دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

ارتباطی میان درد پا و سلامت قلب وجود دارد

درد پا و درد قفسه سینه به طور معمول با همدیگر بروز نمی‌کنند. در هر حال، ارتباطی میان درد پا و سلامت قلب وجود دارد، بنابراین شخص ممکن است هر دو علامت مزبور را به صورت همزمان تجربه کند. اگر کسی دچار درد قفسه سینه باشد، باید بلافاصله تحت مراقبت پزشکی قرار گیرد زیرا این وضعیت می‌تواند نشان دهنده حمله قلبی باشد. گاهی از اوقات درد پا می‌تواند نشان دهنده آن باشد که شخص در خطر ابتلاء به بیماری قلبی قرار دارد. بیماری شریان محیطی (PAD) زمانی بروز می‌کند که شریان‌های محیطی باریک می‌شوند و توده‌های چربی شروع به انباشت می‌کنند.

درد قفسه سینه در طول بارداری می‌تواند نشان دهنده مشکلی جدی‌تر مثل حمله قلبی یا پره‌اکلامپسی باشد

بارداری می‌تواند باعث ایجاد درد و ناراحتی در بسیاری از قسمت‌های بدن شود. وقتی این حس‌ها در قفسه سینه بروز می‌کنند، علت در اغلب اوقات فشار ناشی از جنین در حال رشد، ریفلاکس اسید، یا دیگر مشکلات نسبتاً بی‌خطر است. در موارد نادر، درد مورد بحث می‌تواند نتیجه مشکلات قلبی عروقی یا عوارض بارداری باشد. بسیاری از زنان در طول بارداری دچار درد یا ناراحتی می‌شوند، و برخی از این حس‌ها گاهی از اوقات می‌توانند بازتاب علایم اختلالات قلبی باشند. این مشکلات موارد زیر را شامل می‌شوند: درد قفسه سینه، تپش قلب، تنگی نفس، غش کردن، خستگی مفرط، مشکلات تنفسی در هنگام خواب

مدیریت درد برای درد راجعه نمی‌تواند بدون تشخیص علت با موفقیت همراه شود

درد راجعه (درد ارجاعی) زمانی مطرح است که دردی که شخص در قسمتی از بدن خود احساس می‌کند در واقع ناشی از درد یا آسیبی در بخش دیگری از بدن باشد. برای مثال آسیب دیدگی لوزالمعده (پانکراس) می‌تواند باعث ایجاد درد پشت شود یا حمله قلبی می‌تواند محرک درد فک باشد. درد راجعه می‌تواند یک علامت وجود مشکلات جدی باشد که در بدن روی می‌دهند. دانستن چگونگی و چرایی بروز این نوع درد اهمیت دارد. به زبان ساده درد راجعه به این دلیل اتفاق می‌افتد که عصب‌های درون بدن انسان همگی به هم متصلند. وقتی بدن دچار یک محرک درد می‌شود، سیستم عصبی پیام درد را به مغز می‌رساند. در مرحله بعد مغز پیامی در مورد تجربه درد برای بدن ارسال می‎کند.

عدم درمان حساسیت شکم می‌تواند تهدید کننده حیات باشد

حساسیت شکم یا حساسیت نقطه‌ای در شکم، هنگامی مطرح است که فشار بر یک ناحیه شکم می‌تواند باعث درد شود. این وضعیت در عین حال ممکن است با درد و حالت افتادگی همراه باشد. اگر برداشتن فشار باعث درد شود، این وضعیت زیر عنوان حساسیت ریباند یا نشانه بلومبرگ شناخته می‌شود. فشار نقطه‌ای اغلب اوقات یک نشانه وجود مشکلی در یک دستگاه ناحیه شکم یا تعداد بیشتری از آنها به شمار می‌رود. بسیاری از اختلالات مسبب حساسیت شکم جزء موارد اورژانس پزشکی هستند. در صورت دچار شدن به حساسیت شکم به ویژه اگر همراه با تب باشد مردم باید تحت مراقبت پزشکی قرار گیرند. عدم درمان حساسیت شکم می‌تواند تهدید کننده حیات باشد.

تزریق‌های نقطه ماشه می‌توانند درمانی ایمن برای اختلالات درد مزمن مثل سندرم درد مایوفاشیال، فیبرومیالژی و سردرد تنشی باشند

پزشکان تزریق نقطه ماشه را برای درمان درد مزمن عضله و دیگر مشکلات تأثیرگذار بر سیستم اسکلتی عضلانی مورد استفاده قرار می‌دهند. درد عضله به دلایل مختلفی، از خوابیدن در حالت نادرست گرفته تا پارگی گروه‌های عضله بزرگ عضله در کوران بلند کردن وزنه‌های سنگین امکان بروز دارد. اگرچه بسیاری از انواع درد عضله پس از چند روز استراحت برطرف می‌شود، مردم دچار درد مداوم یا مزمن عضله نیاز به درمان پزشکی دارند. درد عضله مزمن می‌تواند تأثیری مهم بر توانایی عملکرد و کیفیت زندگی شخص داشته باشد. تزریق نقطه ماشه قادر است فوایدی آنی برای مردم دچار درد مزمن عضله ایجاد کند.

سندرم درد مایوفاشیال (سندرم درد میوفاسیال) یک اختلال درد مزمن است

سندرم درد مایوفاشیال (سندرم درد میوفاسیال) یک اختلال درد مزمن است. در این اختلال فشار بر نقاط حساس در عضلات (نقاط ماشه) سبب درد عضله و گاهی از اوقات بروز درد در قسمت‌های به ظاهر نامرتبط در بدن می‌شود. این وضعیت درد راجعه نام دارد. سندرم مورد بحث به طور معمول پس از انقباض مکرر عضلانی بروز می‌کند. این می‌تواند نتیجه حرکات مکرر مورد استفاده در برخی مشاغل یا سرگرمی‌ها یا به واسطه تنش عضلانی مرتبط به استرس بروز کند. در حالی که تقریباً همه مردم دچار درد ناشی از تنش عضله می‌شوند، ناراحتی مرتبط به سندرم درد مایوفاشیال ادامه یافته یا بدتر می‌گردد. 

دشوار است که بتوان تعیین کرد درد قفسه سینه نشانه‌ای از حمله قلبی است یا خیر

مردم هرگز نباید درد قفسه سینه را نادیده بگیرند. اگر کسی دچار درد سمت چپ قفسه سینه باشد این وضعیت می‌تواند نشان دهنده حمله قلبی یا دیگر اختلالات پزشکی مثل مشکل ریه یا التهاب جدار دور قلب تلقی گردد. دشوار است که بتوان تعیین کرد درد قفسه سینه نشانه‌ای از حمله قلبی است یا خیر. به هر حال، 3 نشانه برای تعیین اینکه درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیست وجود دارد: محل خاص بروز درد، اگر درد از نقطه مشخصی شروع شود احتمالاً ناشی از حمله قلبی نیست. بدتر شدن درد، درد ناشی از حمله قلبی با نفس کشیدن بدتر نمی‌شود.  تغییر محل درد، درد قفسه سینه بر اثر حمله قلبی می‌تواند بین کتف‌ها گسترش یابد و به بازوها و فک برسد اما از یک سمت قفسه سینه به سمت دیگر منتقل نمی‌شود.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.