دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

درمان خانگی برای انزال زودرس

انزال زودرس، ارگاسم، زینک، منیزیم، اسپرم سالم، کلسیم، مس، منگنز، سلنیوم، کرم‌های موضعی، کاندوم، سکس، تکنیک فشردن، روش توقف-حرکت

هیچ داروی تأیید شده‌ای برای درمان انزال زودرس وجود ندارد

مقالات اختلالات نعوظ / انزال زودرس

• مواد معدنی برای انزال زودرس
کرم‌های موضعی یا اسپری‌ها برای انزال زودرس
• ورزش برای انزال زودرس
کاندوم برای انزال زودرس
• تکنیک‌هایی برای انزال زودرس
• آیا علاجی دایمی وجود دارد؟
• خلاصهبسیاری از مردان دچار مشکلات جنسی مثل انزال زودرس هستند. انزال زودرس زمانی بروز می‌کند که شخص بسیار سریع ارگاسم می‌شود یا بر روی ارگاسم خود فاقد کنترل است. مردان دچار انزال زودرس در عین حال بسیار ناگهانی ارگاسم می‌شوند، بنابراین قادر نیستند تا ارگاسم خود را به تأخیر بیندازند.
انزال زودرس می‌تواند به ناخشنودی جنسی، هم برای مرد و هم برای شریک جنسی او، منجر گردد. برخی مداواهای خانگی و ورزش‌ها می‌تواند در به تأخیر انداختن انزال یا کمک به شخص در اطلاع از حس‌های خود و چگونگی اعمال کنترل بر آنها کمک کنند.
بعضی تخمین‌ها عنوان می‌کنند که در حدود 4 تا 39 درصد مردان دچار انزال زودرس هستند، اگرچه برخی برآوردهای دیگر ارقام بالاتری را در این مورد اعلام می‌کنند.
برخی درمان‌های پزشکی ممکن است در مورد انزال زودرس مؤثر باشند اما هیچ علاج دایمی برای این مشکل وجود ندارد. به هر حال مردان ممکن است راه کنترل بر انزال خود را یاد بگیرند و با استفاده از بعضی مداواهای خانگی شامل استفاده از مکمل‌ها و ورزش به خشنودی بیشتری از رابطه جنسی خود برسند.

مواد معدنی برای انزال زودرس
برخی مواد معدنی در مورد انزال زودرس مفیدند. این مواد معدنی عبارتند از:

زینک
ممکن است ارتباطی بین مکمل‌هایی مثل زینک و اختلال عملکرد جنسی وجود داشته باشد. همچنین به نظر می‌رسد که زینک نقشی در باروری مردان دارد.
همچنان که یک مقاله در "ژورنال بین‌المللی علوم مولکولی" می‌نویسد، برخی مطالعات خبر از کاهش کمیت زینک در مایع منی مردان دچار ناباروری می‌دهند.
استفاده از مکمل زینک اختلال عملکرد جنسی را بهبود بخشیده و سطح سرمی تستوسترون را در بدن افزایش می‌دهد. این مکمل می‌تواند باعث بهبودکلی شهوت جنسی شده و به بهبود اختلال عملکرد جنسی، شامل انزال زودرس منجر شود.
بنابراین مصرف مکمل زینک باعث بهبود کلی سلامت جنسی از راه‌های مختلف می‌شود، اگرچه هیچ تحقیقی به شکل مستقیم زینک را با توقف یا بهبود انزال زودرس مرتبط نکرده است.

منیزیم
منیزیم مکمل مهم دیگری برای تولید اسپرم سالم و سلامت سیستم جنسی است.
یک مرور در "ژورنال آسیایی اندرولوژی" می‌نویسد که پایین بودن سطح منیزیم یک عامل تقویت کننده انزال زودرس است، زیرا این باعث افزایش برخی انقباضات عضلانی معمول در ارگاسم می‌شود.
به همین دلیل، وجود منیزیم کافی در برنامه غذایی می‌تواند برای مقابله با انزال زودرس مفید باشد.

