دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

کدئین برای کودکان بسیار خطرناک است

اخبار درد / بی‌حسی

• اخبار آنستزیولوژی / Anesthesiology News
• ترجمة محمدقاسم رافعی

آکادمی کودکان آمریکا / The American Academy of Pediatrics اصرار دارد که والدین و مراقبان بهداشتی، دادن کُدئین به کودکان را متوقف کنند، و به آموزش‌های بیشتر در مورد ریسک‌ها و محدودیت‌های استفاده از کدیین در بیماران زیر 18 سال فراخوان می‌دهد.
آکادمی کودکان آمریکا گزارش می‌دهد، علی‌رغم شواهد روزافزون در مورد ارتباط میان ضد دردهای شایع با واکنش‌های مهلک یا کشندة تنفسی، این دارو هنوز در چیدمان دارویی کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
داروی مخدری که دهه‌ها است به داروهای ضد درد نسخه‌ای یا پشت پیشخوان با فرمول سرفه کاربرد دارد. کبد کُدیین را به مرفین تبدیل می‌کند. بر اساس تفاوت‌های ژنتیکی اینکه بدن افراد با چه سرعتی دارو را خُرد می‌کند، متفاوت است و در نتیجه این دارو در برخی بیماران اثرات تسکینی ناکافی دارد در حالی که در مورد دیگران میزان تأثیر آن زیاد است. بر مبنای گزارش جدید برخی افراد، مخصوصاً کودکان و آنهایی که دچار آپنة خواب انسدادی هستند، "متابولیزه‌کننده‌های فوق سریع" محسوب می‌شوند، و ممکن است دچار نقصان شدید در تعداد تنفس شده یا حتی با وجود مصرف دوزهای استاندارد دارو بمیرند.
علی‌رغم این نگرانی‌ها، این دارو هنوز بدون نسخه در شکل داروی پشت پیشخوان با فرمول ضد سرفه در داروخانه‌های بیماران سرپایی 28 ایالت و واشینگتن دی. سی. در دسترس است. به علاوه بر اساس گزارش آکادمی کودکان آمریکا، این دارو هنوز به صورت شایع برای کودکان پس از انجام عمل جراحی برداشتن لوزه یا رفع گرفتگی بینی تجویز می‌شود.
در فاصلة سال‌های 2007 تا 2011 بر مبنای مطالعه‌ای که در گزارش آکادمی کودکان آمریکا بدان استناد شده است، برای بیش از 800000 بیمار جوان در سنین کمتر از 11 سال کدئین تجویز شده است. اُتالارنگولوژیست‌ها (19.6٪) در صدر تجویز کنندگان کدئین / آستامینوفن قرار داشته‌اند و دندان‌پزشکان (13.3٪)، متخصصان کودکان (12.7٪) و پزشکان عمومی / پزشکان خانواده (10.1٪) در رتبه‌های بعدی تجویزکنندگان این دارو قرار دارند.
گزارش بالینی جدید خطوط بالقوه جایگزین را برای ایجاد تسکین درد در کودکان مشخص کرده است اما در عین حال آگاهی‌رسانی می‌کند که داروهای ضد درد ایمن و مؤثر اندکی برای استفاده در کودکان در دسترس است. گزارش فراخوانی برای تحقیقات بهتر در مورد درمان درد در کودکان صادر می‌کند.
نویسندة رهبر گزارش دکتر جوزف دی. توبیاس / Joseph D. Tobias می‌گوید: "مدیریت مؤثر درد در کودکان موضوعی چالش‌برانگیز باقی می‌ماند زیرا بدن کودکان در فرآیندی متفاوت از بزرگسالان با داروها عمل می‌کند."/

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری درباره این مطلب ارائه نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

نظر شما پس از بازبینی منتشر می‌شود.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید.