دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

نشانگان سندرم خستگی مزمن با فشار عضلانی عصبی تحریک می‌شود

سندرم خستگی مزمن، فشار عصبی عضلانی، تحریک، PLOS One، نشانگان سندرم خستگی مزمن، شیمی مغز، التهاب، لنفادنوپاتی، آنسفالومالیتیس میالژیک

سندرم خستگی مزمن می‌تواند شامل درد عضلانی، ضعف حافظه و انقباض، درد مفاصل، انواع سردرد، لنفادنوپاتی در ناحیة گردن یا زیر بغل، گلودرد و مشکلات خواب باشد

اخبار روان‌پزشکی / روان‌شناسی / روانکاوی

نوشتة هانر وایتمن
ترجمة هامیک رادیان

این نکته به خوبی جا افتاده است که نشانگان سندرم خستگی مزمن (SCF) می‌تواند با فعالیت جسمانی بدتر شود. اکنون یک مطالعة جدید ممکن است پس از یافتن اینکه خستگی مزمن ممکن است توسط فشار عصبی و عضلانی متوسط یا خفیف شعله‌ور شود، به روشن شدن علت این وضعیت کمک کند.
رهبر مطالعه دکتر پیتر راو / Peter Rowe از دانشکدة پزشکی دانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور، و همکارانش بر آنند که یافته‌های آنها روی برخی اشکال درمان فیزیکی به عنوان یک درمان مؤثر برای سندرم خستگی مزمن انگشت می‌گذارد.
محققان اخیراً یافته‌های خود را در نشریة پلاس وان / PLOS One منتشر کرده‌اند.
سندرم خستگی مزمن که به نام آنسفالومالیتیس میالژیک نیز معرفی می‌شود، به عنوان نوعی خستگی پایدار شناخته می‌شود که نمی‌توان با خواب یا استراحت آن را رفع کرد، و با انجام فعالیت‌های ذهنی یا جسمانی تشدید می‌شود.
همچون مورد خستگی شدید، سندرم خستگی مزمن می‌تواند شامل درد عضلانی، ضعف حافظه و انقباض، درد مفاصل، انواع سردرد، لنفادنوپاتی در ناحیة گردن یا زیر بغل، گلودرد و مشکلات خواب باشد.
تشخیص سندرم خستگی مزمن نیاز به مهارت دارد. پزشک نمی‌داند چه عاملی موجب بروز مشکل است، و در حال حاضر تستی برای تشخیص این اختلال وجود ندارد. همچنین از آنجا که نشانگان سندرم خستگی مزمن شبیه بسیاری از دیگر اختلالات است، عارضة مزبور اغلب از نظر پوشیده باقی می‌ماند.
درمان سندرم خستگی مزمن همانند تشخیص آن نیاز به مهارت دارد. در حال حاضر دارویی برای بهبود این وضعیت وجود ندارد، بیشتر به این دلیل که علت بروز این اختلال مشخص نیست.
در هر حال دکتر راو و همکاران باور دارند که برخی درمان‌های فیزیکی می‌توانند یک گزینة درمانی مناسب باشند، پس از اینکه دریافتند که برخی حرکت‌های خاص جسمانی ممکن است نشانگان این وضعیت را تشدید کند.
در مطالعة قبلی خود دکتر راو و نویسندة همکار مطالعه ریک وایولند / Rick Violand فیزیوتراپیست، نوشتند که در برخی از بیماران مبتلا به سندرم خستگی مزمن، مانورهای بدنی که به ستون فقرات، اعصاب و عضلات فشار می‌آورند می‌توانند به عنوان محرک برخی نشانگان سندرم خستگی مزمن شامل خستگی مفرط و مه‌آلودگی ذهنی، ظاهر شوند.