دیگر مواد معدنی
همچنان که یک مطالعه در نشریه "مرور سلامت زیست‌محیطی" می‌نویسد، تعداد دیگری از مواد معدنی نیز نقشی مهم در عملکرد اسپرم و سلامت کلی باروری مردان دارند.
مردان دچار مشکلات جنسی مثل اختلال نعوظ یا انزال زودرس باید مصرف شماری دیگر از مواد معدنی را برای بهبود کلی سلامت جنسی خود در دستور کار قرار دهند. این مواد معدنی عبارتند از:
• کلسیم
• مس
• منگنز
• سلنیوم

کرم‌های موضعی یا اسپری‌ها برای انزال زودرس
به عنوان یک رویکرد موقتی، بسیاری از مردان استفاده از انواع کرم یا اسپری حاوی مواد بی‌حس کننده مثل لیدوکائین را توأم با موفقیت ارزیابی می‌کنند. این مواد به بی‌حسی آلت تناسلی مرد کمک می‌کنند. مردان این کار را برای به تأخیر انداختن حس در آلت تناسلی انجام می‌دهند، که باعث می‌شود تا زمان به اوج رسیدن جنسی در مرد افزایش پیدا کند.
به طور معمول مردان باید این کرم‌ها را 30 دقیقه پیش از سکس به آلت خود بمالند، و سپس به فاصله 5 دقیقه مانده به شروع سکس آلت خود را بشویند.

ورزش برای انزال زودرس
ورزش‌های مختلف مربوط به کف لگن می‌تواند به پرورش عضلات دخیل در انزال کمک کند. در صورت اطلاع در مورد این عضلات و تقویت آنها این امکان وجود دارد که مرد میزان کنترل خود را بر ارگاسم افزایش دهد.
یک مطالعه پی برده که یک برنامه 12 هفته‌ای ورزش‌های کف لگن به مردان دچار انزال زودرس کمک کرده است تا بر واکنش‌های انزالی خود کنترل یافته و زمان رسیدن به اوج جنسی را افزایش دهند.
عضلات کف لگن همان عضلاتی هستند که در توقف جریان ادرار دخالت دارند. برای یافتن این عضلات مرد باید شروع به ادرار کرده و سپس در میانه ادرار کردن آن را متوقف کند.
برای انجام ورزش‌های کف لگن مرد باید بدون ایجاد فشار بر پرینیوم بنشیند یا دراز بکشد. پرینیوم یا میاندوراه به ناحیه بین مقعد و ناحیه تناسلی اطلاق می‌شود.
مرد باید عضلات درگیر در قطع جریان ادرار را کنترل کند، و به مدت 5 ثانیه در حد امکان سفت نگه دارد. این حرکت ممکن است این احساس را در فرد ایجاد کند که انگار عضلات مزبور در حال بالا کشیده شدن هستند. همچنین ممکن است نوعی فشار در داخل بدن و نزدیک به عضلات مورد اشاره حس شود.
در مرحله بعد مردان باید عضلات مزبور را شل کرده و به مدت 5 ثانیه به آنها استراحت بدهند. در هر بار تمرین حرکت مزبور باید 10 بار انجام گیرد. مردان باید روزانه 2 تا 3 بار کل این روند را تکرار کنند.

کاندوم برای انزال زودرس
استفاده از کاندوم در طول سکس ممکن است عملکردی مشابه استفاده از کرم‌های موضعی را از طریق ایجاد بی‌حسی موقتی در آلت تناسلی مرد ایجاد کند. در برخی موارد این کار می‌تواند زمان رسیدن به ارگاسم را افزایش دهد.
برخی شرکت‌ها کاندوم‌های کلفت‌تر یا کاندوم‌های دارای یک عامل بی‌حس کننده در جدار داخلی کاندوم می‌سازند تا میزان حس آلت را کاهش داده به افزایش زمان رسیدن به ارگاسم در مرد کمک کند.
افرادی که دچار نگرانی در مورد کنترل جنسی و انزال زودرس هستند ممکن است صرفاً به علت کمبود موارد ارتباط جنسی دچار این مشکل باشند. در نوجوانان گرایشی به یادگیری پاسخ‌های جنسی و حس‌های فیزیکی از طریق تمرین‌های اولیه با خودارضایی مشاهده می‌شود.
برخی از مردم ممکن است بر اثر باورها و تعلقات مذهبی یا فرهنگی در مورد خودارضایی یا حس شرم شخصی به این کارها مبادرت نکنند.
لذت‌جویی از طریق خودارضایی به شخص کمک می‌کند تا حس‌های تجارب جسمانی منجر به ارگاسم خود را شناسایی کند. تمرین مکرر در عین حال به شخص کمک می‌کند تا نشانه‌های بروز ارگاسم را بیاموزد و راه‌هایی را برای توقف تحریک پیش از ارگاسم بیابد.
همچنین برخی خودارضایی را یک تادو ساعت پیش از اقدام به فعالیت جنسی توصیه می‌کنند. این عمل ممکن است به سود فعالیت مقاومتی بدن باشد، که فاصله زمانی است که در آن ارگاسم غیر ممکن یا دشوار است. گستره مقاومت مزبور بین افراد مختلف متفاوت است.

