دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

عصاره انگور از سرطان کولون پیشگیری می‎کند

اخبار سرطان


• آنا ساندویو
• ترجمه نادر اکبری

سرطان کولون یکی از سرطان‎های شایع است. محققان ممکن است به راهکار پیشگیری از این سرطان نزدیک‎تر شده باشند، زیرا ترکیبی که سلول‌های بنیادی سرطان روده بزرگ را سرکوب می‎کند در انگور یافت شده است.
در سطح ایالات متحد آمریکا سرطان کولورکتال سومین عامل پیشتاز ایجاد مرگ و میر ناشی از سرطان در زنان و دومین عامل در مردان است.
انجمن سرطان آمریکا تخمین می‎زند که در سال 2017، بیش از 95.000 نفر با تشخیص ابتلاء به سرطان رودۀ بزرگ مواجه می‎شوند که تقریباً 40.000 مورد آن مربوط به سرطان مقعد خواهد بود، و بیش از 50.000 نفر جان خود را بر اثر سرطان کولورکتال از دست خواهند داد.
تیمی از محققان به رهبری جیرام کی. پی. وانامالا / Jairam K. P. Vanamala، استادیار علوم تغذیه در کالج علوم کشاورزی دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا در کالج ایالتی، بر آن شدند تا اثرات ترکیبات انگور را بر سلول‎های بنیادی سرطان بررسی کنند.
به طور مشخص‎تر، محققان اثرات ترکیب رزوراترول – یک ترکیب پلی‌فنولیک موجود در انگور، شراب قرمز، بادام زمینی و برخی انواع توت – و عصارۀ دانۀ انگور را آزمایش کردند.
همچنان که محققان می‎نویسند، این مطالعه بر این نظریه متکی است که "اغلب تورمورهای سرطانی، و نه همۀ آنها، ریشه در سلول‎های بنیادی سرطان دارند."
پروفسور وانامالا توضیح می‎دهد: "سلول‎های بنیادی سرطان دارای قابلیت خودنوسازی، تفکیک و نگهداری مشخصات سلول‎های شبه بنیادی خود حتی پس از هجوم و متاستاز هستند."
یافته‏‌های مطالعه در نشریۀ "پزشکی مکمل و جایگزین BMC "منتشر شده است.

عصارۀ انگور تومورهای سرطان را 50 درصد کاهش داد
پروفسور وانامالا و همکارانش 52 موش دچار تومورهای کولون را بررسی کردند. آنها این جوندگان را به سه گروه تقسیم کردند: به یک گروه تلفیقی از ترکیبات انگور داده شد، گروه دیگر با سولینداک (یک داروی ضد التهابی که پیشتر اثرات ضد توموری آن در انسان نشان داده شده است) تغذیه شدند، و به گروه سوم غذاهای متعارف داده شد.
محققان پی بردند که تعداد تومور در موش‌هایی که با عصارۀ انگور تغذیه می‎شدند تا 50 درصد کاهش یافت. این افت تومور مشابه افت آن در گروه سولینداک بود، اما خلاف این داروی ضد التهابی، ترکیبات انگور سبب بروز هیچ نوع مسمومیت گوارشی نشد.
محققان در محیط آزمایشگاهی به نتایج مشابهی دست یافتند، که که نشان دهندۀ "بنیان مولکولی اثرات مفید" ترکیبات انگور بر سلول‎های بنیادی انسان است.
مطالعه همچنین پی برد که عصارۀ رزوراترول و دانۀ انگور، سلول‎های بنیادی سرطان را وقتی به شکل جداگانه و در مقادیر کم مصرف می‎شوند، به شکل مؤثر سرکوب نمی‎کنند. چنین به نظر می‎رسد که اثرات ترکیبی این دو است که بهترین نتایج را به دست می‎دهد.
پروفسور وانامالا می‎گوید: "ترکیب رزوراترول و عصارۀ دانۀ انگور در کشتن سلول‎های سرطان کولون بسیار مؤثر است و این ترکیب برای سلول‎های سالم مسمومیتی در پی ندارد."

رژیم غذایی رنگارنگ می‎تواند از سرطان کولون پیشگیری کند
پروفسور وانامالا می‎گوید که یافته‌های این مطالعه ممکن است ما را به فهم علت این موضوع نزدیک کند که چرا در فرهنگ‎هایی که میزان مصرف میوه و سبزی در میان مردم بیشتر است، میزان سرطان کولون کمتر است.
برای مثال برخی مطالعات به این فرضیه رسیده‎اند که رژیم غذایی غرب آفریقا ممکن است دلیل بسیار پایین بودن میزان سرطان روده بزرگ در میان مردم نیجریه نسبت به سفیدپوستان باشد.
نیجریه، در کنار دیگر کشورهای آفریقایی، دارای پایین‎ترین میزان نرخ سرطان در جهان است.
پروفسور وانامالا می‎گوید، رژیم غذایی مبتنی بر گیاه ممکن است ایجاد کنندۀ چندین ترکیب کلیدی برای کشتن سلول‏‌های بنیادی سرطان باشد. او همچنین مصرف مقدار زیاد میوه‎های رنگی و سبزیجات را برای پیشگیری از سرطان کولون و دیگر بیماری‎های مزمن مثل دیابت نوع 2 توصیه می‌کند.
وی اضافه می‎کند: "به نظر می‎رسد که این رژیم نه فقط باعث تقویت تنوع باکتریایی می‎شود، بلکه از بیماری‎های مزمن پیشگیری می‎کند و باعث از بین رفتن سلول‎های بنیادی سرطان کولون می‎شود."
به هر جهت پروفسور وانامالا همچنین اضافه می‌کند که برای رسیدن به درک کامل از مکانیسم ضد سرطانی پشت ترکیبات انگور و دیگر عصاره‎های موجود در میوه‎ها و سبزیجات به کار بیشتری نیاز است.
محققان امیدوارند که یافته‎های آنها به مرحلۀ آزمون‎های انسانی برسد که می‎تواند اثرات ترکیبات انگور را بر روی سرطان کولون آزمایش کند.
محققان امیدوارند که اگر این آزمون‎ها موفقیت‎آمیز باشند، بتوان عصارۀ رزوراترول و دانۀ انگور را به شکل قرص عرضه کرد. این ممکن است به محافظت از سرطان کولون و نیز پیشگیری از بازگشت دوبارۀ سرطان در افرادی که از آن جان بدر برده‎اند، منجر شود.

Source:
medicalnewstoday.com
Grape extracts may protect against colon cancer
By Ana Sandoiu
Published: Tue 20 June 2017

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.