کشیدگی پا در حالت سوپاین تحریک نشانگان سندرم خستگی مفرط را افزایش می‌دهد
برای تحقیق بیشتر در مورد مشاهدات خود، محققان یک مطالعة بالینی را با 60 فرد دچار سندرم خستگی مزمن و 20 فرد فاقد این عارضه انجام دادند.
نمونه‌ها یا حالت کشیدگی پا را در حالت سوپاین یا در حالت بالا نگه داشتن پا به مدت 15 دقیقه تکمیل می‌کردند. در حالت سوپاین فرد به پشت دراز می‌کشد در حالی که یک پایش را بالا برده و نگه می‌دارد. این تمرین برای ایجاد فشار بر عضلات و اعصاب طراحی شده است.
در طول 15 دقیقه انجام این تمرین هر 5 دقیقه یک بار سوژه‌ها وضعیت خود شامل درد جسمانی، سبکی سر، سردرد و مشکلات ترکیبی را گزارش می‌دادند. از نمونه‌ها خواسته شده بود تا 24 ساعت پس از انجام فعالیت چنین نشانگانی را در مورد خود گزارش دهند.
تیم تحقیق دریافت که در مقایسه با گروه انجام دهندة بلند کردن پا در حالت شام، بیماران دچار سندرم خستگی مزمن که کشیدن و بالا نگه داشتن پا در حالت سوپاین را تکمیل کرده بودند از تجربة درد جسمانی و مشکلات چندجانبه در خلال تمرین خبر می‌دادند.
بیشتر آنکه 24 ساعت بعد بیماران دچار سندرم خستگی مزمن که تمرین کشیدن پا در حالت سوپاین را کامل کرده بودند در مقایسه با بیماران گروه دیگر از حالت سبکی سر شدیدتر و نشانگان کلی کمتر خبر می‌داند.
در میان سوژه‌هایی که حالت کشیدگی پا در وضعیت سوپاین را تکمیل کرده بودند بیماران دچار CSF از تجربة نشانگان بیشتری در طول 24 ساعت بعد از تمرین خبر می‌دادند، در مقایسه با افراد غیر مبتلاء به CSF.
بر اساس یافته‌های خود محققان می‌گویند که حتی فشار ملایم تا متوسط عضلات و اعصاب می‌تواند برای تحریک نشانگان سندرم خستگی مزمن کافی باشد./

نظرات (2)

تنها راه درمان فقط مصرف مواد مخدر و متادون میباشد ، رو تجربه خودم عرض کردم ، بخصوص متادون و ریتالین

  پیوست ها
 
  1. .

کسانی که میخوان امتحان کنن نیم ساعت قبل بیداری نیم سی سی یا کمتر متادون مصرف کنن ، میبینید با سبکی و سرحالی تمام بیدار میشید ، من 13 ساله درگیر این بیماریم ، خودم به این نتیجه رسیدم ، بعد بیداری هم یه قرص ریتالین 5 میل بخورید ، عالیه ، عالی ، هیچ...

کسانی که میخوان امتحان کنن نیم ساعت قبل بیداری نیم سی سی یا کمتر متادون مصرف کنن ، میبینید با سبکی و سرحالی تمام بیدار میشید ، من 13 ساله درگیر این بیماریم ، خودم به این نتیجه رسیدم ، بعد بیداری هم یه قرص ریتالین 5 میل بخورید ، عالیه ، عالی ، هیچ راهی هم نیست بجز این،

جواب: دوست عزیز ما که این پاسخ را به پرسش یکی دیگر از خوانندگان وبسایت داده‌اند نمونه‌ای عالی از همه‎چیزدان‌های امروزه روز این مرز و بوم هستند. اما نصایح پزشکی به دیگران دادن گاه کار خطرناکی است دوست عزیز! چرا که حالت دوستی خاله خرسه را پیدا می‌کند. پزشکی، علم است و باید با آن رفتاری علمی در پیش گرفت. بیماری‌های پیچیده راهکارهای درمانی پیچیده‌ای دارند و نمی‌توان برای همه یک نسخه واحد پیچید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 3 سال قبل توسط admin ویرایش شد admin
تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.