دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

غذاها، نوشیدنی‎ها و مکمل‏‌های رقیق کننده خون

ماده ضد انعقادی، لخته خون، رقیق کننده خون، اسید سالیسیلاتی، بابونه زرد، عصاره دانه انور، سیر، دارچین، زنجبیل، دونگ کوآی، جینگکو بیلوبای، ویتامین E، کورکومین، بروملین، طب سنتی چینی، گیاهان دارویی، زمان پروترومبین

مردمی که داروهای رقیق کنندۀ خون نسخه‎ای استفاده می‎کنند نباید بدون مشورت قبلی با پزشک از مکمل‎ها و داروهای گیاهی استفاده کنند.

مقالات تغذیه / رژیم غذایی

• جین لئونارد، دکتر استیسی سمپسون
• ترجمه پریسا شعله‎دوست

رقیق‌کننده‌های طبیعی خون موادی هستند که توانایی خون برای ایجاد لخته خون را کاهش می‎دهند. لخته شدن خون یک فرآیند ضروری در بدن است اما برخی از اوقات احتمال لخته شدن بیش از حد خون وجود دارد که این می‎تواند به بروز عوارض بالقوه خطرناک منجر شود.
مردم مبتلاء به برخی اختلالات پزشکی مثل آسیب‎های مادرزادی قلب ممکن است برای کاهش خطر ابتلاء به بیماری قلبی یا استروک به مصرف داروهای رقیق کننده خون نیاز داشته باشند.
این موضوع ضروری است که مردم پیش از مصرف غذاها و مکمل‎های زیر با پزشک مشورت کنند زیرا کارآیی این مواد به اندازه دارو نیست و نیز ممکن است آنها با برخی داروهای تجویزی فعل و انفعال داشته باشند.

[مطالب این مقاله:]
• بهترین رقیق کننده‎های طبیعی خون
• پیام همراه

بهترین رقیق‌کننده‎های خون طبیعی
برخی غذاها و دیگر مواد شامل موارد فهرست زیر می‎توانند به عنوان رقیق کنندۀ طبیعی خون عمل کنند و ریسک لخته شدن خون را کاهش دهند:

1. زردچوبه
مردم از دیرباز این ادویه طلایی رنگ موسوم به زردچوبه را برای آشپزی و نیز مقاصد پزشکی به کار برده‌اند. جزء فعال زردچوبه موسوم به کورکومین دارای ترکیبات ضد التهابی و رقیق کننده خون یا مواد ضد انعقادی است.
یک مطالعه در سال 2012 عنوان می‎کند که مصرف روزانه زردچوبه می‎تواند به مردم در حفظ وضعیت ضد انعقادی در خون آنان کمک کند.
مردم می‎توانند زردچوبه را به غذا و سوپ اضافه کنند یا با مخلوط کردنش با آب گرم آن را به صورت دمنوش استفاده نمایند.

2. زنجبیل
زنجبیل یکی دیگر از چاشنی‎های ضد التهابی است که می‎تواند باعث توقف لخته شدن خون شود. زنجبیل حاوی یک اسید طبیعی به نام اسید سالسیلات است. آسپیرین (اسید استیل‎سالیسیلیک) یکی از مشتقات صناعی سالیسیلات محسوب می‎شود و یک داروی رقیق کنندۀ خون نیرومند است.
برای دستیابی به اثرات ضد انعقادی سالیسیلات طبیعی مردم ممکن است بخواهند زنجبیل را به صورت تازه یا به شکل خشک شده در قالب غذا، پخت و پز و آب میوه مصرف کنند.
در هر حال، غیر محتمل است که سالیسیلات طبیعی هم‎اندازه داروهای رقیق کننده خون مؤثر باشد.
یک آنالیز در سال 2015 بر روی 10 مطالعه نیز عنوان می‎کند که اثرات زنجبیل بر روی لخته خون ناروشن است. مطالعه مزبور خاطرنشان می‎کند که برای فهم دقیق اثرات رقیق کنندۀ خون زنجبیل به تحقیق بیشتری نیاز است.

3. فلفل قرمز
فلفل قرمز نیز مقادیر زیادی سالیسیلات دارد و می‎تواند به عنوان یک عامل قدرتمند رقیق کنندۀ خون عمل کند. به هر حال فلفل قرمز ادویه بسیار تندی است و این احتمال وجود دارد که بسیاری از مردم فقط قادر به تحمل مصرف آن در مقادیر اندک باشند.
کپسول‌های حاوی فلفل قرمز در فروشگاه‎های مواد غذایی و نیز به صورت آنلاین در دسترس است. دیگر فواید این چاشنی غذایی شامل کاهش فشار خون، افزایش میزان گردش خون، و کاهش حساسیت به درد است.

