دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

چرا آشنایی با اصطلاحات سئو واجب است + واژه نامه سئو

رپورتاژ آگهی

چرخه عمر محتوا

چرخه عمر محتوا مجموعه‌ای از تغییرات در زندگی هر دارایی محتوا، از ایجاد آن تا توزیع و حفظ آن را پوشش می‌دهد. دارایی‌های محتوا باید به دقت هر محصول یا خدماتی مدیریت شوند.

 «توانایی یک سازمان برای مدیریت کارآمد و موثر بر محتوای خود در کل چرخه زندگی می‌تواند به معنای تفاوت بین موفقیت و شکست باشد.»

 متأسفانه، همه سازمانها (حتی شرکتهای بزرگ) به طور کامل بر محتوای خود تسلط ندارند.

 بر اساس هفته بازاریابی، ۶۰ درصد از محتوای ایجاد شده توسط مارک‌های مطرح جهان، فقط درهم و برهم است و تأثیر کمی بر زندگی مصرف کنندگان یا نتایج تجاری دارد.

 در همان زمان، با برند ‌هایی که محتوا را درست دریافت می‌کنند، همان مطالعه ۷۱ درصد بین اثربخشی محتوا و تأثیر نام تجاری ارتباط دارد.

 با تقویت این نکته، مطالعه دیگری نشان می‌دهد که ۷۰ درصد از دارایی‌های محتوا به دلیل فقدان استراتژی مدیریت بلااستفاده باقی می‌ماند.

 

چت بات

 چت بات‌ها برخی از هیجان انگیزترین ابزارهای جدید در محیط تجربه مشتری است.

با استفاده از چت بات‌ها، مشاغل می‌توانند فرایند پاسخگویی به سوالات تکراری برای مشتریان خود، سرعت بخشیدن به زمان حل و فصل برای مشتریان و کاهش فشار بر نمایندگان را به صورت خودکار انجام دهند.

با این حال، چت بات‌ها هنوز مفاهیم نسبتاً جدیدی در بازار مدرن هستند. ما هنوز در حال کشف این هستیم که این نوع فناوری چه باید بکند و چگونه برای تغییر فضای CX کار می‌کند.

ربات برنامه‌ای است که به طور خودکار عملی را بر اساس محرک‌ها و الگوریتم‌های خاص تکمیل می‌کند. چت بات یک برنامه کامپیوتری است که برای شبیه‌سازی مکالمات انسانی طراحی شده است.

کاربران با این ابزارها با استفاده از رابط چت یا از طریق صدا ارتباط برقرار می‌کنند، درست مانند اینکه با شخص دیگری صحبت می‌کنند.

چت بات‌ها کلماتی را که یک فرد به آن‌ها داده است تفسیر کرده و یک پاسخ از پیش تعیین شده ارائه می‌دهد.

چت بات‌ها، مانند برنامه‌های معمولی، دارای لایه‌های برنامه، پایگاه داده، رابط کاربری مکالمه (CUI) و APIها است.

 

فیچر اسنیپت

اگر بازاریابی برای یک تجارت کوچک را مدیریت می‌کنید، می‌دانید که بهینه‌سازی مطالب شما برای جذب ترافیک در وب سایت شما می‌تواند یک نبرد باشد.

بدون استراتژی، حتی برای بهترین محتوا دشوار است که در بالای SERP رتبه‌بندی شود. خوشبختانه چند راه وجود دارد که می‌توانید شانس خود را برای توجه بیشتر افزایش دهید.

برخی از بهترین راه‌ها برای جلب توجه به محتوای شما، قطعات برجسته هستند. گوگل فیچر اسنیپت را نمایش می‌دهد تا سریع و مستقیم به سوالات کاربران پاسخ دهد.

آن‌ها قبل از نتایج جستجوی ارگانیک برتر برای یک کلمه کلیدی در SERP نشان داده می‌شوند. اگر می‌توانید آن‌ها را به دست آورید، این اسنیپت‌ها می‌توانند به شما در جذب ترافیک و افزایش دسترسی کمک کنند.

چهار نوع فیچر اسنیپت وجود دارد: پاراگراف‌ها، جداول، لیست‌ها و فیلم‌ها و هر کدام می‌توانند برای افزایش حجم جستجو در وب سایت شما ارزشمند باشند.

این یک منبع سریع برای کاربران فراهم می‌کند و قبل از اولین نتیجه برای درخواست کاربر نشان داده می‌شود، که اغلب با عنوان «موقعیت شماره ۰» شناخته می‌شود.