تکنیک‌هایی برای انزال زودرس
برخی تکنیک‌ها و روش‌ها وجود دارد که مردان می‌توانند برای کمک به پیشگیری از انزال زودرس در طول مقاربت جنسی از آنها استفاده کنند. این تکنیک‌ها عبارتند از:

تکنیک فشردن
این تکنیک به کنترل فیزیکی ارگاسم کمک می‌کند. تکنیک مزبور همچنین کمک می‌کند تا مرد حس ارگاسم را در خود شناسایی کرده و چگونگی کنترل بر آن را یاد بگیرد.
در طول این روش، مرد یا شریک جنسی وی باید آلت مرد را تا زمان رسیدن به انزال تحریک کند. سپس آنها باید کمرگاه آلت را سفت فشار دهند به طوری که نعوظ بخشاً زائل شود و ارگاسم در حال وقوع فروکش کند.
استفاده از این مراحل به مرد کمک می‌کندتا حس‌های منجر به ارگاسم را شناسایی کند. فهم این حس‌ها می‌تواند به کنترل بهتر بر انزال منجر گردد.

روش توقف-حرکت (استارت-استپ)
روش توقف-حرکت تکنیک فیزیکی دیگری برای تمرین جنسی است.
در این روش، مرد یا شریک جنسی وی باید آلت مرد را تا زمان رسیدن به اوج جنسی تحریک کند. سپس تحریک مزبور باید متوقف شود و اجازه داده شود که احساس شروع ارگاسم به طور کامل زائل گردد.
پس از فروکش لذت، روند مزبور باید مجدداً از سر گرفته شود و درست در آستانه رسیدن به ارگاسم متوقف شود. کل روند باید برای بار سوم انجام گیرد و آنگاه در بار چهارم انزال انجام شود.
این تمرین به مرد کمک می‌کند تا حس‌هایی را که درست پیش از ارگاسم بروز می‌کنند شناسایی کند. انجام آن به این روش می‌تواند شناسایی یا کنترل بر انزال را ساده‌تر کند.

آیا علاجی دایمی برای انزال زودرس وجود دارد؟
هیچ راه مشخصی برای درمان یا علاج انزال زودرس وجود ندارد. همچنان که "بنیاد مراقبت ارولوژی" اشاره می‌کند، در سطح ایالات متحد آمریکا هیچ داروی تأیید شده‌ای برای درمان انزال زودرس وجود ندارد.
درمان استاندارد به طور معمول شامل چند رویکرد مختلف است. برای مثال درمان روان‌شناسی کمک می‌کند تا افکار یا احساسات منفی که به مشکلات جنسی منجر می‌شوند هدف قرار گیرند.
رفتار درمانی مثل روش فشردن و توقف-شروع به ایجاد تحمل یا حس‌های لذت‌بخش منجر به ارگاسم کمک می‌کنند.
برخی کرم‌های غیر نسخه‌ای یا نسخه‌ای و اسپری‌ها نیز به بی‌حسی سر آلت تناسلی مرد کمک می‌کنند، که این می‌تواند به کاهش موقتی حساسیت آلت منجر شود.
در بعضی موارد، پزشک استفاده از برخی داروهای ضد افسردگی را برای مداوای انزال زودرس توصیه می‌کند. داروهای ضد افسردگی مثل فلوکستین و پاروکستین می‌تواند باعث دگرگون شدن میزان سروتونین در بدن شوند، که این می‌تواند باعث به تعویق افتادن انزال شود. به هر حال این روش تأیید شده نیست.

خلاصه
انزال زودرس شایع است و بسیاری از مردان در مقاطعی از زندگی دچار آن می‌شوند.
به هر حال وقتی انزال زودرس به یک مشکل مبدل شده باشد برخی مردان متوجه می‌شوند که با استفاده از تکنیک‌ها و مداواهای خانگی می‌توانند کنترل بهتری بر این مشکل داشته باشند. برخی پزشکان ممکن است استفاده از دیگر اشکال درمان فیزیکی، روان‌پزشکی یا پزشکی را برای کمک به کنترل مشکل توصیه کنند.
اگر انزال زودرس ادامه یابد یا بدتر شود، بهترین کار مراجعه به پزشک برای تشخیص کامل است. امکان آن هست که وجود یک مشکل زیربنایی عامل آن باشد./


• دکتر الین کی. لو، جون جانسون
• ترجمه نادر اکبری سراوانی


Source:
Medical News Today
Home remedies for premature ejaculation
Medically reviewed by Elaine K. Luo, M.D.
On December 23, 2019
New —
Written by Jon Johnson

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.