دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

سویا می‌‏تواند باعث پیشرفت درمان سرطان پستان شود

سویا، غذای حاوی، جنستین، ایزوفلاون، سرطان پستان، سرطان پستان سه گانه منفی، متیلاسیون DNA، ژن BRCA1، آگونیست استروژن، پروژسترون، عوامل محیطی، خاموش کردن بیان ژن، گیرندۀ هیدروکربن اروماتیک

مصرف مداوم غذاهای حاوی سویا با کاهش ریسک سرطان پستان مرتبط شده است

اخبار سرطان

• ماریا کوهوت، دکتر جاسمین کالیر
• ترجمه نادر اکبری

نتایج یک تحقیق جدید عنوان می‎کنند که جنیستاین (جنیستین)، یکی از اجزاء تشکیل دهندۀ سویا، می‎تواند ژنی را که باعث سرکوب توسعۀ تومورهای سرطانی می‎شود، محافظت کند.
در گذشته برخی از ترکیبات سویا با انواع فواید سلامت شامل تسکین شدید علایم دورۀ یائسگی مثل گرگرفتگی مرتبط شده است.
در هستۀ برخی از این فواید ایزوفلاون‎ها قرار دارند، که ترکیباتی شبه استروژن مشتق از گیاه هستند که وقتی هضم می‎شوند قادرند بر گیرنده‌های استروژن تأثیر بگذارند.
ایزوفلاون‎های مشتق از سویا همچنین با کاهش بازگشت سرطان پستان مرتبط شده‎اند اما فواید عمیق آنها هنوز مورد سؤال و در دست بررسی است.
حال تحقیق جدید از مرکز سرطان دانشگاه آریزونا در توسان به فواید بالقوۀ جنستین - یک ایزوفلاون سویا - در توقف رشد تومورهای سرطان پستان پرداخته است.
خانم دکتر دوناتو اف. روماگنولو / Donato F. Romagnolo و اُرنلا آی. سلمین / Ornella I. Selmin (رهبر مطالعه)، می‎گویند که جنستین نقشی محافظتی در پیوند با BRCA1 دارد، ژنی که می‎تواند رشد تومور را سرکوب کند.
یافته‎های پژوهشگران اخیراً در نشریۀ "تحولات کنونی در تغذیه" منتشر شده است.

BRCA1 مروجان سرطان را ‘خاموش’ می‎کند
توماکسیفن، یک آگونیست استروژن - به معنی آن است که از طریق اتصال به گیرنده‎های استروژن عمل می‎کند - دارویی است که اغلب برای درمان و پیشگیری از سرطان به کار می‎رود. به هر جهت، بسیاری از تومورهای سرطان پستان گیرندۀ استروژن منفی هستند، که باعث ناکارآیی درمان هورمونی می‎شود زیرا این آموزندگان فاقد بیان گیرندۀ استروژن هستند.
وقتی سرطان پستان نه فقط فاقد گیرندۀ استروژن بلکه در عین حال فاقد گیرندۀ پروژسترون بوده و بیان ژن به توسعۀ سرطان نیز وابسته باشد، این سرطان به نام سه‎گانه منفی شناخته می‎شود.
دکتر رومانگولو می‏‌گوید، "برای سرطان پستان سه‎گانه منفی هیچ نوع شیمی‎ درمانی هدفمند در دسترس نیست."
سرطان پستان سه‎گانه منفی فرجام بسیار ضعیفی دارد، زیرا این سرطان به طور مشخص از نوع سرطان‎های مهاجم و در برابر اغلب درمان‎های موجود مقاوم است. بنابراین، یافتن راهی برای مخاطب قرار دادن فقدان گیرندۀ استروژن ممکن است مسیرهای جدیدی در ضربه زدن به این بیماری ایجاد کند.
ژن BRCA1 نقشی محوری در توسعۀ سرطان پستان بازی می‎کند. در یک سیستم سالم این ژن نقشی سرکوب کننده دارد و از بدن در برابر رشد تومورهای سرطانی محافظت می‎کند. وقتی BRCA1 دچار "سوءعملکرد" شود خط مقدم دفاع در برابر سرطان تضعیف می‎شود.
در موارد دیگر متیلاسیون ژن - فرآیندی که در آن مولکول‌های کربن متعددی به‌ژن‎ها متصل می‎شوند- به فعالیت BRCA1 آسیب می‎زند، و آن را "خاموش" می‎کند. بنابرابن ژن BRCA1 توانایی خود در ایفای نقش سرکوب کنندگی تومور را از دست می‎دهد.

