دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

آنچه باید در مورد کرست کمر بدانیم

مشکلات تنفسی, صدمات داخلی, مشکلات گوارشی, ریفلاکس معده به مری

کرست کمر به شکلی مشابه کرست عمل می‌کند که به علت ناراحت کننده بودن و نگرانی‌های مربوط به سلامت از دور خارج شده‌ است

مقالات چاقی / کاهش وزن / تناسب اندام

• تعریف کرست کمر
• کرست کمر چطور کار می‌کند؟
• فواید فرضی
• ریسک‌های کرست کمر
• آیا کرست کمر ایمن است؟کرست کمر پوشاکی شبیه به کرست است. بنا به نظر هواداران آن، کرست کمر باعث باریک شدن محدوده کمر شده و به استفاده کننده کمک می‌کند تا بدن وی حالت ساعت شنی به خود بگیرد.
این موضوع مهم است که پیش از تصمیم‌گیری برای استفاده از کرست کمر، بدانیم که این محصول لزوماً ایمن یا مؤثر نیست.


تعریف کرست کمر
کرست کمر یک پوشاک کمرآرا شبیه به کمربند یا کرست است. کرست کمر در حد ممکن میان تنه شخص را سفت می‌بندد. ایده پشت این رویکرد این است که عمل کشیده شدن باعث می‌شود تا شخص کمری کوچک‌تر و صاف‌تر پیدا کند.
کرست‌های کمر معمولاً دارای ترکیبی از پارچه مقاوم و پارچه سفت هستند.
طرفداران کرست کمر معتقدند که این وسیله می‌تواند کمر را پس از استفاده مکرر از آن در یک دوره طولانی "بپرورد" و نمای باریک اندام‌تری ایجاد کند. برخی افراد بر این باورند که استفاده از کرست کمر در زمان کار کردن می‌تواند به کاهش وزن کمک نماید.


کرست کمر چطور کار می‌کند؟
کرست کمر به شکلی مشابه کرست عمل می‌کند که به علت ناراحت کننده بودن و نگرانی‌های مربوط به سلامت از دور خارج شده‌ است.
کرست کمر می‌تواند کاهشی موقتی در سایز کمر یا محیط آن ایجاد کند و شخص به طور معمول بلافاصله این نتایج را مشاهده خواهد کرد. به هر حال به محض کندن کرست کمر، کمر دیگر کوچک‌تر به نظر نخواهد رسید.
همچنین کرست‌های کمر باعث کاهش میزان چربی بدن نمی‌شوند. افرادی که در صدد کاستن از چربی دور تنه یا کاهش قابل توجه وزن خود هستند نباید برای انجام این مهم به کرست کمر اتکاء کنند.
به هر حال شخص ممکن است پس از پوشیدن کرست کمر دچار احساس کاهش اشتها شود. این پوشاک باعث ایجاد فشار بر شکم می‌شود که این می‌تواند باعث ایجاد احساس پربودگی یا سیری مصنوعی گردد.


فواید فرضی
برخی افراد مدعی هستند که کرست کمر می‌تواند طیفی از فایده‌ها را برای کسانی که دنبال شکل صاف‌تری برای بدن خود هستند با خود داشته باشد.

حالت ساعت شنی
فایده فرضی اصلی برای کرست کمر این است که پوشیدن آن راهی سریع و آسان برای رسیدن به حالت ساعت شنی برای بدن است.
بر مبنای اعلام "بلاگ هیأت آمریکایی جراحی پلاستیک" (ABCS)، اگرچه کرست کمر ممکن است تأثیر مزبور را در شخصی که آن را می‌پوشد ایجاد کند، این پوشاک قادر نیست تا تغییری چشمگیر در شکل بدن شخص ایجاد کند. وقتی شخص پوشش مزبور را از تن خارج می‌کند نامحتمل است که تأثیری پایدار ایجاد گردد.
در عوض اگر کسی در صدد کاهش وزن یا افزایش میزان چربی‌ریزی است، باید به فکر بهبود برنامه غذایی و ورزش بیشتر باشد.

کاهش وزن
هر گونه کاهش وزن بر اثر پوشیدن کرست کمر بیشتر محتمل است که ناشی از تعریق بیشتر باشد تا هر نوع کاهش چربی بدن.
در زمانی که شخص کرست کمر را به تن دارد ممکن است چنین احساس کند که گویی اشتهای وی کاهش یافته است. در هر حال، این تغییر ناشی از فشاری است که کرست کمر بر معده وارد می‌کند. این موضوع مهم است که شخص رژیم غذایی سالم را دنبال کند و مقادیر کافی غذاهای مغذی بخورد.
برخی افراد پوشیدن کرست کمر را در زمان ورزش توصیه می‌کنند. به هر حال، این کار ممکن است خطرناک باشد زیرا کرست کمر نه فقط باعث محدودیت حرکتی می‌شود بلکه نفس کشیدن را نیز دشوار می‌کند.
یک مطالعه در مقیاس کوچک قدیمی‌تر که به بررسی اثرات کرست کمر در مورد کاهش وزن پرداخته بود نتایجی غیر قطعی به دست داده است. محققان می‌گویند که علت آن بوده است که بیشتر نمونه‌های مطالعه به علت ناراحتی ناشی از کاربرد کرست کمر استفاده از آن را ادامه نداده بودند.

