دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

الماس می‌تواند به کشف زودرس سرطان کمک کند

اخبار داروسازی / زیست‌فناوری

ترجمه هامیک رادیان

مریلین مونرو زمانی چنین خواند: "الماس‌ بهترین دوست دخترها است"؛ اما یک تحقیق جدید آشکار می‌سازد که چگونه سنگ‌های گران‌بها می‌توانند همراه باارزشی هم برای مردان و هم برای زنان باشند: آنها می‌توانند به کشف سرطان در مراحل اولیه کمک کنند!
محققان می‌گویند که نانوالماس‌ها می‌توانند به تشخیص زودهنگام سرطان کمک کنند.
تحقیق منتشر شده در نشریة ارتباطات طبیعت به جزییات بیان می‌دارد که چگونه یک ورسیون در مقیاس نانو و صنعتی الماس‌ها – که نانوالماس – نامیده می‌شود می‌تواند وجود سرطان‌ها را در مراحل اولیة آنها در اسکن‌های MRI برجسته سازد. مطالعات متعددی کاربرد نانوالماس‌ها را برای درمان سرطان در مراحل اولیه مورد بررسی قرار داده‌اند. برای مثال در 2011، مدیکال نیوز تودی گزارش داد که چگونه نانونالماس‌ها ممکن است برای درمان سرطان کبد مقاوم در برابر شیمی‌درمانی و سرطان‌های سینه مؤثر باشند.
با حجم در حدود چهار تا پنج نانومتر، نانوالماس‌ها به طور گسترده غیر سمی، غیر واکنش زا هستند و می‌توانند حامل طیف گسترده‌ای از ترکیبات دارویی، که آنها را کاندید ایده‌الی برای رساندن دارو به نقاط هدف می‌سازد، باشند.
در هر حال، مؤلف همکار، پروفسور دیوید رایلی، از کالج فیزیک دانشگاه سیدنی در استرالیا، و همکاران برنامه‌ای را برای بررسی اینکه آیا نانونالماس‌ها می‌توانند برای تشخیص سرطان‌ها در مراحل اولیه مفید باشند آغاز کرد‌ند.
پروفسور رایلی توضیح می‌دهد: "ما فکر می کنیم که ما می‌توانیم مواد غیر سمی بر مبنای این واقعیت بسازیم که الماس‌ها دارای ویژگی‌های مغناطیسی هستند که آنها را قادر می‌سازد در اسکن‌های MRI به عنوان چراغ عمل کنند.

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.