دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

کمبود باکتریایی با آغاز سرطان پستان مرتبط است

میکروبیوم، میکربیوم روده، ژنومیک، سرطان پستان، میلوباکتریوم، سرطان پستان استروژن پیرنده مثبت، ماستکتومی، جراحی زیبایی پستا، کلینیک کلیولند، استافیلوکوکوس، کارینباکتریوم، پروپیونی‌باکتریاسه و اکتینومایسه

این مطالعه "بزرگ‎ترین مطالعۀ مربوط به بررسی میکروبیوم انسانی در بیماران مبتلا به سرطان پستان" به شمار می‎رود

اخبار سرطان

• آنا ساندویو
• ترجمه هامیک رادیان

محققان آرایش میکربی بافت پستان در زنان مبتلا به سرطان پستان را بررسی کرده و پی برده‎اند که این بافت دارای میزان کافی یک باکتری از رده‎ای خاص به نام متیلوباکتریوم نیست.
این موضوع مشخص شده است که میکروبیوم انسان یا مجموع تعداد باکتری‎های ساکن در بدن انسان، نقشی کلیدی در توسعۀ بسیاری از بیماری‎ها دارد.
به طور مشخص، باکتری‎های ساکن رودۀ انسان با تعداد بسیاری از اختلالات شامل طیفی از دیابت نوع 2 تا بیماری پارکینسون و حتی مالتیپل اسکلروزیس (MS)، مرتبط شده‎اند.
مطالعات پیشین نیز ارتباط میان میکروبیوتای روده و توسعۀ سرطان پستان را بررسی کرده‎اند. این مطالعات عنوان کرده‎اند که میکرب‎های روده ممکن است سطح استروژن را تنظیم کنند، که منجر به بروز سرطان پستان گیرندۀ استروژن مثبت می‎شود.
اما توجه کمی به میکروبیوم ساکن بافت پستان بیماران دچار سرطان پستان معطوف شده است. اکنون، محققان عرصۀ تازه‎ای را برای آشکار کردن ترکیب باکتریایی بافت پستان در بیماران سرطانی گشوده‎اند.
دکتر چاریس اِنگ / Charis Eng، رییس انستیتو پزشکی ژنومیک کلینیک کلیولند در اُهایو، مطالعه را با همکاری دکتر استیفن گرابمایر /Stephen Grobmyer، مدیر بخش خدمات سرطان پستان در کلینیک کلیولند رهبری کرد.
هانا وانگ / Hannah Wang، یک محقق شاغل در انستیتو تحقیقات انستیتوهای پزشکی ژنومیک لرنر در کلینیک کلیولند نویسندۀ نخست این تحقیق جدید است که نشریۀ "اُنکوتارگت" منتشر شده است.

آنتی‎بیوتیک‎ها می‌‏توانند از سرطان پستان پیشگیری کنند
وانگ و همکارانش بافت پستان 78 زن را که 57 نفر آنان تحت عمل ماستکتومی به دلیل ابتلا به سرطان پستان مهاجم قرار گرفته بودند بررسی کردند، و نیز همین بررسی را در مورد بافت پستان 21 زن سالم که عمل جراحی زیبایی پستان انجام داده بودند، تکرار کردند.
در کنار میکروبیوم بافت پستان، دانشمندان باکتری‎های دستگاه ادراری و دهان زنان را نیز مورد بررسی قرار دادند.
مطالعه پی برد که میزان باکتری خاص موسوم به متیلوباکتریوم در زنان دچار سرطان پستان به مراتب کمتر است.
به علاوه نتایج نشان داد سطح باکتری‎های موجود در ادرار موسوم به گرم - مثبت، شامل استافیلوکوکوس، کارینباکتریوم، پروپیونی‌باکتریاسه و اکتینومایسه بیشتر است.
محققان می‎نویسند تحقیقات بیشتری مورد نیاز است تا نقش این باکتری‏‌ها در سرطان پستان درک شود. یافته‎ها همچنین برای اعتباریابی نیاز به "یک مطالعۀ طولی با بیماران بالینی بیشتر دارد."
به هر جهت، محققان می‎نویسند، این مطالعه "بزرگ‎ترین مطالعۀ مربوط به بررسی میکروبیوم انسانی در بیماران مبتلا به سرطان پستان" به شمار می‎رود.
دکتر چاریس انگ می‎گوید:
"بر مبنای اطلاعات من این اولین مطالعه‎ای است که هم بافت پستان و هم بافت نقاط دوردست‎تر بدن را برای تعیین تفاوت‎های باکتریایی در سرطان پستان مورد بررسی قرار می‎دهد […] امید ما یافتن زیست‌نشانگری است که به ما در تشخیص سریع و آسان سرطان پستان کمک کند."
دکتر انگ می‌گوید، "در منتهای رویاهایمان ما امیدواریم بتوانیم از میکروبیوم درست در آستانۀ شکل‎گیری سرطان پستان استفاده کنیم و سپس با استفاده از پروبیوتیک یا آنتی‎بیوتیک از سرطان پیشگیری کنیم."
دکتر گرابمایر اضافه می‎کند، "اگر ما بتوانیم باکتری‎های خاص تقویت کنندۀ سرطان را هدف قرار دهیم، شاید بتوانیم محیط را برای سرطان کمتر قابل پذیرش نماییم و درمان‎های موجود را تقویت کنیم."
او می‎گوید، "به مطالعات بزرگ‎تری نیاز است، اما این کار یک گام اول محکم در فهم بهتر اهمیت نقش عدم تعادل میکربی در سرطان پستان است."
هر دو نویسندۀ ارشد مطالعه اکنون در کنار دیگر پژوهشگران در حال استفاده از نانوتکنولوژی برای هدف قرار دادن باکتری‎های خاص درگیر در سرطان پستان هستند.
درمان‎های مبنی بر نانوتکنولوژی در آینده قادر به تحویل مستقیم آنتی‎بیوتیک‎ها به باکتری‎های مرتبط خواهند بود.

برای آشنایی با نانوتکنولوژی مطالعه لینک زیر در وبسایت مهرین - اخبار سلامت پیشنهاد می‎شود:
نگاهی به نانوتکنولوژی یا فناوری ریزذرات

Source:
Breast cancer: Bacterial deficiency linked with onset
By Ana Sandoiu
Published: Mon 9 October 2017

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.