4. ویتامین E
ویتامین E از راه‎های مختلفی میزان لخته شدن خون را کاهش می‎دهد. این اثرات به مقدار ویتامین E مصرف شده از سوی فرد بستگی دارد. "اداره مکمل‎های غذایی انستیتوهای ملی بهداشت" عنوان می‎کنند که مردم مصرف کنندۀ داروهای رقیق کنندۀ خون باید از مصرف مقادیر زیاد ویتامین E خودداری کنند.
این موضوع روشن نیست که چه مقدار ویتامین E باعث رقیق شدن خون می‎شود، اگرچه این احتمال مطرح است که مردم باید روزانه بیش از 400 واحد بین‎المللی از این ویتامین را مصرف کنند. مصرف میزان بالایی از ویتامین مزبور، برای مثال 1500 واحد این ویتامین به صورت روزانه در درازمدت می‎تواند اثرات منفی داشته باشد.
ممکن است گرفتن ویتامین E از طریق مواد غذایی ایمن‎تر از گرفتن آن توسط مکمل‎های غذایی باشد. غذاهای حاوی ویتامین E شامل موارد زیر است:
• بادام زمینی
• روغن گلرنگ
• روغن آفتابگردان
• دانه (تخمه) آفتابگردان
• روغن جوانه گندم
• غلات کامل

5. سیر
گذشته از طعم و مزه خوشایندی که در غذاها ایجاد می‎کند سیر دارای آنتی‎بیوتیک طبیعی و ترکیبات ضد باکتریایی است.
برخی تحقیقات گزارش داده‎اند که پودر فاقد بوی سیر دارای ترکیبات ضد ترومبوتیک است. عامل ضد ترومبوتیک ماده‌ای است که میزان تشکیل لخته خون را کاهش می‎دهد.
یک مرور دیگر بر چند مطالعه مختلف در مورد سیر عنوانگر این موضوع است که سیر ممکن است بتواند خون را رقیق کند، اگرچه اثرات مزبور اندک بوده و کوتاه مدت است.
"آکادمی پزشکان خانواده آمریکا" به هیچ روی مصرف مقدار زیاد سیر را در فاصلۀ 7 تا روز مانده به یک عمل جراحی انتخابی به دلیل اثرات آنتی‎ترومبوتیک آن توصیه نمی‎کند.

6. دارچین کاسیا
دارچین حاوی کومارین است، که یک عامل قدرتمند رقیق کنندۀ خون محسوب می‎شود. وارفارین، رایج‎ترین داروی مورد استفاده در رقیق کردن خون از کومارین مشتق می‌شود.
دارچین کاسیای چینی حاموی محتوی کومارین بیشتری از دارچین سیلانی است. در هر حال مصرف دارچین غنی از کومارین در درازمدت می‎تواند به کبد آسیب برساند.
بهترین کار استفاده از مقادیر کم دارچین در رژیم غذایی در کنار استفاده از دیگر رقیق کننده‏های طبیعی خون است.

7. جینکگو بیلوبا
خبرگان طب سنتی چینی برگ‎های درخت جینکگو بیلوبا را از هزاران سال پیش مورد استفاده قرار داده‎اند. جینکگو در عین حال یک مکمل گیاهی محبوب در ایالات متحد آمریکا و اروپا محسوب می‎شود. مردم از این مکمل برای اختلالات خون، مشکلات حافظه و رفع کمبود انرژی استفاده می‎کنند.
بر اساس یافته‎های برخی منابع جینکگو خون را رقیق کرده و دارای اثرات فیبرینوتیک است. این بدان معنی است که این ماده می‎تواند لخته‎های خون را حل کند. یک مطالعه گزارش می‎دهد که عصاره جینکگو دارای اثراتی مشابه استپتوکیناز است، دارویی که برای درمان لخته‎های خون به کار می‏‌رود.
در هر حال تحقیق مورد اشاره در محیط آزمایشگاهی انجام شده و بر روی مردم یا حیوانات امتحان نشده است. برای مشاهده اثرات جینکگو بر روی خون انسان به تحقیق بیشتری نیاز است.

