دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

تغییرات ساده در روش زندگی می‌تواند باعث کاهش شیوع وزن بالا هنگام تولد شود.

اخبار شیوة زندگی
تغییر اندازه و نوع قلم متن

ترجمه دکتر رویا وکیلی

در مطالعه‌ای که توسط پروفسور جودی داد بر روی 2200 خانم باردار دچار اضافه وزن در دانشگاه آدلاید / Adelaide  استرالیا انجام شد، این نتیجه به دست آمد که تغییرات ساده در روش زندگی می‌تواند باعث کاهش شیوع وزن بالا هنگام تولد شود. این نتیجه از این دیدگاه حائز اهمیت است که مطالعات پیشین بر این نکته تأکید کرده‌اند که وزن بالا هنگام تولد با شیوع چاقی در کودکی و بلوغ همراهی دارد.
در این مطالعه به نیمی از زنان باردار توصیه شد که عادات غذایی و روش زندگی خود را تغییر دهند. این تغییرات شامل افزایش مصرف میوه و سبزی‌ها و همچنین کاهش مصرف غذاهای حاوی کربوهیدرات و پروفسور جودی داد نتایج را به این صورت خلاصه می‌کند: "در نوزادان متولد شده از مادرانی که به توصیه‌های تغییر روش زندگی عمل کرده‌اند، احتمال وزن بالا در هنگام تولد تا 18% کمتر از گروهی است که مراقبت استاندارد دریافت کرده‌اند."
به دلیل اینکه چاقی در کودکی، مانند بالغین، یکی از معضلات بزرگ سلامت در قرن اخیر است، کاهش وزن تولد بالا در نوزادان می‌تواند راهکار درازمدت مناسبی برای مبارزه با چاقی باشد.
این مطالعه بخشی از EC-Founded EarlyNutrition Project است که بزرگ‌ترین پروژة تحقیقاتی در مورد اثرات تغذیة زودهنگام بر روی سلامت آیندة فرد است. محققان از 36 مؤسسة تحقیقاتی در 15 کشور در اروپا، ایالات متحد آمریکا، و استرالیا به این پروژه ملحق شدند تا تغییر زودهنگام عادات غذایی و روش زندگی را بر روی میزان چاقی و عوارض آن بررسی کنند. "تغییر زودهنگام" به تغییر در تغذیه و روش زندگی در دوران بارداری اشاره دارد و اثر آن را بر سلامت آینده و عملکرد بدنی نوزاد بررسی می‌کند. این تغییرات برنامه‌ریزی شده باعث کاهش چاقی و بیماری‌های وابسته به آن در آینده خواهند شد.

برای مطالعه اصل مقاله روی سطر زیر کلیک کنید:
نقش تغییرات سبک زندگی در چاقی و کاهش وزن

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.