دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

زهر مار به پیشگیری ایمن‎تر از بروز لخته خون منجر می‎شود

داروی ایمن‎تری برای پیشگیری از بروز لخته خون می‎تواند در دسترس باشد، که آن را باید مدیون پروتئینی بود که در سم مار یافت می‎شود. در یک مطالعۀ جدید، محققان آشکار کرده‎اند که چگونه دارویی بر اساس ساختار تروواگلریکس – پروتئین مشتق از زهر مار تروپیدولاموس واگلری – به شکل مؤثری از ایجاد لخته‎های خونی در موش جلوگیری می‎کند، بدون اینکه دارای عارضۀ جانبی خونریزی بیش از حد باشد.

آزمایش خون برای تشخیص شیزوفرنی

هیچ آزمایشی برای تست شیزوفرنی وجود ندارد. تشخیص آن متکی بر ارزیابی کارشناسان بهداشت روان است. اما در حال حاضر یک مطالعه اخیر ادعا می‌کند که یک آزمایش خون می تواند خطر شیزوفرنی یا سایر مشکلات روانی را تشخیص داده و به این ترتیب درمان سریع تر و نتایج بهتری حاصل خواهد شد.

کاهش چشمگیر مرگ ناشی از سپسیس با چند گام سادة بیمارستانی

با تهیة چند ابزار ساده و آموزش کاربرد آنها به پرستاران، بیمارستانی در نوروژ میزان مرگ و میر ناشی از سپسیس را تا 40 درصد کاهش داد. محققان در نشریة Critical Care تشریح می‌کنند که چگونه بیمارستان لوانگر در نورد – تروندلاگ نروژ، توانست با انجام چند عمل سادة مرتبط با سپسیس مثل افزایش آموزش پرستاران بخش و یک نمودار مشاهده‌ای مخصوص، تعداد مرگ ناشی از سپسیس را از 12.5 درصد به 7.1 درصد کاهش دهد.

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.