها است.
اگر شما در این مورد قصد انجام عمل جراحی دارید پیش از قطعی کردن تصمیم خود با جراح دومی نیز مشورت کنید. وقتی برای انجام عمل جراحی را انتخاب می‌کنید ابتدا از سابقه و خبرگی وی در انجام اعمال دیگری در این مورد مطمئن شوید.


پیشگیری از سیماستیا
اگر مایل به انجام جراحی زیبایی پستان باشید، قدم‌هایی هست که شما و جراح شما می‌توانید برای اطمینان از عدم بروز چنین اتفاقی بردارید. در مورد نوع و اندازه ایمپلنت مورد استفاده مشورت کنید و اینکه این ایمپلنت مناسب بدن شما باشد. و همچنین از این بابت اطمینان حاصل کنید که جراح شما پیشتر این نوع جراحی را انجام داده است. این موضوع باعث کاهش خطر بروز هر گونه اشتباه توسط جراح خواهد شد./سیماستیا یا یکی شدن دو پستان
دکتر تریسی سی. جانسون
ترجمه هستی فراست‌فر

Source:
WebMD Medical Reference
What Is Symmastia? When Breasts Merge Into One
Reviewed by Traci C. Johnson, MD
On February 04, 2019

مطالب پیشنهادی ما برای مطالعه

مکمل روزانة فولیک اسید برای پیشگیری از نقایص‌ مادرزادی توصیه می‌شود

آیا سرطان در یکی از دوقلوها خطر آن را در دیگری افزایش می‌دهد؟

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.