این به معنای پاسخ کوتاه و سریع برای درخواست کاربر است. گوگل برای فیچر اسنیپت‌ها محتوا ایجاد نمی‌کند. بلکه، محتوا را مستقیماً از صفحه وب موجود در فهرست خود بیرون می‌آورد.

در زیر نمونه‌ای از فیچر اسنیپت است که برای پرسش گوگل در مورد نحوه راه اندازی یک کسب و کار ظاهر می‌شود.

سوشیال سیگنال

 

درست مانند خود رسانه‌های اجتماعی، سوشیال سیگنال‌ها یک سلاح مخفی سئو نیست که بتواند رتبه‌های عالی را در کوتاه‌ترین زمان ارائه دهد.

با این حال، این امر به طور کلی در مورد سایر اقدامات سئو دیگر صدق می‌کند و یک استراتژی بازاریابی یک طرفه به سختی در آب و هوای امروز موفق خواهد بود.

برای اطمینان از بهینه‌سازی موفقیت‌آمیز موتورهای جستجو، باید به چندین رویکرد متکی باشید که یکدیگر را به هم متصل کرده و مکمل یکدیگر هستند.

بنابراین، سوشیال سیگنال‌ها می‌توانند موفقیت کسب و کار شما را بهبود بخشند اما تنها در صورتی که با محتوای خوب و همچنین مشارکت فعال در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی و سایر اقدامات SEO ترکیب شوند.

سوشیال سیگنال‌ها از نظر تأثیر در سئو طی دو سال گذشته پیشرفت زیادی کرده اند. ما از پرسش اینکه آیا سوشیال سیگنال‌ها در رتبه‌بندی ارگانیک نقش دارند یا خیر، به انجام تحقیقات علمی متعدد در تلاش برای تعیین همبستگی دقیق بین هر نوع سیگنال اجتماعی رفته ایم.

در حالی که ما هنوز تأثیر واقعی سوشیال سیگنال‌ها را نمی‌دانیم، اما می‌دانیم که اهمیت سوشیال سیگنال‌ها با توجه به الگوریتم رتبه‌بندی افزایش می‌یابد و همچنان ادامه خواهد داشت.

برای آشنایی بیشتر با سوشیال سیگنال ها حتما مقاله سایت مهدی عراقی را مورد برسی قرار دهید :

https://mahdiaraqi.com/social-signal

 

بودجه خزش

بودجه خزیدن تعداد صفحاتی است که گوگل در هر روز در سایت شما خزیده است. این عدد از روز به روز کمی متفاوت است، اما در کل، نسبتاً پایدار است.

ممکن است گوگل روزانه ۶ صفحه در سایت شما خزیدن کند، ممکن است ۵۰۰۰ صفحه را خزش کند، حتی ممکن است روزانه ۴۰۰۰.۰۰۰ صفحه را خزش کند.

تعداد صفحاتی که گوگل در حال خزیدن است، بودجه شما، به طور کلی با اندازه سایت شما، سلامت سایت شما و تعداد پیوندها به سایت شما تعیین می‌شود.

برخی از این عوامل مواردی هستند که می‌توانید بر آن‌ها تأثیر بگذارید، ما کمی به آن می‌پردازیم.

خزنده چگونه کار می‌کند؟

 یک خزنده مانند گوگل بات لیستی از URLها را برای خزیدن در یک سایت دریافت می‌کند. به طور سیستماتیک از آن فهرست عبور می‌کند.

هر چند وقت یکبار فایل robots. txt شما را می‌گیرد تا مطمئن شوید هنوز هم می‌توان هر URL را خزید و سپس URLها را یک به یک خزید.

هنگامی که عنکبوت یک URL را خزید و محتویات آن را تجزیه کرد، URLهای جدیدی را که در آن صفحه پیدا کرده است اضافه می‌کند که باید دوباره در لیست کارها خزیده شود.

چندین رویداد می‌توانند باعث شوند گوگل احساس کند URL باید خزیده شود.

ممکن است پیوندهای جدیدی پیدا کرده باشد که به محتوا اشاره می‌کند، یا کسی آن را توییت کرده است، یا ممکن است در نقشه سایت XML و غیره به روز شده باشد.

وقتی تعیین کرد که مجبور است، آن را به لیست کارها اضافه

گوگل بات

 

شما همه چیز را در مورد بهینه‌سازی موتورهای جستجو می‌دانید و اهمیت یک سایت با ساختار خوب، کلمات کلیدی مرتبط، برچسب‌گذاری مناسب، استانداردهای فنی و مقدار زیادی محتوا، اما به احتمال زیاد شما در مورد بهینه‌سازی ربات گوگل زیاد فکر نمی‌کنید.