حالت بهتر برای بدن
پوشیدن کرست کمر ممکن است بهبود موقتی در حالت قرارگیری بدن ایجاد کند. در هر حال، اگر کسی بیش از حد از این وسیله استفاده کند در عوض ممکن است دچار تضعیف عضلات هسته بدن شود و نتیجه آن درد پشت و تضعیف حالت بدن است.

حمایت پسازایمان
کرست کمر ممکن است باعث ایجاد حمایت برای زنانی شود که عضلات شکم آنان به دنبال بارداری کشیده یا باریک شده است. این حمایت اضافی ممکن است باعث کاهش درد و ناراحتی شود.
بر مبنای یک مطالعه متعلق به "نشریه بین‌المللی بیماری زنان و زایمان"، زنانی که پس از عمل زایمان به روش سزارین کرست کمر می‌پوشند در مقایسه با زنانی که این کار را نمی‌کنند با درد و خونریزی کمتری مواجه می‌شوند.


ریسک‌های کرست کمر
کاربرد طولانی مدت کرست کمر می‌تواند بر سلامت کلی شخص اثرات منفی داشته باشد. کرست کمر به شکل بالقوه می‌تواند از طرق زیر برای سلامت مضر باشد:
• با چالش مواجه کردن تنفس
• در تنگنا قرار دادن ارگان‌های داخلی که می‌تواند به مرور زمان باعث ایجاد صدمات دایمی شود.
• شکستگی دنده
• ایجاد ریفلاکس اسید و دیگر مشکلات گوارشی

مشکلات تنفسی
یک گزارش در مقیاس کوچک مربوط به سال 2018 عنوان می‌کند که پوشیدن کرست کمر در زمان ورزش می‌تواند باعث مشکلات تنفسی شود. نمونه‌های مطالعه دچار تنگی نفس، تعریق، و افزایش درد در زمان پوشیدن کرست کمر هنگام انجام مانور تنفسی برای شبیه‌سازی ورزشی شدند.
بر مبنای اعلام ABCD، پوشیدن کرست کمر می‌تواند قابلیت تنفسی را بین 30 تا 60 درصد کاهش دهد. این کار همچنین باعث انباشت مایع در ریه‌ها و التهاب ریه می‌شود.

صدمات داخلی
فشرده شدن تنه با نیروی مداوم احتمالاً باعث می‌شود تا ارگان‌های داخلی مثل کبد و کلیه‌ها به حالت نامناسبی چرخش کنند. این چرخش ارگان‌های داخلی ممکن است بر جریان خون تأثیر منفی بگذارد و می‌تواند بر عملکرد ارگان تأثیر سوء داشته باشد. این کار حتی می‌تواند به صدمات دایمی ارگان منجر شود.
یک متن منتشر شده از سوی "کالج سلطنتی جراحان انگلستان" یادآوری می‌کند که کاربرد درازمدت کرست می‌تواند به دگرشکلی قفسه دنده‌ای منجر گردد.

مشکلات گوارشی
چرخش ارگان‌ها بر اثر استفاده از کرست کمر همچنین ممکن است باعث ایجاد مشکلات گوارشی برای مری، معده و روده شود.
در کنار ایجاد اختلال برای گوارش، فشار مداوم می‌تواند بر معده فشار آورده باعث برگشت اسید معده به مری و سبب سوزش سر دل شود. اگر کسی دچار بیماری ریفلاکس معده به مری (GERD) باشد، استفاده از کرست کمر می‌تواند باعث تشدید علایم بیماری شود.


آیا کرست کمر ایمن است؟
کرست کمر شبیه رژیم‌های غذایی و تناسب اندام مد روز است. این وسیله ممکن است برخی اثرات موقتی در مورد باریک کردن کمر داشته یاشد، اما در نهایت راه حل ایمن و طولانی مدتی برای کاهش وزن یا کاهش چربی نیست.
کاربرد طولانی مدت کرست کمر به صدمات ارگان منجر می‌شود. این وسیله همچنین می‌تواند به مشکلات گوارشی مثل ریفلاکس اسید منجر گردد.
کرست کمر همچنین باعث مشکل شدن تنفس می‌شود. شخص ممکن است به اکسیژن کافی دسترسی نداشته یا به آسانی از نفس بیفتد. به همین دلیل، مردم باید در زمان ورزش از پوشیدن کرست کمر خودداری کنند.
اگر کسی دچار سبکی سر یا تنگی نفس شود، باید بلافاصله کرست کمر را از تن خارج کند./آنچه باید در مورد کرست کمر بدانیم
دنیل بوبنیس، جِنا فلچر
ترجمه پریسا شعله‌دوست

Source:
Medical News Today
Everything you need to know about waist trainers
Medically reviewed by Daniel Bubnis, M.S., NASM-CPT, NASE Level II-CSS, specialty in fitness
On May 19, 2020
New —
Written by Jenna Fletcher

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.