دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

انواع لباس کار

رپورتاژ آگهی

لباس کار به عنوان یک پوشش ویژه برای کارکنان هر مجموعه‎‌ای شناخته می‌شود. این لباس‎‌ها بسته به نوع فعالیت هر مجموعه متفاوت بوده و از طراحی‎‌های منحصر به فردی برخوردار می‌‎باشند. از همین رو نیاز است هر مرکزی با استفاده از کمک طراحان و خیاطان ماهر تولیدی‎‌های باتجربه و تخصصی، لباس فرم زیبا و در عین حال مناسب را برای محافظت از کارکنان خود و یا تمایز آن‌‎ها از دیگر افراد، طراحی و تولید نمایند. اما تنوع بالای شغلی و حضور طیف گسترده‎‌ای از لباس کار در بازار کمی گیج کننده بوده و ممکن است مانع از اخذ تصمیمی درست توسط کارفرمایان شود. به همین خاطر لازم دانستیم در این بخش به بررسی نکاتی در خصوص انواع لباس کار و اهمیت استفاده از آن بپردازیم تا با در نظر گرفتن این موارد زمینه‎‌ی خریدی سهل و آسان را حاصل کرده باشیم.

اهمیت خرید لباس‎‌های مخصوص کار

لباس کار پوششی است که به هیچ عنوان محدودیتی نداشته و هر شخصی در هر شغلی که باشد با هر پست و مقامی، می‌تواند از آن استفاده نماید؛ چرا که طراحان یک کارگاه تولیدی لباس کار زنانه با شناخت هر شغل و نوع فعالیت افراد و البته سفارشات فرد می‌توانند لباس مخصوصی را طراحی کرده و با کمک خیاطان در اختیار متقاضیان قرار دهند. اما پوشیدن این لباس چه اهمیت و یا چه مزایایی را می‌تواند برای کارکانان یک مرکز و یا کارفرما ایجاد نماید؟ به این سوال در زیر پاسخ خواهیم داد.

  • محافظت از سلامت کارکنان؛ بسیاری از مشاغل با ابزارهای خطرناک و یا حرارتی سر و کار دارند که این موضوع همیشه برای سلامت کارکنان خطر آفرین بوده و تهدید کننده‎‌ی جان آن‎‌ها می‎‌باشد. در این حالت نیاز است کارکنان این مراکز با پوشیدن لباس کار مخصوصی که در مقابل حرارت و یا پارگی در برابر اجسام مختلف مقاومت دارند، از سلامت خود محافظت به عمل آورند. در حقیقت پوشیدن لباس‎‌های مخصوص کار به گونه‎‌ای ایجاد کننده‎‌ی امنیت بیشتر خواهد بود.
  • تمایز کارکنان از دیگر افراد؛ یکی از مسائلی که در مبحث اهمیت پوشیدن لباس‎‌های مخصوص کار مطرح می‌شود، تمایز کارکنان یک مجموعه از ارباب رجوع و یا افراد غریبه می‌باشد. همچنین با پوشیدن لباس‎‌های مخصوص متناسب با هر پست یا فعالیت، می‌توان به راحتی رده‎‌ی مقامی و یا شغل شخص را از پوشش وی تشخیص داد. مثلا تمایز لباس کار سرکارگر از سایر کارگران سبب می‌شود تا یافتن وی در میان افراد مختلفی که از پوشش یکسانی بهره‎‌مندند راحت‌‎‌‎تر شده و در مواقع ضروری زمان کمتری برای ارتباط با وی صرف شود.
  • کلاس کاری و جدیت کارکنان؛ برخورداری از یک لباس کار مخصوص در یک مرکز منجر به افزایش کلاس کاری آن مرکز شده و به عنوان نشانه‌‎ی حرفه‎‌ای بودن آن مجموعه شناخته می‌شود. از طرفی خود کارکنان با پوشیدن لباس‎‌های کار مخصوص، احساس مسئولیت پذیری بیشتری کرده و جدیت بیشتری را در انجام فعالیت‎‌ها از خود نشان می‌‎دهند.

تفاوت لباس کارهای مراکز مختلف در چیست؟

لباس کارهای مراکز مختلف ممکن است از لحاظ جنس پارچه به کار رفته در خود و یا نوع طراحی و چند تکه بودن و میزان راحتی و خنک بودن و... با یکدیگر متفاوت باشند. به طوری که لباس کارگران یک کارخانه با کارخانه دیگر و یا حتی کارمندان یک مرکز با کارگران آن،  بسته به نوع فعالیت و میزان راحتی که افراد به آن احتیاج دارند می‌تواند متفاوت باشد. اما موضوعی که در مبحث تولید لباس کار معمولا ثابت می‎‌باشد، این است که در دوخت لباس کارگران به  طراحی دوخت و راحتی لباس و در لباس کارمندان یک مرکز بیشتر به شیک دوخته شدن لباس توجه می‌شود.

