دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

گردو از سرطان کولون پیشگیری می‌کند؟

اخبار تغذیه / رژیم غذایی

دیلی میل / Daily Meal
ترجمة هامیک رادیان

یک تیم تحقیق از آزمایشگاه جکسون و بهداشت یوکون برای ژنومیک پزشکی دریافته است که خوردن گردو ممکن است ریسک ابتلاء به سرطان کولون (رودة بزرگ) را کاهش دهد.
بر مبنای داده‌های این مطالعه، موش‌هایی که با گردو تغذیه می‌شوند (در مجموع هفت درصد تا ده و نیم درصد از مجموع کالری دریافتی آنها) موارد سرطان آنها کاهش می‌یابد.
هفت تا ده و نیم درصد مجموع کالری روزانه، ناشی از گردو برای انسان معادل با خوردن یک اونس گردو در هر روز است.

مصرف گردو
دانیل دبلیو. روزنبرگ / Daniel W. Rosenberg از بهداشت یوکون، محقق اصلی مطالعه گفت:
"دریافت اخیر بر مشاهدات پیشین مبنی بر فواید متعدد مرتبط به گردو برای مقابله با مشکلات سلامت نظیر سرطان اضافه می‌شود. این مطالعه نشان می‌دهد که گردو در عین حال به عنوان نوعی پروبیوتیک که باعث سلامت کولون می‌شود عمل می‌کند، و این به نوبة خود امکاناتی برای مقابله با تومورهای کولون به دست می‌دهد."
گردو بیش از هر نوع آجیل خوراکی دارای اسیدهای چرب با حلقه‌های اشباع نشده است. گردو در حین حال مقدار زیادی ویتامین E دارد.
کیم کرایگر / Kim Krieger از بخش روابط عمومی یوکون می‌گوید: "اما گردو صرفاً حاصل جمع ترکیبات شیمیایی تشکیل دهندة آن نیست. و ممکن است غذای کاملی باشد که توانایی مقابله با سرطان کولون، یعنی سومین سرطان شایع در جهان، را دارد."
"مطالعات دیگر نیز ارتباط گردو را با دفع بیماری‌هایی همانند بیماری قلبی، دیابت و اختلالات عصبی، در پیوند با رژیم غذایی و شیوة زندگی نشان داده‌اند."/

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.