دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

استاتین‌ها ریسک مرگ در چهار سرطان شایع را کاهش می‌دهند؟

بر مبنای تحقیق عرضه شده در مرزهای بیولوژی بیماری‌های قلبی عروقی 2016 -Frontiers in CardioVascular Biology (FCVB) 2016، مصرف استاتین‌ها ممکن است با کاهش مرگ و میر و بهبود بقاء در سرطان‌های ریه، پستان، پروستات و روده مرتبط باشد. این مطالعة 14 ساله که نزدیک به یک میلیون بیمار را شامل می‌شد دریافته است که تشخیص میزان کلسترول بالا با ریسک کمتر مرگ در چهار سرطان شایع مرتبط است.

داروهای مخدر نسخه‌ای مسؤول افزایش مسمومیت در کودکان است

تعداد روزافزونی از کودکان و افراد جوان به دلیل مسمومیت با داروهای مخدر نسخه‌ای، اغلب اوقات در پی اقدام به خودکشی یا مسمومیت اتفاقی، کارشان به بخش‌های اورژانس ختم می‌شود. بر مبنای گزارش منتشر شده در JAMA، تعداد موارد مزبور در این گروه‌های سنی در فاصلة سال‌های 1997 تا 2012 بیش از 200 درصد افزایش داشته است.

آسپیرین چگونه از سرطان پیشگیری می‌کند؟

سرطان عامل پیشتاز ایجاد مرگ و میر در سراسر جهان است، و پیش‌بینی می‌شود که میزان شیوع آن در سال‌های آینده افزایش خواهد یافت. راهکارهای پیشگیری از سرطان شامل پیش گرفتن شیوة زندگی سالم و انجام آزمایش‌های لازم در صورت وجود ریسک ابتلاء به آن است. تحقیق تازه عنوان می‌کند که دوز کم آسپیرین می‌تواند به پیشگیری از سرطان کمک کند و چگونگی این فرآیند مهم را توضیح می‌دهد.

آیا مصرف استامینوفن در دوران حاملگی با مشکلات رفتاری فرزندان مرتبط است؟

استفاده از استامینوفن برای تسکین درد و تب در دوران حاملگی معمولاً ایمن تلقی شده است، اما تحقیق اخیر نیاز به هشدار در این مورد را مطرح می‌کند. تحقیق منتشر شده در JAMA کودکان دریافته است که مصرف استامینوفن در دوران بارداری ممکن است ریسک برخی مشکلات رفتاری را در فرزندان افزایش دهد.

مصرف داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی در زمان سرماخوردگی خطر حمله قلبی را افزایش می‎دهد

مصرف ایبوپروفن یا دیگر داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی در طول سرماخوردگی ممکن است بی‎ضرر به نظر برسد، اما تحقیق جدید نظر دیگری دارد. این کار می‎تواند باعث افزایش خطر حملة قلبی شود. نویسنده همکار مطالعه دکتر چنگ – چونگ فنگ از بیمارستان دانشگاهی ملی تایوان و همکارانش اخیراً یافته‎های خود را در نشریة بیماری‎های عفونی منتشر کرده‎اند.

دستورالعمل جدید برای مصرف استاتین‌ها در پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی

استاتین‌ها / Statins  یک کلاس دارویی هستند که معمولاً برای درمان برخی از مشکلات مرتبط به قلب به کار می‌روند. در هر حال، استاتین‌ها را در راستای پیشگیری از اختلالات قلبی نیز می‌توان مورد استفاده قرار داد. کارگروه سرویس‌های پیشگیری ایالات متحد آمریکا توصیه‌های تازه‌ای را برای کاربرد استاتین‌ها در پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی در بزرگسالان منتشر کرده است.

کشف آنتی‌بیوتیک‌های جدید برای درمان سل

دانشمندان یک گام مهم به طراحی کلاس تازه‌ای از آنتی‌بیوتیک‌ها برای مقابله با عفونت‌های مقاوم در برابر دارو نظیر سل نزدیک‌تر شده‌اند. در مقاله‌ای که در نشریة نیچر بیولوژی شیمیایی / Nature Chemical Biology منتشر شده است، محققان ترکیبات تازه‌ای را برای هدف گرفتن آنزیمی که برای ساخته شدن و حفظ دیوارة سلول‌های باکتری حیاتی است و پیشتر مورد هدف نبوده است، تشریح می‌کنند.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.