انواع لباس کار

همانطور که در مباحث قبلی عرض کردیم با ورود به یک تولیدی و یا فروشگاه عرضه کننده لباس کار معمولا با تنوع بالایی از محصولات رو به رو هستیم بدین منظور لازم است به واسطه آشنایی با هر یک از این لباس‎‌ها با تسلط بیشتری به سراغ مناسب‎‌ترین لباس‎‌های کار رفته و در نتیجه خریدی موفقیت آمیز را حاصل کرده باشیم.

  • لباس کارهای یکسره

لباس کارهای یکسره به عنوان پوشش کارگرانی که از فعالیت بالایی برخوردارند و مدام نیاز به خم و راست شدن دارند، بسیار مناسب خواهد بود. این لباس‌‎ها برای محافظت از لباس‎‌های شخصی کارگران و یکدست شدن آن‎‌ها با یکدیگر، گزینه‎‌ی خوبی بوده و در انواع متفاوتی چون لباس کار سرهمی جوشکاری، دوبنده و آستین‌دار می‌توانند تولید شوند.

  • لباس کارهای دوبنده

لباس‌‎های کار دوبنده یکی از محصولات پرطرفداری بوده که به جهت پوشش کارگران یک نجاری، مراکز تاسیساتی، کارخانه جات و... انتخاب می‌شود. این لباس‎‌ها از تنه‎‌ی آزادی برخوردارند که امکان حرکات آزادانه‎‌ی کارگر را فراهم نموده و سبب می‌شود تا وی در اجرای وظایف خود با درسرهای مختلفی رو به رو نشود. لباس‎‌های دوبنده بسته به فعالیت مجموعه‎‌ها می‌تواند در جنس‎‌های متفاوتی تولید شوند که جنس این پارچه‎‌های به کار رفته در قیمت نهایی لباس تاثیرگذار خواهد بود. از جمله اجناسی که معمولا در تولید این محصولات به کار برده می‌شوند می‌توان به  پارچه‎‌های کتان، پلی استر، پنبه، فلامنت و.... اشاره نمود. لباس کار دوبنده لی از دیگر انواع متفاوت این محصولات هستند که برای پوشش نقاشان و یا کارکنان آتلیه‎‌ها می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

  • لباس‎‌های یسکره آستین دار

لباس‎‌کارهای آستین دار که شباهت زیادی به لباس خلبانان دارند، برای کارکانان مراکزی که با مواد مختلف روغنی و شیمیایی در ارتباط هستند و نیاز به پوشش سرتاسری دارند بسیار مناسب خواهند بود. چرا که پوشیدن این لباس کار از در معرض قرار گرفتن بدن در برابر مواد مختلف و رطوبت جلوگیری کرده و در نتیجه از سلامت کارگر محافظت به عمل خواهد آورد.

  • لباس سرهمی جوشکاری

لباس کار جوشکاری به صورت سرهمی و یک تکه بوده و به طور معمول از جنس کتان قرمز که در برابر جرقه‎‌های تولیدی در حین جوشکاری می‌تواند از خود مقاومت ایجاد کند، دوخته می‌شود.

  • روپوش‌‎های کار

لباس‌های کار کارکنان بیمارستان‎‌ها نیز از فرم و طرح خاص خود بهره‌مند بوده و نیاز است پرستاران، پزشکان و دیگر کادر درمان متناسب با شغل خود روپوش کار متناسبی را بر تن کنند. این روپوش‎‌ها می‌توانند از جنس‌‎های متفاوتی  چون تترون، ترگال پنبه و.... در سایزهای متفاوتی برای مراکز مختلف با آرم یا لوگوی مخصوص همان مرکز تولید شوند.

  • لباس کارهای دوتکه

لباس کارهای دو تکه نیز در برندهای متفاوتی به صورت کاپش و شلوار موجودند که کارگران کارخانه جات فولاد و یا صنایع خودرو سازی و... می‌توانند با تهیه‎‌ی لباس کار دیکینز و یا دیگر برندهای معروف و فعال در این زمینه از لباسی شیک و در عین حال راحت بهره‎‌مند شوند. این لباس‎‌ها به گونه‎‌ای دوخته شده‌‎اند که امکان پوشیدن لباس دیگر را در زیر کاپشن فراهم می‎‌‎‌آورند. امکان پوشیدن لباس‌‎ دیگر در زیر این کاپشن‎‌ها سبب می‌شود تا سرمای زمستان به بدن کارگران نفوذ نکرده و دچار مشکلات متعددی ناشی از سردی هوا نشوند.

برای سفارش و خرید لباس کارهای متفاوت با اجناس مختلف می‌توانید به سایت تولیدی طاعتی ارائه دهنده‌ی انواع لباس‌‎های مخصوص کار و روپوش و شلوارهای شیک کارمندی مراجعه نمایید. این تولیدی با بهره‌مندی از طراحان و خیاطانی با تجربه و با مهارت و برخورداری از تجربه‎‌ی طولانی و به روز رسانی ابزارها و مواد اولیه‎‌ی مورد استفاده‌‎ی خود و ارائه‎‌ی محصولاتی با کیفیت توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند. برای ارتباط با این تولیدی و مشاهده‎ و یا سفارش محصولات می‌توانید از آدرس https://taati.co/ استفاده نمایید.

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.