آیا می‌‏توان BRCA1 را ‘روشن کرد؟’
برای انجام این مطالعه محققان بر ارتباط میان گیرندۀ هیدروکربن اروماتیک (AhR) - که پروتئینی است که توسط عوامل بیماریزای محیطی مثل دود سیگار فعال می‎شود - و BRCA1 تمرکز کردند.
محققان می‎نویسند که AhR فعال شده باعث "خاموش شدن" BRCA1 می‎شود، که این باعث بی‌ضرر شدن آن برای سلول‎های سرطانی می‌گردد که این یکی به نوبۀ خود باعث می‌شود تا تومورها برای رشد و گسترش آزاد باشند.
دکتر روماگنولو می‎نویسد، به طور معمول BRCA1 با گیرندۀ استروژن - آلفا (ER - آلفا) فعل و انفعال می‎کند. به هر جهت وقتی BRCA1 "خاموش می‌شود" ، ارتباط با ER - آلفا نیز شامل همین وضعیت شده - که در آن توماکسیفن یکی از آنهاست – و غیر فعال می‎گردد.
بنابراین دکتر روماگنولو و تیمش به این موضوع علاقمند شدند که ببینند آیا می‎توانند اثر AhR فعال شده را از بین ببرند تا امکان فعالیت نرمال مجدد برای BRCA1 فراهم شود یا خیر.

‘مصرف مدام سویا به کاهش خطر سرطان مرتبط است’
اینجاست که جنستین مشتق از سویا وارد بازی می‎شود. دکتر روماگنولو عنوان می‎کند که مصرف مداوم غذاهای حاوی سویا با کاهش ریسک سرطان پستان مرتبط شده است، و این خاصیتی بود که سر نخ اصلی را به دست داد.
دکتر دوناتو اف. روماگنولو می‎گوید:
"مصرف همیشگی سویا در زنان آسیایی با کاهش ریسک سرطان پستان مرتبط شده است. جنستین، ایزوفلاون اصلی موجود در سویا است و واقعاً قادر است تا متیلاسیون DNA را بلوک کند."
تیم تحقیق آزمایش‌هایی را در محیط آزمایشگاهی با استفاده از سلول‎های سرطانی گرفته شده از تومورهای سرطان انسانی انجام داد که آنها را به این اعتقاد رساند که جنستین می‎تواند مطابق انتظار در "روشن کردن" ژن BRCA1 مؤثر باشد. 
این کوشش‌های مقدماتی توانایی بالقوۀ جنستین را در درمان سرطان پستان تأیید کرد، که به BRCA1 امکان ادامۀ فعالیت را به عنوان یک سرکوب کنندۀ تومور می‎دهد و فعل و انفعال بین آن و ER - آلفا را نوسازی می‎کند. این زمینه همچنین به توماکسیفن امکان می‎دهد تا به شکل مؤثر روی تومورهای سرطانی عمل کند.
قدم بعدی دکتر روماگنولو و تیمش تکرار این یافته‎ها در محیط آزمایشگاهی با استفاده از موش‎ها است، با این امید که - در صورت موفقیت‎آمیز بودن مطالعات بعدی - آنها خواهند توانست تا تحقیق را در آزمون‎های بالینی انسانی دنبال کنند.
محققان در عین حال علاقمند هستند به درک بهتری از پتانسیل غذاهای حاوی سویا در پیشگیری از سرطان پستان برسند. این موضوع مهم است که کدام غذاهای بر پایۀ سویا، در چه مقادیری، و مصرف شده در کدام مقطع از زندگی می‎تواند نقش محافظتی در برابر سرطان پستان داشته باشد.
محققان اضافه می‎کنند که دیگر موضوع ناشناخته این است که آیا قرار گرفتن در معرض جنستین در دوران جنینی می‎تواند فواید مادام‎العمری برای بچه در پی داشته باشد./

Source:
Soy component could improve breast cancer treatment
By Maria Cohut
Fact checked by Jasmin Collier
Published Wed 1 November 2017

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.