بهینه‌سازی ربات گوگل همان بهینه‌سازی موتور جستجو نیست، زیرا سطح آن عمیق‌تر می‌شود.

بهینه‌سازی موتورهای جستجو بیشتر بر روی فرآیند بهینه‌سازی برای سوالات کاربر متمرکز است. بهینه‌سازی ربات گوگل بر نحوه دسترسی خزنده گوگل به سایت شما متمرکز است.

البته همپوشانی زیادی وجود دارد. با این حال، من می‌خواهم این تمایز مهم را ایجاد کنم، زیرا راه‌های اساسی وجود دارد که می‌تواند بر سایت شما تأثیر بگذارد.

قابلیت خزنده بودن یک سایت اولین گام مهم برای اطمینان از قابلیت جستجو بودن آن است.

 

ربات گوگل ربات جستجوی گوگل است که وب را خزیده و یک فهرست ایجاد می‌کند. به عنکبوت نیز معروف است.

ربات به هر صفحه‌ای که دسترسی به آن مجاز است می‌پردازد و آن را به نمایه‌ای اضافه می‌کند که در آن جستجوهای جستجوی کاربران قابل دسترسی و بازگشت است.

اینفوگرافیک متحرک من درباره نحوه عملکرد گوگل به شما نشان می‌دهد که عنکبوت چگونه وب را واکشی می‌کند و اطلاعات را فهرست‌بندی می‌کند.

کل ایده نحوه خزیدن ربات گوگل در سایت شما برای درک بهینه‌سازی ربات گوگل بسیار مهم است.

محتوای آسمان خراش

 

کل فرض تکنیک آسمان خراش این است که شما محتوایی را پیدا می‌کنید که عملکرد خوبی دارد و چیزی را حتی بهتر ایجاد می‌کند.

این شانس بسیار خوب است که این دارایی‌هایی که محتوای خود را بر اساس آن‌ها قرار می‌دهید واقعاً تبلیغ شده باشد.

اما واقعیت تأسف بار این است که اکثر بازاریابان زمان بیشتری را صرف ایجاد محتوا نسبت به تبلیغ آن می‌کنند.

این بدان معناست که اغلب محتوایی وجود دارد که می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد، اما به دلیل‌عدم تبلیغ صحیح آن، چنین نبوده است.

می‌توانید روند تکینیک آسمان خراش را روی سر خود بچرخانید و با یافتن محتواهایی که عملکرد خوبی ندارند اما باید داشته باشند، شروع کنید.

از بسیاری جهات، مانند این است که به ابتدا بازگردید و از همان ابزارها و فرایندهایی استفاده کنید که برای یافتن محتواهایی که دارای عملکرد بالا هستند، استفاده می‌کنید.

 

لود تنبل

Lazy Loading بارگذاری تصویری را که بلافاصله در صفحه مورد نیاز نیست ، به تعویق می اندازد. تصویری که هنگام بارگیری صفحه برای کاربر قابل مشاهده نیست ، بعداً هنگامی که کاربر پیمایش می کند بارگذاری می شود و تصویر واقعاً قابل مشاهده می شود. اگر کاربر هرگز پیمایش نکند ، تصویری که برای کاربر قابل مشاهده نیست هرگز بارگیری نمی شود.

ما تقریباً همه موارد مربوط به بارگذاری تنبل تصاویر را در این راهنما پوشش داده ایم. بارگذاری تنبل ، اگر به درستی اجرا شود ، عملکرد بارگذاری صفحات وب شما را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد ، با کاهش منابع غیر ضروری بارگذاری شده در قبل ، ضمن حفظ محتوای لازم در صفحه ، اندازه صفحه و هزینه های تحویل را کاهش می دهد. با بارگذاری سریعتر صفحات ، یک تجربه کاربری عالی به وجود می آید ، چیزی که بازدیدکنندگان شما از آن لذت خواهند برد.

 

منبع : آموزش تولید محتوا از سایت مهدی عراقی

نظرات (1)

  1. الهام بهادری

سلام من تازه میخوام آموزش سئو رو شروع کنم بنظر شما شروع با اصطلاحات سئو میتونه به من کمک کنه من اصلا آشنایی ندارم!
ممنون میشم پاسخ بدید

  پیوست ها
 
تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.