دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

انواع جو و عصاره مالت جو دوسر

رپورتاژ آگهی

مالت جو

 خواص انواع جو موجود در نوشیدنی مالت جو

جو دو سر دارای ویژگی های متفاوتی نسبت به غلاتی است که معمولاً در نوشیدنی مالت استفاده می شود مانند جو و گندم. جو دوسر چربی زیادی در خود دارد. در واقع، آنها بالاترین میزان چربی را در بین هر دانه دارند.

جو دوسر مالت دار

جو دوسر مالت دار دارای پوسته های بزرگ و ضخیم است که به روان شدن آب کمک می کند – اما دانه های داخل آن نسبتاً کوچک است. این یک بافت مخملی مجلل به هر آبجو می بخشد و به آن اجازه می‌دهد تا هر چقدر که می‌توانید رازک بزند و تعادل ایجاد کند.

در استفاده سنتی‌تر، جو دوسر مالت دار ستون فقرات خامه‌ای را در غلاف‌های بلغور جو دوسر و باربرها ایجاد می‌کند. این خاصیت قابض بودن را که ممکن است در اثر استفاده زیاد از دانه‌های برشته ایجاد شود صاف می‌کند و طعم را به پیچیدگی اضافه می‌کند.

با این حال، در بیشتر موارد، جو مالت دار در بیش از 20٪ از کل پوره استفاده نمی شود. اگرچه جو دوسر مالت دار - همانطور که از نامش می توانید حدس بزنید - فرآیند مالت سازی را طی کرده است، اما فعالیت آنزیمی زیادی در آنها وجود ندارد.

این بدان معنی است که شما نمی توانید آنها را به عنوان 100٪ از مخلوط داشته باشید. با انجام این کار، تبدیل بسیار آهسته خواهد بود و قندهای قابل تخمیری که باید در آبجوهایی که شامل جو مالت دار هستند تولید شوند، در بیشتر موارد با افزودن مالت پایه انجام می شود.

با این حال، به طور کلی، جو دوسر مالت دار محصولی بسیار همه کاره است که می‌توان آن را به اکثر انواع آبجو اضافه کرد تا حسی مخملی در دهان ایجاد کند.

انواع جو مالت جو

جو پوست کنده

جو پوست کنده از نظر ظاهری با جو دوسر مالت دار تفاوت زیادی دارد . همانطور که از نام آن پیداست، جو پوست کنده در هنگام برداشت به طور طبیعی بدون پوسته کوبیده می شود. این به این معنی است که رشد آنها برای کشاورزان دشوار است و این در سطح کوچکی از جوهای پوست کنده که در سراسر بریتانیا در مقایسه با جوهای دیگر کشت می‌شود، منعکس می‌شود. با این وجود، این دانه طبیعی دارای مواد مغذی متراکم با انرژی قابل هضم بالا است. در نتیجه، برای استفاده در طیف وسیعی از بخش‌ها، از جمله مالت‌سازی، مناسب است. این اولین تفاوت است. دومین تفاوت عمده این است که بر خلاف جو مالت دار، پوست کنده فرآیند برشته شدن را طی می کند.

بهترین راه برای تمایز بین این دو از طریق طعم است. جو دوسر مالت دار شبیه جو دوسر فرنی است، در حالی که پوست کنده طعمی شبیه یک نوار غلات صبحانه شیرین دارد. کاراملی شدن ملایم در مرحله برشته کردن، این شیرینی را ایجاد می کند.

مانند جو مالت دار، جو پوست کنده را می توان به بسیاری از نوشیدنی ها اضافه کرد. با این حال، به دلیل طعم‌های تلخ‌تر و شیرین‌تری که به دلیل قندهای غیرقابل تخمیر ایجاد می‌شود، تمایل دارد تا حداکثر تا 10 درصد از آن استفاده شود.

جو پرک

جو پرک

بر خلاف جو دوسر مالت دار و پوست کنده ، جو پرک یک مکمل بدون مالت است. این بدان معناست که آنها در سایت های ما فرآیند مالت سازی را طی نکرده اند. جو پرک حاوی سطوح بالایی از لیپیدها، بتا گلوکان و آدامس است که به آبجو حالتی ابریشمی و کرمی می بخشد. جو پرک که به طور سنتی به عنوان مکمل در جو دوسر استفاده می‌شود، در سایر نوشیدنی مالت نیز محبوبیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند. هر چه جو دوسر پوسته‌دار بیشتر باشد، اثر آن بیشتر می‌شود.

منبع : فروشگاه هایپر ارگانو

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.