8. عصاره دانه انگور
شواهدی در دست است که نشان می‎دهند عصاره دانه انگور می‎تواند فوایدی بالقوه برای چند مورد اختلالات قلب و خون در پی داشته باشد. این عصاره حاوی آنتی‎اکسیدان‎هایی است که می‎توانند عروق خونی را محافظت کرده و از افزایش فشار خون پیشگیری کنند.
عصاره دانه انگور در عین حال می‎تواند به یک عنوان یک رقیق کننده طبیعی خون عمل کند. به دلیل وجود این اثرات "مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه" می‎گوید که مردم دچار اختلالات خونی، افراد مصرف کنندۀ داروهای رقیق کنندۀ خون، و مردمی که عمل جراحی برای آنان در پیش است نباید از عصاره دانه انگور مصرف کنند.

9. دونگ کوای
دونگ کوای که در عین حال به نام جینسنگ مادینه نیز شناخته می‎شود یکی دیگر از داروهای گیاهی مورد استفاده در طب سنتی چینی است که می‎تواند میزان لخته شدن خون را کاهش دهد.
مطالعات انجام شده بر روی حیوانات نشان می‎دهند که دونگ کوای به شکل قابل ملاحظه‎ای زمان مورد نیاز برای ایجاد لخته خون (زمان پروترومبین) را کاهش می‎دهند. این تأثیر ممکن است از محتوی کومارین دونگ کوای ناشی شود، همان ماده‎ای که باعث می‎شود تا دارچین نیز به عنوان یک ماده ضد انعقادی قدرتمند مطرح باشد.
دونگ کوای به صورت خوراکی مصرف می‎شود و آن را می‎تواند به عنوان یک چای دارویی یا در قالب جزئی از یک سوپ مصرف کرد.

10. بابونه زرد
بابونه زرد یک داروی گیاهی است که از خانواده گل آفتابگردان یا خانواده استراسه‌آ می‎آید. مردم از این گیاه برای میگرن، برخی اختلالات گوارشی و تب استفاده می‎کنند.
بابونه زرد از طریق مهار فعالیت پلاکت‏‌ها و پیشگیری از لخته شدن خون می‎تواند به عنوان یک داروی رقیق کننده خون عمل کند. بابونه زرد به صورت کپسول و نیز مایع در دسترس است.

11. بروملین
بروملین آنزیمی است که مردم از آناناس استخراج می‎کنند. بروملین می‎تواند یک مداوای مؤثر برای بیماری‎های قلبی عروقی و فشار خون بالا باشد.
تحقیقات عنوانگر این موضوع هستند که بروملین می‎تواند خون را رقیق کرده، لخته‎های خون را درهم بشکند، و میزان تشکیل لخته خون را کاهش دهد. این آنزیم در عین دارای ترکیبات ضد التهابی است.
بروملین به شکل مکمل در داروخانه‎ها موجود است.

پیام همراه
بسیاری مواد طبیعی می‌‏توانند به درجاتی میزان لخته شدن خون را کاهش دهند. اما نامحتمل است که این مواد طبیعی به اندازه داروهای رقیق کنندۀ خون مؤثر باشند و مردم در معرض خطر لخته شدن خون نباید از مواد مزبور به جای داروهای تجویزی استفاده کنند.
داروهای گیاهی و مکمل‎ها به اندازه داروهای شیمیایی و مواد غذایی تحت نظارت مقامات ذی‎ربط قرار ندارند. مردم باید در هنگام خرید مواد مزبور از برندهای معتبر استفاده کنند.
مردمی که داروهای رقیق کنندۀ خون نسخه‎ای استفاده می‎کنند نباید بدون مشورت قبلی با پزشک از مکمل‎ها و داروهای گیاهی استفاده کنند. اگرچه این مواد طبیعی هستند بعضی از آنها ممکن است به رقیق شدن بیش از حد خون منجر شوند، به ویژه هنگامی که در ترکیب با داروهای نسخه‎ای مورد استفاده قرار می‎گیرند. این موضوع می‎تواند خطر خونریزی را در بدن افزایش دهد.
اگرچه مردم می‌‏توانند به طور معمول غذاهای حاوی ترکیبات بالقوه رقیق کننده خون را به شکل ایمن در مقادیر عقلایی مصرف کند، این موضوع ضروری است که پیش از استفاده از ترکیباتی مثل دونگ کوای و عصاره دانه انگور با پزشک مشورت شود./

Source:
Blood thinning foods, drinks, and supplements
Last reviewed Thu 5 July 2018
By Jayne Leonard
Reviewed by Stacy Sampson, DO

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.