دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

بهترین ورژن اتوکد کدام نسخه می باشد

رپورتاژ آگهی

سعی می کنم که از نظرات کاربران هم استفاده کنم. همه ما می دانیم که اتوکد دارای سه بخش اصلی است: بخش ترسیم، بخش ویرایش و بخش الحاقیات (هم در بخش دوبعدی و هم سه بعدی) .از طرف دیگر در حال حاضر اتوکد دارای نسخه های زیر می باشد:

 • AutoCAD 2007
 • AutoCAD 2008
 • AutoCAD 2009
 • AutoCAD 2010
 • AutoCAD 2011
 • AutoCAD 2012
 • AutoCAD 2013
 • AutoCAD 2014
 • AutoCAD 2015
 • AutoCAD 2016
 • AutoCAD 2017
 • AutoCAD 2018
 • AutoCAD 2019

بطور خلاصه در نسخه ۲۰۰۷ اتوکد شهرت زیادی بدست آورد و در حال حاضر سبک ترین نسخه اتوکد می باشد که بسیاری هنوز با آن کار می کنند. اما نسخه ۲۰۰۷ مشکلات متعددی در بخش سه بعدی دارد. این مشکلات در نسخه ۲۰۱۰ رفع شد ولی باز هم اتوکد آنچنان که باید کامل نبود تا اینکه در نسخه ۲۰۱۳ یک اتوکد نسبتا بی نقص ارائه شد با این نکته که نسخه ۲۰۱۳ بسیار سنگین بود.


اما در نسخه اتوکد ۲۰۱۴ هم به لحاظ باگ های نرم افزاری و هم بخش سرعت کار دوبعدی و سه بعدی و هاشور ها و همچنین افزایش سرعت، کار زیادی انجام شد. این نسخه با تمامی نسخه های ویندوز سازگار است و با توجه به نظرات بسیاری کاربران اینترنت و نظر شخصی خودم بعنوان مدرس دانشگاه ، بهترین نسخه همین اتوکد ۲۰۱۴ می باشد. از طرف دیگر کاملا Stable بوده و به لحاظ کار کردن، ۲۰۱۴ یعنی کار با همه نسخه های اتوکد!

 

اما اگر هنوز اتوکد را یاد نگرفته اید و قصد شروع به یادگیری دارید، حتما از نسخه ۲۰۱۸ استفاده کنید، به صدها دلیل که از حوصله این مقاله خارج است.


اما اگر در نصب ویندوز ۲۰۱۴ مشکلی پیدا کردید، یا اینکه سیستم قوی تری دارید و میخواهید تمامی هاشورها را داشته باشید و با اتوکد کلاسیک کار نمی کنید، پیشنهاد ما استفاده از اتوکد ۲۰۱۶ می باشد. نسخه های بعد از ۲۰۱۴ اماکانات و تغییراتی را تجربه کرده اند که عمدتا ظاهری و در حد اضافه شدن چند هاشور می باشند و سرعت نرم افزار کاهش پیدا کرده است! و حتی خبری از Autocad Classic هم نیست!

جدیدترین نسخه اتوکد کدام است و چه ورژنی در راه می باشد؟

همانگونه که در لیست بالا می بینید جدیدترین نسخه اتوکد در حال حاضر نسخه اتوکد ۲۰۱۹ می باشد که باز هم مثل نسخه های قبلی، تغییرات عمدتا ظاهری بوده و به بهبود ظاهر منوی ریبون اتوکد، بهتر شدن کار با لایه ها و سازگاری با جی پی یو ها می باشد که طبق معمول به سنگین تر شدن و عدم اضافه شدن هیچ کاربردی منجر شده است.

در حال حاضر نسخه ۲۰۲۰ در راه می باشد و اتوکد قول داده است که تغییرات چشمگیری در زمینه سرعت و کاربری ایجاد کند.

 

 

شمارش اشیا یا همان بلوک های اتوکد

 

بیایید یه نگاهی به روش شمارش بلوک ها در اتوکد بیندازیم.

روش های زیادی وجود دارد که می توانید اشیا، یا بلوک ها

 را در اتوکد بشمارید.روش اول استفاده از دستور(command)

 انتخاب بلوک‌های مشابه (Select Similar) است.

روش‌های مختلفی برای دستیابی به این دستور وجود دارد،

 اما ساده ترین کار این است که بلوکی در طرحی را که

 می خواهید بشمارید انتخاب کنید، کلیک راست کرده و

از منوی نمایش داده شده گزینه Select Similar را انتخاب کنید. 

سپس می توانید از منوی Properties برای شمارش

 بلوک های انتخاب شده استفاده کنید.

این روش از تنظیمات پیش فرض برای انتخاب اشیا "مشابه" (Similar)  استفاده می کند. برای کنترل آنچه اتوکد انتخاب می کند، در پنجره خط فرمان یا همان (Command Line) عبارت SELECSIMILIAR  را تایپ کنید. سپس ، همانطور که ما همیشه وقتی کاربران نمی دانند چه کاری باید انجام دهند، می گویم: "وقتی نمی‌دانید چه کاری باید انجام دهید ، به پنجره خط فرمان(command line)  نگاه کنید!" ، خط فرمان گزینه تنظیمات (Settings)  را نمایش می دهد.

 

فیلم آموزش اتوکد ، فیلم آموزش پریمیر

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.