دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

هر کسی ممکن است پس از سکس دچار تهوع شود

آتش‌بازی، حرارت، و احساس رضایت کامل؛ اینها چیزهایی هستند که مردم پس از مقاربت جنسی در انتظار آنها بسر می‌برند. بنابراین اگر شخص پس از سکس دچار تهوع گردد نگرانی وی از این بابت قابل درک خواهد بود. هر کسی ممکن است پس از سکس دچار تهوع شود و به شکل شگفت‌انگیزی دلایل متعددی برای بروز آن وجود دارد. علل محتمل تهوع پس از سکس ممکن است نتیجه اختلالات پزشکی حاد و یا مزمن باشد. در کنار علل بالقوه فهرست شده در بخش‌های بعدی مقاله برخی علل تهوع پس از سکس شامل موارد زیر می‌شود: دهیدراسیون، بیماری التهابی لگن، عفونت دستگاه ادراری، ورتیگو.

بی‌جنس‌گرایی یک جهت‌گیری یا گرایش جنسی است، مثل همجنس‌گرا یا دگرجنس‌گرا بودن

بی‌جنس‌گرایی توصیف‌گر فقدان میل یا جاذبه جنسی است. مردم بی‌جنس‌گرا ممکن است جذبه رمانتیک یا عاشقانه را تجربه کنند اما رغبتی به ابرام برای اینکه در مورد احساسات جنسی دست به عمل بزنند احساس نمی‌کنند. بی‌جنس‌گرایی یک جهت‌گیری یا گرایش جنسی است، مثل همجنس‌گرا یا دگرجنس‌گرا بودن. بی‌جنس‌گرایی با تجردخواهی یا ریاضت تفاوت دارد. بی‌جنس‌گرایی در یک طیف بروز می‌کند که در آن تفاوت‌های بسیاری در تجارب و تمایلات افراد برای ارتباط، جذابیت و برانگیختگی وجود دارد. بنا به برآوردها 1 درصد کل جمعیت بی‌جنس‌گرا هستند، اگرچه کارشناسان بر این باورند که این رقم می‌تواند بالاتر باشد.

مکمل‎های غذایی و گیاهان دارویی تحت تنظیمات FDA قرار ندارند

هیچ روغنی در بازار نیست که آلت تناسلی مردان را بزرگ‌تر کند. در هر حال، بزرگ کردن آلت تناسلی مردان از راه‌های دیگر ممکن است. شواهدی در دست است که پمپ‌های واکیوم (که گاهی از اوقات صرفاً پمپ آلت نامیده می‌شوند) و دستگاه‌های کشیدن آلت (یا کشنده‌ها) می‌توانند در این مورد مؤثر باشند. اما هیچ تحقیقی در حمایت از این موضوع که روغن‌ها یا دیگر مکمل‎ها توانایی چنین کاری را دارند، وجود ندارد. این موارد بسیار محتمل است که به عوارض جانبی ناخواسته یا بروز آسیب منجر شوند. مکمل‎های غذایی و گیاهان دارویی تحت تنظیمات FDA قرار ندارند.

ملانوزیس آلت تناسلی مردان عفونی یا مسری نیست

ملانوزیس آلت تناسلی مردان اختلال کمتر شایعی است که باعث تغییر رنگ نواحی پوست کلاهک و استوانه آلت تناسلی مردان می‌شود. این لکه‌ها به رنگ قهوه‌ای تیره هستند و ممکن است به شکل جزئی یا قابل ملاحظه‌ای تیره‌تر از پوست اطراف خود باشند.ملانوزیس آلت تناسلی مردان باعث ایجاد هیچ علامت دیگری نمی‌شود. این اختلال عفونی یا مسری نیست، و به هیچ روی به دیگران انتقال پیدا نمی‌کند. به هر حال علت دقیق بروز آن هنوز مشخص نشده است. ملانوزیس آلت تناسلی مردان عموماً بی‌ضرر بوده و نیازی به درمان ندارد. 

بلوغ می‌تواند هم برای کودکان و هم برای والدین چالش‌برانگیز باشد.

به عنوان یک فرد بزرگسال شما احتمالاً دوران بلوغ خود را به خاطر دارید، زمانی که بدنتان تغییرات بسیاری را تجربه کرد. و حالا شما پدر یا مادر کودکی هستید که دارد همان تغییرات را پشت سر می‌گذارد. بلوغ می‌تواند هم برای کودکان و هم برای والدین چالش‌برانگیز باشد. در کنار ایجاد بسیاری از تغییرات جسمانی، هورمون‌ها در عین حال باعث تغییرات عاطفی می‌شوند. والدین ممکن است متوجه شوند که کودک آنان دمدمی مزاج شده یا رفتار متفاوتی در پیش گرفته است. این موضوع مهم است که والدین واکنش از سر حوصله و درایت نشان دهند. کودک ممکن است در مورد تغییرات جسمانی خود شامل بروز آکنه احساس ناامنی داشته باشد. صحبت در مورد این تغییرات و اطمینان دادن به کودک قسمتی نرمال از بالغ شدن محسوب می‌شود.

بالانوپوستیت التهاب سر آلت تناسلی مردانه و همچنین پوست ختنه‌گاه است

بالانوپوستایتیس [بالانوپوستیت] اختلالی است که به آلت تناسلی مردان آسیب می‌زند. این اختلال باعث التهاب پوست ختنه‌گاه و سر آلت می‌شود. پوست ختنه‌گاه که به نام غلفه نیز شناخته می‌شود یک تکه پوست چین خورده متحرک است که سر آلت تناسلی مرد را می‌پوشاند. کلاهک آلت یا سر آن نوک گرد آلت تناسلی مرد است. این بیماری ممکن است در هر سنی ایجاد شود. بالانوپوستیت علل متعددی دارد اما فقر بهداشت و سفت بودن پوست ختنه‌گاه بروز بالانوپوستیت را تسهیل می‌کند. این بیماری قابل درمان است.

علل کیست روی آلت تناسلی مردان متفاوتند و هر یک از این علل علایم متمایزی دارد

کیست‌ها ساختارهای کیسه مانندی در پوست هستند که با مایع، چرک یا هوا پر شده‌اند. کیست‌ها معمولاً روی صورت، گوش‌ها، گردن، یا پشت ظاهر می‌شوند اما امکان ایجاد آنها در نواحی دیگر بدن، شامل آلت تناسلی مردان، وجود دارد. اغلب کیست‌های روی آلت تناسلی مردان نیاز به درمان ندارند. به هر حال، هر کسی که ظن ابتلاء به کیست روی آلت در مورد وی وجود داشته باشد باید برای تشخیص نوع آن به دکتر مراجعه کند. عفونت‌های واگیردار جنسی (STIs) و دیگر مشکلات سلامت می‌توانند برآمدگی‌ها یا غده‌های مشابه کیست روی آلت تناسلی مردان ایجاد کنند. علل کیست روی آلت تناسلی مردان متفاوتند و هر یک از این علل علایم متمایزی دارد.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.